PDA

View Full Version : Perfekt на немски :(



cool4eto0
11-25-2013, 19:04
ако някой ми помогне мъъничко в писането на някакъв текст ще му направя палачинки :3 трябва да е в перфект, да се разказва какво съм правила вчера и да е около 100ина думи


примерно: Вчера станах в 6:30, измих си зъбите, сресах си косата, приготвих си чантата и излязох от нас. Хванах си автобуса в 7 и започнах час в 7:30. Имах 6 часа и свърших училище в 1:05. Като се прибрах обядвах, написах си домашнте и излязох. С приятелите ми ходихме на кино,а след това се разхождахме. Прибрах се вечерта и вечерях със семейството си. Преди да си легна гледах телевизия и си играх със сестра ми.

NeddyS
11-25-2013, 19:30
Gestern bin ich um 6.30 aufgestanden. Dann habe ich meine Zähne geputzt und sich gekämmt. Ich habe meine Schultasche vorbereitet und bin zur Schule losgegangen. Um 7 Uhr habe ich auf den Bus aufgestiegen. Meine erste Stunde hat um 7.30 begonnen. Ich bin glücklich gewesen, denn ich habe nur 6 Stunden gehabt und die Schule hat um 13.05 beendet. Als ich nach Hause gekommen bin, habe ich meine Hausaufgabe gemacht. Danach bin ich hinausgegangen. Ich und meine Freunde sind im Kino gewesen und dann spazieren gegangen. Um 20 Uhr bin ich nach Hause zurückgekommen und habe mit meiner Familie zu Abend gegessen. Danach habe ich ferngesehen und mit meiner Schwester gespielt. Um 23 Uhr bin ich eingeschlafen.

Май станаха повече от 100 думи.
Смятам обаче, че за да го усвоиш Perfekt-a е хубаво САМА да си го напишеш. :)