PDA

View Full Version : Лошо ли е..



Ivaaaaa
11-26-2013, 11:24
да си материалист?
до каква степен намирате себе си за такива?
какво се включва дефиницията ви за човек, който смятате за материалист?

Ivaaaaa
11-27-2013, 06:34
хайде де

RagioL
11-27-2013, 06:37
Хората още спят.

Ivaaaaa
11-27-2013, 06:38
аз не мога да спя :/

RagioL
11-27-2013, 06:38
Но ако питаш Гаутама Сидхарта това е обичайното им състояние.

Ivaaaaa
11-27-2013, 06:40
кажи нещо по темата

RagioL
11-27-2013, 06:49
Винаги съм мразел да се изказвам по темата.
Не бих отказал няколко милиарда.
Каквото и да е ако аз го практикувам значи не е лошо.

RagioL
11-27-2013, 07:43
Интересно на един атеист като му отнемеш материализма какво друго му остава.

Ivaaaaa
11-27-2013, 07:57
то било просто бе!

току-що даде отговор на ?-са , който ме мъчеше :D

LadyDi
11-27-2013, 07:57
Ем не става да се живее на пост и молитви.
Всичко останало е материализъм.

Ivaaaaa
11-27-2013, 08:00
Ем не става да се живее на пост и молитви.
Всичко останало е материализъм.

Лейди, зависи какво влагаш в определението материалист

LadyDi
11-27-2013, 08:02
Защо? Ти какво влагаш?

Ivaaaaa
11-27-2013, 08:05
аз съм материалист, но ще си спестя да кажа какъв човек мисля, че е материалистът

ти какво влагаш?

RagioL
11-27-2013, 08:09
В кабала примерно духовност и материализъм са добре преплетени. :D

Ivaaaaa
11-27-2013, 08:14
кабала?

мооля ти се
недей ми говори глупости

RagioL
11-27-2013, 08:21
Аврамическите религии наричат материалните желания грях, будистите се опитват да ги изкоренят.
А кабалистите се опитват да ги наситят, като говорим за материализъм не мисля че трябва да пропускаме и другата крайност.

Ivaaaaa
11-27-2013, 08:26
аз съм
атеист и затова не ме интересуват религиите

RagioL
11-27-2013, 08:28
недей ми говори глупости

Да кажем че от моя гледна точка е същото.
Какво правим?

Ivaaaaa
11-27-2013, 08:31
нищо
всеки си има собствено виждане

RagioL
11-27-2013, 08:32
аз съм и затова не ме интересуват религиите

И тук демонстрира едно типично поведение на кон с капаци.
Ако искаш да разгледаш нещо по-обширно трябва го поставиш до противоположността му.

Ivaaaaa
11-27-2013, 08:37
и какво се очаква от мен да направя?

нали именно, защото съм запозната г/д с християнството, съм се отказала от него, защото не съм намерила нещо, което да ме накара да 'повярвам'
(за другите религии по същия начин)

RagioL
11-27-2013, 08:46
Искаш да кажеш чe си се запознала с всичките религии и деноминации ли? :D
В случая аз не съм вярващ а по скоро критичен дори и към атеизма.

RagioL
11-27-2013, 08:48
А на въпроса, точно аз нищо не очаквам от теб.

Ivaaaaa
11-27-2013, 08:49
искам да кажа, че няма нищо, което би ме накарало да повярвам
всички религии са едни и същи и се основават на страха и лицемерието

LadyDi
11-27-2013, 08:51
Ама чакай, атеистът отрича не християнството, не религията, а съществуването на Бог като цяло.
Това да се откажеш от християнството, не значи, че си атеист.

LadyDi
11-27-2013, 08:53
Атеистът всъщност отрича съществуването на нематериалното :)

RagioL
11-27-2013, 08:55
искам да кажа, че няма нищо, което би ме накарало да повярвам
всички религии са едни и същи и се основават на страха и лицемерието

Като цяло говориш за аврамическите религии, будизма примерно не говори за бог а себеразвитие.

Supermassive____
11-27-2013, 08:57
В днешно време всички малко или много сме материалисти. Всеки търси облагата от живота..

Ivaaaaa
11-27-2013, 11:56
Като цяло говориш за аврамическите религии, будизма примерно не говори за бог а себеразвитие.

а нямат ли си бог на име Буда?



Атеистът всъщност отрича съществуването на нематериалното :)

е именно де
аз не вярвам във Бог и въобще в съществуването на някаква свръхсила

LadyDi
11-27-2013, 12:18
Буда не е точно Божество, струва ми се. Не съм съвсем наясно с будизма като изповядване, но най-точното определение за Буда май е пророк, а не Бог.

EinGutesKind
11-27-2013, 12:22
Не е лошо, напротив. Човек трябва да е материалист и егоист, за да оцелее.

Ivaaaaa
11-27-2013, 12:22
не знам то и аз не съм запозната, но и пророк да е, пак не вярвам в подобни неща

пророк..

