PDA

View Full Version : Моля за помощ! Какво да направя?



Азз
11-19-2013, 12:36
Здравейте. Искам съвет и помощ от вас! От тази година съм в ново училище. Кандидатствах и ме приха точно там където исках. Имах огромно желание, амбиции..
Новия ми клас беше супер, въпреки че само с 5, 6 човека си бяхме по- близки. С другите просто една дума ако сме си разменили... много е. Държах се с всички мило, скромно. Не говорих много.
Днес, беше просто ад.. в последните 2 уч. часа едни две момчета започнаха да ме замерват с хартийки в часа(малки топчета), включи се друго момиче, което от началото не ме харесва, заради една нейна приятелка в съседния клас(с въпросното същество бяхме в един клас, разбирахме се, но с една близка наша пирятелка се скарахме жестоко и тя оттам ме намрези.. и двете ме намразиха; да не говорим, че превърнаха миналата ми учебна година в ад). Та така, аз все още не бях сигурна кой ме цели, затова всеки път ядосано се обръщах и питах на висок глас кой го прави. Без отговор. Впоследствие се разбра кои са.
Госпожата се правеше, че няма нищо. Включи се и едно друго момиче, с което всичко си беше ок. Но преди това започна просто ей така да ме обижда, че съм била тъпа, зле... но после си казваше, че се бъзика... уж.
Започнаха да ме мокрят с разни шишета с вода. Аз им казвах само да спрат, пазех се от водата и нищо. Много съм кротка и не обичам да се забърквам в такива глупости.
Измокриха ме цялата в междучасието, чанта, учебници, чин, коса, дрехи... не знаех какво да им кажа... госпожата я няма още; от другите класове идваха и ми се смееха. С момичето, което от начало ме мрази ми каза, че "духове" ме целили и те ме мразят. Иронично и отговорих, че чувствата са взаимни и после и казах "кучка". А другите момичета, разбраха, че и на тях им го казвам. Започнаха и те.
Просто не издържах, започнах да плача... отделно се пиртеснявах, че момчето, което харесвам ще ме види така, той е в съседната стая (не че ме забелязваше, просто не исках и пред него да се излагам)
Започна часът със същато госпожа(толкова пъти и казвах, но тя нищо), този път по- сериозно, пълнеха ми качулката на якето с вода, пръскаха ме, целиха ме, подигравки, чудо... аз се правя, че не ми пука, че нищо не става... но положението ставаше по- зле... не знаех и какво да им кажа, освен да престанат. И през това време само сълзи, сълзи... Толкова се страхувах, че ще стане както в предишния ми клас.. и ето.
Не знам вече какво да правя. Ако кажа на родителите си, те ще искат да идват и ще стане още по- зле.
Учителките просто нищо не правят.
Опитах се да не им обръщам внимание, но положението стана още по- зле.
Не скам да се местя в друго училище, паралелка. Положих толкова много труд, усилия, нерви, за да влезна в това училище и паралелка.. просто не е истина, зарязах всичко... само учене, учене. Това не е вариант.
А и с какво да им отвръщам? Какво да им кажа, направя?
Благодаря ви предварително и ако може без хейт.

Hidayet
11-19-2013, 15:16
Как можеш да позволяваш да правят такива неща? Такава мазохистка ли си или си страхливка? Ако толкова те е страх, нека вашите да отидат, защото се държиш като абсолютна путка. Нямам намерение да те обидя с това. Толкова ли не можеш да им отвърнеш или най-малкото да не им позволяваш да се държат така с теб?

