PDA

View Full Version : Моята история и липсата на идея как да постъпя и се нуждая от съвет



Anonymouss
11-20-2013, 18:37
Здравейте :)
Сега ще ви разкажа моята история включваща последните 12 месеца на кратко, и как стигнах до този момент, в който главата ми да е толкова оплетена, че да не знам как да постъпя. Разбирасе има замесено момиче, и тя е главната причина за да се случи това...
Та, аз съм студент в чужбина от година вече и преди 6 месеца се запознах с една групичка от 4 момичета на един български протест. На този протест бях със съкраврирантът ми и след като се запознахме с момичетата, ходихме да пием кафе. Компанията на момичетата беше доста приятна, дори сега сме много близки. Всички проявиха в този ден интерес към мен, но нещо в едно от момичетата ме грабна. Не знам какво бе това, но просто тогава реших, че искам да съм с това момиче. Та, започнахме да излизаме първо заедно двете компании, и след малко време нещата започнаха да се случват. Но започнаха да се случват по един странен за мен начин. Един вид не искаше никой от нашите приятели да ни виждат, че се целуваме или изобщо, че се случва нещо между нас. Когато бяхме в компания все едно сме само приятели, а като сме само двамата всичко се променяше и ставаше просто... невероятно. Тоест, нито бяхме заедно, нито бяхме само приятели... Тогава на няколко пъти провеждах разговори с нея, че това не ме устройва и не ми харесва и тя винаги отговаряше, че в крайна сметка не го прави нарочно и тн. Та нещата бяха така около 2 месеца, след което се случиха едни неща и 2 седмици преди да си заминем за България в крайна сметка проведохме един разговор в резултат на който се стигна до това да сме заедно, и тези 2 седмици всичко беше перфектно. Аз получих място в нейното общежитие и всичко изглеждаше просто... перфектно. След което си заминахме за България за 2 месеца. И от тук започна всичко...
След като се прибрахме в България тя имаше да прави практика и живеем в 2та края на България. Тоест не сме се виждали често, но се чувахме почти всеки ден, пишехме си и тн. И дойде времето да се прибираме. Бяхме си взели билети за един и същи полет, и още щом се видяхме на летището усетих, че нещо не е наред. На летището ни чакаха приятели, прибрахме се, видяхме се с тях и вечерта останахме само двамата. Аз се опитах да я целуна, и тя не ми даде... Бях потресен... Все пак до преди 2 месеца прекарвахме всеки ден заедно по доста време, и си тръгнахме за проклетата ваканция като знаехме, че сме заедно. Но в крайна сметка тя ми обясни, че ме приема само като приятел. Много ме харесва, каза ми, че съм просто перфектен, но за нея така е по-добре. Слушах я доста внимателно как и какво ми обяснява, и в крайна сметка ми говореше някакви глупости които не ги мислеше. Просто не искаше да ми каже истинската причина, която разбрах в последствие. Аз тогава й казах, че повече на нея няма да погледна по друг начин, освен като на приятел, но естествено, това не се получава, защото съм влюбен в нея. И от тогава(от преди 1 месец) просто така се случва, че прекарваме абсолютно всеки ден много време заедно. Спим абсолютно всяка вечер в едно легло(без да правим секс), тя постоянно ме гушка докъто спим. Постоянно ме целува по бузите... Аз й готвя, правя сутрин кафе, пазаруваме задно пътуваме на ляво на дясно и всякакви нормални неща които прави една двойка, освен фактът, че сме само приятели. Звъни ми по няколко пъти на ден и т.н. Всички нови хора с които се запознаваме си мислят, че сме двойка. На няколко пъти вечер като е отворен барът на общежитието и сме доло с приятели и пием, ми се случва да ме гледа така както не ме е гледала до сега. Просто влюбено. И този интерес се зароди след като отказа моята целувка. Толкова заинтересована не беше даже и преди. Но нещо я спира...
Една вечер бяхме в компания и пак бяхме пили и тя тогава обясняваше, че според нея една връзка никога не може да има положителен край. Винаги единият си тръгва и другият страда. Тогава разбрах къде е проблемът... Просто напаснах пърчетата от пъзела. Родителите й са разведени, предната и връзка след 2,3 години е завършила доста тежко. Тя просто има страх от обвързване. И заради тези обстоятелства страдаме и аз и тя. Аз се старая по всякакъв начин, да й покажа, че аз не съм човек, който наранява, защото до сега винаги аз съм страдал във връзките ми.

Но аз не мога да продължавам така. Просто усещам как се влюбвам все повече и повече в течение на времето което прекарваме заедно, и нещата които правим. Та тя ми предложи да ходим на екскурзиа до Лондон през зимната ваканция, и от догодина да си търсим заедно жилище... И в крайна сметка аз не мога така. Просто се измъчвам. Да, страшно приятно ми е да си прекарваме заедно цялото време, но това, че нея един вид я е страх да се обвърже с мен по сериозно ме побърква. От няколко дни се чудя дали да не поговоря с нея и да й кажа, че не мога така, и или ще е с мен и ще продължаваме да си караме така, или трябва наистина да започнем да сме само приятели. Просто не знам дали да изчакам още време в което наистина да се почувства сигурна в мен, или сега да проведа този разговор. Просто не знам ако го проведа какъв ще е изходът. А не искам да я губя... Просто... искам да я запазя до себе си...

