PDA

View Full Version : :)



Desincet0
11-20-2013, 10:39
Моля ако знае да ми каже някаква домашна рецепта за изсветляване на косата ... Мерси предварително ! ;)

xXxPETYAxXx
11-20-2013, 11:26
Чувала съм за различни неща - маски с кисело мляко, лимонов сок, канела и мед... Но доколкото знам за да се постигне ефект трябва да се правят поне 2 седмици, а и се стой дълго време с намазана коса. Не ми вдъхват никакво доверие, а дори и да стане отнема твърде много време.

heartshapedbox
11-20-2013, 11:30
С мед и лимонов сок и стоиш на слънце.
Нее очаквай някакви фрапиращи резултати обаче.

sunshine :**
11-20-2013, 11:54
лайката също е за изсветляване, но каквото и да решиш да си слагаш на косата за да има ефект...след месец чак ще го видиш,но ако имаш търпение и си постоянна може и да стане нещо :) кислородната вода също е вариант, става малко по-бързо, но не е много полезно за косицата.

heartshapedbox
11-20-2013, 11:56
Не, недей с кислородна вода. Наистина става по-бързо, но става един ужасен оранжев цвят и косата се изтощава ужасно.

Desincet0
11-20-2013, 13:08
Ами направих ;д един опит с лайка ;д ;3 и да ви кажа ;д мисля че стана ... все пак не искам да съм руса а просто да я изсветля с 3-4 тона .... стана по-светла .... но сте прави трябва малко повече време и доста постоянство за очаквания ефект

katalia3
11-20-2013, 18:23
Моля ако знае да ми каже някаква домашна рецепта за изсветляване на косата ... Мерси предварително ! ;)

Искам да ти кажа че преди това лято си правих доста често маски, почти преди всяко къпане. Правих ги горе долу от януари месец до юни и в един момент хората започнаха да ме питат дали не съм се боядисала. И като се загледах наистина косата ми беше станала адски светла, а аз по принцип съм с тъмно кафява. Всичко това се дължеше на оцета и лимона които всеки път добавях към маските си, не заедно, редувах ги. Или пък другата процедура която правих беше да си поливам косата със 1 лъжица оцет във вода. Не съм искала да я правя светла, въобще, но се получи с времето. Така че, ако си редовна, ще имаш ефект :)