PDA

View Full Version : Порцеланова Бяла Кожа Фенове!



Simonn123
11-26-2013, 05:39
Здравейте има ли фенове на порцелановата кожа освен мен,
Ако има радвам се.Според мен бялата кожа е много по красива от останалите ,какво толкова им харесва на хората слъбчевия загар или тен,мен изобщо не ме кефи аз обичам бялата кожа въпреки че много лесно почернявам на слънце.
Тук съм предоставила някой рецепти за избелване:
★ Девет бързи и лесни домашни рецепти с лимон ★
1. Вземете една стара спрей бутилка или си купете нова ако желаете. Изстискайте 1-2-3 лимона (зависи колко искате да си направите). Към направения лимонов сок добавете същото количество вода. Изсипете вече готовия серум в бутилката. Впръсквайте течността по лицето и шията си сутрин. Наистина, впръскан сутринта, освежава и събужда цялото тяло. Препоръчвам да не избърсвате лицето си след като се използвали лосиона, оставете го да изсъхне само и да попие в кожата. След 20-30 минути може да измиете лицето си.
2. Друг метод да използвате лимон като избелващо средство е чрез неговата кора. Настържете добре един лимон. Покрийте лицето си с кората и леко разтъркайте кожата, след това оставете 10-20 мин. да подейства добре. Отмийте с хладка вода.
Ето още един бърз трик: Изстискайте лимон върху памучен тампон и с него нанесете върху лицето. Оставете хубаво да попие и след 20-30 мин. изплакнете.
4. Нарежете на тънки кръгчета един лимон и получените резенчета ги подредете около очите. След 5-10 минути изплакнете обилно с вода.
5.Вместо номер 4 може да намажете с парчетата лимон лицето си, оставете да попие и 10-ина минути по-късно изплакнете с хладка вода.
Изчистете 1 домат и го срежете наполовина, премахнете кората на 1 лимон и го отрежете наполовина. Сложете парчетата домат и лимон в блендер и ги пасирайте. Сега в пасираните съставки добавете малко брашно. Трябва да се добави за гъстота, за да може след това тази получена маска да се нанесе на лицето и да се задържи там определено време(15-20 мин.).
6.Може да си направите домашен крем с лимон, като смесите сока на един лимон заедно с един жълтък и ги поставете в тенджерка на котлона за кратко– само докато сместа се сгъсти леко. Получената смес изсипете в бурканче и приберете на хладно в хладилника. Нанася се всеки ден върху кожата и се оставя да подейства 15-20 минути. След оказаното време изплакнете лицето с хладка вода.
7.Изчистете 1 домат и го срежете наполовина, премахнете кората на 1 лимон и го отрежете наполовина. Сложете парчетата домат и лимон в блендер и ги пасирайте. Сега в пасираните съставки добавете малко брашно. Трябва да се добави за гъстота, за да може след това тази получена маска да се нанесе на лицето и да се задържи там определено време(15-20 мин.).
8, Може да си направите домашен крем с лимон, като смесите сока на един лимон заедно с един жълтък и ги поставете в тенджерка на котлона за кратко– само докато сместа се сгъсти леко. Получената смес изсипете в бурканче и приберете на хладно в хладилника. Нанася се всеки ден върху кожата и се оставя да подейства 15-20 минути. След оказаното време изплакнете лицето с хладка вода.
9. Може да си направите маска с мед и лимон, която е подходяща за всички типове кожа. За нея ще ви трябват 2 с.л. мед и 1 с.л прясно изцеден лимонов сок. В купа разбъркайте меда и лимоновия сок. Получената маска нанесете на лицето за 20 минути. След изтичането на времето избършете лицето с влажна кърпа.

Като цяло лимоните имат изсушаващ ефект и не са подходящи за много сухи кожи.
За да щадите кожата си използвайте рецептите с лимон най-много 2 пъти седмично.
Използвайте хидратиращ крем след процедурите.
Ако използвате лимон за избелващо средство, избягвайте слънчева светлина няколко часа след използването му. Лимона привлича лъчите и може да постигнете обратния от желания ефект.
Имайте предвид, че лимонът щипе ако попадне в някоя раничка. Избягвайте областта с нараняване ако имате такава.

Още маски за избелване ще намерите на тези линкове :)
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&ved=0CEIQFjAD&url=http%3A%2F%2Fhomecosmetics.blogspot.com%2F2010 %2F02%2Fblog-post_15.html&ei=tUCUUqDQKYjnygPNrIHYBA&usg=AFQjCNHiq35jBSMM4udGbLtFmkWFCMRkaA
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&ved=0CFgQFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.zajenata.bg%2F%25D0%25BC%25D0 %25B0%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B0-%25D0%25B7%25D0%25B0-%25D0%25B8%25D0%25B7%25D0%25B1%25D0%25B5%25D0%25BB %25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25B5-%25D1%2581-%25D0%25BB%25D0%25B8%25D0%25BC%25D0%25BE%25D0%25BD-%25D0%25B8-%25D0%25BC%25D0%25B5%25D0%25B4-savet3862-28879.html&ei=tUCUUqDQKYjnygPNrIHYBA&usg=AFQjCNEBjAIb1jgudzEw8Vcy5asmGUBeYw

А ако знаете и вие някой маски пишете ми :)

Hayashi
11-26-2013, 09:05
Темата ти е в грешен раздел.
Ако си пръскаш лимонов сок по лицето, най-много да си докараш пигментни петна след като излезеш на слънце. Да не говорим колко ще ти изсуши кожата.

strawberry88
11-26-2013, 10:51
И аз съм фен на такава кожа. :D Моята също е такава.

Simonn123
11-27-2013, 10:45
Ами не мисля че ще си докарам пигментни петна Пък и той пише след маската не се излиза на слънце щото ще се получи обратния ефект също така тези маски съм ги пробвала от личен опит и много избелват!

stefan311
11-27-2013, 15:35
аз пък тренирам плуване и незнам дали имам тен :)

Violenza
11-29-2013, 14:49
Красота е голяма.

an7raks
11-29-2013, 18:05
Пак ли, бе?!
Нали ти казах, в Аушвиц правят избелващи процедури. Единственият недостатък е, че после много ще се пениш, ама си заслужава!

seek&destroy
12-05-2013, 19:33
Красота е голяма.

Нали.
А тая тема всъщност е типичния комплекс, който много бели девойки си създават, ахахаха.
Бялата кожа е красива = защото аз съм с бяла кожа, а всъщност никой не я харесва, просто се оправдаваме и задължително да не пропуснем да плюем по тъмната кожа.
Еснафи.

Бялата кожа е капризна, има много недостатъци, всеки дори мъничък проблем си личи адски много, трудна е за поддържане, изложена е на много повече рискове, а когато граничи с прозрачността трагедията е пълна.

Аз самата съм със супер бяла кожа, но пък си я харесвам, дори контрастирам с черното нарочно. И си я харесвам. Научете се да се харесвате, каквито сте, бе! И помнете кога гроздето е кисело!

Simonn123
12-22-2013, 05:50
Според мен бялата кожа е много красива и притежателките и са прекрасни хора