PDA

View Full Version : Не мога да спя



sunshine333
11-27-2013, 12:36
Здравейте...предполагам, че е на психическа основа и едва ли ще се намери някой, който да ми помогне, но от опит глава не боли. ;дд Та... от няколко месеца съм преуморена и през цялото време ми се спи, трудно се концентрирам и запомням, което предполагам се дължи на недоспиването.Проблемът е, че си лягам в 22:30, ставам в 6:30 и са ми нужни 2 часа (понякога) да заспя.Даже оня ден се въртях почти 4 часа в леглото и то почти трябваше да ставм като заспах.Не мога да намеря причината за това си състояние, просто като легна и имам чувството, че вече съм заспала, не мисля за абсолютно нищо, не се въртя и след половин час се усещам, че всъщност не спя (а съм в някакво полубудно състояние) и тогава почвам да си мисля колко време ми остава да спя, че няма да се наспя пак, притеснявам се и т.н. .. Според вас да отида ли на лекар или няма как да помогне?

sunshine333
11-27-2013, 12:46
Също преди да легна пия топло мляко (въпреки че не обичам), стаята е добре проветрена.

SprayPaint
11-27-2013, 13:57
Брой бавно наум от 100 до 0 ;)

fire_magic
11-27-2013, 14:03
физически труд? разходки?... ама не пенсионерски, спорт някакъв ?

sunshine333
11-27-2013, 14:34
Да, правя си разходки всеки ден от нас до училището и обратно, което не е малко път и също събота и неделя с колелото на Витоша (при благоприятни условия) .. ;3 Странното е, че дори да съм супер уморена пак не спя ...

sunshine333
11-27-2013, 14:34
Брой бавно наум от 100 до 0 ;)

Това го пробвах, не помага :(

georgi12
11-27-2013, 14:37
Вземи Седатиф - безвредно хомеопатично . Потърси в нета отзиви за него.

skok
11-27-2013, 15:00
Е всеки му се случва да не може да спи от време на време. Преумора, стрес, вълнение случва се. Недей да пиеш лекарства, още по малко пък хоемопатични. Просто почни някъв спорт примерно и ще спиш като бебе

fire_magic
11-27-2013, 15:50
е пък кво ти пука, недей спи тогава, иначе съм сигурен, че не се изморяваш достатъчно или пък си много притеснена/се вълнуваш за нещо.. пробвай с валерианче, пий 1-2 чаши горещо мляко с мед 1 час преди да пробваш да спиш , ддз и най-вече не го мисли... ако мислиш постоянно затва как трябва да заспиш, няма да заспиш, не каза на колко години си? имаш ли си гадже? секс? да, пробвай да правиш секс

Дам Йе Ул
11-30-2013, 17:37
Имаш ли някакви проблеми? Вероятно си стресиран от нещо,давам гаранция,защото до преди седмица не можех да мигна до сутринта и съм напълно запозната със ситуацията. Недей да пиеш никакви лекарства,защото вероятно това е заради нещо което те притеснява подсъзнателно,помисли добре какво те тревожи и щом разрешиш проблема ще заспиш веднага. Другата възможност за безсъние е прекаленото спокойствие и почивка,ако не се уморяваш от нищо и си почиваш цял ден е силно вероятно да не си уморен и да нямаш нужда от сън,но въпреки това не е токова голяма вероятността да не можеш да заспиш поради тази причина,по-добре преразгледай вариантите по първата. Дано да съм помогнала,лека вечер.

betudontbet
12-01-2013, 23:59
Това го пробвах, не помага :(


същата работа съм и аз, но лягам в 3-4 сутринта, заспивам след около час и ставам в 9;00

Може би е страничен ефект от пико-то, но от скоро време съм го спрял.Просто ми е нервно вмомента и има куп важни неща които ми престоят и някак си съм в очакване нз . Ако си превъзбудена или нервна през деня, нормално да неможе да заспиш. Аз лично като легна мисля за 1010 неща които ще се случат на следващия ден, голям проблем !

Mirrela.
12-02-2013, 05:58
Бях чела някъде,че сиренето помагало освен за благоприятен сън и за това да не сънувате кошмари :) ..

DeniseWallace
12-02-2013, 17:05
След 3 безсънни нощи един чай от мента ме оправи! :D Може и да си внушаваш, че не можеш да спиш! :D