PDA

View Full Version : Тетрадка!



crazydivane
11-29-2013, 15:46
Хора,темата ми е малко странна.
Попринцип обичам да пиша и драскам каквото и да е :D
Днес си купих една тетрадка с мисълта да измисля за какво да я използвам.Имах идеи,но ми се сториха много скучни и ще ми омръзне бързо и ще я зарежа.Въпроса ми е дали някой от вас има тетрадка в която си пише нещо,каквото и да е..
Теми,интересни теми??

babity
11-29-2013, 16:10
Като бях на 12 си водех дневник.

fuckinshits
11-29-2013, 16:11
можеш да я ползваш като "quotebook "

crazydivane
11-29-2013, 16:21
Имам и дневник и quotebook.

WPotter
11-29-2013, 17:34
Аз имам такав тетрадка.Пиша си разни цитати,мой разкази,списъци (страни,които да посетя,неща които да направя преди 30) и си рисувам емблемки,напримерно на сериали,които следа.

mimsssssss
11-29-2013, 18:29
Преди 4-5 години всичко ми беше по тефтери, тетрадки, салфетки, пакетчета от дъвки, картончета от визитки и всякакви такива и за няколко дена седнах и преписах всичко, което ми беше нужно на лаптопа, на папки е разделени и подредено. Сега обикновено имам един голям тефтер с бързи записки какво имам да правя, един отделен където вписвам и обяснявам идея за татус и едно малко къде пиша к'во трябва да се пазари от супера.

Mirrela.
12-01-2013, 13:22
Аз също имам такива дневници и тетрадки.Писала съм за различни неща..за това какво искам,къде искам да ида.Цитати от филми,книги..рисувала съм си картинки или пък съм лепяла мои снимки и на близките ми.. :) за каквото се сетиш.

baby_baby
12-01-2013, 13:57
Като малка си имах дневник и пишех разни работи вътре

BlackEyedPeas
12-01-2013, 16:34
С my friend имаме общ scrapbook и там пишем и залепяме всичко символично, което преживяваме заедно и скоро ще правим май втори.

~LadyCrawley~
12-01-2013, 16:36
Редно е да се спомене, че сме и от различни градове и да си пренасяш scrapbook-а при всяко виждане си е нещо велико.

BlackEyedPeas
12-01-2013, 16:43
Е, да, за това и има повече спомени в тази тетрадка и се опитваме да запечатаме всеки момент там, защото сме от различни градове и при всяко виждане се редуваме в кой да остава тетрадката. Разбира се това можеш да го направиш и ти, авторке, доста добра идея е. Пишеш и лепиш всичко, което ти хареса и оставяш доста споменчета там и виждаш през годините как си си развивала интересите примерно. Имам също и отделна тетрадка, в която рисувам различни скици (не драсканки) когато ми е скучно в училище. Имам и лексикон, но не го барвам изобщо. Бях си направила и в една тетрадка какво искам да ми се случи през тази година и на 1 януари ще погледна въпросите си и ще видя кое ми се е сбъднало и кое не. Сяк'ви такива глуповати идеи за тетрадки съм правила :D

~LadyCrawley~
12-01-2013, 16:48
Също и ако си фенка на някой актьор или група, това може да е като книжен блог...абе доста неща можеш да направиш.

Dam Yeo Wool
12-26-2013, 16:07
Аз също имам такава тетрадка,пиша в нея дори и съветите на Чарли от Двама мъже и половина.
В своята тетрадка можеш да записваш любими реплики от филм,да рисуваш и пишеш за ден си.. има много неща за които да пишеш в тетрадката си,можеш да водиш и дневник или да пишеш нещата,които искаш да направиш преди да навършиш трийсет годишна възраст.

ПП: Добре ще е да избереш тетрадка с тв.корица,за да може когато я разгледаш след години,
за да си припомниш доброто старо време,да не прилича на баница.

Madlenita
01-02-2014, 19:14
Аз имам тетрадка голям формат и там си пиша, и лепя всякакви спомени.В нея пиша също и за любимия ми певец.Преди имах една тетрдка, в която записвах всяка мъничка подборност за любимия ми певец, но я изписах.Мисля да си купя една кутия в която да съхранявам такива неща и като одъртея да си припомня за хубавото време :) Мама преди няколко години ми подари нейния лексикон и като чета какви неща са писали се сещам, че тези важни и възпитани жени са били като нас...едни безгрижни, весели лапета!
За мен такива,на пръв поглед нищожни неща, значат много и ще се постаря да ги запазя, за да видят след години и мойте деца майка им каква е била щура :D Една тетрадка може да я ползваш за много неща (дори и за решаване на задачи!).Възползвай се и развихри въображението ти :)

vde
01-02-2014, 23:01
Тетрадка нямам, но пък имам един файл с не малко цитати чути или измислени от мен самия :_)

draid
01-02-2014, 23:28
Дневник да си водиш не е много добре, прави те уязвим.

kaRamella
01-02-2014, 23:49
Аз имам една с разни мисли и текстове на песни.
Друга само за рисунки.
Още една в която записвам нещо свързано с компютъра ( като някой важен сайт или нечии номер на сметка )
Тефтер с неща които трябва да се закупят
и един малък който седи в чантата , просто за да имам нещо под ръка.
+
Лексикони и Въпросници ;д

Mary_Jane_69
01-03-2014, 10:27
Ех че тъпа тема.