Ivaaaaa
11-27-2013, 12:26
Не е лошо, напротив. Човек трябва да е материалист и егоист, за да оцелее.

ох, не знам
чувствам се гадно и някак...гузно, защото искам да съм заобиколена от скъпи вещи, да имам много пари
примерно като си взема някоя скъпа дреха или обувки и им се радвам малко и после не ги и поглеждам
имам много неносени неща, но искам още и още
искам хубава кола и къща, искам, искам всичко 8-)

нали не съм само аз такава?
лошо ли е?

fUcKsMiLe
11-27-2013, 12:28
ЛейдиДи си го каза, не можеш да живееш на пост и молитви.
Аз съм си материалистка, вълнуват ме парите, защото това е единствения начин в 21 век, да съм жива, здрава и да имам нормален начин на живот. Този, който отрече, че не го интересуват пари, къща (като подслон или лукс - няма значение), работа, излизания. Всичко това иска пари. Даже да създадеш семейство е трудно, ако нямаш и пукната стотинка или поне покрив над главата си.

RagioL
11-27-2013, 12:28
Нито е бог, нито пророк. :D
Наименованието Буда ясно разяснява какво е, демек пробуден.

fUcKsMiLe
11-27-2013, 12:29
В будизма, буда е сътояние на пълно просветление постигнато от буда (термин на пали/санскрит за "събуден човек").

Wikipedia <3 (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D0%B4%D0%B0_(%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D1%8F %D1%82%D0%B8%D0%B5))

едит; А сега видях, че си ги просветил, ама нищо. Да стои и това тук. :д

LadyDi
11-27-2013, 12:32
Да бе, то ясно КАКВО е Буда. А КОЙ е Буда?
Щото и аз чета тука за един дето дори не мога да му произнеса името, чиито учения са основата на течението Будизъм.

RagioL
11-27-2013, 12:34
Сидхарта Гаутама е Буда.

fUcKsMiLe
11-27-2013, 12:35
Да бе, то ясно КАКВО е Буда. А КОЙ е Буда?
Щото и аз чета тука за един дето дори не мога да му произнеса името, чиито учения са основата на течението Будизъм.

Някакъв индийски духовен учител беше.. Не е нито божество, нито пророк.

EinGutesKind
11-27-2013, 12:36
ох, не знам
чувствам се гадно и някак...гузно, защото искам да съм заобиколена от скъпи вещи, да имам много пари
примерно като си взема някоя скъпа дреха или обувки и им се радвам малко и после не ги и поглеждам
имам много неносени неща, но искам още и още
искам хубава кола и къща, искам, искам всичко 8-)

нали не съм само аз такава?
лошо ли е?

Пробвай да живееш без тях и ще видиш кое е лошо :D

RagioL
11-27-2013, 12:37
едит; А сега видях, че си ги просветил, ама нищо. Да стои и това тук. :д

Направо ги илюминирах.

fUcKsMiLe
11-27-2013, 12:40
:D

RagioL
11-27-2013, 12:48
Викай ми ILLUMINAT защото съм озарен от познание, поне до някъде.

LadyDi
11-27-2013, 13:07
Някакъв индийски духовен учител беше.. Не е нито божество, нито пророк.

А какво означава "просветен"?
И какво означава "пророк"?

yakuza_
11-27-2013, 13:10
"аз не вярвам в бог"
"секунда си прочета хороскопа"
/тхреад

fUcKsMiLe
11-27-2013, 13:15
А какво означава "просветен"?
И какво означава "пророк"?

Сега смяташ да ме изпитваш ли?
Ако си мислиш, че не разбирам какво говоря, то грешиш.
Ако ти не разбираш, в което силно се съмнявам, google whatever you want to know.

LadyDi
11-27-2013, 13:20
Сега смяташ да ме изпитваш ли?
Ако си мислиш, че не разбирам какво говоря, то грешиш.
Ако ти не разбираш, в което силно се съмнявам, google whatever you want to know.

Ахам.
Добре.

DarkTemplar
11-27-2013, 13:25
Нещо прекалено много се забихте в духовната и религиозна тематика. Спрете се, докато е време, че и тази дискусия ще загине безславно.


ох, не знам
чувствам се гадно и някак...гузно, защото искам да съм заобиколена от скъпи вещи, да имам много пари
примерно като си взема някоя скъпа дреха или обувки и им се радвам малко и после не ги и поглеждам
имам много неносени неща, но искам още и още
искам хубава кола и къща, искам, искам всичко 8-)

нали не съм само аз такава?
лошо ли е?
Не е лошо, нормално е. Просто си по-материален типаж, а и живеем в такива реалности. Като добавим и щипка разглезеност, картинката се получава. ;)


"Модерният човек" е ограден от вещи, а също и от техника. Той е отрупан с продукти на цивилизацията, без които всекидневието му е немислимо - автомобил, компютър, мобилен телефон, телевизор, магнетофон, видео, фотоапарат, хладилник, електрическа самобръсначка... Поради изобилието от вещи, "модерният човек" не е свързан с тях, той не ги обича, за него те са подменяеми.
Конкретно в твоя случай, вероятно не оценяваш наличното, защото си го получила, без да полагаш особени усилия.

