PDA

View Full Version : Чувствам се...



Little Monster
11-19-2013, 14:54
Здравейте... :) Не знам дали тук е мястото на темата, но .....
От около месец и малко, се чувствам като пълен боклук. Всичките ми приятелки намериха своята половинка в живота си (само да кажа на 18г. съм), освен аз. Чувствам се сама, чувствам се като парцал, чувствам се излишна, където и да съм. Чувствам се зле в компанията на родителите ми, в компанията на приятелите ми, в компанията на всички. Нямам настроение за нищо, всичко ми е толкова безразлично и наистина съм доста объркана, и не знам какво да направя по въпроса. Не знам дали е от липсата на внимание от страна на родителите ми, или съм така защото съм сама и нямам човек до себе си. Наистина не намирам причината, но се чувствам адски зле.
Ако можете да ми кажете дали сте се сблъсквали с това и как сте го преодолявали, ще съм ви много, ама много благодарна!

Infinityx
11-19-2013, 16:53
Значи първо, това, че приятелките ти са намерили половинките си, а ти не ... Хм, това не е състезание. Всеки човек намира половинката си по различно време ... Повярвай, някой ден и ти ще имаш човек до теб, на когото да разчиташ. :)
Не си сама! Никога не си била и никога няма да бъдеш. Нито пък си парцал, или излишна. Може да не го осъзнаваш, но има хора в живота ти, които държат на теб и те обичат! И никак не си им излишна ... Дори напротив. Най-добре е да споделиш с някого ... Може да отидеш на психотерапевт, психолог ... Има хора, които се занимават с тези неща :) Мисля, че си изпаднала в депресия, за което не съм много сигурна, но трябва да се посети специалист ... Защото може много сериозно да повлияе на здравето ти.
Другото, което ще ти кажа е: Фокусирай се към добрите неща в живота ти. Разсей се, мисли за нещата, които обичаш ... Нещата, които те правят щастлива. И най-важното: Сподели с някой близък човек. Разбирам, че не ти е интересно в компанията на родителите ти, но поговори с майка си за това. Или с баща си. Който чувстваш по-близък. :)
Вярвай в себе си, обичай се и не се предавай. :)
Не съм преживявала нещо такова преди, но просто искам да помогна или по някакъв начин просто да те мотивирам :)

wartburg353
11-19-2013, 17:57
Просто много на въре го вземаш факта, че си нямаш половинка, и си се сдухала. Когато на мен ми се лучи подобно нещо просто си казах "Майната му, нищо толкова не изпускам!". Съсредоточи се върху даскалото, излизания с приятелите (ама без техните половинки, да не се вкарваш в депресията :) ) и някакви други странични дейности, докато ти мине.

Enchanting
11-19-2013, 18:09
Просто винаги може да е по- лошо.
Радвай се на това, което имаш- другото само ще дойде. :)

Violenza
11-20-2013, 07:54
Не знам кой те е излъгал, че щастието идва с гаЖето.

BlackEyedPeas
11-20-2013, 08:17
Не знам кой те е излъгал, че щастието идва с гаЖето.

Абсолютно. Защо всички си мислите, че ще сте напълно щастливи като имате гадже? Може и с най-добрия ти приятел да си напълно щастлив, независимо какъв ще е рода му. Може и чрез много други неща да бъде щастието, дори може да не е от човек, защо пък винаги всичко трябва да зависи от гадже?

Little Monster
11-20-2013, 17:08
Аз не съм казала, че съм така защото нямам гадже. Не намирам причината, поради която се чувствам по този начин. Ако я знаех, щях да направя всичко по въпроса, за да променя нещата, но уви! Благодаря за мненията ви... Ще са ми от голяма полза. :)

IlovEmyPuffYToY
11-20-2013, 20:20
Гаджета ли? Аin't nobody got time fo' that.Излишни драми и ограничения - не мерси...Момиче, радвай се на свободата си!!!
Хаха и аз бях така, после си казах, че няма смисъл и си създадох списък с неща , които мога да правя, докато съм свободна. Неща, които аз мога да променя сама в себе си и извън, които не зависят от другите (а намирането на половинка до голяма степен не зависи само от теб - нали трябва да те харесат, за да те вземат :Д). Ти си младо момиче (чувствам се странно, че го казвам така :Д), на което закона вече позволява повечето неща ;д (не че някой ти гледа закона в България). Можеш да правиш каквото поискаш. Съсредоточи се върху учене/работа/хоби/приятели/купони, каквото там имаш. Започни с малки действия за промяна и подобрение. Можеш да започнеш някакви физически упражнения, йогата много помага. Рисувай. Пиши. Чети. Обогатявай се. Останалото само идва.