PDA

View Full Version : Проблем с гаджето



Arlin
11-28-2013, 18:10
Първо, искам да спомена че гаджето ми е невероятно, подкрепя ме, разбира ме, не ревнува повече от необходимото, обича ме... Но тук идва един малък проблем, той не одобрява хобито ми, а именно фитнеса. винаги гледам да намирам време за приятеля ми, ходя на училище, занимавам се с компютърни игри, матури, изпити по езици и с това съчетавам и фитнеса. Вярно цялата тази програма ме изтощава, но никога не съм отказвала на приятеля ми да излезем, да поговорим. Той казва, че ще се опита да приеме фитнеса, но просто не го разбира. Казва ми, че не можело да ходя всеки ден, че се вманиачавам, но аз наистина се чувствам добре в залата, пък и не е като да съм зарязала останалия си живот. Говорили сме по темата, но не знам как да го убедя, че фитнесът ме прави щастлива и не съм чак толкова вманиечена все още. Идеи??? Отказва варианта да дойде с мен в залата, така че това отпада. :(

Anonys
11-28-2013, 18:24
Кажи му, че той дори и не се старае, да го приеме, щом не иска да дойде с теб в залата. Да тренира той, за себе си, не за да е с теб. Покажи му мускули на други момчета, това онова и той ще разбере, че е добре да се ходи на фитнес, за да изглежда добре. Покрай това да изглежда добре идва и хъса идват и готините чувства да си в залата, да имаш дисциплина в дадено отношение. Това е начин на живот. Свикваш и не е само хоби. Става навик.

Баща Ти
11-28-2013, 19:07
Отсега ти казвам, че гаджето ти е льольо, кпйто не може да вдигне щанга и за тва се държи така.

SonataArctica
11-28-2013, 19:16
Отсега ти казвам, че гаджето ти е льольо, кпйто не може да вдигне щанга и за тва се държи така.

Може да е лостаджия и да не е фен на фитнеса.

По темата: ще помрънка още малко и ще престане.

Баща Ти
11-28-2013, 19:33
Може да е лостаджия и да не е фен на фитнеса.

По темата: ще помрънка още малко и ще престане.

Лостаджиите също не могат да вдигнат тежка щанга, даже по-скоро приличат на маймунки.

SonataArctica
11-28-2013, 19:44
Имам приятели лостаджии, които вдигат 100 кг. лежанка без да е някакъв пробем.

Arlin
11-28-2013, 19:47
Просто е на мнение, че имало къде по-ефективни начини човек да развие тялото си и е твърдо против залата като място за самоусъвършенстване. Принципно не ме притеснява толкова, но всекидневното мрънкане понякога ми идва в повече. Фитнесът наистина започва да се превръща в начин на живот за мен и ми се ще да ме разбере, а не да казва колко е глупаво и безсмислено. :(

П.П. Мерси за съветите Anonys, за жалост съм пробвала, но досега не се е надъхал и той да започне...

Баща Ти
11-28-2013, 20:04
Имам приятели лостаджии, които вдигат 100 кг. лежанка без да е някакъв пробем.

Нищо не ми казваш...
Колко тежат самите те? За колко повторения вдигат 100 кг от лежанка?
А с колко клякат и правят тяга?
Какви тренировки правят?

Нали се сещаш, че това, което казваш е несериозно - нито 100 кг лег е голямо постижение за някой, който тренира редовно, нито е показателно за общото физическо състояние. Факт е, че има много здрави "лостаджии", ама 99% от тия дето се мислят за такива са само смешни маймунки.

SonataArctica
11-28-2013, 20:07
Ти говориш за вдигане на щанга - аз за това ти отговорих. Правят по 10 повторения - 3 серии. Просто поставяш всички лостаджии под един знаменател и това не ми хареса.

Баща Ти
11-28-2013, 20:15
Здравите лостаджии са толкова малко, че попадат в рамките на статистическото отклонение. Нормално е, пир условие, че в този спорт се използват основно гърдите и трицепса, да могат да вдигат от лежанка.
Пак ти казвам - зависи колко тежи съответният човек, от колко време тренира и как точно тренира.

Факт - в реалния живот повечето от движенията тръгват от краката (минават през корема и стигат до раменния пояс), затова е много по-важно те да са силни, отколкото трицепса и гърдите.

leadyflame
11-28-2013, 20:19
Ами човека се чувства не добре с мисълта, че ти имаш повече хъс за спортни занимания.

SonataArctica
11-28-2013, 20:21
Бих казал, че са малко при възраст по-малка от 20 години. Говоря за хора, които тренират от десетина години, хранят се здравословно и тичат по 50 км. на седмица. Не приемат добавки. Този вид тренировки са част от ежедневния им начин на живеене. Не говоря за лостаджии, които са 50 кг. и на 13 (въпреки, че все от някъде трябва да се тръгне).

baby_baby
11-28-2013, 20:51
100% ревнува за това не е доволен че ходиш на фитнес

anonymous708973
11-28-2013, 20:59
Кажи му, че той дори и не се старае, да го приеме, щом не иска да дойде с теб в залата. Да тренира той, за себе си, не за да е с теб. Покажи му мускули на други момчета, това онова и той ще разбере, че е добре да се ходи на фитнес, за да изглежда добре. Покрай това да изглежда добре идва и хъса идват и готините чувства да си в залата, да имаш дисциплина в дадено отношение. Това е начин на живот. Свикваш и не е само хоби. Става навик.