Ivaaaaa
11-27-2013, 14:34
добре, приемам го
да, аз съм материалистка и не се задоволявам с малко
дори не съм сигурна, че ми трябват някои неща, когато дори не ги ползвам
но глезена?
ммммне

но ти благодаря за едно от малкото адекватни мнения в темата

Ivaaaaa
11-27-2013, 14:35
"аз не вярвам в бог"
"секунда си прочета хороскопа"
/тхреад

човек, защо винаги целиш да ме осмиваш?

не, не чета хороскопи и не гледам 'Здрач' :O

DarkTemplar
11-27-2013, 14:52
добре, приемам го
да, аз съм материалистка и не се задоволявам с малко
дори не съм сигурна, че ми трябват някои неща, когато дори не ги ползвам
но глезена?
ммммне

но ти благодаря за едно от малкото адекватни мнения в темата
Разглезеността ти е в рамките на допустимото, не го изтъквам като някакъв супер сериозен личностен недостатък. Самият факт, че получаваш някои неща наготово, е аргумент в полза на твърдението ми. И не, не твърдя, че са незаслужени, просто не си вложила кой знае колко лично време, нерви и усилия, за да ги получиш. Затова и не ги оценяваш истински.

Надявам се да не го възприемеш като някаква форма на персонално хулене, просто странично мнение.

klimatronik
11-27-2013, 14:56
Повечето хора започват да вярват след определен етап от живота им. Сега може да не вярваш, защото нямаш още ясни виждания и опит. Сигурен съм,че се питаш за много въпроси. На пръв поглед всичко изглежда едно и всеки може да си направи изводите,че няма никаква енергия, никаква сила, че всички се раждаме като биологични същества и умираме, за да се разложим от бактерии и микроорганизми каквито сме били и ние преди милиарди години. мхм. Аз също съм до една степен атеисти, но все пак вярвам,че има нещо извън нашите представи. Човешкия живот е един миг от вечността, дори на нас не ни се струва дълъг като се обърнем на зад и погледнем изминалите ни години колко бързо са се изпарили. Децата в Африка умират от глад, постоянно войни и мъка. Несправедливостта е голяма и се питам аз КАКъв ти Бог, кви 5 лв, като това продължава от както хомото е стъпило на Земята. Някои си го обясняват с прераждания. Какъв си бил в предишния живот било определящо как ще живееш днес. Аз пък се чудя що за глупост е било това, щом не помним нищо? Духа бил еди какъв си и болшитс. Според мен,ако има нещо, то е по-сбъркано и от създателя си. хах

Ivaaaaa
11-27-2013, 15:01
Разглезеността ти е в рамките на допустимото, не го изтъквам като някакъв супер сериозен личностен недостатък. Самият факт, че получаваш някои неща наготово, е аргумент в полза на твърдението ми. И не, не твърдя, че са незаслужени, просто не си вложила кой знае колко лично време, нерви и усилия, за да ги получиш. Затова и не ги оценяваш истински.

Надявам се да не го възприемеш като някаква форма на персонално хулене, просто странично мнение.

намирам известна логика в това
сигурно е така
мъчи ме обаче това дали съм лош човек
егоистично е..

klimatronik
11-27-2013, 15:10
намирам известна логика в това
сигурно е така
мъчи ме обаче това дали съм лош човек
егоистично е..
Не за друго, ами ти самата ще страдаш и няма да ти е доволно, ако не успяваш да се сдобиеш с цялото материално, което желаеш. Е, така е при всички, обаче от огромната алчност и мания при някои се получава така, че винаги да са нещастни.

Ivaaaaa
11-27-2013, 15:12
Не за друго, ами ти самата ще страдаш и няма да ти е доволно, ако не успяваш да се сдобиеш с цялото материално, което желаеш. Е, така е при всички, обаче от огромната алчност и мания при някои се получава така, че винаги да са нещастни.

ами има го и този момент
не чувствам удовлетворение
баси гадната съм :X

klimatronik
11-27-2013, 15:19
ами има го и този момент
не чувствам удовлетворение
баси гадната съм :X

Защо да си гадна? Не си открила това, което те прави щастлива, аз така си го разбирам. Всъщност, не. Нали беше запалена по ските? Парите са нещо много добро, ако имаш в какво да ги влагаш, в нещо,за което мечтаеш и те тласка напред. То не случайно е казано, че каквито мечтите , такъв и човека. И че ако всичко ставаше на готово до ся да сме умрели от психично разтройство. Щото именно желанието и вярата ни кара да се борим за това,което искаме да сполучим.

