PDA

View Full Version : Смисъла на живота??



FuckDaPolice
11-24-2013, 16:18
Здравейте, първо искам да се извиня, че темата е в този раздел, просто не можах да се реша в кой друг да я сложа. Момиче на 14 години съм и знам, че съм прекалено малка да мисля за такива неща, но понякога като се замисля не намирам смисъл в живота и изведнъж ставам тъжна и започвам да плача..и най- гадното е, че не мога да контролирам това и съм плакала при приятели и родителите ми и те като ме питат защо аз не знам какво да кажа. Мисля си какъв е смисъла да живея ще завърша, ще си направя семейство и какво ще чакам да умра. В тези моменти имам чувството, че само музиката ме държи. Искам да кажа, че досега никога не съм имала приятел ако това изобщо има значение. Отчаяна съм.

Lilanda
11-24-2013, 16:28
Момиче, ти си на 14 години. Ходи си играй с кукли и стига мисли за неща, които не те интересуват. /остави това за куклите-еб*вам се/

Не, сериозно. Имаш още много какво да видиш. Смисъла на живота? Знаеш ли какво е чувството да прегърнеш детето, което е било 9 месеца в утробата ти и да видиш усмивката на любимия, който ви наблюдава с все още толкова влюбен поглед, колкото в деня, в който всичко е започнало? Не..Няма и скоро да разбереш.

Остави тези мисли на мама и на тате. Всъщност не...Даже и те сигурно не мислят за това.

FuckDaPolice
11-24-2013, 16:58
Не, сериозно. Имаш още много какво да видиш. Смисъла на живота?
Ако аз мисля, че всичко това (което трябва да видя) е безсмислено? Не се ли раждаме за да умрем и само това?

sladur4etyYy
11-24-2013, 17:19
И аз съм се питала тези неща много пъти. Според мен смисълът е да откриеш онова, което те прави щастлива, за което по природа имаш някакви умения, и да го развиваш, да започнеш да го подаряваш на хората и света. Човек може да бъде удовлетворен и щастлив само тогава, когато открие предназначението си. Отделно, ние сме тук, за да преживеем различни неща, да научим много уроци, да извисим съзнанието и духа си. Ти обаче си едва на 14 и животът ти в голяма степен още не е започнал. Ти сега по- скоро би трябвало да се подготвяш за него, а именно, да потърсиш кое е онова нещо, което умееш и как да започнеш да го развиваш; да изградиш ценности и принципи, които да те водят през живота ти занапред, като, разбира се, тези ценности и принципи най- вероятно ще преминат през най- различни ''изпити'', ситуации, в които ще трябва да покажеш доколко наистина държиш на тях.
Още не си дораснала да чувстваш нуждата от деца и съпруг, не се притеснявай от това.
Не се притеснявай и че още не си имала приятел, неизбежно е такъв да се появи в даден момент. Просто се настрой на вълна очакване.
И помни, че животът е прекрасен, когато го ЖИВЕЕМ, и напълно лишен от смисъл, когато разсъждаваме върху него. :))
Наслаждавай се на малките, големите, средно малките и средно големите неща, отпусни се. Бъди сигурна, че когато навлезеш в така наречения истински живот, ще започнеш да намираш много по- голям смисъл във всичко.
Дотогава те съветвам да се наслаждаваш на младостта си, защото няма да се върне никога. Успех! :))

DisappointedDreamer
11-24-2013, 19:06
Ако аз мисля, че всичко това (което трябва да видя) е безсмислено? Не се ли раждаме за да умрем и само това?

Не живеееш ли между периода на раждане и този на умиране?

Не знаеш смисълът на живота? Осмисли си го. Постави си цел.

Постигни я.

lamer4e7o
11-24-2013, 20:35
Смисълът на живота е да го търсиш. Търси се просто смисъла на „смисъла“.

Дано някой ме разбере какво исках да кажа. :)

babity
11-24-2013, 21:14
Ако аз мисля, че всичко това (което трябва да видя) е безсмислено? Не се ли раждаме за да умрем и само това?

В общи линии е така. Важното е през тоя интервал да ти е яко. 'Щото и без т'ва най-вероятно няма да оставиш нищо след себе си...

baby_baby
11-25-2013, 12:43
Ехее живота е пред тебе

fire_magic
11-25-2013, 12:47
Здравейте, първо искам да се извиня, че темата е в този раздел, просто не можах да се реша в кой друг да я сложа. Момиче на 14 години съм и знам, че съм прекалено малка да мисля за такива неща, но понякога като се замисля не намирам смисъл в живота и изведнъж ставам тъжна и започвам да плача..и най- гадното е, че не мога да контролирам това и съм плакала при приятели и родителите ми и те като ме питат защо аз не знам какво да кажа. Мисля си какъв е смисъла да живея ще завърша, ще си направя семейство и какво ще чакам да умра. В тези моменти имам чувството, че само музиката ме държи. Искам да кажа, че досега никога не съм имала приятел ако това изобщо има значение. Отчаяна съм.

странна психика имаш, като на баба ми, тя само когато реве се чувства добре

Auriss
11-25-2013, 13:13
http://www.einsteinandreligion.com/meaninglife.html

парарам пам пам

FuckDaPolice
11-25-2013, 14:01
Утешавам се само с това, че някой ден ще си имам хубава работа и ще мога да пътувам по света...и да живея тъг лайф :Д това ми е нещо като мотивация

anonymous895156
11-25-2013, 14:06
Ако аз мисля, че всичко това (което трябва да видя) е безсмислено? Не се ли раждаме за да умрем и само това?

Смисълът е да събереш възможно най-много опит и да преминеш към следваща форма на съществуване.

bilqnavod
11-25-2013, 14:17
Не знаеш смисълът на живота? Осмисли си го. Постави си цел.

Постигни я.


Бих добавила цели - нека са повече от една, така стимулите са повече и по-силни.
Няма начин да не осъзнаеш смисъла. Имаш целия живот пред себе си. И запомни, никога не е късно да го намериш!

girlwithblueeyes
11-25-2013, 14:57
Абе момиче знаеш ли колко деца болни от рак искат да са на твоето място ?! Здрави и прави като тебе вместо да висят по болници и химиотерапии . Смисъла на живота е в самият живот които ти е даден за да го изживееш . Потърси и открии това което ти доставя удоволствие и се стреми към него . И все пак живота не е само розови моменти хубаво е да има и лоши ей така за разцвета .

Niakoitam
11-25-2013, 17:25
Много философи са си блъскали главите над този въпрос.


Смисълът е да събереш възможно най-много опит и да преминеш към следваща форма на съществуване.

И аз някакси така си го обяснявам и ми звучи най-достоверно за мен си.Иначе всеки би трябвало да си намери сам своя отделен смисъл.Аз лично съм на 27 години вече и с тъга усещам,че някакси моя такъв смисъл все още не съм го намерил. Мисля си,че е любовта,но пък не съм абсолютно сигурен в това... :)

fire_magic
11-25-2013, 17:31
Смисълът е да събереш възможно най-много опит и да преминеш към следваща форма на съществуване.

подкрепям

wtfwtfwtf
11-25-2013, 17:56
Не живеееш ли между периода на раждане и този на умиране?

Не знаеш смисълът на живота? Осмисли си го. Постави си цел.

Постигни я.



тъпо, като постигнеш целта си кво ? избираш нова ? .. с 1 дума може да се каже че си часовник на който му се свършва батерията и приключваме разговора.. но трябваше да го раздадеш философски

102
11-25-2013, 17:59
И аз някакси така си го обяснявам и ми звучи най-достоверно за мен си.Иначе всеки би трябвало да си намери сам своя отделен смисъл.Аз лично съм на 27 години вече и с тъга усещам,че някакси моя такъв смисъл все още не съм го намерил. Мисля си,че е любовта,но пък не съм абсолютно сигурен в това... :)

Ти си бил готин, бе. =)

wartburg353
11-26-2013, 06:43
Смисъла на живота е да си направиш няколко деца и да ги отгледаш. През останалото време просто се стремим да се надрусаме с хормони :)

fire_magic
11-26-2013, 07:46
Смисъла на живота е да си направиш няколко деца и да ги отгледаш. През останалото време просто се стремим да се надрусаме с хормони :)

ето как стигаме до извода, че гейовете нямат смислен живот : )

Deadlock
11-26-2013, 08:17
Един ден ще си измислиш отговор, който да си повтаряш, когато се наложи. За мен това са полезни и може би необходими илюзии.

Не е ли по някакъв начин освобождаващо това, да няма никакъв смисъл? Не се ли чувстваш сякаш не може да сгрешиш, да си недостойна? Ако няма смисъл, няма и безсмислие, дали? Животът не може да бъде безсмислен, ако не може да бъде смислен. Мисли в различни посоки и ще намериш нещо, което те задоволява.

