PDA

View Full Version : Приятелка...



lovefaithx
11-29-2013, 10:55
Здравейте! Бих искала да ви помоля за съвет относно един проблем с една приятелка. Запознахме се в началото на тази учебна година, много си допаднахме, хиляди общи теми за разговор, но различни характери. Първоначално движехме двете, а после се сприятелихме и с още две момичета. Нещата вървяха добре, но това до преди 2-3 седмици може би. Аз съм човек, който може да се сприятели и привърже бързо, много чувствителна и за тази моя възраст са се случили много неща, които споделих на това момиче. Страшно доверчива съм :/ Не обичам да критикувам хората, въпреки че го умея, но знам, че на мен самата няма да ми бъде особено приятно, затова и не го правя.
Моята приятелка твърди за себе си, че е антисоциална. Тя е човек, който може да те възвеличава с комплименти и сладки думи колкото си иска, но след това те плюе при всеки удобен случай и те чака да се издъниш. Както казах, от около месец, нещата не вървят добре и тя едва ли не, се опитва да се съревновава във всяко едно отношение, което ми е неприятно. Забелязала съм, че когато аз съм в добро настроение, усмихвам се и съм щастлива, тя моментално изпада в ''депресия''. Тези дни не се чувствам много добре, защото ми се събира много малко сън, а аз през деня уча, чета книги, занимавам се с изкуство и всяка негова форма. Не мога да се оплача от оценките в училище, защото се старая да получа добро образование, за да продължа напред. Когато някой от учителите ме похвали, момичето, за което говоря чака удобен момент, за да се заяде и т.н. Държи се доста детински според мен и доста неприсъщо за годините си. Винаги се радвам, когато й се случи нещо хубаво и я окуражавам във всяко отношение. Такава съм си и не тая злоба. Защо обаче е тази, не знам как да го нарека... ''омраза'' може би, към мен?
П.С: Тя е зодия Лъв.
Мазни се на всички, докато аз предпочитам да се усмихна искрено, от колкото да правя това. Имаме много различни характери. Винаги я питам, когато виждам, че е отпаднала, сутрин взимам кафе и на двете ни, за да изглеждаме по-бодри. Забелязвам, че другите две момичета, с които сме по-близки много рядко да ме заговорят за нещо... Не знам дали е говорила против мен. Имам се с всички в класа и имам много познати приятели и когато в коридора с някой се поздравим тя казва "Не познавам никого, ще го преживея''. Как да разбирам всичко това? В един момент сме си като сестри и си говорим, а в друг- врагове.

abnormalxxx
11-29-2013, 18:32
да го д..а тей и кажи, такива най ги мразя

fromthehell5
11-29-2013, 19:10
Колко позната история.. бягай, бягай на далече от такива, защото само проблеми ще ти създадат. Преди година и аз дружах с такова момиче.. бяхме най- добри приятелки. Беше същата лицемерка..и тя се съревноваваше с мен, абе изобщо всичко, което ти описа + ми говореше и зад гърба, лъжеше ме и когато аз започнах да правя същото се скарахме и много се радвам, че се отървах от нея.
Такава "приятелка" не ти трябва. И гледай след като я разкараш да не настрои хора срещу теб, както стана при мен.

lovefaithx
11-30-2013, 05:33
Колко позната история.. бягай, бягай на далече от такива, защото само проблеми ще ти създадат. Преди година и аз дружах с такова момиче.. бяхме най- добри приятелки. Беше същата лицемерка..и тя се съревноваваше с мен, абе изобщо всичко, което ти описа + ми говореше и зад гърба, лъжеше ме и когато аз започнах да правя същото се скарахме и много се радвам, че се отървах от нея.
Такава "приятелка" не ти трябва. И гледай след като я разкараш да не настрои хора срещу теб, както стана при мен.
Благодаря за съвета, наистина не се нуждая от такъв тип хора.