Ivaaaaa
11-27-2013, 15:22
знаеш уважавам та, ноо клишета, клишета и пак клишета (мразя клишетата)

а това за ските - твърде късно е
дърто съм 8-)

klimatronik
11-27-2013, 15:27
знаеш уважавам та, ноо клишета, клишета и пак клишета (мразя клишетата)

а това за ските - твърде късно е
дърто съм 8-)
Еми кви клишета, като са си истини?
То и 1000 милиона да имаме- всичко идва момент когато омръзва. аБе не знам, аз ако ги имах нямаше да ви пиша ся :d :d

klimatronik
11-27-2013, 15:29
знаеш уважавам та, ноо клишета, клишета и пак клишета (мразя клишетата)

а това за ските - твърде късно е
дърто съм 8-)

да , 18 годишно , пред пенсия с бастуна и не може да кара ски да не падне :Д

Ivaaaaa
11-27-2013, 15:31
Еми кви клишета, като са си истини?
То и 1000 милиона да имаме- всичко идва момент когато омръзва. аБе не знам, аз ако ги имах нямаше да ви пиша ся :d :d

мразя клишета, дори да са истини



да , 18 годишно , пред пенсия с бастуна и не може да кара ски да не падне :Д

за професионално говорим
някои на моите години вече победи за СК имат, а аз...за кога
просто нямам ни-ка-къв шанс

klimatronik
11-27-2013, 15:40
мразя клишета, дори да са истини




за професионално говорим
някои на моите години вече победи за СК имат, а аз...за кога
просто нямам ни-ка-къв шанс

И за туй трябва да се отказваш от любимия ти спорт? Или не ти се занимава, ако не можеш да станеш световен шампион? И пак имаш шанс, ако приемем,че 25 или 30 годишна възраст е приемлива, то ти имаш 7 и повече години време. Аз имах в предвид любителските занимания.
Остави, аз почнах още малко от твоя глава да сипя врели на кипели хаха :Д
Друго беше, че сама разбираш,че има нещо, което не ти е добре и с клишета или без ти си решаваш.

Ivaaaaa
11-27-2013, 15:48
късно е като ти казвам!
една от най-успешните биатлонистки (даже май най-успешната) германката Магдалена Нойнер се отказа мисля, че на 25 години в пика на кариерата си, защото решила да обърне внимание на личният си живот
и да, може би си прав, че не ми се занимава, защото знам, че нямам шанс да постигна нещо значително, а мен това не ме устройва
като знам, че няма смисъл..защо да се бутам
та нали именно затова съм луда по тези спортове - гледам и се възхищавам на силата, техниката и владеенето до съвършенство на ските
аз няма за кога да ставам велика като Катето Дафовска поне 8-)
но никой не може да казва, че не обичам спорта
влюбена съм (след малко почва <3)

NaOH
11-27-2013, 15:52
стиа сте се мъчили да разсъждавате, смешно е
като одъртеете, ще си изберете сами път в живота, било то материален и лек живот, или нематериален и клошарски живот
ай у лево

bilqnavod
11-27-2013, 15:57
Много сложно не мога да се сетя!

Е, който ми каже, че не му трябват пари, ще му се изсмея. Живеем в материален свят, малко или много всички сме материалисти.

klimatronik
11-27-2013, 16:05
късно е като ти казвам!
една от най-успешните биатлонистки (даже май най-успешната) германката Магдалена Нойнер се отказа мисля, че на 25 години в пика на кариерата си, защото решила да обърне внимание на личният си живот
и да, може би си прав, че не ми се занимава, защото знам, че нямам шанс да постигна нещо значително, а мен това не ме устройва
като знам, че няма смисъл..защо да се бутам
та нали именно затова съм луда по тези спортове - гледам и се възхищавам на силата, техниката и владеенето до съвършенство на ските
аз няма за кога да ставам велика като Катето Дафовска поне 8-)
но никой не може да казва, че не обичам спорта
влюбена съм (след малко почва <3)

Да бе да. Ти си в идеалната физическа възраст да започнеш и след 7 години тренировки вече да си на сцената. Кво мислиш, че онези пишлемета, 10 годишните, напредват със същото темпо и като са тренирали 2 години и ти трябва 2 години? Или нямаш хептем никакви основи, тоест нито си бягала, нито си тренирала никога за физическа издръжливост и сила? Блаа само да се чуеш..

klimatronik
11-27-2013, 16:11
Да ти кажа, чувал съм 15 годишни лапетии с това пораженческо мислене. Било вече свършило. закъснели

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:14
човек, запозната съм по-добре от теб и знам за какво говоря

късно е либе за китка :D

girlwithblueeyes
11-27-2013, 16:16
Глупости говориш, след опредалено възраст си негоден за спорт вече . Може да се състезаваш и след 30 но шанса да печелиш титли е много по-малък . Гадно но факт това е една от прафесиите за които възраста има значение . Повечето спортисти независимо от спорта започват тренировки от деца смятай 5-6 годишни . Ходят по лагери имат специални режими . Да не говорим за дво и три разовите тренировки по време на ваканции . На практика хората решили да се занимават професионално с това започва от деца и се занимават изцяло с това . Така че тя може да е във мноог добра форма може да е страхотна биатлонистка но едва ли е по добра от професионалналните такива .