Блажени са тези, които са 'над нещата', включително над въпроса за смисъла на живота.

xoxi
11-26-2013, 08:40
Един ден ще си измислиш отговор, който да си повтаряш, когато се наложи. За мен това са полезни и може би необходими илюзии.

Не е ли по някакъв начин освобождаващо това, да няма никакъв смисъл? Не се ли чувстваш сякаш не може да сгрешиш, да си недостойна? Ако няма смисъл, няма и безсмислие, дали? Животът не може да бъде безсмислен, ако не може да бъде смислен. Мисли в различни посоки и ще намериш нещо, което те задоволява.

Блажени са тези, които са 'над нещата', включително над въпроса за смисъла на живота.

Колко хубаво го каза!!

Животът сам по себе си, няма никакъв смисъл. Абсолютно никакъв. Не трябвя да търсиш, ако сама не го виждаш и усещаш. Всеки човек, сам за себе си, придава смисъл на своя живот. За едни може да е добра работа и щастливо семейство, за други може смисълът да е в пътуването, опознаването на нови хора и различни места, за трети може да е нещо друго, че четвърти - четвърто.
Ти си още съвсем мъничка, за да знаеш какво искаш да правиш. Досега ти е набивано в главата, че трябва да завършиш, да имаш хубави оценки, да си намериш хубава работа и т.н., но след време ще осъзнаеш, че животът е много повече от това. Нещата, които смятаме за важни, понякога се оказват ужасно незначителни. Смисълът сам ще те намери, когато си готова да се посветиш на него, а не на наложените ценности отпреди векове.

Ivaaaaa
11-26-2013, 08:47
ако не виждаше смисъл в живота си щеше да се самоубиеш
всеки си има негов смисъл, дори и да не може сам да си го обясни
смисълът на живота е самият живот и всичките му гледни точки и страни

Tsukuda_Hiroshi
11-26-2013, 08:58
Всеки намира собствен смисъл. Няма уникален такъв. Всеки човек си има предназначение. Щом си тук, значи има смисъл от това. Просто не ти е дошъл реда да го разбереш.

FuckDaPolice
11-26-2013, 09:07
ако не виждаше смисъл в живота си щеше да се самоубиеш
Всъщност съм го мислила и това, но някак си не искам да причинявам такава болка и унижение на родителите ми.

mimsssssss
11-26-2013, 09:12
Ще се самоубиеш, защото не намираш смисъл в живота си? Не мислиш ли че това е най-голямото ти богатсво, че някой те е дарил с живот? Не трябва ли да го пазиш на всяка цена?
И кой е казал, че завършваме, женим се и правим деца и чакаме да умрем. Кой го е казал/наредил/закон ли е? Точно това е хубавото на всеки отделен индивид, че може да прави каквото и както пожелае.
И да, хората го казаха. Намери си смисъл в живота, иначе сама за себе си си безполезна. Намери си цел, удоволствия, желания които да изпълняваш, лист с мечти който да задраскваш и т.н.

Tsukuda_Hiroshi
11-26-2013, 09:28
Всъщност съм го мислила и това, но някак си не искам да причинявам такава болка и унижение на родителите ми.

Понякога много искам някой като тебе да е около мене, да каже нещо такова и да имам реалната възможност да му изсуля 1 шамар! Ти си на 14, а си мислила да се трепеш...! Остави "какво ще кажат хората", болката, която причиняваш на родителите си и всякакви такива клишета! Не си ли се замислила, че някъде по света има хлапета на твоята възраст, които нямат дори дреха на гърба си, а се радват на "безсмисления" си живот много повече от теб?? Според мен мама и татИ ти дават всичко и за това си на това дередже. Ако беше на зор, ако трябваше да се бориш за всеки залък, с гадна болест или за оцеляване - да видиш как щеше да драпаш със зъби и нокти към цялата тази безсмислица, наречена "живот"!!

Niakoitam
11-26-2013, 09:30
Един ден ще си измислиш отговор, който да си повтаряш, когато се наложи. За мен това са полезни и може би необходими илюзии.

Не е ли по някакъв начин освобождаващо това, да няма никакъв смисъл? Не се ли чувстваш сякаш не може да сгрешиш, да си недостойна? Ако няма смисъл, няма и безсмислие, дали? Животът не може да бъде безсмислен, ако не може да бъде смислен. Мисли в различни посоки и ще намериш нещо, което те задоволява.

Блажени са тези, които са 'над нещата', включително над въпроса за смисъла на живота.

Първо. Тези, които се опитват да са над нещата рано или късно се сблъскват с този въпрос. Останалите просто се заплитат в битовизми и въобще този въпрос не ги вълнува,защото си живеят за поредната идея независимо каква ще е тя.

А да няма смисъл. Не,това не е освобождаващо. Поне за мен е плашещо до голяма степен. Навява ми асоциации като идеята на филма Матрицата дето хората са затворени в някакъв свят дето е една компютърна програма и съзнанието им е просто заето с всякакви битовизми докато телата са им прикачени към някакви машини, който черпят енергия от човешкото тяло на база на създадените им в съзнанието емоции за някакви други машини. Та в тоя ред на мисли от това се получава и страхът, който ме обладава като си помисля за тази идея. Щом няма смисъл за нас значи може да има смисъл за друг. Подобно на кланниците за говеда,свинарниците, кокошарниците и т.н. За тези животни ако могат да мислят като нас живота може да е нещо друго примерно. За нас...те са просто поредната храна дето храним и и чистим за да я заколим и изядем след това. :)

А към авторката.

Това да се самоубиваш особено пък на тези години е пълната глупост.Първо според Християнството е грях и второ на повечето дето им минават тези мисли през главата изобщо не им стиска да го направят. :)

Tsukuda_Hiroshi
11-26-2013, 10:48
Първо. Тези, които се опитват да са над нещата рано или късно се сблъскват с този въпрос. Останалите просто се заплитат в битовизми и въобще този въпрос не ги вълнува,защото си живеят за поредната идея независимо каква ще е тя.

А да няма смисъл. Не,това не е освобождаващо. Поне за мен е плашещо до голяма степен. Навява ми асоциации като идеята на филма Матрицата дето хората са затворени в някакъв свят дето е една компютърна програма и съзнанието им е просто заето с всякакви битовизми докато телата са им прикачени към някакви машини, който черпят енергия от човешкото тяло на база на създадените им в съзнанието емоции за някакви други машини. Та в тоя ред на мисли от това се получава и страхът, който ме обладава като си помисля за тази идея. Щом няма смисъл за нас значи може да има смисъл за друг. Подобно на кланниците за говеда,свинарниците, кокошарниците и т.н. За тези животни ако могат да мислят като нас живота може да е нещо друго примерно. За нас...те са просто поредната храна дето храним и и чистим за да я заколим и изядем след това. :)

А към авторката.

Това да се самоубиваш особено пък на тези години е пълната глупост.Първо според Християнството е грях и второ на повечето дето им минават тези мисли през главата изобщо не им стиска да го направят. :)

Относно тази част, дето спомена "Матрицата" - а не ти ли се струва, че на фона на всичко, което представляваше света, самата измислица на матрицата предлагаше много повече красота и сносни условия на живот? Именно за това единият от "пробудените" в първата част (забравих му името) сключи договор с агентите в замяна на това да бъде върнат в матрицата и да не си спомня нищо.
Ако си представим, че светът ни в момента - и цялата помия около нас, която сами си създаваме - е точно една измислица, а живота като цяло е много по-гаден - бихме ли избрали да се събуждаме? Аз лично бих предпочел да съм батерия...

Niakoitam
11-26-2013, 12:45
Tsukuda_Hiroshi, а нали знаеш,че когато сме били под турско робство пак е имало предали.Просто те са били по-добре от бунтуващите се и са предпочитали да живеят в своята красива лъжа.