Абе, човекът дотолкова не одобрява фитнеса, че не му харесва приятелката му да ходи, ти даваш акъл да го запали него.
Няма как да стане.

shades
11-28-2013, 22:48
Първо, искам да спомена че гаджето ми е невероятно, подкрепя ме, разбира ме, не ревнува повече от необходимото, обича ме... Но тук идва един малък проблем, той не одобрява хобито ми, а именно фитнеса. винаги гледам да намирам време за приятеля ми, ходя на училище, занимавам се с компютърни игри, матури, изпити по езици и с това съчетавам и фитнеса. Вярно цялата тази програма ме изтощава, но никога не съм отказвала на приятеля ми да излезем, да поговорим. Той казва, че ще се опита да приеме фитнеса, но просто не го разбира. Казва ми, че не можело да ходя всеки ден, че се вманиачавам, но аз наистина се чувствам добре в залата, пък и не е като да съм зарязала останалия си живот. Говорили сме по темата, но не знам как да го убедя, че фитнесът ме прави щастлива и не съм чак толкова вманиечена все още. Идеи??? Отказва варианта да дойде с мен в залата, така че това отпада. :(

Приятеля ти явно е свиняга , остави го тоя мехур :smt023

anonymous708973
11-28-2013, 23:40
Не е необходимо да е дебел, за да не харесва фитнеса. Познавам хора, които далеч не са 100 кила, ама не им допада просто... по незнайна за мен причина.

shades
11-29-2013, 00:36
фитнеса за мен е просто необходимост , като храната , преди години древните войни са държали 10 килограмови мечове , ловували са бачкали са на нивата все такива простотии и са се тъпкали с месо от дивеч и затова са имали такава форма

днешния сополанко предпочита да виси на компа и да се тъпче с баница или парче пица , после как да не си дебел като те мързи да си вдигнеш гъза ......обаче може да мразим фитнеса и чуждите постижения :smt023 то дори фитнеса не го смятам като хоби , по скоро дейност

Arlin
11-29-2013, 08:04
Приятелят ми хич не е дебел, даже е екто-мезоморфен тип. Обичам го и не смятам да го зарязвам. Просто искам да решим този проблем.

Cloud9
11-29-2013, 10:14
Само за фитнеса ли мрънка?Програмата ти ми се струва натоварена и щом казваш че намираш време и за него не виждам защо се е съсредоточил само върху фитнеса.Аз се бях вманиачила по фитнеса и на мен ми мрънкаха да спра.Но пък моето си беше мания-щом хапна нещо и веднага марш към фитнеса да изразходвам калории.Та може и той да се е притеснил че ще си докараш някакъв такъв проблем от тази мания.

Иво
11-29-2013, 11:58
Екто... мекто.. какво О_о? Да, да.. разбрах значението на думата след като питах бате Жоро (Google). Опитай се да му обясниш, че това ти доставя удоволствие... направи сравнение с някое негово хоби. Накарай го да разбере, че това е начина, по който ти се чувстваш свободна и това си ти, а не "по-ефективните начини за развитие на тялото" (спред него). Тук може би трябва да се върнете маалко по-назад.. например: в началото на връзката ви ти ходеше ли на фитнес; от тогава до сега тялото ти какви трансформации е приело и т.н. На мен лично също не ми допада фитнеса, но пък не съм против него - всеки си има свой избор. И една последна добавка: ако преди си изглеждала така http://i5.photobucket.com/albums/y168/sweetdeni_f/DSCF6642-3.jpg и започваш да изглеждаш ето така http://www.bb-team.org/?ACT=8&fid=27&aid=25741_kafoRlv2rUxxwllp3hHD&board_id=1 мисля че и сама можеш да си обясниш къде е проблема.

П.П. Друго за което се сетих е... когато си говорите, често ли изплзваш думи като "екто-мекто нещо си" (разбира се не точно тази... а изрази, с които се разбират хората в залата). Забелязал съм, че всяко едно хоби, работа, дейност с която се занимаваш разполага със свои термини, които не винаги са разбираеми от по-простоватичките, и не запалени по въпросната тема.

Успех!

Arlin
11-29-2013, 14:52
Мерси за съветите. май осъзнах наистина къде е проблемът... Вярно е, че съм се променила от началото на връзката, е не нямам краката като на мацката от втората картинка, но коремът е такъв, а ръцете са тръгнали натам, особено трицепсът. Осъзнавам, че грешката може би е и в мен... :(

Tsukuda_Hiroshi
11-29-2013, 17:18
Авторке, според мен той няма нищо против самия фитнес. Предполагам, че го притеснява друго - пичовете във фитнеса, ама не иска да ти го каже, за да не излезе, че е твърде ревнив.

girlwithblueeyes
11-29-2013, 22:16
Ходи си на фитнес . Тъпо е да се отказваш от това което обичаш да парвиш заради някой.Тъпо е и да се опитваш да му го пробуташ и да го накараш да идва с тебе . Аз лично не бих прекъснала любимо занимание заради гаджето си . В край на сметка сте отделни личности .

Hilary_
11-30-2013, 19:39
Отсега ти казвам, че гаджето ти е льольо, кпйто не може да вдигне щанга и за тва се държи така.
хахахах харесва ми .. +1
Момиче, прави това, което те прави щастлива. Ако той не може да го приеме, значи няма място до теб.