П.П Ива а ти защо не си предплиела тази крачка доста по раничко ? :)

klimatronik
11-27-2013, 16:19
човек, запозната съм по-добре от теб и знам за какво говоря

късно е либе за китка :D

Аз също спортувам и мога да ти кажа,че бъркаш. Имаш ли основите, имаш ли таланта и музата, ти доста бързо ще ги настигнеш, а малчуганите пък въобще ще ги прескочиш.
И не разбирам що толкова яко се наби на този прост пример, който само споделих. Аи,че и аз не съм много на положителни вълни ся.

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:20
Ива а ти защо не си предплиела тази крачка доста по раничко ? :)

така е
абсолютно права си

иначе не съм се развила в тази посока благодарение на нашите, а може би и на себе си, защото не съм била настоятелна,
но какво разбирах аз тогава
била съм хлапе :)

klimatronik
11-27-2013, 16:23
Глупости говориш, след опредалено възраст си негоден за спорт вече . Може да се състезаваш и след 30 но шанса да печелиш титли е много по-малък . Гадно но факт това е една от прафесиите за които възраста има значение . Повечето спортисти независимо от спорта започват тренировки от деца смятай 5-6 годишни . Ходят по лагери имат специални режими . Да не говорим за дво и три разовите тренировки по време на ваканции . На практика хората решили да се занимават професионално с това започва от деца и се занимават изцяло с това . Така че тя може да е във мноог добра форма може да е страхотна биатлонистка но едва ли е по добра от професионалналните такива .

П.П Ива а ти защо не си предплиела тази крачка доста по раничко ? :)

Няма да е по-добра, ама ще ги настигне. Да не говорим,че 5, 6 7 годишните като влязат в пубертета 99% се отказват, защото разбират,че не това им е желанието. И те не е на 30, тя е на 18. Вярно, не е много рано, но не е невъзможно. Това е всичко.

klimatronik
11-27-2013, 16:26
човек, запозната съм по-добре от теб и знам за какво говоря

късно е либе за китка :D

И тва някой треньор ли ти го каза. Истината е че първо трябва да опиташ , та тренера да прецени.

yakuza_
11-27-2013, 16:27
Глупости говориш, след опредалено възраст си негоден за спорт вече . Може да се състезаваш и след 30 но шанса да печелиш титли е много по-малък .
Да добре, Рони Колман става за пръв път мистър олимпия на 34, след което я печели още 7 пъти (дори след 40)

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:27
И тва някой треньор ли ти го каза. Истината е че първо трябва да опиташ , та тренера да прецени.

добре, виждам, че няма как да те убедя
ти си прав
аз се отказвам лесно и не се боря за мечтите си

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:29
Да добре, Рони Колман става за пръв път мистър олимпия на 34, след което я печели още 7 пъти (дори след 40)

за зимните спортове това е много дърта възраст
те на толкова се отказват вече от състезателна кариера
мъжете продължават до 35-40 макс

klimatronik
11-27-2013, 16:36
:Д стига си ми се опъвала

klimatronik
11-27-2013, 16:39
:smt056

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:39
опъвам се аз.. :D

забранено ли е?

klimatronik
11-27-2013, 16:41
:smt108 забранено е

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:44
на мене никой нищо не може да ми забрани -.-

Auriss
11-27-2013, 16:46
забранявам ти да живееш, пача

ще те банна от планетата земя

ас сам бок

klimatronik
11-27-2013, 16:47
при мен си изпълнителна :smt079 :smt063

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:48
чак ме заболя...пачата

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:49
при мен си изпълнителна :smt079 :smt063

невър!

Auriss
11-27-2013, 16:49
опъвам се аз.. :D



епа сама ше се опъваш - като няма кой да те опъне

klimatronik
11-27-2013, 16:49
забранявам ти да живееш, пача

ще те банна от планетата земя

ас сам бок
стой тих па ти, че ще те изключа от революционерския събор.

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:50
епа сама ше се опъваш - като няма кой да те опъне

аз съм толкова жалка :cry:

Auriss
11-27-2013, 16:51
еволюционер съм аз, не съм по революциите. Много са ми зациклили такива

klimatronik
11-27-2013, 16:52
''И тва някой треньор ли ти го каза. Истината е че първо трябва да опиташ , та тренера да прецени.''
добре, виждам, че няма как да те убедя''
ти си прав''
:smt031

klimatronik
11-27-2013, 16:53
аз съм толкова жалка :cry:

:smt117 ела ми, ела ми

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:54
казах го само, за да спре безсмисленият спор

мноо ясно, че аз съм права

бтв състезанието е отложено :(

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:55
:smt117 ела ми, ела ми

не можеш да ме хванеш
са на тоя снег със ски съм неуловима

Auriss
11-27-2013, 16:55
аз съм толкова жалка :cry:


казват че самоиронията била няква проява на изтънченост и крепко самочувствие.