Никога не съм искал чужди съвети, и съм действал на своя глава, но в момента просто съм много объркан и се надявам да има хора които да са прочели този "роман" който написах по-горе, и дадат обективно мнение. Благода предварително.

xXxPETYAxXx
11-20-2013, 18:49
Определено трябва да поговориш с нея. И един вид трябва да я накараш да избере, но без да звучи като поставяне на ултиматум.

Anonymouss
11-20-2013, 19:01
След разговорът тя, почти съм сигурен, че няма да ми се хвърли на вратът и да ми каже: "Така е, съжалявам" и т.н. По-скоро ще се качи в стаята си и ще започне да съжалява за това което е направила. И ще се чувства кофти. Просто тя е такъв тип човек. Много рядко признава грешките си. И нещото което ме спира е това, че не искам тя да страда. Предпочитам аз да съм този, който ще страда. Но пък в един момент се замислям, че тя е вече страшно много привързана към мен, и има шанс да се развият добре нещата. Просто не знам. За първи път в животът ми се случва да не мога да преценя и предвидя развитието...

HollyGolightly
11-20-2013, 19:19
Ти не искаш тя да страда, но тя как показва че и пука за теб и твоите чувства. Добре, има минало и лоши преживявания, но кой няма? Поговори с нея и виж какво ще ти каже но не можеш цял живот да се мъчиш заради нея. Идва времето, когато трябва да помислиш и за себе си.

Anonymouss
11-22-2013, 17:07
Проблемът е, че не знам как да подкарам разговорът. Просто мразя да говоря на такива теми, а и тя като е около мен и изобщо сърце не ми дава да я подхвана. И ме е страх от резултатът, и може би и аз не знам какво искам... Проблемът е, че много съм свикнал с нея и ще ми е кофти ако се прецакат нещата и не се виждаме после и тн... Но явно трябва да се подготвя и да действам...

fire_magic
11-22-2013, 17:07
http://prikachi.com/images/370/6777370A.jpg

Anonymouss
11-22-2013, 17:15
Е, вярно е, че е малко дълго, но се опитах да го разкажа по най-краткият начин, но и трябваше да опиша ситуацията, за да ме разберете правилно :D

shmatarok
11-22-2013, 17:23
Няма какво друго да направиш, освен да седнеш и да поговориш с нея. Сега, след като вече сте близки, би трябвало да изясните нещата помежду си. С това тъпчене на едно място няма как нещо да се получи.

bReAk3R
11-22-2013, 17:56
Сега ми стана интересно как ще се развие цялата история, иначе те съветвам и аз да поговориш с момичето, колкото и да е трудно, шот' нe може вечно да я чакаш

Anonymousss
11-23-2013, 16:01
А интересното е, че ми се сърди за неща, за които само ако ми е приятелка би трябвало да ми се сърди... Вчера бях на парти и ми беше писала към 1 часът, и аз видях, че и е писала и не й отговорих. И после ми се сърдеше и ме разпитваше, защо не съм й отговорил... Не разбирам какво става...

Иво
11-23-2013, 23:42
Чета и си мисля.. "тва е няква приказка", учудвам се... пак чета и пак се успокоявам.. "това е просто приказка.."
Тииии... сериозно ли?!?! Изобщо имаш ли някаква "смелост" между краката? "Ние просто си спим заедно и тя ме целува по бузките.. сутрин й готвя, правя й кафенце, палачинки и вечер си се гушкаме сладко." WTF?! O_o
Ти плюшена играчка ли си? И отгоре на това.. уж няма нищо, пък ми държи сметка... Това, че девойката има някакъв проблем с обвързването - го разбрах, НО... (с риск да те обидя) - изобщо не е само в нея проблема! Ако искаш нещо - протегни си ръката и го грабни!

Anonymousss
11-24-2013, 14:38
Еми вчера се протегнах с един разговор, и в крайна сметка се разбра, че няма нищо в нея. Просто й е приятно с мен и тва е. Но след вчерашният разговор мисля, че историята приключи... Сега ще съм пълен пас, и ще чакам да видя каква ще е реакцията.