И понякога колкото повече знаеш толкова по зле можеш да се чувстваш,но пък и колкото по-малко знаеш толкова по-лесен за контрол от който си пожелае си. Ето например за знанието.В на един комшия в банята на село правили ремонт.И човека си се къпе без проблем.Е, аз в такава баня няма да смея да стъпя.Болейрът без никакви защити.Може да си се взриви като нищо.Освен това ти седи точно зад гърба,ключовете за лампата, бойлера, както и контакта вътре в банята и директно си ги пръскат капки от душа.Контакта даже и не влагоустойчив.Ама му ги бил правил разбиращ човек иначе. :)

А за филма. Или си гледал само първата част или си позабравил някои важни неща.Светът на "пробудените" по начало с нищо не е по-лош.Самата програма на измисленият свят дори е правена по него.Просто хората са свободни.В един момент обаче не си спомням как се появяват машините с много добър изкуствен интелект.Те започват да произвеждат нови и нови и да водят война с хората.Обаче тези машини се захранват с енергия от Слънцето. И хората като тарикати решават да им дръпнат шалтера с всякакви методи.Затъмняват цялата атмосфера и става постоянна нощ и студ.Някои машини обаче пък се оказват тарикати и разбират,че в тялото на хората има достатъчно енергия за да им служат за батерии.Създават си инкубатор за хора и си ги отглеждат.Създават и компютърна програма с антивирусни програми (агент Смит-овци), които да пречат на пробива. И все пак останалите оцелели хора успяват да пробиват защиттата и да влизат в програмата събуждайки отгледаните в инкубатори хора, но никой не може да се справи с антивирусните програми.Появява се обаче избраният Нео, който има вирусни дефиниции, които не са заложени в тези антивирусни програми и започва да ги разяжда отвътре.Има подобни вируси дето нападат директно първо антивирусната програма. И понеже е избраният "вирус" той освен,че се научава как да унищожава тези антивирусни програми по стотици се научава и как да обземе контрола над тази компютърна програма-куршумно време,спиране на куршуми и т.н. На убитите в тази матрица съзнанието им умира и след това го последва и съответното тяло.

Тоя метод в днешно врме искат да го прилагат на кокошки за месо с премахнати сетивни органи и обездвижени,хранени чрез тръба и изхождащи се чрез тръба,защото щяли да заемят много малко място и да пълнеят по-бързо.Та така

Не ми харесва мисълта,че при всичките тези убеждения,че сме едвали не най-висшите същества на Земята подобно на теорията на Мъже в черно,че по-голямото се побира в по-малкото подобно на семето и разстението бактериите си ни отглеждат за да може,когато е нужно да си се нагостят обилно.Или пък,че го правят някакви същества от нашето или друго измерение,което не виждаме.Дори и да не е за яденето, ако приемем,че подобно на Матрицата може да сме някакви батерии или пък роби.Все пак човешкият мозък е много сложен и все още неразучен на повече от 10% процента от хората,но се установява,че колкото повече се изучава толкова по-лесен става за контролиране дори от други хора.

Та в тоя ред на мисли и чрез тези романи искам да покажа защо тези мисли не ми харесват. Затова предпочитам да вярвам,че в живота би трябвало да има някакъв смисъл или пък най-малкото този свят да е едно училище,да се учат и да се изпитват уроците на живота подготвяйки ни за по нататъшният клас и дори да се изпробва кой как реагира в дадена ситуация и за коя "врата" е,но не и да бъдем използвани или да се експериметира с нас без да го осъзнаваме. :)

Друг е и въпроса,че още никой не е дал 100%-ов отговор какво точно са сънищата, които докато спим пак усещаме като реалност, а все пак една трета от живота ни преминава именно в сън и ако човек не спи изобщо около 2 седмици след това може да заспи и никога повече да не се събуди.

Deadlock
11-26-2013, 14:25
Niakoitam, теб те плаши тази идея, а друг го успокоява. Мисълта ми е именно човек да търси тази формулировка на (без)смисъла, която го задоволява, а не да се натъжава и отчайва от представи, които е взел за истина. Няма истина. Нека направим избора си такъв, че да ни бута нагоре, а не да ни дърпа надолу. Поне емоционално. Бих посъветвала авторката да бъде креативна, да си поиграе с темата и да потърси логика и в други виждания.

heartshapedbox
11-26-2013, 14:38
Смисълът е да събереш възможно най-много опит и да преминеш към следваща форма на съществуване.

Това
+
старай се да бъдеш максимално щастлива по пътя.

Niakoitam
11-26-2013, 14:40
Niakoitam, теб те плаши тази идея, а друг го успокоява. Мисълта ми е именно човек да търси тази формулировка на (без)смисъла, която го задоволява, а не да се натъжава и отчайва от представи, които е взел за истина. Няма истина. Нека направим избора си такъв, че да ни бута нагоре, а не да ни дърпа надолу. Поне емоционално. Бих посъветвала авторката да бъде креативна, да си поиграе с темата и да потърси логика и в други виждания.

Смисъла на живота няма кой да го открие.Поне нe на този етап на живота ни или поне докато е жив. Смисъла на живота за всеки поотделно е друг въпрос.Отделен въпрос е че първо трябва да го откриеш,второ да можеш да го постигнеш.Но както казах понякога ми се струва,че много от нещата в ежедневният живот се правят просто по инерция.Защото така ги били правели другите и защото така трябвало. Различните често биват анатемосвани и отхвърляни.

fUcKsMiLe
11-26-2013, 15:10
Смисъла на живота.

Лично моето мнение е:
1) Раждаш се (10x to your parents)
2) Растеш и се забавляваш(бебе,дете,тийн,в ъзрастен.../игри,дискотеки,правиш забранени неща)
3) Междувременно се учиш и трупаш опит(училище,работа)
4) Когато имаш достатъчно опит си намираш човече (мъжко, женско.. каквото искаш)
5) Когато сте достатъчно близки си правите 1,2,5,10 други човечета
6) Раждаш, отглеждате ги и ги обичате (връщаш се към 1) за да проследиш техния живот)
7) Все още трупаш опит и вече мъдрост(пенсионер си примерно)
8} Радваш се на последните си мигове живот (и се чудиш какъв е бил смисъла на живота ти действително - няма отговор)
9) Умираш
10)Върни се на 1)

Да кажем, че е това смисъла на живота ти по най-опростения начин.
Как ще си го направиш на практика обаче.. е само твое решение.

wtfwtfwtf
11-26-2013, 15:29
Смисъла на живота.

Лично моето мнение е:
1) Раждаш се (10x to your parents)
2) Растеш и се забавляваш(бебе,дете,тийн,в ъзрастен.../игри,дискотеки,правиш забранени неща)
3) Междувременно се учиш и трупаш опит(училище,работа)
4) Когато имаш достатъчно опит си намираш човече (мъжко, женско.. каквото искаш)
5) Когато сте достатъчно близки си правите 1,2,5,10 други човечета
6) Раждаш, отглеждате ги и ги обичате (връщаш се към 1) за да проследиш техния живот)
7) Все още трупаш опит и вече мъдрост(пенсионер си примерно)
8} Радваш се на последните си мигове живот (и се чудиш какъв е бил смисъла на живота ти действително - няма отговор)
9) Умираш
10)Върни се на 1)

Да кажем, че е това смисъла на живота ти по най-опростения начин.
Как ще си го направиш на практика обаче.. е само твое решение.

this is shit

nevermind...
11-26-2013, 15:43
Смисълът на живота е да бъдеш щастлив...

Tsukuda_Hiroshi
11-26-2013, 16:23
Niakoitam, представи си 1 човешко тяло със всичките му там клетчици и изграждащи съставни части. Всяка 1 действа като 1 голям общ механизъм. Представи си сега, че аз, ти всички ние, планетата ни, Вселената със все всичките й звезди и галактики в нея е само 1 клетка от някакъв огромен организъм... Какъв тогава е нашия смисъл? Явно, просто да съществуваме, за да поддържаме живота на огромния теоретичен организъм. Представи си, че в някоя от милионите ти клетки сега, 2 градивни единици милиарди пъти по-малки от клетката (неоткрити още, естествено) в момента си говорят за смисъла на тяхната "Матрица"... :)
На мен ми звучи безсмислено, забавно и... вероятно. :)

fUcKsMiLe
11-26-2013, 17:19
this is shit

Шит, не-шит, в крайна сметка какво мислиш, че са правили хората преди теб?
А сега? А в бъдеще? Изключи важни неща като войни и т.н.
Останалото е точно такова. Другата крайност е да умреш млад и тогава тоя цикъл не се завършва.

SpiritInBlack
11-26-2013, 17:33
Всъщност съм го мислила и това, но някак си не искам да причинявам такава болка и унижение на родителите ми.

Това е много грешно , дори и без да помислиш за всички неща , за които си струва да живееш.

Иначе никой не е открилът смисълът на живота. Всеки намира своя собствен. Дано да си ме разбрала =)

toad
11-26-2013, 18:09
Пубертетска тема.
Ще ти мине споко.

wtfwtfwtf
11-26-2013, 18:10
Шит, не-шит, в крайна сметка какво мислиш, че са правили хората преди теб?
А сега? А в бъдеще? Изключи важни неща като войни и т.н.
Останалото е точно такова. Другата крайност е да умреш млад и тогава тоя цикъл не се завършва.


да прават квот искат, мен кво ме интересува ? ако искаш живей по някви измислени правила и книги

Cloud9
11-27-2013, 08:12
Пубертетска тема.
Ще ти мине споко.