знам си аз да не вярвам на хората.

Ivaaaaa
11-27-2013, 16:57
казват че самоиронията била няква проява на изтънченост и крепко самочувствие.

знам си аз да не вярвам на хората.

тогава недей

girlwithblueeyes
11-27-2013, 17:00
Климатроник . Нали знаеш каква е разликат между професионалните и обикновенните спортисти ?!
Ти какво спортуваш по точно ? Нали занеш че прафесионалните спортисти тренират петорно повече от тези които го правят за удоволствието . Да не говорим че има и спортове за които след опредалено възраст тялото ти просто няма да може да се справи . При нас идват 9-10 годишни момиченца и трениъорката едвам се навива да ги вземе с убеждението да не очакват нещо кой знае какво . А за мистър Олимпия няма значение кога си станал шампион има и 30 годишни шампиони но има значение от кога практикуваш даденият спорт . Извинявай ама и аз мога да играя хокей на лед доста добре при това нищо че физически съм далече от хокейстите но ако отида при който и да е тренъор и му каза че искам да се ставам професионална хокейстка най-много да ми се изсмее в лицето.

Ива в случая вината не е на никой по скоро е и на двете странни . Моите и досега не могат да се примирят че избрах спорта пред всичко останало . Вината на родителите ти е че ако си има потенциал не са го забелязали и не са те насочили към биатлона . А твоята е че не си били прекалено настоятелна .

Ivaaaaa
11-27-2013, 17:08
абе всеки спорт си има определена възраст, до която състезателите могат да дадат най-доброто от себе си
след това е само мъчене
зимни спортове, художествена гимнастика и тнт са от тези, при които трябва да започнеш от доста ранна детска възраст и приключваш състезателната си кариера доста рано

в скандинавските страни като Швеция и Норвегия например тези спортове са национална гордост и им се отдава голямо значение
конкуренцията е огромна
за кво говорим изобщо

girlwithblueeyes
11-27-2013, 17:14
Хубаво е че го осъзнаваш и не летиш в облаците .

При нас има гимнастички които се отказват по на 25-26 години за кво говорим тогава ?

Шумахер уж 7 кратен ама като се върна на 40 години на пистата и 9 то място му беше много . Така че колкото и да си добър просто самото ти тяло вече започва да старее.

klimatronik
11-27-2013, 17:19
абе всеки спорт си има определена възраст, до която състезателите могат да дадат най-доброто от себе си
след това е само мъчене
зимни спортове, художествена гимнастика и тнт са от тези, при които трябва да започнеш от доста ранна детска възраст и приключваш състезателната си кариера доста рано

в скандинавските страни като Швеция и Норвегия например тези спортове са национална гордост и им се отдава голямо значение
конкуренцията е огромна
за кво говорим изобщо

И смяташ, че за 12 години няма да може професионално да се издигнеш? Ок ,хайде да се съгласим с това. Аз тренирам по скоро любителско, защото в България този спорт не е достатъчно развит, но любителско или не- всичко опира до лична нагласа както и до удоволствие и влечение. За ските не мога да кажа нищо, ти там си знаеш. Карай си за удоволствие о туй тогава.

Ivaaaaa
11-27-2013, 17:19
еми така е
няма кво да мечтая за небесни краставици

да, това е един от малкото примери
даже Шумахер е състезател в не толкова силов физически спорт
просто като остарееш ии не става вече колкото и да се мъчиш
виж за шах не казвам нищо, ама и там не си застрахован от Алцхаймер или друго нещо вследствие на старостта :D

Ivaaaaa
11-27-2013, 17:20
Карай си за удоволствие

така и правя, но това не се е превърнало в моя професия за съжаление :(

klimatronik
11-27-2013, 17:21
Хубаво е че го осъзнаваш и не летиш в облаците .

При нас има гимнастички които се отказват по на 25-26 години за кво говорим тогава ?

Шумахер уж 7 кратен ама като се върна на 40 години на пистата и 9 то място му беше много . Така че колкото и да си добър просто самото ти тяло вече започва да старее.

И винаги обаче се намират някои изключения ..

klimatronik
11-27-2013, 17:24
така и правя, но това не се е превърнало в моя професия за съжаление :(

и за ко тряя да ти е професията? ще намериш и друга, ще я обикнеш и отделно ще си ходиш

girlwithblueeyes
11-27-2013, 17:25
Всъщност натоварването във ф1 далеч не е толкова леко колкото повечето хора си мислят . Но да там можеш да си позвалиш да караш и след 30 и пак да спечелиш титла .

Ivaaaaa
11-27-2013, 17:26
тогава не разбирам къде ни е спора :neutral:

girlwithblueeyes
11-27-2013, 17:28
Защото той явно не схваща разликата между професионален и обикновен спортист каъвт ти спомена че искаш да бъдеш .