Азз
11-19-2013, 15:50
Просто съм такава.. как да им отвърна?

sunshine :**
11-19-2013, 16:16
Тази която нарече кучка, сериозно си е такава.Както и да е трябва да го преглътнеш това, че си мила и добра, не обичаш да се занимаваш с такива неща и просто смело я напсувай.Каза, че си си по-близка с няколко момичета все едно от тях би трябвало да те защити ?!Ако има и такава добра душа по-добре за теб, по-лесно ще ти е, ако няма - лошо.Най-важното е да не показваш, че те е страх и, че си слаба - това е най-лошото !!! Дори да не им обърнеш внимание рано или късно ще им мине интереса към теб, ако просто ги игнорираш и не показваш признаци на страх..Казваш, че вече си се разплакала, което не е трябвало да го правиш, представям си колко е било гадно и неловко, но..А относно момчето от другия клас, което харесваш, знам, че темата ти не го засяга много в случая, но бих искала да те посъветвам: не се срамувай да бъдеш слаба пред него, плакала си и какво от това ? Повярвай ми даже и да те беше видял щеше да му направи впечатление и дори можеше да те заговори.Все пак, когато момче види момиче да плаче знаеш как се чувства нали ?.. независимо дали се познават или не.

Азз
11-19-2013, 16:26
Благодаря ви!
А относно sunshine Не се познаваме с момчето, по- скоро той ще се включи към другите...
И едва ли би се почувствал така, както си мислиш.

C0oKieS
11-19-2013, 16:37
на твое място бих станала и бих почнала да им крещя

mancho
11-19-2013, 16:56
почни да тренираш бокс там ще те отракат защото този тормоз който си поела ще продължи и ще те смаже психически
във залата ще се научиш да си от онези които тъпчат или ако не това поне няма никой да те закача
П.П. а по лесния и бърз вариант тормоза да спре е да си хванеш по голямо гадже имаш право да се оплачеш в дирекцията на учебното заведение за тормоз от съученици но тогава ще се стигне до родители

Victoria.Nicolova5
11-20-2013, 06:56
здравейте! много съжалявам,че натрапвам моята нужда от помощ,която съвсем не е по тази тема.. но, спешно искам помощ по биология! трябва да намеря няколко изречения за ровещите бозайници. обаче,написах го в интернет и те ми излизат само 3 изречения от уикипедия.. какво да правя?

Азз
11-20-2013, 11:57
^какво спамиш тука бе?!

anonymous895156
11-20-2013, 12:39
Здравей :) Следващият път, когато някой опита да те намокри с вода, просто взимаш своето шише и започваш и ти, или по-добрият вариант - хващаш шишето и му/й го изливаш на главата. Същото с хартийките. Всеки, абсолютно всеки път, когато някой ти направи нещо, му отвръщай със същото. Гарантирам ти, че положението ще се подобри.

Азз
11-20-2013, 12:50
^Благодаря ти!!!
Днес, нямаше нищо... но утре не знам как ще е.

HristoGavrilov
11-20-2013, 13:36
На колко години си? Не спамя, за да ти дам съвет възрастта е от значение.

IlovEmyPuffYToY
11-20-2013, 20:07
На колко години си? Не спамя, за да ти дам съвет възрастта е от значение.

Да, важно е да споменеш. Но предполагам, че си някъде 10-13. В такъв случай, може да ти се стори странно, но поведението на съучениците ти е малко или много обяснимо. (Не допустимо, а обяснимо). В тази възраст децата имат навика да правят точно този род глупости, за които, след 2-3 години съжаляват, повярвай ми. (Т'ва е точно трудната възраст, сестра ми е сега в нея). Най-умното нещо, което можеш да направиш е да ги игнорираш, но тъй като знам, че това е почти невъзможно можеш а) да отвръщаш б) да кажеш на учител/директор/родител (което също не е много ефективно, но поне можеш да опиташ) в) да се оплачеш на приятели и някак си да си създадеш групичка, която те защитава в такива случаи г) Да ги плашиш с "по-големия си брат, който ще дойде да ги набие" .
И аз съм минала през това, и още много хора, всичко си има край, просто изтрай тази учебна година поне. Пък и никога не знаеш как ще се обърнат нещата по-нататък и кой на кого. (а също не е изключено и след няколко месеца да сте си дружки с тия същите (и такива неща сават))

Азз
11-21-2013, 02:38
^на 14 съм..8 клас- за това казах и ново у-ще..
...на толкова ли малка приличам?