+1

Иначе смисълът на живота се променя с годините.На 14 и аз не го знаех моя, на 18 се стремях да имам кариера и да се затрупам от работа и пътешествия, на 24 смисълът е да намеря работа,която ме удовлетворява и духовно,и финансово.Да Направя нещо смислено и да дам смисъл на живота на някого.а след време ще искам и да дам живот!Това е най-великото нещо,което може човек да направи.Не знам защо в днешно време сме го приели за най-нормалното и лесно нещо.

Lilanda
11-27-2013, 09:05
Нека направим избора си такъв, че да ни бута нагоре, а не да ни дърпа надолу. Поне емоционално.
Искам да ти благодаря за това ти изказване /няма общо с темата/.

Малко по-късно ще напиша своето мнение по темата на дъъъъъъълго и на широко, защото имам какво да кажа в отговор на някои от нещата, които се изписаха. Просто след 5 минути трябва да тръгвам и няма да ми стигне времето да го направя сега. ;д

Niakoitam
11-27-2013, 09:29
Да кажем, че е това смисъла на живота ти по най-опростения начин.
Как ще си го направиш на практика обаче.. е само твое решение.

Ами аз пък мисля,че това как ще си го направиш е само твое решение е заблуда за да си отдъхнем малко и да се помислим за много велики. Като цяло май по-важните решения не се вземат от нас и ако не се съобразяваме с това биваме "предупреждавани" и ако пък се инатим рано или късно по някакъв начин биваме изведени от Big brother-а наречен Живот.Това съм го забелязал при мен как ако не взема нещо предвид предупрежденията се увеличават и при други инатливи хора като не забелязват инцидент след още някои и друг подобен или не чак толкова, но в по-голяма степен биват изкарани от Живота на млади години:

Виж тази статия например:
http://svetovnizagadki.com/suvpadeniata/

Много е интересна и както казах съм наблюдавал лично описаното в нея.

Ами представи си,че даден човек е станал световно известен с това,че прави всякакви интересни номера в противовес с гравитацията.В един момент обаче пада или го блъска кола и остава инвалид за цял живот. Как ще продължи той с тази прфесия и доколко зависи от него.Или пък някакъв инцдент сломява духа му. Или работата му е свързана с височини и в един момет нещо отключва някакъв неистов страх свързан с височини в него.


Niakoitam, представи си 1 човешко тяло със всичките му там клетчици и изграждащи съставни части. Всяка 1 действа като 1 голям общ механизъм. Представи си сега, че аз, ти всички ние, планетата ни, Вселената със все всичките й звезди и галактики в нея е само 1 клетка от някакъв огромен организъм... Какъв тогава е нашия смисъл? Явно, просто да съществуваме, за да поддържаме живота на огромния теоретичен организъм. Представи си, че в някоя от милионите ти клетки сега, 2 градивни единици милиарди пъти по-малки от клетката (неоткрити още, естествено) в момента си говорят за смисъла на тяхната "Матрица"... :)
На мен ми звучи безсмислено, забавно и... вероятно. :)

Замислял съм се и над тази теза. Ако погледнем цитата от Библията, който гласеше нещо от сорта: "Бог е в нас и ние сме в него." Може да се има предвид именно този организъм. Ако е обаче така зависи и дали познатата ни Вселена е само една клетка или много клетки от този организъм? Дали всички организми на Земята сме просто една отделна структура от тази клетка или всеки е отделна клетка? Дали сме клетка от дясната буза на задните части на това същество, от мозъка му или стволова клетка, която може да се променя по желание. Това ще означава и че всички хора, че даже и всички същества във Вселената сме свързани като през интернет. Демек колективното неосъзнато, за което говорят разни хора. Това от своя страна ще означава,че ще можем да свързваме мозъците си в един огромен сървар. Колкото повече същества се свържат толкова по мощен ще става компютъра и сътветно както при новата система ГРИД май беше, при която чрез интернет могат да се използват свободните ресурси на всички компютри в мрежата ще може да имаме неограничени ресурси и възможности. И ако съзнанията на всички тези клетки се слеят в едно всяко едно същество независимо на какво разстояние е ще се слее напълно с въпросното огромно същество. Разстоянията,времето и труда който е непосилен попринцип за всяко едно същество поотделно вече няма да имат значение и няма да са фактор.Вече ще има просто значение само какво има извън това същество и доколкото е силно то. А от мисълта по-бързо нещо няма.


+1

Иначе смисълът на живота се променя с годините.На 14 и аз не го знаех моя, на 18 се стремях да имам кариера и да се затрупам от работа и пътешествия, на 24 смисълът е да намеря работа,която ме удовлетворява и духовно,и финансово.Да Направя нещо смислено и да дам смисъл на живота на някого.а след време ще искам и да дам живот!Това е най-великото нещо,което може човек да направи.Не знам защо в днешно време сме го приели за най-нормалното и лесно нещо.

Всъщност това до голяма степен е така що се отнася за отделният смисъл на живота на всеки. Но пък от друга страна може и просто така да ни е заложено да си мислим. И зайките в клетките например раждат зайчета. Никой не може да каже дали не ги обичат точно толкова колкото нас. Ако гледаш Африка Звездите сигурно са полудели там звездите ходиха при бушмените. И те се държаха с децата си все едно не им пука за тях. Носят ги за една ръка, ако умрат ги погребват без да проронят и сълза,но това не значи,че не са хора като нас. А видимо са по-близки до животинските иснтинкти. Та да се върнем на зайките. Знае ли човек може и те много да обичат зайчетата си. Само дето хората ги оплождат насилствена без да се интересуват дали им харесва или не,а зайчетата ги отглеждат и изхранват за да може като пораснат да станат майки или оплодяващи зайци, а след това да бъдат изядени.Ако изобщо им се даде шанс за първото.Те обаче като че ли това няма ка да го осъзнаят.С овце, кози, крави, че и кучета и котки при виетнамците например работата е същата

Auriss
11-27-2013, 09:58
И зайките в клетките например раждат зайчета
http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/007/666/_57c8a1a431a592af806925e57258202f.png


Никой не може да каже дали не ги обичат точно толкова колкото нас.
Мен зайците много-много не ме тачат да си призная.


Та да се върнем на зайките. Знае ли човек може и те много да обичат зайчетата си.
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/masonry/000/259/943/694.png


Само дето хората ги оплождат насилствена без да се интересуват дали им харесва или не
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/masonry/000/259/943/694.png Тия хора, дето оплождат зайци, мисля че ще е хубаво да ги обадиш на полицията. Не ми се вижда нормална тая работа.


а зайчетата ги отглеждат и изхранват за да може като пораснат да станат майки или оплодяващи зайци, а след това да бъдат изядени.
Като се замисля обаче горките хора :( и тяхната не е лесна. Май и тебе зайци са те отглеждали. :lol:


С овце, кози, крави, че и кучета и котки при виетнамците например работата е същата
Има нещо гнило в Азия

Niakoitam
11-27-2013, 10:26
Auriss, много смешно разбираш ли. :) Явно си от хората дето не обичат много да разсъждават, а обичат да гледат само това дето им е на метър от носа. Естествено,че зайките се оплождат насилствено. От мъжки зайци, които се пускат в клетката им,че даже понякога ако даденият собственик не му се чака ги хваща за ушите помагайки на мъжкият заек, който е отзад да си свърши работата без зайката да му бяга. И тъй като явно в опита си да се правиш на интересен не си разбрал идеята ми, тя беше следната. Че може да има по-висши същества, които ние дали,защото са в различно измерение или съзнанието ни е ограничено дотолкова,че да не може да ги забелязваме както една мравка, която ти седи до обувката например, за които ние може да сме просто подобен вид селскостопански животни или пък дори и мравки (образно казано,защото май метафорите са ти непознато нещо), на които могат да отнемат живота с един замах, когато си пожелаят и без абсолютно никакво огризение. Ние се мислим за най-висшите същества. Е, те пък може и да не ни мислят за такива :)

AnarchyBoy
11-27-2013, 10:30
Ебати ферманите изписахте за нещо, толкова елементарно..
Смисълът на живота е............ 42, което между впрочем е и отговора на всички въпроси. :lol:




























































































































































































































































































































































































































































































































































Ебавката на страна, наистина това е нещо супер елементарно, смисълът на живота за всеки от нас е различен, просто всеки трябва да го намери вътре в себе си..
Например за мен е любовта.. за друг може да е безразборния секс, за трети кариерата,
просто трябва да намериш смисъла за себе си и за собственото си съществуване,
не идваме с някакъв гениален план, всеки е индивидуален... -_-

Tyler The Creator
11-27-2013, 10:40
Колко смешно изглежда да се търси смисъла на живота, от дървени философи, във форум за разгонени тийнове... цял живот си търси смисъла на живота, и един ден, като ти дойде времето - децата ти като те питат, кажи, че така ти е минал живота. Или като мацката дето цели си поставяла и т'ва и бил смисъла на живота... еми извинявай, ама ако т'ва ти е живота е, си ебахти робота... живееш по задачи. Много глупава тема, без никакъв смисъл. Моя съвет е - живейте ден за ден, не си създавайте планове, цели и идеали, просто живейте, без много разсъждения и обмисляне на всяко едно нещо случващо се около вас. Колкото повече мислиш - толкова по-бързо ти отсичат главата.