Иво
11-24-2013, 14:54
А няма проблеми... чакай я още 10-15 години... той живота си тече, не се притеснявай... шут в гъза и толкоз! Като неще - чантичката и за хляб!

baby_baby
11-24-2013, 15:20
Поговори с нея

DeHu
11-24-2013, 20:26
Ми на мен ми се струва,че е гледала твърде много филми и вече си мисли,че ги разбира връзките изоснови и най-вече,че изглежда по-зряла и самостоятелна в очите на другите.Което е пълна глупост,защото очевидно има някаква нужда от близост,харесала те е,но не е била сигурна какво да направи.И тук е трябвало да се включиш ти като и обясниш,че няма от какво да се бои и,че ако не друго,поне няма да я нараниш.А това дето си и дал да те използва като...и аз не знам даже как да го нарека и честно казано не мога да го проумея.Явно тая мацка не знае какво иска,но ти знаеш.Грешката ти е,че не си и го казал навреме,макар че съм почти сигурна,че тя е пределно наясно с твоите чувства,но просто и е удобно и приятно с теб.Това,че на теб не ти стига си е лично твой проблем и добре,че в крайна сметка си се сетил как да го решиш,'щото иначе тая работа би могла да си продължи доста дълго.Моят съвет е да я избягваш и да и дадеш шанс ако се осъзнае(демек да реши,че иска да е с теб не просто приятелски).Ама ако вземе да ти обяснява колко ценен приятел си и как не може без теб,не си го причинявай,понеже ти гарантирам,че може без теб.Малко объркано,ама това е от мен :)

anonymous708973
11-24-2013, 22:27
Еми вчера се протегнах с един разговор, и в крайна сметка се разбра, че няма нищо в нея. Просто й е приятно с мен и тва е. Но след вчерашният разговор мисля, че историята приключи... Сега ще съм пълен пас, и ще чакам да видя каква ще е реакцията.

Що пълен пас бе, душа?
Бъзни я мъничко. Излез с няква мадама на кафе. Нека малко да поревнува. Малко женски номер е, ама ще подейства, ако има нещо от нейна страна.

Ама не ти говоря да изнаглееш и пред очите й да се забиваш с няква... просто съвсем лекинко така... съвсем джентълменски. Като те попита, леко учудено вдигаш вежди и казваш, че и на теб ти е приятно с нея, обаче това не би следвало да ви пречи да си търсите човек за нещо по-сериозно :)

Пробвай и пиши после какво е станало, че ми е интересно дали съм права.

babity
11-25-2013, 08:54
Тя иска да получи топките ти. Като подарък, в кутийка. И като гледам, си и ги дал. Ти си мъж, предполага се, че ти трябва да колиш и да бесиш. Кат' има проблеми... да си ги решава сама. Т'ва нейното отношение е несериозно и обидно спрямо теб (при т'ва как ти гледаш на нещата). Иска да си те разиграва и да си има сигурно убежище в твое лице. Ако не те кефи алтернативата да се радваш на момента и държиш толкова сериозно да дефинираш нещата по някакъв начин, отговорът е в друго момиче.

leadyflame
11-25-2013, 10:15
Да, съвета с излизането с други момичета, би имал ефект ако има нещо към теб. Вижда, че винаги ще си и насреща и не предприема нищо. За това намали държанието си до чисто приятелко и излизай с други.

Anonymousss
11-28-2013, 10:15
В крайна сметка историята се завартя доста интересно. След разговорът, и това че започнах да се държа дръпнато явно я разчопли и една вечер излезнах с приятели, след като се бяхме разбрали да гледаме някакъв филм, и тя ми се беше разсърдила. И в крайна сметка след като тя ми обясни предните дни, че не иска да има нищо повече с мен, след като излезнах ми се разсърди за това. И започна една поредица от смси докъто бях навън. И в този момент просто ми писна. Прибрах се, влезнах у тях и й казах да си седне на леглото и да го изясним веднъж за винаги този въпрос. Та тя ми обясни, че чувствата й са смесени, но толкова се е привързала към мен, че иска да не е така, но е така. И в крайна сметка ме обвиняваше, че на мен не можела да разчита винаги, че съм правил всичко това и искам тя да се съгласи да е с мен заради моето его, и как не ми е зор за нея и още куп глупости за които ми се извини на другият ден. Та разговорът продължи до 3 часа сутринта, и изобщо не мога да опиша целия разговор, но излезна така, че тя е влюбена също в мен, и не разбирам защо всичко трябва да е толкова сложно, но наистина започва много да ми писва...

tori
11-28-2013, 10:33
Отгледай си чифт топки и спри да бъдеш плюшена играчка, както казаха по-горе. Хем боли, хем сърби, хем драго. Не става така. Отдръпни се, не тичай при нея след всеки смс, щото не си и длъжен да се отзоваваш моментално.

sneering
11-28-2013, 10:42
Тотално си се вглъбил в обект,който не се знае колко е сигурен. Нямаш втори ред мисли в главата и самостоятелен план,а всички знаем всякакъв вид връзки колко са преходни и как всичко си отлита,както си е дошло.
Измисли си самостоятелен план и карай по него и остави останалото да е бонус към него.

justaperson35
12-16-2013, 20:26
оф бее .. т'ва момиче просто иска да се прави на важно -.- да е сигурно,че един ден ако никой не я иска ще може да дойде при теб и да сте заедно .. на това му се казва лакомия