PDA

View Full Version : Спешно имам нужда от помощ! :)



sisi002
11-19-2013, 06:18
Здравейте, имам да направя презентация за озоновия слой по география.Като се разрових в интернет не открих нищо което едновремнно да обхваща нужните ми въпроси, едновремено да е на достъпен език, единствената възможност е помагало, но тъй като нямам абонамент е невъзможно, моля за помощ някой, който има регистрация да ми копира текст, та въпросите горе долу са, какво е значението му, предазначение, озонова дупка, изтъняване на озоновия слой, ето такива неща, ще бъда благодарна ако ми дадете информация дори само по един от въпорсите.Благодаря

sisi002
11-20-2013, 08:29
помагайте моляя

anonymous895156
11-20-2013, 12:30
Хубаво е са можеш да разбиваш всеки въпрос на по-малки въпроси, за да ти бъде по-лесно:
Какво представлява озоновият слой? Озоновият слой е част от Земната атмосфера, където се съдържа голяма концентрация на газа озон (О3). Образувал се е преди около 3,5 милиарда години.
Къде се намира? Поради околоосното въртене на планетата, характерната височина на озоновия слой над полюсите е между 16-19 км, а при екватора – 22-24 км.
Какво е неговото значение за Земята? Известен е най-вече със свойството си да поглъща по-голямата част от ултравиолетовите лъчи, идващи основно от Слънцето. Появата на този слой в процеса на преобразуване на земната атмосфера преди милиарди години вече спирала проникването на пагубната за живите организми UV (ултравиолетова) радиация, а това дало шанс за развитие на живота върху сушата.
и т.н.
Тук http://www.kaminata.net/ozonoviya-sloy-t35324.html има информация за озоновия слой на сравнително достъпен език. Добре е да избягваш да слагаш много текст в слайдовете, препоръчително е да присъстват повече изображения и схеми.

sisi002
11-20-2013, 18:22
много, много благодаря!

Баща Ти
11-20-2013, 18:28
Извинявай, ама ако не можеш да направиш една презентация, значи ли си много тъпа или да. Толкова ли е трудно?

anonymous895156
11-20-2013, 19:25
^ предполага се, че е на 10-11 години...

deni7
11-21-2013, 17:14
Моля ви помогнете!! Трябва за утре да напиша съпоставка между "Одата Левски" от Вазов и "Обесването на Васил Левски" от Ботев но няма нищо в интернет..не мога и сама нищо да измисля , помогнете ми моля!