Niakoitam
11-27-2013, 11:01
AnarchyBoy разбирам те какво имаш предвид под за мен смисъла е любовта. Да, но когато някога си женен, имаш 2-3 деца, подхванал си някаква работа и изведнъж усетиш,че евентуално любовта се е превърнала в просто привързаност. Какво ще правиш? Явно трябва да търсиш смисъла на живота СИ някъде другаде. Или какво? Дреме ти за другите. Нали смисъла на живота ти е любовта.Зарязваш всичко и отиваш да я търсиш отново. Ами като остарееш?

Демек до сега допусната идея за постоянно променящият се смисъл взависимост от обстоятелствата и настройката в момента е най меродавен. Или иначе казано по този смисъл цел на живота няма или в момента няма как да бъде открит както казах по нагоре.Има цел за всеки поотделно.

Tyler The Creator те хората са казали: "Животът е това дето ни се случва,докато кроим планове за бъдещето." Само дето на една по-голяма възраст няма как да живееш ден за ден,защото вероятността да те приемат за пълен егоист и да се превърнеш в клошар хич не е малка. Иначе то по твоята логика: "Преклонена главица сабя не я сече." Само дето по същата тази логика все още трябваше да живеем по пещерите,да се храним с бръмбари и тиня и да си говорим с маймунски звуци. Именно любопитството е това, което тегли една част от хората към прогрес, а те иззтеглят останала маса след себе си. И ако някога са си мислели,че когато Зевс се ядоса хвърля гръмотевици например, днес идеално знаем как физично се получава този процес, а и много други именно заради хората, които толкова много са мислели.Е има и неща, който не знаем като смисъла на живота повсеместно например, но всяко нещо с времето :)

Auriss
11-27-2013, 11:59
Auriss, много смешно разбираш ли. :) Явно си от хората дето не обичат много да разсъждават, а обичат да гледат само това дето им е на метър от носа. И тъй като явно в опита си да се правиш на интересен не си разбрал идеята ми, тя беше следната. (образно казано,защото май метафорите са ти непознато нещо),

butthurt :cool:



Че може да има по-висши същества, които ние дали,защото са в различно измерение или съзнанието ни е ограничено дотолкова,че да не може да ги забелязваме както една мравка, която ти седи до обувката например, за които ние може да сме просто подобен вид селскостопански животни или пък дори и мравки на които могат да отнемат живота с един замах, когато си пожелаят и без абсолютно никакво огризение. Ние се мислим за най-висшите същества. Е, те пък може и да не ни мислят за такива :)

а може и да няма. т'ва к'во общо има с това как си осмисляш съществуването и защо изобщо ти е необходимо да го правиш ?

Tyler The Creator
11-27-2013, 12:16
Niakoitam Предпочитам да не мисля и да влагам логика във всяко едно нещо. Като порасна може да мисля по-друг начин и да ми се променят разбиранията. За сега ще го карам така, както ми казва сърцето, че е правилно. :)

Niakoitam
11-27-2013, 12:36
а може и да няма. т'ва к'во общо има с това как си осмисляш съществуването и защо изобщо ти е необходимо да го правиш ?

Ааа викаш що ли пък ни дреме? Да продължаваме да си се тупаме по гърдите,че сме най-висшите и велики същества във Вселената, а освен това и единствени разбира се. Тук просто си водим една обикновенна форумна дискусия каквато и учените си водят отвреме навреме само дето ние нищо не можем да докажем. Иначе също е казано,че за да знаеш бъдещето си трябва да си опознал миналото си.Нещо което ние не знам.Ние не знаем точно къде се намираме камо ли пък как сме се пръкнали.Може да имаме специална мисия, а може да сме просто някакъв провален експеримент, което ако разберем няма да ни стане по-добре.Тук се води просто някаква дискусия.Ясно е че няколко потребители във форума на teenproblem няма как да отговорят на въпроса какъв е смисъла на живота. Като цяло когато човек се вгледа в общата картинка независимо на хора или животни крайният смисъл е създаването на наследници и евентуалното увеличаване на популацията.Има някакъв естествен подбор, който при повечето хора е попроменен заради това, което умеят да създават от мислите си.Заради медицината и защитните средства.За сметка на естествените врагове пък се образуват доста по-тежки, опасни и издръжливи вируси.Има войни,природни катаклизми,глад и т.н. при които загиват много хора. Има ли някоя сила,същество т.н. интерес от това не се знае.Факт е че много неща не са под нашето влияние.Например нито ти, нито аз нито който и да било може да си избере дали да се роди в САЩ, България или Уганда например. Никой не може да избере дали родителите ще са му приятели или ще са властни,дали ще са магнати,затворници или дрогери или пък бели,черни или жълти.Никой не може да избере дали ще се роди, психично,физично болен или пък здрав или просто податлив.Или пък може би избира. Или просто го решава някоя по висша сила.И накрая всеки умира и го изяждат червеите и според някои хора там всичко приключва.Не и според мен. Е то ще излезе егати смисъла на всичко. :)

Auriss
11-27-2013, 12:55
А защо непременно трябва някой да 'решава' нещо и да има причина за съществуването на живот ?
Аз нямам проблем с това че не намирам *универсален* смисъл от човешкото и/или моето съществуване - стига ми да мога да си правя каквото искам и да се чувствам окей.
Всъщност търсейки смисъл търсиш принадлежност. Затова и подобни на тези на ОП-то мисли се въртят в главите на тийнове основно. Не ти трябва *смисъл* - трябва ти да се чувстваш добре и сред свои.

Niakoitam
11-27-2013, 13:27
А защо непременно трябва някой да 'решава' нещо и да има причина за съществуването на живот ?
Аз нямам проблем с това че не намирам *универсален* смисъл от човешкото и/или моето съществуване - стига ми да мога да си правя каквото искам и да се чувствам окей.
Всъщност търсейки смисъл търсиш принадлежност. Затова и подобни на тези на ОП-то мисли се въртят в главите на тийнове основно. Не ти трябва *смисъл* - трябва ти да се чувстваш добре и сред свои.

Ами ако питаш специално мен просто ми е интересно. Не че съм решил утре да се самоубивам.Смъртта в крайна сметка е най-сигурното нещо и рано или късно тя ще дойде.Та в тоя ред на мисли дано не ми е писано да се мъча и да мъча околните ми хора. Да свършва всичко и край. А защо трябва да решава ли? Защото аз някак не вярвам в доста голяма степен на просто обикновените съвпадения. Пък и още не съм разбрал за случай в който учени от някакъв обикновен камък създават гущер например.Камо ли пък още по разумно същество. А и както казах не всички хора се раждат при равни начала и на равни основи.Приличаме си доста всички,но пък не и баш.Всъщност може би ако всички бяхме поставяне при абсолютно еднакви условия и бяхме с еднакви гени нямаше да се различавамме особено от роботите правени по калъп.Ако пък бяхме се родили в Африка щяхме да имаме съвсем по-разлина ценностна система.И как така случайно на планетата Земя има живот пък на Марс например няма? И да,всъщност и над това съм се замислял много пъти.Ако някога някакси така ми се "замажат очите" в смисъл живота ми започне да тече ама точно както си желая бих забравил поне за извесно време да търся причините.Точно както и оформянето на характера.Ако ти се хвърлят всякакви женки на врата най-веротно ще ти е по интересен секса и да си играеш с жените, ако си просто едно средностатистическо мъжле оформено като по-голям романтик от факторите в живота най-вероятно по приоритетна ще ти е любовта. А съвпаденията става все повече и повече.Та аз дори и автомобил камо ли пък живо същество не съм видял да се самонаправи някакси случайно. :)

fire_magic
11-27-2013, 13:33
така поставен въпросът, няма разумен отговор
ти сама трябва да решиш
въпрос на гледна точка, важното е да се чувстваш добре

FuckDaPolice
11-27-2013, 16:21
Не просто имам чувството, че нищо не ме прави щастлива и няма смисъл, безразлично ми е всичко.

s0b1esk1
11-27-2013, 16:33
баси интерпретативните съчинения пишете.
живота няма смисъл. раждаш се за да умреш. единствения избор е дали да си мишка или не

fUcKsMiLe
11-27-2013, 18:19
Ами аз пък мисля,че това как ще си го направиш е само твое решение е заблуда за да си отдъхнем малко и да се помислим за много велики. Като цяло май по-важните решения не се вземат от нас и ако не се съобразяваме с това биваме "предупреждавани" и ако пък се инатим рано или късно по някакъв начин биваме изведени от Big brother-а наречен Живот.Това съм го забелязал при мен как ако не взема нещо предвид предупрежденията се увеличават и при други инатливи хора като не забелязват инцидент след още някои и друг подобен или не чак толкова, но в по-голяма степен биват изкарани от Живота на млади години:

Виж тази статия например:
http://svetovnizagadki.com/suvpadeniata/

Много е интересна и както казах съм наблюдавал лично описаното в нея.

