PDA

View Full Version : Сертификат- английски език



seek&destroy
11-28-2013, 22:40
Здравейте!
Тези дни от незнайно къде ме налегна една мотивация... да не ви казвам. Дали е от безбройните обяви за работа на ден, които преглеждам, дали от чувството, че трябва да направя нещо полезно за себе си, или пък от малкото заделени пари, не знам. Та реших да изкарам един сертификат за владеене на английски език и един за компютърна грамотност ( макар, че средното ми е точно в тая сфера, работодателите си искат хартийката, на която пише "сертификат", хаха.
И понеже нямам грам понятие за тия курсове (главно за английския),нива и т.н. никога не съм се интересувала, а и не ми е било нужно. Но вече е.
И така, молбата ми е да ме ориентирането по някакъв начин, къде, какво, как, общо взето най-общо :Д. Става въпрос, че ми трябва главно за работа.

anonymous708973
11-28-2013, 23:30
Давам ти ключови думи, ще потърсиш повечко сама. Малко е странно, че не си запозната, от моите връстници всички взимахме сертификати като луди, даже се разпитвахме от кой сборник на кой урок какви са отговорите :д

Сертификати по английски: IELTS (нямам инфо за него), TOEFL (прави се на компютър, сравнително лесен, можеш сама да се подготвиш, максимумът е 120 точки, ако изкараш над 80-85 се счита за добър резултат, но и нещо като 100-105 точки е напълно постижимо, отговаря на B2/C1 по европейската езикова рамка. ВАЛИДНОСТ: 2 години). Сертификатите на Кеймбридж са три, "доживотни"(така или иначе ще те препитат на всяко интервю, никой няма да разчита, че знаеш език, щот си взел някакъв сертификат преди 5 години примерно), подреждам ги от най-лесното към най-трудното: FCE (около В2 по европейската езикова рамка) - върши работа за прием при университети, но иначе... базови познания са си, CAE (C1, стабилни познания и напълно достатъчен, ако няма да преподаваш, а някъде даже можеш да преподаваш с него), CPE (т.нар. профишънси, C2). Системата е процентова 0-100. При 80-100% взимаш с оценка A - най-високата. Ако се издъниш, в повечето случаи падаш директно на С, защото В покрива само 75-79. Не знам защо е така измислено.
За последните три сертификата - на Кеймбридж, сама много трудно ще се подготвиш. Има доста говорене, специфично, по едни картинки... Пишат се една камара различни текстове, специфични са и трябва да има кой да ти ги провери. Хубаво е на курс да ходиш. Ако си от Пловдив - кълна се в Лингва Мунди, карала съм 2 нива немски и 4 английски, като англия го вместих в по-малко от 2 години и от ниво, на което не знаех разликата между would и could, стигнах до CAE с А. Аз лично минах през първия сертификат, защото отначало не смятах да взимам втори, но не е необходимо да даваш 300 лв и за там, можеш направо на втори да скочиш, просто ще ти е малко трудно да свикнеш с формата на текста и хитрините.

Сесии на Тойфел има всеки месец, сесии на Кеймбридж - две редовни на хартия - юни и декември. Има и компютърни версии през два месеца, но са много непопулярни, почти никой не го прави, изпита си е добре да го правиш на хартия. Записваш се на курс, те вече ще ти направят регистрацията за изпит. Около 300 лв е явяването. :)

Е, егати ключовите думи :д

AnarchyBoy
11-29-2013, 00:08
Давам ти ключови думи, ще потърсиш повечко сама. Малко е странно, че не си запозната, от моите връстници всички взимахме сертификати като луди, даже се разпитвахме от кой сборник на кой урок какви са отговорите :д

Сертификати по английски: IELTS (нямам инфо за него), TOEFL (прави се на компютър, сравнително лесен, можеш сама да се подготвиш, максимумът е 120 точки, ако изкараш над 80-85 се счита за добър резултат, но и нещо като 100-105 точки е напълно постижимо, отговаря на B2/C1 по европейската езикова рамка. ВАЛИДНОСТ: 2 години). Сертификатите на Кеймбридж са три, "доживотни"(така или иначе ще те препитат на всяко интервю, никой няма да разчита, че знаеш език, щот си взел някакъв сертификат преди 5 години примерно), подреждам ги от най-лесното към най-трудното: FCE (около В2 по европейската езикова рамка) - върши работа за прием при университети, но иначе... базови познания са си, CAE (C1, стабилни познания и напълно достатъчен, ако няма да преподаваш, а някъде даже можеш да преподаваш с него), CPE (т.нар. профишънси, C2). Системата е процентова 0-100. При 80-100% взимаш с оценка A - най-високата. Ако се издъниш, в повечето случаи падаш директно на С, защото В покрива само 75-79. Не знам защо е така измислено.
За последните три сертификата - на Кеймбридж, сама много трудно ще се подготвиш. Има доста говорене, специфично, по едни картинки... Пишат се една камара различни текстове, специфични са и трябва да има кой да ти ги провери. Хубаво е на курс да ходиш. Ако си от Пловдив - кълна се в Лингва Мунди, карала съм 2 нива немски и 4 английски, като англия го вместих в по-малко от 2 години и от ниво, на което не знаех разликата между would и could, стигнах до CAE с А. Аз лично минах през първия сертификат, защото отначало не смятах да взимам втори, но не е необходимо да даваш 300 лв и за там, можеш направо на втори да скочиш, просто ще ти е малко трудно да свикнеш с формата на текста и хитрините.

