PDA

View Full Version : Противозачатъчни и ескапел



mukela
11-20-2013, 08:31
Здравейте!Предварително се извинявам,че пускам нова тема ,но не открих подобна тема ,за това което ме интересува.
Гинеколога ми е в болница и не си вдига телефона и за това бих искала съвет от вас.
Преди една седмица (11,11,2013) 4 или 5 часа след приема на противозачатъчното хапче получих разстройство,разбира се, след като ми се успокой стомаха взех второ хапче в рамките на 12 часа.Предните дни не съм имала полови контакти,а следващите се пазихме с кондом,но в събота на 16,11 ,кондома се изхлузи и част от течността попадна в мен.Не знам дали има място за притеснение,но в рамките на 12 часа взех ескапел.
Ще съм благодарна ,ако си дадете мнението.

xXxPETYAxXx
11-20-2013, 08:51
Нещо не разбрах - тези противозачатъчни само 2 дни ли си ги пила или продължаваш да ги пиеш и въпреки това си взела ескапел?

mukela
11-20-2013, 09:00
Получих разстройство в първата седмица на хапчетата от блистера и за всеки случай взех второ,тъй като има вероятност да не съм усвоила първото хапче и следващите седем дни решихме да се пазим с кондом,но на петият ден,кондома се изхлузи и течността попадна в мен.Хапчетата си ги пия не съм ги спряла,но не знам дали след като съм приела това второ хапче е подействало,никога не съм си пила хапчето по-късно.И тъй като не знам дали е подействало реших да пия ескапел,защото ако не е подействало се води като пропуснато,а в такъв случай трябва да се пазя 7 дни с кондом,но при мен на 5-я ден стана гаф.

xXxPETYAxXx
11-20-2013, 09:04
Много умно да пиеш противозачатъчни и Ескапел. И от какво по-точно се притесняваш - от бременност ли? Не си бременна, ама тая комбинация от хапчета не знам как ще ти подейства, вземи да отидеш на друг гинеколог за консултация, че ми звучи доста опасно.

П.П: Хич не беше нужно да споменаваш "разтройство", че и да го повтаряш.

mukela
11-20-2013, 09:09
Много благодаря за мнението.Другата седмица ще посетя друг гинеколог.

baby_baby
11-20-2013, 11:50
Браво бе как може да пиеш и ескапел и противозачатачни по едно и също време?

mukela
11-20-2013, 11:59
Лекарят ми не си вдигаше телефона и просто не знаех какво да предприема.В листовката ми пише при стомашни проблеми 7 дни трябва да се пазя с кондом,но на петият ден ми се случи това.
Записах си час за гинеколог за другата седмица и ще се консултирам.

mukela
12-04-2013, 13:32
Здравейте!Искам да споделя,че ми дойде на датата, на която трябваше да ми дойде и за моя радост нямах някакви кръвоизливи,които очаквах, заради приема на Ескапел. Разбира се мисля да посетя гинеколог, за да ме прегледа и да съм по-спокойна.
Още веднъж благодаря за мненията ,които дадохте.

SonataArctica
12-04-2013, 13:38
Честито.

shlqpchy
12-20-2013, 19:31
Че какво лошо има в тая думичка бе,госпожице?! Нима Вие никога не сте имали РАЗСТРОЙСТВО? Или го получавате само от към психична гледна точка,та за това ви е неприятно да се споменава в другото си значение?