А изключенията са 1 на милиард .

Ivaaaaa
11-27-2013, 17:33
всъщност бих била най-щастлива, ако бях професионален, нооо
уеревър
нещо не се разбрахме май, май с него

girlwithblueeyes
11-27-2013, 17:35
Да имах предвит че искаш да си професионален не се изразих правилно

klimatronik
11-27-2013, 17:40
Много професионалисти са започнали именно като любители.
И за фитнеса разбрахме.

Ivaaaaa
11-27-2013, 17:42
конкретно за тоя спорт в моя случай няма как да стане чочка.

адиос бичачос
болна съм, но тряя дa изляза :D

klimatronik
11-27-2013, 17:42
А изключенията са 1 на милиард .
Е , и ? Ако Ива имаше толкова голям мерак, нямаше да се бави.

klimatronik
11-27-2013, 17:44
не можеш да ме хванеш
са на тоя снег със ски съм неуловима

:lol: ще ти стопя снега под краката. едно ласо и си моя

an7raks
11-27-2013, 18:40
Не прочетох почти нищо, но...
За мен е лошо да си изцяло материалист. Материализма няма нищо общо с религията... Аз съм атеист, но не се определям като материалист. Примерно: предпочитам да работя нещо по-ниско платено, на да ми доставя удоволствие, предпочитам девойче средна хубост, но интелигентно и добро по душа, предпочитам малко, но уютно жилище и т.н...

DarkTemplar
11-27-2013, 19:23
намирам известна логика в това
сигурно е така
мъчи ме обаче това дали съм лош човек
егоистично е..
Не си лош човек, но като все по-емоционален човек, от време на време те избива на меланхолии, самокритика и депресии. Когато си намериш (професионално) занимание, което да те удовлетворява истински, както и подходящият партньор, с когото да се чувстваш щастлива, нещата ще си дойдат на мястото.

Относно материализма ти - глупаво би било ако преценяваш и подбираш хората предимно по този критерий, всичко друго е в рамките на нормалното. Кофтито е, че в нашата държава нещата в този аспект са крайно изкривени.

Ivaaaaa
11-28-2013, 06:42
Относно материализма ти - глупаво би било ако преценяваш и подбираш хората предимно по този критерий

о нее, никога не бих си позволила да зачеркна някого, само защото е беден

Ivaaaaa
11-28-2013, 06:42
Не прочетох почти нищо, но...
За мен е лошо да си изцяло материалист. Материализма няма нищо общо с религията... Аз съм атеист, но не се определям като материалист. Примерно: предпочитам да работя нещо по-ниско платено, на да ми доставя удоволствие, предпочитам девойче средна хубост, но интелигентно и добро по душа, предпочитам малко, но уютно жилище и т.н...

хубаво е, ако си вярваш

RagioL
11-28-2013, 07:36
Какво толкова те човърка дали си добър човек?

Аз и да си напълня мазето с трупове пак няма да се запитам.
Питай се по често дали някой ти бърка в интересите и ако го прави как да го предотвратиш.

Ivaaaaa
11-28-2013, 07:47
човек, ако искаш ми вярвай
вечер дори не мога да заспя от угризения и си мисля, че съм материалистка, че има толкова деца на моята възраст, които нямат нищо, а аз се лакомя за още и още..

Auriss
11-28-2013, 07:52
roflmao.

RagioL
11-28-2013, 07:55
Угризенията само пречат.

Ivaaaaa
11-28-2013, 08:57
колко си безчувствен :(


предполагам, че просто преминавам през поредният странен период
наскоро страдах от монотонността

klimatronik
11-28-2013, 10:30
Иве, толкова горещи неща пропускаш..

Ivaaaaa
11-28-2013, 10:50
какви неща? :D

an7raks
11-28-2013, 11:43
хубаво е, ако си вярваш

Хубаво е, ако правиш тема с цел различна от "вижте ме колко съм различна"...

Ivaaaaa
11-28-2013, 11:45
нима съм различна, като съм материалистка?

cool

an7raks
11-28-2013, 11:56
нима съм различна, като съм материалистка?

cool
Не, просто се опитваш да се изтъкнеш по някакъв начин... Уж питаш нещо, ама грам не те ебе отговора. Уж не искаш никой да ти се бърка, а постоянно правиш теми за себе си.

Ivaaaaa
11-28-2013, 11:59
така е, така е

an7raks
11-28-2013, 12:24
Пак не разбирам... :(

Ivaaaaa
11-28-2013, 12:54
кое от всичко? :'(

an7raks
11-28-2013, 13:05
Нищо не разбирам... отново... :(

Ivaaaaa
11-28-2013, 13:10
fuck beee

не можах да видя стрелбата на Домрачова, за да ти отговоря -.-

i hate u!

an7raks
11-28-2013, 13:11
И аз те обичам! :*

Ivaaaaa
11-28-2013, 13:14
тя се изложила, заради теб е :(

ти не ме обичаш, напротив даже ме мразиш :(

Ivaaaaa
11-28-2013, 13:18
какво нечовешко бягане :О

an7raks
11-28-2013, 13:34
ти не ме обичаш, напротив даже ме мразиш :(

Не е вярно, въобразяваш си!