Сесии на Тойфел има всеки месец, сесии на Кеймбридж - две редовни на хартия - юни и декември. Има и компютърни версии през два месеца, но са много непопулярни, почти никой не го прави, изпита си е добре да го правиш на хартия. Записваш се на курс, те вече ще ти направят регистрацията за изпит. Около 300 лв е явяването. :)

Е, егати ключовите думи :д

На нещо подобно ходих и аз.. 2 нива нагоре.. :) ;3

Колко пари ти излизаше едно ниво?

seek&destroy
11-29-2013, 11:00
Благодаря на Пантерата. Хехе, по-лесно е да се информираш, когато имаш поне базови понятия :)

Hayashi
11-29-2013, 14:00
Ако няма да кандидатстваш с него явявай се на Cambridge, защото другите изтичат след опрелен срок, а не са евтини хич.

anonymous708973
11-30-2013, 10:01
Що бе, има една камара места, на които си приемат Кеймбридж.

Анархи, курсовете за ниво във въпросната школа вървят около 350 лв, а сертификатните - 420 за първи, около 580 за втори.

Auriss
11-30-2013, 10:50
Мисля че постът й гласеше по-скоро "ако имаш нужда от парче хартия за развяване вземи CAE, 'щото него ще можеш да си го размяташ доживот".
Или иначе казано ако няма да кандидатстваш в чужбина не ти трябва тойфел, тъй като ще изтече след ххх време и ще си си дал парите на вятъра.

Violenza
11-30-2013, 11:18
За Кеймбридж всяка година разправят, че ще му слагат лимит и все се разминава. Тръгна ли да го държа, ще му сложат, знам си аз. :cool:
Дръжте го, докато не съм се навила да го държа аз.

seek&destroy
12-01-2013, 10:35
Пояснявам, не ми трябва за кандидатстване в уни, въпроса е за работа.
От прочетеното да разбирам, че CAE е моят най-удачен вариант?

Violenza
12-01-2013, 11:00
Пояснявам, не ми трябва за кандидатстване в уни, въпроса е за работа.
От прочетеното да разбирам, че CAE е моят най-удачен вариант?
Да. Все още е безсрочен, така че си заслужава.

shusha
12-02-2013, 17:01
Давам ти ключови думи, ще потърсиш повечко сама. Малко е странно, че не си запозната, от моите връстници всички взимахме сертификати като луди, даже се разпитвахме от кой сборник на кой урок какви са отговорите :д

Сертификати по английски: IELTS (нямам инфо за него), TOEFL (прави се на компютър, сравнително лесен, можеш сама да се подготвиш, максимумът е 120 точки, ако изкараш над 80-85 се счита за добър резултат, но и нещо като 100-105 точки е напълно постижимо, отговаря на B2/C1 по европейската езикова рамка. ВАЛИДНОСТ: 2 години). Сертификатите на Кеймбридж са три, "доживотни"(така или иначе ще те препитат на всяко интервю, никой няма да разчита, че знаеш език, щот си взел някакъв сертификат преди 5 години примерно), подреждам ги от най-лесното към най-трудното: FCE (около В2 по европейската езикова рамка) - върши работа за прием при университети, но иначе... базови познания са си, CAE (C1, стабилни познания и напълно достатъчен, ако няма да преподаваш, а някъде даже можеш да преподаваш с него), CPE (т.нар. профишънси, C2). Системата е процентова 0-100. При 80-100% взимаш с оценка A - най-високата. Ако се издъниш, в повечето случаи падаш директно на С, защото В покрива само 75-79. Не знам защо е така измислено.
За последните три сертификата - на Кеймбридж, сама много трудно ще се подготвиш. Има доста говорене, специфично, по едни картинки... Пишат се една камара различни текстове, специфични са и трябва да има кой да ти ги провери. Хубаво е на курс да ходиш. Ако си от Пловдив - кълна се в Лингва Мунди, карала съм 2 нива немски и 4 английски, като англия го вместих в по-малко от 2 години и от ниво, на което не знаех разликата между would и could, стигнах до CAE с А. Аз лично минах през първия сертификат, защото отначало не смятах да взимам втори, но не е необходимо да даваш 300 лв и за там, можеш направо на втори да скочиш, просто ще ти е малко трудно да свикнеш с формата на текста и хитрините.

Сесии на Тойфел има всеки месец, сесии на Кеймбридж - две редовни на хартия - юни и декември. Има и компютърни версии през два месеца, но са много непопулярни, почти никой не го прави, изпита си е добре да го правиш на хартия. Записваш се на курс, те вече ще ти направят регистрацията за изпит. Около 300 лв е явяването. :)

Е, егати ключовите думи :д

Благоддаря за хубавото обяснение