Ами представи си,че даден човек е станал световно известен с това,че прави всякакви интересни номера в противовес с гравитацията.В един момент обаче пада или го блъска кола и остава инвалид за цял живот. Как ще продължи той с тази прфесия и доколко зависи от него.Или пък някакъв инцдент сломява духа му. Или работата му е свързана с височини и в един момет нещо отключва някакъв неистов страх свързан с височини в него.

Останах с впечатлението, че си религиозен(не, че ми пука - така си мисля, ако не поправи ме :) ). Аз не съм, затова и тази статия ми е малко.. абе странна. Ако става на въпрос много от нещата могат да бъдат интерпретирани по този начин и съвсем да не са верни. Не знам до колко са верни нещата/фактите в статията по принцип, няма да оспорвам нищо.
И всъщност няма нужда да си супер известен, за да те блъсне кола и да не можеш да продължиш живота си както преди. Всеки намира смисъла на живота си, аз само дадох примерна структура, на това как един нормален живот протича по принцип. Това, че има различни пътища и не всички минават по него е съвсем друга тема. Ако се замислиш, ние живеем, за да направим поколение и да умрем. Междувременно се случват куп неща, за които не се знае дали са наше решение или на друго същество (не отричам възможността някой да си ни отглежда като експеримент - извънземни и блабла или просто да си живеем ей така, щото така се е случило).

Lilanda
11-27-2013, 18:48
Така. Започвам с това:

лист с мечти който да задраскваш
Идейно е. Но нека са неща, които наистина искаш да направиш и на които наистина си способна. Имам предвид, ако знаеш, че имаш страх от височини, недей да пишеш "скок с парашут", освен ако наистина не искаш да преодолееш този страх. И не споделяй списъка с никого-опитай се да изпълниш всичко сама. Не само ще ти е по-забавно, а и ще си доставиш удоволствие от свършеното.

Понякога много искам някой като тебе да е около мене, да каже нещо такова и да имам реалната възможност да му изсуля 1 шамар!
И аз, и аз.

Тези, които се опитват да са над нещата рано или късно се сблъскват с този въпрос. Останалите просто се заплитат в битовизми и въобще този въпрос не ги вълнува,защото си живеят за поредната идея независимо каква ще е тя.
Не съм съгласна. Ако си намерил смисъла без въобще да го търсиш, а все пак си над нещата какво? Какво всъщност значи да си над нещата? Да си по-успял от някой? Да си имаш повече интелект? Какво?

Ако си представим, че светът ни в момента - и цялата помия около нас, която сами си създаваме - е точно една измислица, а живота като цяло е много по-гаден - бихме ли избрали да се събуждаме? Аз лично бих предпочел да съм батерия...
Това.

Друг е и въпроса,че още никой не е дал 100%-ов отговор какво точно са сънищата, които докато спим пак усещаме като реалност, а все пак една трета от живота ни преминава именно в сън и ако човек не спи изобщо около 2 седмици след това може да заспи и никога повече да не се събуди.
В този ред на мисли...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X6stUsZWWto

Нека направим избора си такъв, че да ни бута нагоре, а не да ни дърпа надолу. Поне емоционално.
Отново благодаря за това изречение. :)

Смисъла на живота няма кой да го открие. (...) Отделен въпрос е че първо трябва да го откриеш,второ да можеш да го постигнеш.
Да, да, да и пак ДА!

Смисъла на живота.

Лично моето мнение е:
1) Раждаш се (10x to your parents)
2) Растеш и се забавляваш(бебе,дете,тийн,в ъзрастен.../игри,дискотеки,правиш забранени неща)
3) Междувременно се учиш и трупаш опит(училище,работа)
4) Когато имаш достатъчно опит си намираш човече (мъжко, женско.. каквото искаш)
5) Когато сте достатъчно близки си правите 1,2,5,10 други човечета
6) Раждаш, отглеждате ги и ги обичате (връщаш се към 1) за да проследиш техния живот)
7) Все още трупаш опит и вече мъдрост(пенсионер си примерно)
8} Радваш се на последните си мигове живот (и се чудиш какъв е бил смисъла на живота ти действително - няма отговор)
9) Умираш
10)Върни се на 1)

Да кажем, че е това смисъла на живота ти по най-опростения начин.
Как ще си го направиш на практика обаче.. е само твое решение.
Връщаме се на видеото.

Смисълът на живота е да бъдеш щастлив...
Това е следствието от намирането му според мен.

Niakoitam, представи си 1 човешко тяло със всичките му там клетчици и изграждащи съставни части. Всяка 1 действа като 1 голям общ механизъм. Представи си сега, че аз, ти всички ние, планетата ни, Вселената със все всичките й звезди и галактики в нея е само 1 клетка от някакъв огромен организъм... Какъв тогава е нашия смисъл? Явно, просто да съществуваме, за да поддържаме живота на огромния теоретичен организъм. Представи си, че в някоя от милионите ти клетки сега, 2 градивни единици милиарди пъти по-малки от клетката (неоткрити още, естествено) в момента си говорят за смисъла на тяхната "Матрица"... :)
На мен ми звучи безсмислено, забавно и... вероятно. :)
Това и аз съм си го мислела. Но това не значи пък, че смисълът на живота е просто да съществуваш. Представи си какво щеше да е, ако всеки от нас просто съществуваше..На никой не му пука за нищо и никой, държавните закони се превръщат в чиста анархия. Какви държавни закони? Няма дори и държави..Нали всеки живее просто, за да съществува? Убийствата са ежедневие..Не за друго, а защото човешкото месо е вкусно. Какво лошо има? Нали ние ПРОСТО съществуваме? Представи ли си го? Е, как ти се струва гледката?

Иии завършвам поста си с това:

Пубертетска тема.
Ще ти мине споко.

Niakoitam
11-28-2013, 08:23
Както е казал Сократ: Аз знам,че нищо не знам, но има хора, които и това не знаят.

fUcKsMiLe тази статия изобщо не е свързана с религията. Иначе аз съм вярващ,да. Вярвам,че може би наистина има Рай и Ад,че може да има висша сила-Бог, в безсмъртието на душата и т.н. Спазвам разни Християнски обичаи. Но пък чак религиозен не мога да кажа, че съм. Не ходя всяка седмица на църква за да паля свещи и да се моля, не е като да спазвам стриктно и стъпка по стъпка всякакви ритуали. Още повече пък да следват 100% думите на някои попове, които са отишли там само и само за да се нагушат с мангизи и да си купят я някоя скъпа кола, я някои скъп имот или часовник и да простеят.

