PDA

View Full Version : Подсилка



evilgirl95
11-27-2013, 17:01
Здравейте спортисти!
Тренирам от 4 месеца. Тренирам 6 пъти в седмицата по 1 час. Напоследък се чувствам много изморена и искам по-опитните (тъй като аз съм нова в спорта) да ми кажат някаква подсилка, шейк или нещо такова, което да дава сила. В момента тренирам инасанити, остава ми една седмица и се чувствам адски изтощена, а и напоследък нямам апетит и не ям много (доста под тези калории, които трябва да поемам падам в последните няколко дни) и това ми се отразява зле!
Затова чакам вашите съвети за подсилка (извинете, ако не се изразявам правилно) и за някакъв хранителен режим, който трябва да спазвам! :)

Rakshy
11-27-2013, 17:19
Калориен дефицит = енергиен дефицит. Сама си го написала :Д

Иначе за преди тренировка - кафе или черен чай, това ти е "билковата" алтернатива. Има си азотни буустъри, "бързи" въглехидрати и разбира се правилното хранене и спане.

Баща Ти
11-27-2013, 18:20
Това са признаци на претрениране, яж повече. Това, че нямаш апетит, не значи, че тялото ти не е гладно.

Rakshy
11-28-2013, 13:32
Т'ва с претренирането не е ли малко митично ?

Баща Ти
11-28-2013, 18:55
Т'ва с претренирането не е ли малко митично ?

Не и в случая, но попринцип да. Ако се храниш и спиш достатъчно, не можеш да "претренираш". Когато, обаче, не се възстановяваш достатъчно, се получава, а дали ще го наречеш "претрениране" или "невъзтановавяне" или "натрупване на умора" - няма голямо значение. Поне в случая.

tochko
12-20-2013, 14:49
Един час преди тренировка винаги ям прясно ляко + 2 супени лъжици овесени трици. Понякога си правя и шейк от 2 сурови яйца и 250мл прясно мляко, но това отнема време :) . Попринцип знам че преди тренировка трябват "бавни" въглехидрати, а след "бързи" за възстановяване. При мен действа.

Баща Ти
12-21-2013, 18:54
Един час преди тренировка винаги ям прясно ляко + 2 супени лъжици овесени трици.

Сигурно те изстрелва в космоса от енергия.

tochko
12-23-2013, 20:08
Баща ти, виж значи, аз не мога да си позволя да се наям здраво преди джудото защото може да ти стане много лошо след първото хвърляне или упражнение за бързина. Иначе се чувстваш тромав и бързо се уморяваш. Триците си ме издържат перфектно на ужасяващи кръгове, като си правя щанги е същото а и кашата не се усеща почти никак като товар в стомаха. Сигурно има и подобри храни за енергия, но това е моя варянт о плюс товадайсват след около час и са добри заметаболизма.

Баща Ти
12-23-2013, 20:42
Момче, аз когато съм се занимавал с бойни изкуства, ти сигурно си бил на 5... недей умува толкова :D