PDA

View Full Version : Гниди, първхот или какво?



Ivan Rusev
11-29-2013, 11:48
Здравейте, аз съм момче на 13 и от две седмици започнаха да ни проверяват за въшки в училище. Аз имам доста пърхот- къпя се в неделя и в понеделник пада бяло от главата ми. Възможно ли е това да са гниди? Много ме сърби главата, а като почна да се чеша постоянно падат миниатюрни бели нещица. И пак, възможно ли е това да са гниди!? Моля ви помощ!
много ме е страх!

Dusty
11-29-2013, 17:37
В училище, като са ви проверявали, казаха ли ти нещо? А иначе - кажи на майка си и тя определно ще може да ти помогне, защото ще забележи какво е - гниди или пърхот. Най-вероятно просто имаш повече пърхот. Използвай шампоани (на мен Clear ми препоръчаха и страшно много ми помага), или специални дерматологични (май така се казваха). Късмет !! ;)

strawberry88
11-30-2013, 09:42
Бързо отивай на дерматолог !!!

Party Animal
12-04-2013, 14:12
Може да е сух скалп,често се случва да се лющи при смяна на сезоните :)

baby_baby
12-04-2013, 16:47
отиди на дерматолог по-добре но може и да е пърхот той също сърби

Lanator
12-04-2013, 17:41
Clear е много добър за пърхот. До 4-ти клас имах немалко количество пърхот, след като мама ми купи Clear, пърхотът изчезна. Цената е около 7 лева, всичките са против пърхот, жълтият е за мазна коса, зеленият е за сърбящ скалп, червеният е за боядисана коса, а синият май е за косопад. Избери си такъв според твоя тип коса.

Все пак, за да си по - сигурна, че е пърхот, посъветвай се с майка си и отиди на дерматолог.