Но ако тези примери не ти се вярвам мога да ти дам много примери от моя живот. Как някои хора с коли или мотори претърпяват по няколко катастрофи, коя от коя по-тежка и загиват; как един си чупи при катастрофа едната ръка, после другата,после двете и накрая загина при пожар в една къща; как преди изобщо не гледах движението в коя лента е пресичайки и веднъж ми спря кола на около метър от мен,вторият път почти ме докосна, а третият път ме качи на капака и тогава забелязах посоките на движението; как набих един и като ми дойде самочувствието и си казах на ум как ще таковам таковалото на всички дето са ме тормозели досега, а мен ме е било страх да отвърна за да не ми счупят очилата.След 10тина минути челюстта ми беше строшена и аз отново не останах длъжен, но като ме пусна адреналина разбрах какво е да не можеш да преглъщаш дори,а след това с тези хора приключиха всички "дипломатически отношенияя"; как баща ми постоянно ме плашеше с казармата, а когато ми дойде време гледаха как да се отърват от повече наборнци; как баба ми по бащина линия преди около 9 години почина в ръцете на майка ми, с която преди това си имаха много разпри; как в може би най-емоционалната ми откъм положителни емоции 2006та година + може би част от 2005та та на въпросната година като чели да се запази баланса първо ми счупиха челюстта, после щях да се удавя и накрая леко ме удари кола; как се появи едно момиче от този форум и ми подаде ръка баш когато най имах нужда и ме промени; как се появи новият ми клас, когато чувствах ситуацията най-безнадеждна около годините на авторката и мислех за убийства и самоубийства и ми помогнаха и ме промениха в голяма степен;как се запознах с едно момиче точно датата, в която бях сънувал,че се запознавам с някакво момиче

И най-фрапатната случка.Около 6-7 години преди да почине баба ми по бащина линия почина дядо ми по майчина линия. Пак в ръцете на майка ми.Бяха му правили операция от рак на дебелото черво.Седя си след това няколко месеца вкъщи. Ние ходехме на няколко седмици веднъж в Събота и Неделя. И на едно такова ходене дойде Неделята и си тръгнахме. Още като тръгнахме на мен ми стана лошо,завъртя ми се свят,доповдига ми се и се разтреперих.Казахме си,че ще ми мине и си тръгнахме. На една спирка в близост до Пирогов вече краката не ме държаха изобщо и се наложи баща ми да ме носи и хайде в Пирогов. Изследваха ми къде не орган по орган,един нещо ми намери мана на бъбреците, уж откриха и висока кръвна захар, но си останах на солено и така и не ми предписаха никакви хапчета, а след няколко дни ме изписаха.Същата вечер, в която ме примеха майка ми и баща ми пратили брат ми при леля ми и лелинчо ми,защото трябвало да ми донесат разни неща и после да ходят на работа, а след това пак да се връщат.Същата въпросна вечер дядо ми за около час се парализирал изцяло и след известно време починал. В ръцете на по-голямата си дъщеря от друг град при положение,че по малката живее на няколко пресечки.

Иначе в любовта нито имаме възможност да изпорбваме всички хора от срещуположният пол,нито пък всички, които ще харесаме ще ни харесат, ще са на точните години,матерално положение,същата държава и т.н и т.н.В общи линии всичко зависи от случайността и перфектните един за друг може да се срещнат от първият път, а може и изобщо да не се срещнат.Това дето го каза за различните пътища също показва,че от нас кой знае колко не зависят нещата май.

В общи линии си права. Ние живеем за да създадем поколение и да умрем.Като че ли създаваме малки изследователчета, които да поддържат и надграждат знанието. Доколкото знам един газ, който не можем и две минуто без него ни убива бавно и постепенно от първото вдишване така както влагата разяжда желязото превръщайки го в ръжда. Да, именно кислорода. Той състарява клетките ни бавно и постепенно.

Lilanda никога не може да си напълно над нещата,защото все пак живееш в този свят.Винаги все има нещо, което ще те издразни, а и рискуваш прекалено фрапантно да се отделиш от него.Както казах всеки намира своя смисъл.Е, неговият смисъл може да е как да се наяде здраво и изака. И пак може да си мисли,че е над нещата. За хора като мен обаче той ще си е просто забатачен в битовизма. Иначе има една хубава картинка, която сега не мога да намеря. Стадо овце на паша.Овчарят отворил врата на кошарата, а кучето ги юрка отзад. Една черна овца надигнала глава и вика: Имам някакво съмнение,че човекът и кучето работят заедно. А всичко останали овце казват: Ей Пешо стига с тия твои конспирациии. :)

klimatronik
11-28-2013, 17:30
Найкотам, не е нужно да пишеш романи на личния си живот... Много пишеш, бате, пак си са разчувствал, ма кат за зодия Рак е нормално.
Шамарите, които й препоръчвате далеч не са начина да я успокоите. Децата самоубийци са на именно тези от по-богатите семейства или родители, задоволени материално, но живота не е само физическото състояние, така че бисери от вида ..,,виж другите циганичета на вън каква воля имали''...- не важат. Нито пък хората болни от рак,че имали огромно желание за живот. Напротив, нямат. Нямали я надеждата. Прочетете Болница на Атанас Далчев

klimatronik
11-28-2013, 18:16
Когато си болен, ти искаш да свърши всичко колкото се може по-бързо. Мислиш всеки следващ миг за пагубен. Боли те и мисълта,,че това може да продължава вечно - те убива. Нямаш сили, за да мислиш правилно. Намразваш света. Ставаш нервен или се не спираш със самосъжаленията. В първите дни след като се почувстваш оздравял - са рай за теб. Най-малките неща,които никога не си забелязвал ти се струват подаръци. Радваш се и ти хрумват уникални идеи, променяш си светогледа и ставаш по-силен. Но всичко това е като вече си здрав. Докато си болен, не е така. При продължителните заболявания болните стават нервни, но това не ги прави лоши. Това е просто начина да оцелеят. Те си изграждат свой собствен свят, но разбират,че им липсва много от живота на здравите. Затова се ядосват , държат се грубо, но това е само защитна функция на психологическо ниво.

Niakoitam
11-28-2013, 18:39
klimatronik, изглеждаш ми симпатичен човек. :) Но пък хайде ако обичаш да не следваш останалите от форума дето се правят на развалени грамофонни плочи. Това е форум. Правило за брой символи няма. И да имаше както в ЛС щях да го постна на няколко поста. Ако имаше правило против това щях да се опитвам поне отчасти да се съобразявам. Оттам нататък всичко си опира до моето желание, не мързел и свободно време. А на който не му харесва или го мързи да ми чете романите,ами.. просто като стигне до тях си слага пръста на кръглото копче на мишката наречено скрол и върти докато стигне до следващият пост. :)

klimatronik
11-28-2013, 18:55
klimatronik, изглеждаш ми симпатичен човек. :) Но пък хайде ако обичаш да не следваш останалите от форума дето се правят на развалени грамофонни плочи. Това е форум. Правило за брой символи няма. И да имаше както в ЛС щях да го постна на няколко поста. Ако имаше правило против това щях да се опитвам поне отчасти да се съобразявам. Оттам нататък всичко си опира до моето желание, не мързел и свободно време. А на който не му харесва или го мързи да ми чете романите,ами.. просто като стигне до тях си слага пръста на кръглото копче на мишката наречено скрол и върти докато стигне до следващият пост. :)

Те романите ти са интересни. Именно за това ме караш да ти ги чета, докато не разбера,че още и до половината не съм стигнал, а минало вечерята. ;д Въпросът е там,че чисто практично за теб не е добре (според мен) да излагаш толкова лична информация до най-малките детаели на всички. А и всичко постнато в нета, остава за винаги.
А за темата.
Не съм съгласен,че смисъла е да се възпроизведем . Това може да е при животните. От нашето възпроизводство файда няма.

klimatronik
11-28-2013, 18:58
Ше даваш ти живот на някой друг? И от него вече зависило дали как ще се справи с изпитанията и дали няма да го намушка някой с нож по погрешка . хайде ся/

Niakoitam
11-28-2013, 19:21
klimatronik никой не може да ме бутне с тези факти. Не съм си дал ЕГН-то,телефонният номер и пин кода на банковата си сметка. Почти никой не знае кой се крие за този профил,че и да разбере...какво? Във Facebook има много повече информация за мен.Винаги мога да се правя на шашав ако някои тръгне да споделя нещо, което не искам пред човек когото не искам.И вдействителност...някои от нещата не ги знаят дори повечето хора от обръжението ми,че и най-близките ма какво ми пука.И не е до най малките детайли.Тези неща от предпоследният ми пост мога да ги побера и на 12 страници А4 ако искам.

А иначе по темата и за възпроизвеждането. Е, да не забравяме,че все пак според теорията на Дарвин и ние сме животни като всичко останали. От вида примат.Просто уж можем малко повече неща.Защото например и маймуните са доста способни ако трябва да си вземат банан отнякъде. :)

klimatronik
11-28-2013, 19:45
klimatronik никой не може да ме бутне с тези факти. Не съм си дал ЕГН-то,телефонният номер и пин кода на банковата си сметка. Почти никой не знае кой се крие за този профил,че и да разбере...какво? Във Facebook има много повече информация за мен.Винаги мога да се правя на шашав ако някои тръгне да споделя нещо, което не искам пред човек когото не искам.И вдействителност...някои от нещата не ги знаят дори повечето хора от обръжението ми,че и най-близките ма какво ми пука.И не е до най малките детайли.Тези неща от предпоследният ми пост мога да ги побера и на 12 страници А4 ако искам.