Hidayet
11-21-2013, 12:16
^на 14 съм..8 клас- за това казах и ново у-ще..
...на толкова ли малка приличам?

По начина, по който позволяваш да се отнасят с теб - да!

Азз
11-21-2013, 12:28
Днес пак ме целиха, отвръщах им. Но те се правиха, че не ме целят, питаха ме какво искам от тях..
Лошото е че едното момиче е много нахално, обижда ме, хили ми се, извика едни две приятелки от съседния клас и само гледат какво ще направя. Всички в класа ме гледат на кръв. Смеят ми се.
Исках тази година просто да започна на чисто, с никого да не се карам, всички да се разбираме, но..

HristoGavrilov
11-21-2013, 13:39
Днес пак ме целиха, отвръщах им. Но те се правиха, че не ме целят, питаха ме какво искам от тях..
Лошото е че едното момиче е много нахално, обижда ме, хили ми се, извика едни две приятелки от съседния клас и само гледат какво ще направя. Всички в класа ме гледат на кръв. Смеят ми се.
Исках тази година просто да започна на чисто, с никого да не се карам, всички да се разбираме, но..

Когато бях малко по-малък от теб (12 или 13, не помня точно) трябваше да сменя училището поради смяна на района, където живеех. Старото даскало си беше супер, но в новото беше кофти. Имаше трима-четирима кретена, които или ме биеха или ми хвърляха нещата насам-натам, тъпчеха дрехите и така. Ако кажех на учител/родител това значи всички да ми се присмиват и да загубя и малкото респект, който ми беше останал. Опитах се да ги игнорирам, но не помогна. Учителите виждаха всичко, но се правеха на слепи. Изобщо не ги интересуваше. Един ден трябваше да седя на един чин с един от тези кретени. Взе ми химикалката и не искаше да ми я даде. Ядосах се страшно много и повече не можех да търпя този тормоз. Ударих го в носа с колкото сила имах. Тръгна му кръв и той се разрева. Аз бях наказан от учителката и после викаха майка ми в даскалото. А след часа тоя същия ми тегли един здрав бой, понеже беше два пъти по-висок и здрав от мен. Обаче след това никой думичка повече не ми каза. Тези същите, които ме тормозеха вече искаха да са ми приятели и се отнасяха с мен като с равен. Съвсем скоро репутацията ми в цялото училище се вдигна значително.
Изглеждаш ми като мило и добро момиче и наистина не знам какво да те посъветвам. Ако информираш родител/учител може и да спрат с тормоза, но никой няма да има капчица уважение към теб. Просто в тая възраст някои деца са големи идиотчета. По принцип към 11-ти - 12-ти клас порастват и нещата са по-добре. А иначе, не знам какво да направиш. Пробвай каквото аз пробвах. Изправи се срещу тях. Когато някой ти направи нещо отиди и ги попитай какъв им е проблема. Може дори и да ги удариш. Ама силно. Излей си целия гняв и страдание с един хубав удар в лицето. Със сигурност ще си имаш проблеми с училището и родителите, но пък после 4 години няма да те закачат. Знам, че не е най-добрият съвет, но работи.
Друг вариант е да се сприятелиш с хора от по-горните класове. Те са по-зрели и няма да ти се присмиват, а ще те защитават. Сприятели се с някои момчета от горните класове. Ако си намериш и гадже най-добре. Ако имаш по-голям брат или някой приятел извън училище можеш да го ползваш да ги сплашиш. Краен вариант, аз между 24.12 и 28.12 съм си в България, пишеш на ЛС кои са копеленцата и кое е даскалото и ще оправим нещата. :D Ако искаш сериозно пиши на ЛС кое е училището, може пък да познавам някой там, който да помогне някак.