PDA

View Full Version : Той има проблеми.Как да му помогна ?



qna_m
11-19-2013, 15:42
Всичко започна когато той не можа да излезе с мен в неделя, по принцип винаги сме заедно през уикенда,но този път не успяхме защото той беше зает.Не си говорихме,просто ми се струваше, че има нещо и в понеделник, когато не пожела да се прибираме заедно както обикновено.Вечерта ми писа и ми сподели, че имал проблем с един негов приятел и че се чувствал ужасно напоследък. Предложих му да се видим и да поговорим, той ми писа само"Не знам...", естествено попитах го дали не съм сгафила нещо аз и той отговори че не е заради мен,но все си мисля че е точно заради мен и че не иска да ме вижда,а не знае как да ми го каже...Много съм объркана напоследък,преди постоянно искаше да излизаме,а вече няма и желание да си говорим.Не искам да го загубя,как да постъпя?Да изчакам ли и да не го притеснявам или...?

Anonys
11-19-2013, 15:49
Изчакай и не настоявай за нещо, което виждаш, че не иска да прави. Може би иска да излезе с него? Не си ли го попитала? 'Щото ние момчетата не ви казваме, за да не излезе, че вие сте по-маловажни от приятелите ни.

HollyGolightly
11-19-2013, 15:51
Не го притискай и не се самообвинявай, след като ти казва че не си ти, просто се примири с това. Дай му нужното пространство и го остави той да реши какво иска. Ако наистина е негов приятел, рано или късно той ще се завърне при теб.
Но, ако наистина си му омръзнала, нищо не можеш да направиш, освен да приемеш решението му, насила хубост не става

qna_m
11-19-2013, 16:11
Да, мисля да не предприемам никакви действия,просто да го оставя да му мине,но как да разбера дали не иска да скъса с мен или е просто заради проблема му? От една страна, ако не ме искаше нямаше да ми споделя, но от друга защо не иска да поговорим?Ами ако съм му омръзнала, как да разбера като не си говорим?

HollyGolightly
11-19-2013, 16:15
Понякога на човек не му се говори и предпочита сам/а да си мине през даденият проблем. И все пак скоро ще разбереш дали той иска да скъсате или не, въпреки че ако това е което той искаше мисля, че би ти казал, нямаше да увърта.

qna_m
11-19-2013, 16:32
И аз мисля,че би ми казал,но с бившия ми се разделихме точно така-той спря да ме търси и нищо не ми каза...не знам може би е просто страх да не се повтори...

baby_baby
11-20-2013, 12:07
Не го притискай и не се самообвинявай, след като ти казва че не си ти, просто се примири с това. Дай му нужното пространство и го остави той да реши какво иска. Ако наистина е негов приятел, рано или късно той ще се завърне при теб.
Но, ако наистина си му омръзнала, нищо не можеш да направиш, освен да приемеш решението му, насила хубост не става

Това

Hilary_
11-20-2013, 14:33
Изчакай.

qna_m
11-20-2013, 16:05
Страх ме е от това чакане, не искам той да си помисли, че не ми пука за него или да се отчуждим...

Баща Ти
11-20-2013, 17:30
Може да са го били и да не иска да ти се показва така...

AnarchyBoy
11-20-2013, 17:32
Може да са го били и да не иска да ти се показва така...

+1 Случва се често.. :D

HollyGolightly
11-20-2013, 17:34
А този твой страх от изоставяне и забравяне споделила ли си го с него? Понеже ако той знае, че цялата ситуация те кара да се чувстваш по този начин, би се опитал поне да те успокои.

SonataArctica
11-20-2013, 18:22
Та той не трябва само с теб да се занимава де... Остави го, като те потърси тогава всичко ок. Ако не те потърси значи е с друга или е мъртъв 8-)

qna_m
11-20-2013, 21:07
А този твой страх от изоставяне и забравяне споделила ли си го с него? Понеже ако той знае, че цялата ситуация те кара да се чувстваш по този начин, би се опитал поне да те успокои. Не, не съм говорила с него за това и май трябва да го направя

qna_m
11-20-2013, 21:08
Та той не трябва само с теб да се занимава де... Остави го, като те потърси тогава всичко ок. Ако не те потърси значи е с друга или е мъртъв 8-) Знам че не трябва, ама преди ми обръщаше много повече внимание...

vivchetooo
11-22-2013, 09:36
Когато човек се чувства несигурен в себе си, той се отдръпва и се затваря изцяло в себе си. Ходех с едно момче, което също ми обръщаше много внимание, но го уволниха и докато си намери нова работа той просто изчезна, изстина, сякаш не бях с този човек, до момента в който си намери работа и всичко беше както преди. Това Което можеш да направиш е да покажеш, че уважаваш неговото лично пространство, да знае че си до него и го подкрепяш и когато е готов, той сам ще дойде за утеха. Но той трябва да знае твоите страхове, защото неволно, като сега те кара да изпадаш в паника.