А иначе по темата и за възпроизвеждането. Е, да не забравяме,че все пак според теорията на Дарвин и ние сме животни като всичко останали. От вида примат.Просто уж можем малко повече неща.Защото например и маймуните са доста способни ако трябва да си вземат банан отнякъде. :)

Ок. Вероятността да те разпознае някой близък или бъдещ твой съдружник, не е минимална. На мен лично няма да ми е приятно някой приятел да ми чете постовете тук, заедно с всичките ми разкаяния, споделяния и тнт. Но както и да е, съгласен съм с теб.
Животни сме, да. Но няма друго животно като нас, което да унищожава планетата.
Цялата тема е безсмислена. Всеки намира нещо смислено и го прави. По теорията за възпроизвеждането - живеем по животински инстинкт и всичко свършва до там.

Niakoitam
11-29-2013, 12:10
По теорията за възпроизвеждането - живеем по животински инстинкт и всичко свършва до там.

Е, то не се знае доколко животните наистина живеят само по инстинкт и доколко ние не живеем само по такъв,защото ако нямаме с какво да се наядем например няма да ни интересува темата за смисъла на живота. Тия дето бъркат по кофите за да се наядат демек да затаят инстинкта си за храна далеч не ги интерсува дали Земята е кръгла или трапецовидна и дали е в Космоса или в стомаха на някой слон.

Ако пък някой човек е решил или са му поръчали да те убие колкото и да му се молиш вероятността да ти прости е малка. Истинктана ловеца и жертвата. Който го има например и при свалките между мъже и жени, които свалки пък ги има и при всякакъв вид животни независимо дали ще са надпяване,двубой, перчене с окраска и т.н.

От друга страна има както полигамни така и моногамни животни дето изкарват целият си живот с един партьор. Има пингвини дето проституират за камъчета, с които да си направят гнездо, много животни мастурбират,делфините имат по-голям мозък от маймуната, която е най-близка до нас по външни белези, а котките понякога си слагат лапките върху стреснатото си в съня котенце във вид на човешка прегръдка. Та до къде се простират инстиктите и къде спират много не е ясно и това :)

FuckDaPolice
11-29-2013, 13:55
Е стига де егати романите изписахте, аз даже се отказах да ги чета.

greenblood
11-29-2013, 14:24
Смисъла на живота е любовта и семейството.

klimatronik
11-29-2013, 14:37
Е, то не се знае доколко животните наистина живеят само по инстинкт и доколко ние не живеем само по такъв,защото ако нямаме с какво да се наядем например няма да ни интересува темата за смисъла на живота. Тия дето бъркат по кофите за да се наядат демек да затаят инстинкта си за храна далеч не ги интерсува дали Земята е кръгла или трапецовидна и дали е в Космоса или в стомаха на някой слон.

Ако пък някой човек е решил или са му поръчали да те убие колкото и да му се молиш вероятността да ти прости е малка. Истинктана ловеца и жертвата. Който го има например и при свалките между мъже и жени, които свалки пък ги има и при всякакъв вид животни независимо дали ще са надпяване,двубой, перчене с окраска и т.н.

От друга страна има както полигамни така и моногамни животни дето изкарват целият си живот с един партьор. Има пингвини дето проституират за камъчета, с които да си направят гнездо, много животни мастурбират,делфините имат по-голям мозък от маймуната, която е най-близка до нас по външни белези, а котките понякога си слагат лапките върху стреснатото си в съня котенце във вид на човешка прегръдка. Та до къде се простират инстиктите и къде спират много не е ясно и това :)Ч
Ми да де. Те инстинктите не са само един вид. Те също са свързани с проява на чувства и интелект. Човекът е изгубил много от тези инстинкти. Брачния период на Благородния елен е септември ,а ние се множим като хлебарки. :д Насекомите (пчели, мравки и тнт) имат такива цивилизации, че хората само имат да се учат и да ги им се кланят..
С колко бездомни си разговарял? На мен ми се е случвало да приказвам с някои.. далеч не си мислят само за храна или готината циганка появяваща се на балкона да простира всяка неделя.

klimatronik
11-29-2013, 14:39
Всеки прави тва коет мисли за правилно и от много философстване се влиза в лудница.

Bitterness1
11-29-2013, 14:43
Смисълът на живота е пиенйе, йеденйе и ебанйе.

klimatronik
11-29-2013, 14:46
Смисъла на живота е любовта и семейството.

И който няма семейство е безсмислен и да го гръмнем .

Bitterness1
11-29-2013, 14:49
Смисълът е да правиш бройки и а станеш легендарен и велик ебач.

Niakoitam
11-29-2013, 15:12
klimatronik да именно като спомена пчели, мравки. Не ти ли приличат по уредената си структура много на хората.Че пчелите даже си имат и една шефка. При мравките не стават даже и задръствания като при хората. А уж било само истинкт.Управлявали се чрез разни вещества Че то и човешките феромони могат да накарат човек от срещуположният пол да откачи по някой поне докато му влияят. Някои казват,че спомагали и за любовта.

Относно другото честно да ти кажа не си представям как ще говоря с циганката дето рови по кофите за Големият Адронов Колайдер например и че ще успея да и грабна особено интереса с тази тема.. :)

Tsukuda_Hiroshi
11-29-2013, 15:17
Смисъла на живота е любовта и семейството.

Аз в момента като нямам семейство и любов, живота ми е безсмислен, така ли?

klimatronik
11-29-2013, 16:36
klimatronik да именно като спомена пчели, мравки. Не ти ли приличат по уредената си структура много на хората.Че пчелите даже си имат и една шефка. При мравките не стават даже и задръствания като при хората. А уж било само истинкт.Управлявали се чрез разни вещества Че то и човешките феромони могат да накарат човек от срещуположният пол да откачи по някой поне докато му влияят. Някои казват,че спомагали и за любовта.

Относно другото честно да ти кажа не си представям как ще говоря с циганката дето рови по кофите за Големият Адронов Колайдер например и че ще успея да и грабна особено интереса с тази тема.. :)

Ако бяха като хората, отдавана да са се унищожили.. Имат друг език, непознат и неразбран за нас.
А за веществата и любовта.. Ми хормони.. През определен етап се появяват и на мечката й се 3бе. Както при нас, само че не се въздържаме, за да сме разумни. :Д
За циганите.. не знам. Но много висшисти има,които бъркат по-кофите.. Макар че не е нужно да си Айнщайн , да четеш всеки ден, за да ти е интересно и любопитно отговора на някои въпроси.. Виж дивите индианци каква култура имат, какви ритуали спазват, а в същото време всеки ден са на лов за месо.

kamelia35
07-13-2015, 14:40
Въобще много странно разсъждавате някои хора...

s0b1esk1
07-13-2015, 22:14
баси интерпретативните съчинения пишете.
живота няма смисъл. раждаш се за да умреш. единствения избор е дали да си мишка или не

+1К

skatew
07-14-2015, 13:46
Hm nie ne znaem kakvo tochno e jivota, a edno chetirinaise godishno momiche se otchaiva, che ne namira smisyla mu. Hubavi sa tezi misli vsyshnost, no sys sigurnost v negativnite emocii svyrzani s mislene na tolkova dalechno blizki neshta ne e zalojen smisyla na kakvoto i da e. Za men, proizlizqiki ot tova kakvo znam za jivota smisyla e da si maksimalno dovolen i shtastliv ot nego. Vsichko jivo ottam i jivota kato cqlo e nestabilna sistema, stremqshto se vinagi kym stabilnost, po prosto i ne sys tochno syshtoto znachenie - homeostaza. A shtastieto e nai- vyrhovnata forma na homeostazata. Za po velichestven zamisyl na jivota ne se opitwam da mislq, zashtoto vypreki, che vyarvam, che go ima znam, che nqma kak da go izmislq, pyk i ne mi e nujno za drugo, osven da zadovolq lubopitstvoto si, koeto e po skoro cel v jivota, no ne i smisyl, taka che bih se otdalechil ot smisyla) syvetvam te i ti da ne se tormozish s takiva misli

kamelia35
07-25-2015, 14:07
Смисъла е да успееш толкова,че да създадеш семейство да си се прибереш вкъщи след работа да си теглиш една почивка във ваната от Gaudi-ds , да наготвиш, да изчистиш и да нямаш напрежение със мъжа си. Да възпиташ децата си и да ги научиш да се трудят, а не да получават всичко на готово. Да си изживееш спокойно старините.

crazyfenka
10-02-2015, 21:42
Според мен животът е някакво изпитание като фази .. Ако сте гледали ''Лабиринтът -Невъзможно бягство'' нещо подобно сякаш човек е създаден за да се пребори с живота и емоциите си да намери смисъла на живота,любовта ...И не не гледам много филми ,това е моето мнение млади ми хора :) :smt045 :cool:

KappaPew
10-07-2015, 18:50
Za vseki chovek smisala e razlichen :)

Klaudia11
10-08-2015, 04:40
Смисълът на живота е, че няма абсолютно никакъв смисъл и в същото време има голямо значение за нас.