PDA

View Full Version : Проблем с пъпките!!!



booster1
11-18-2013, 16:43
Здравейте!
По принцип пъпчици си имам от 2-3 години по челото, ситни са и излизаt от време на време някоя гнойна. Това не ми правеше проблем докато преди 1-2 месеца започнаха да ми излизат пъпки по брадичката и около устата.. Направо е ужасно ситни гнойни пъпчици и имам навика да ги стискам постоянно и стават червени петна (а тези петна не се махат, не знам защо). Кожата на челото по принцип ми е доста мазна. Мазах се с крем здраве и салицилов спирт, но нямаше голям ефект. Мисля да пробвам сега Акне аут, но направо съм в депресия.. срам ме е да погледна някой в лицето. Моля дайте съвет!

Hayashi
11-18-2013, 16:45
На дерматолог ходила ли си? На мен това ми звучи като алергия.

sunshine :**
11-18-2013, 17:09
^ и на мен иначе акне аут е много добро, но ако се окаже алергия няма да ти помогнат такива изсушаващи неща.

booster1
11-18-2013, 17:20
Благодаря! Ще постна снимка утре, така че моля следете темата! И всъщност съм момче.

mayaaa
11-18-2013, 17:27
Вземи си едно направление и отиди на дерматолог. Алергия или не по-добре специалист да ти каже какво да ползваш.

booster1
11-19-2013, 11:55
Ето я и снимката:
http://prikachi.com/images.php?images/541/6769541b.jpg
Според вас какво може да ми помогне ?

sunshine :**
11-19-2013, 12:58
обрив или алергия е ! това изобщо не ми прилича на обикновено акне, най-добре отиди на дерматолог.

Hayashi
11-19-2013, 13:40
Заминавай на лекар да търсите кой е алергена щом не е изчезнало!

booster1
11-19-2013, 14:36
Да пробвам първо с Акне Аут така и така съм го купил или няма да помогне?

skitnika2
11-19-2013, 15:00
Какво си се депресирал бе момче :Д. Според мен това не е акне, а обрив от бръсненето? Почти сигурен съм, че се бръснеш. Ако е така значи не се бръснеш правилно, питай баща си как или потърси в интернет.. Аз лично се бръсна с електрическа самобръсначка, след това се мия с студена вода. Никакви автършейви и глупости и нямам нито 1 пъпка след това. Ако не е от това не знам какво е. Пий цинк на таблетки, предотватрява появата на гнойки пъпки.

Runaway11
11-19-2013, 15:18
И обрив и акне да е - пъпка не се стиска - става по-лошо...Изчакай да мине и ако продължат да се появяват отиди на дерматолог - може да си алергичен към нещо, което използваш за кожата :)

baby_baby
11-21-2013, 12:41
алергия според мен

Nass
12-08-2013, 19:33
И аз имах същите даже все още ги имам по съвсем малко и то незабележими но проблема е там че и аз не се стърпявах и много ги чоплих и сега останаха просто ужасни петна който много трудно се заличават какво ли не съм пробвала с какво ли не се мазах хвърлях толкова много пари на вятъра процедури и всичко без ефект и така най-добрият вариант е спираш да ги пипаш а и това за тебе е по-голям плюс защото ти си момче не слагаш нищо по лицето и след време те ще изчезнат докато при нас момичетата като слагаме грим е по-трудно и така не ги пипаш изобщо мажи лицето всяка вечер или с АКНЕ аут или крем здраве но леката формула и гледай да не си пипаш лицето с мръсни ръце смисъл като си навънка и си пипал разни неща недей .

Party Animal
12-09-2013, 14:13
Не си стискай пъпките,така става още по-зле.На мен мицеларния лосион на Виши ми помогна,но при всеки е различно.