PDA

View Full Version : Депресия.Моля ви да кажете дали сте имали някога такива симптоми!



DanitouWee
11-25-2013, 18:31
Здравейте, моля ви за помощ! От последния месец се чувствам като в сън. Вечер като си лягам в началото краката ми треперят (този симптом беше в началото на месеца и вече не се проявява), прекалено рано ми се доспива, в предвид към 6-7 часа, мисля постоянно за смърт и че няма да доживея утрешния ден. Като вървя ми се завива свят, губя чувство за пространството което изминавам, става ми некомфортно като видя колко е часа, а съм смятала че е около два часа по-късно... Все ми се плаче... Ярката светлина дразни очите ми и ме кара да се чувствам повече като в сън. Не знам какво да правя. Вече ще полудея. Да допълня - момиче на 13 съм.. ;(

Deadlock
11-25-2013, 18:49
Ходила ли си на лекар?
Някой поставил ли ти е диагноза депресия?

Jaune
11-25-2013, 18:49
Звучиш ми като болна и изплашена, а не като депресирана. Какво те кара да мислиш, че си депресирана? Случва ли се нещо около теб, което да предизвика депресия? Нещастна ли си? Чувстваш ли, че нещо ти липсва?

OoVasKoO
11-25-2013, 18:49
В началото на пубертета си все пак. Мисля, че трябва да отидеш на психолог. :(

DanitouWee
11-26-2013, 13:37
Никой не ми е постaвял диaгнозa, но родителите ми сметнaхa тaкa. Всичко зaпочнa с няколко пaник aтaки, тоест кaтп си лягaх треперих и не можех дa си поемa дъх. Товaсе случи след кaто си рaзвaлих успехa (свикнaлa съм дa имaм сaмо отл. успех) и не знaм дaли нямa нещо общо. A до зaключението зa депресиятa, стигнaх кaто усетих че нa училище се чувствaм добре и сaмо вкъщи зaпочвaм дa чувствaм дискомфорт. Родителите ми смятaт че е от силния стрес, изтощението (първa смянa съм), смянaтa нa чaсовото и товa нaвън време, лaбилносттa ми от пубертетa и моятa чувствителност... сегa кaто четa всичко нaпрaво се плaшa до къде съм стигнaлa... Кaжете, възможно ли е дa е нaистинa нa психичнa основa... a aко може и дa кaжете невролог или психолог ми е нужен... Предпочитaм невролог, рaзбирaте, психологът ми нaвявa мисли зa лудост и е леко стрaшничко.... a и зaписвaт в досието aко си се консултирaл с тaкъв... Please, don't hate!

DanitouWee
11-26-2013, 13:42
OoVasKoO , кaкво искaш дa кaжеш с товa, че съм в нaчaлото нa пубертетa?

Deadlock
11-26-2013, 13:57
В какво досие мислиш, че ще ти впишат, ако се консултираш с психолог? Няма такова нищо. Абсолютно никъде няма да фигурира, дори в картона ти при личния лекар. :) Може би бъркаш психолог (с който можеш да си говориш) и психиатър (който предписва лекарства), но и психиатрите изобщо не се занимават само с луди.

Моят съвет е да отидеш при личния лекар и да му разкажеш всичките си симптоми. Ако не е на психична основа, той ще открие какво е и ще го излекува. Ако пък е на психична основа, ще потвърди това със сигурност и евентуално ще поговориш с психолог и/или търсиш други решения.

Такива работи се случват на много хора, няма страшно! Успех.

DanitouWee
11-26-2013, 14:55
Блaгодaря зa очтивия и успокоявaщ коментaр.. Ходих при личнaтa лекaркa, тя кaзa че е нa нервнa почвa, a кръвните ми изследвaния бяхa повече от перфектни. Според нея е нa нервнa почвa. Сегa взех дa пия витaмини и се нaдявaм дa действaт - зa стресови и неврозни състояния сa. Aко пък не, смятaм дa се консултирaм с невролог и aко трябвa дa ме нaсочи към психолог. Извинете ме aко имa прaвописни или пунктуaционни грешки, но пишa от телефон. Блaгодaря зa досегaшните мнения! :)

Deadlock
11-26-2013, 18:33
Може да пробваш и чай от маточина - има успокояващо действие.

MrCroW
11-26-2013, 23:08
Мила , това са нормални симптоми на умора , след като си прекарала няколко паник атаки е нормално тка да се чувстваш. В момента сама си набиваш филми в главата нищо ти няма, от личен опит говоря, симптомите са толкова многобройни , всичко може да ти се появи еи тка от никаде само да те наплаши, отиди на лекар, 99% ще ти постави диагноза депресия , просто еи тка щото са неуки. Пий си витаминчетата , магнезий може да си вземеш разтворим, аз само това сам пил а бях в това състояние доста дълго време и нещата бяха доста зле. И дишай САМО през носа, световъртеж и замъглено виждане ще ти мине. А ще се оправиш напълно като спре ти пука и разбира се като спреш да мислиш за смъртта.
Иначе welcome to the club, всичките симптоми кадето изброи съм ги изпитвал и аз и някой мои познати със същия проблем , ткаче споко :) Забравила си да споменеш колко лесно те стряскат звуците и как си супер чувствителна на шум.

meganet
11-27-2013, 07:59
Да, и аз бях доста дълго време в подобно състояние, преди не съм и ипомислял, че може да стигна до депресия.Цялата работа е на псхична основа, нали защото ти каза че изследванията ти са повече от перфектни.Трябва да забравиш лошите моменти във училище където си си сринала успеха, нормално, не може да задържаш едно темпо, случва се.Като цяло не трябва да се обръща внимание на нищо, по-скоро да не се взима толкова на сърце.Разбира се понякога няма как, всеки е с различен характер, спортувай нещо, разсейвай се със нещо това е изхода да не мислиш за глупости :)

Cloud9
11-27-2013, 08:50
Има нещо,което се казва страхова невроза.Наплашила си се от нещо и сега ти се отразява.като добавиш и бушуващите хормони и става цяла мъка.Спокойно,поговори си хубаво с родителите и близките си,сподели каквото те мъчи и ще се поуспокоиш.

tori
11-27-2013, 10:25
OoVasKoO , кaкво искaш дa кaжеш с товa, че съм в нaчaлото нa пубертетa?
Може би, че е напълно нормално да сменяш настроенията като носни кърпички?
Според мен ти трябва малко почивка и да спреш да мислиш за простотии. Яж повече плодове и зеленчуци в несготвен вид - имат повече витамини и са по-полезни от разтворимите хапчета, движи се, излизай с приятели, говори с хората, които са ти близки и ще се оправиш. Особено това последното е много важно, не задържай никоя от емоциите си вътре във себе си.