PDA

View Full Version : Самоподготовка за кандидат студентски изпити ....



Ninitoo
11-29-2013, 11:16
Здравейте! Още съм едва десети клас, но реших че е по-добре още от сега да започна да се подготвям с темите по химия и биология, тъй като съм решила да кандидатствам фармация. Твърдо съм решена да се подготвя сама, не за друго,а защото смятам, че с достатъчно упорство, хъс и сериозност ще успея да си ги науча без прочутите частни уроци. Една моя приятелка ще кандидатства медицина и ходи на уроци и по химия и биология - да ви кажа ефекта е временен, поне според мен, защото ги учи механично колкото да не й спрат уроците и само се ядосва защо не може да ги научи. Според мен си дава парите на вятъра, при такова несериозно отношение, иначе вижте ме коя съм аз ходя на уроци. И се опитва да ме убеди, че е напълно невъзможно да се справя без частни уроци. Да, но това още повече ме нахъса и ме накара да се заинатя и да докажа, че мога.
И така ... решила съм да кандидатствам в Медицинсксия университет в Пловдив, поне като първи избор ми е. По химия освен учебниците, които си пазя от предните години, съм решила да си взема учебник с готовите теми за изпита - учителката ми по химия ме посъветва - дали ще ходя на уроци да ги пиша, или ще си ги науча от учебниците и то + от специален, според мен разлика има само в цената. Вече за задачите по химия положението е по сериозно и доколкото разбрах асъл те формират оценката, така че там вече ще се прежаля и ще отида на уроци- ще прескоча малко принципите си . По биология обаче съм си наумила да си купя готови теми и да си се подготвям по тях- при всички случаи ще ми излезе много по-евтино от частни уроци. Не че нямам пари, просто не виждам смисъла да ги давам на някого, който само ще ми диктува теми и ще ме изпитва, като мога да си купя готови и да си ги науча както трябва, да им обръщам достатъчно време, а не да гоня срок за научаване.
Изписах ви всичко това, за да ви питам дали чрез самоподготовка ще успея да вляза, защото на който и да го кажа ми казва няма начин, дори и учителката ми по биология - само каза че с готови теми не знаела дали е възможно. Та досега никой не ми помогна и не ми показа и другата страна на нещата, а съм чела по форумите хора подготвящи се сами и постигнали успех. Трябва ми обективно мнение, на някой минал по същия път, който може да ми даде адекватен съвет - възможно ли е да се вземат изпити по биология и химия без да се ходи на частни уроци.

marilyn
11-30-2013, 09:23
Пробвай и виж дали ще се справиш. Имаш достатъчно време, виж как ти върви и дали разбираш нещата, защото не е важно само да ги назубриш, а и да ги разбереш.

Няма невъзможни неща, един познат кандидатства Медицина в МУ-София и го приеха. Не беше отишъл на нито един частен урок. Значи не е невъзможно. :) Успех

Ninitoo
11-30-2013, 21:28
Даде ми кураж. Знам че няма невъзможни неща и не зависи от това на колко уроци си ходил, а от самия човек, щото и 6 години да ходиш на уроци пак можеш да се провалиш. Просто имах нужда някой да ми каже че е успял или познава някой който е успял, защото до сега освен родителите ми никой друг не е подкрепил или уважил решението ми, камо ли повярвал че ще се справя.

shmatarok
12-01-2013, 01:38
Един съвет от мен - каквото си си наумила, прави си го, без да се обясняваш излишно какво и защо правиш. Има толкова много хора, които ще ти кажат "Не, грешиш, така не може" и ще се опитат да ти "налеят акъл", което в някои случаи е много изнервящо. Изобщо не им обръщай внимание и си карай както си знаеш.