Ivaaaaa
11-28-2013, 13:43
Omryah!

kak moje taya chehkinya da bie :((((

ruskinite sa pulen minus, no taka e kato si ostaviha nai-dobrite sustezatelki na Belarus i Slovakiya -.-


dokaji mi, che me obichash!

RagioL
11-28-2013, 13:56
колко си безчувствен :(

Но нима това не е благодат!

Ivaaaaa
11-28-2013, 15:44
Но нима това не е благодат!

зависи от гледната точка

принципно не е

klimatronik
11-28-2013, 17:47
Той Антракс обича мен. ;)

AnarchyBoy
11-28-2013, 17:49
Всички ме обичате мен. ;)

klimatronik
11-28-2013, 17:56
А Линчето? :Д

AnarchyBoy
11-28-2013, 17:57
Ем нея аз я обичам. ;)

klimatronik
11-28-2013, 18:01
внимавай, че като обичат всички теб и на Линчето й се отразява :Д
ПС: Аз пък обичам Ива, тя мен тайничко си ме обичка :Д

AnarchyBoy
11-28-2013, 18:03
внимавай, че като обичат всички теб и на Линчето й се отразява :Д
ПС: Аз пък обичам Ива, тя мен тайничко си ме обичка :Д

Не си ме разбрал, всички ме обичате като приятел.. 8-)

А с нея си се обичаме лЮбовно.. :smt007

klimatronik
11-28-2013, 18:05
Не си ме разбрал, всички ме обичате като приятел.. 8-)

А с нея си се обичаме лЮбовно.. :smt007

Така по -стааа , успокои ме :Д Нека да е любоооовв и пръъссс за всички :Д

AnarchyBoy
11-28-2013, 18:06
8-)

tori
11-28-2013, 18:54
Той Антракс обича мен. ;)
Да, всяка вечер сигурно те бълнува, нали? :д

AnarchyBoy
11-28-2013, 19:00
Да, всяка вечер сигурно те бълнува, нали? :д

Ест. ;д

an7raks
11-28-2013, 19:31
dokaji mi, che me obichash!

http://www.youtube.com/watch?v=4kQMDSw3Aqo

Климатик, преди поне те харесвах /приятелски/, сега си ми някакъв смешен...

an7raks
11-28-2013, 19:32
Да, всяка вечер сигурно те бълнува, нали? :д

Ееййй, тва жените сте... Човек да не ви сподели нещо... :D

AnarchyBoy
11-28-2013, 19:33
Ееййй, тва жените сте... Човек да не ви сподели нещо... :D

+1

tori
11-28-2013, 19:38
http://www.youtube.com/watch?v=4kQMDSw3Aqo
Тва си го крадвам пък.
Съжалявам, такава съм. Не ме изяждай.

klimatronik
11-28-2013, 19:40
http://www.youtube.com/watch?v=4kQMDSw3Aqo

Климатик, преди поне те харесвах /приятелски/, сега си ми някакъв смешен...
Изповядай се синко, ще те изслушам. Ох, да, обичаш ме. Не се притеснявай от словото. Обичта е всичко. Тя се усеща във въздуха.

an7raks
11-28-2013, 19:59
Не ме изяждай.

Няма, само ще си близна.
Климатик, квото е имало, съм ти го казал.

klimatronik
11-28-2013, 20:31
Глей го ся :D :D

Ivaaaaa
11-29-2013, 08:46
http://www.youtube.com/watch?v=4kQMDSw3Aqo


това не доказва нищо :/
аз обичам ММ, но това не доказва, че ти обичаш мен




ПС: Аз пък обичам Ива, тя мен тайничко си ме обичка :Д

знаеш, знаеш :*

an7raks
11-29-2013, 12:49
това не доказва нищо :/

Шанс. :(

tori
11-29-2013, 17:31
Няма, само ще си близна.
Климатик, квото е имало, съм ти го казал.
Нееее, няма стане.

AnarchyBoy
11-29-2013, 17:31
Нееее, няма стане.

Искате те на горещия стол. ;)

tori
11-29-2013, 17:37
Ко било?

Ivaaaaa
11-29-2013, 17:40
виж темата на Шадоу

tori
11-29-2013, 17:45
Видях, мда.

an7raks
11-29-2013, 19:01
Нееее, няма стане.

Ще, ще, за това не се плаши. :D

tori
11-29-2013, 19:23
Ще, ще, за това не се плаши. :D
:д Няма начин.

RagioL
11-29-2013, 19:27
Още ли е жива тая тема?

RagioL
11-29-2013, 19:28
Съпунки ли се разправяте вече?

tori
11-29-2013, 19:39
Ми те днес я възродиха и аз съм първата жертва.