Dark horse
03-30-2014, 14:10
темата хич не е тъпа ; ))
ако често майсториш разни неща, може да ги снимаш, да принтираш снимките и да ги лепиш вътре, с описание за нещото и т. н. (или за новите ти придобивки)
можеш и да я попълваш със снимки и текстове от местата, на които си ходил /друга държава, друг град, инетересна сграда../
имам дневник, поне 1089897766 лексикона, които само стоят в шкафа ми и прашасват ;д .. смятам да си правя quotebook скоро : )
имам и от онези тетрадки, с изрезки от списания, цитати и т. н. на известни личности (може и ти да направиш това)
може да запечатваш разни моменти, като залепяш разни важни неща вътре, които след време да ти напомнят..
развихри въображението си, една тетрадка както казаха по-нагоре може да се използва за МНОГО неща ; ) (че и за записване на сайтове, телефонни номера, скайпове, дори за учене и упражнения по математика .. ;д)
Edit: А, да.. ако искаш може, до като си в час и ти е скучно да си драскаш вътре ;д или да скицираш неща, които са се случили на скоро или хора, които познаваш, известни личности, животни, растения, да залепяштвои различни рисунки или направо да ги рисуваш там.. :D

Cherpaka
03-30-2014, 14:15
Честно казано темата не е никак зле според мен идеята е страхотна , Браво !

3oPuTy
03-30-2014, 14:53
Имам доста тетрадки/тефтери :D
- Един малък и един голям (за вкъщи и за изпът), в които имам по няколко (еднакви) раздела - потребителски имена и ПОДСКАЗКИ за паролите в различни сайтове, форуми и прочие; дати и инфо, свързано с изпити в унито; онлайн магазини; хотели, вили и бунгала за почивка (телефони, цени и прочие); телефонен указател с най-важните ми номера; място за списъци.
- Имам тетрадка, в която записвам хубави цитати, текстове, мисли и прочие.
- Органайзер, в който записвам задачите си, тренировките, пазаруването и прочие.

Като цяло обичам всичко да ми е организирано и то на хартия. Смених доста приложения за телефон, но друго си е хартията :)

The Cheetah
03-30-2014, 17:04
упражнения по математика

O.o

Dark horse
03-30-2014, 17:15
O.o

Мисълта ми е, че може да се използва за много неща.. Не го вади от контекста.

JustaLittleKid
03-30-2014, 17:46
Аз имам една тетрадчица с неща, които искам да направя преди да умра. ^_^
А сестра ми пък си беше направила тетрадка с разни рисунки, цитати и т.н. (:

true.dreamer
03-30-2014, 18:27
Много обичам да декорирам тетрадки. Така са ми по-скъпи, персонализирани. Сякаш ми доставя по-голямо удоволствие от това да пиша в нея. Бях облепила корицата на една с бяла хартия, а отгоре направих апликация от списания. Друга бях облепила със огледална хартия, а ъглите в червено.
Относно темата - постоянно си държа една тетрадка /обикновено някоя стара и забравена/, в която си пиша каквото ми падне - за училище, някои нови неща, които искам да пробвам, лични неща...

C0oKieS
03-30-2014, 18:33
пиши каквото се сетиш в него

JuStElly
04-01-2014, 15:46
Q&A A Day - избираш си 365 въпроса, пишеш си ги и всеки ден от годината отговаряш. Следващата година го правиш същото (в същата тетрадка) и така 5 години.. в момента го правя, много е интересно.

Lonsdale.
04-05-2014, 15:29
Когато бях по-малка на 8-9г. много деца имахме "лексикони". Но все пак това ми е някак по-детско, ти едва ли си на 8-9.. :D
^За тези, който не знаят какво е лексикон - тетрадка, в която има зададени въпроси от собственика на тетрадката. Тетрадката се дава на други хора да отговорят на въпросите, да нарисуват, залепят нещо снимка, картинка и пр. Аз например си бях слижила и пощенска кутия, в която да ми оставят "споменчета".. Ее хубави времена :D

mayaaa
04-05-2014, 20:34
Q&A A Day - избираш си 365 въпроса, пишеш си ги и всеки ден от годината отговаряш. Следващата година го правиш същото (в същата тетрадка) и така 5 години.. в момента го правя, много е интересно.
Можеш ли да ми пратиш на ЛС въпросите, които си избрала?

JustaLittleKid
04-05-2014, 20:39
Q&A A Day - избираш си 365 въпроса, пишеш си ги и всеки ден от годината отговаряш. Следващата година го правиш същото (в същата тетрадка) и така 5 години.. в момента го правя, много е интересно.
Супер яка идея :OO

kitty02
04-05-2014, 20:56
Q&A A Day - избираш си 365 въпроса, пишеш си ги и всеки ден от годината отговаряш. Следващата година го правиш същото (в същата тетрадка) и така 5 години.. в момента го правя, много е интересно.
От къде взимаш въпросите?

kittykiller1
06-17-2014, 13:10
moje lii waprositee :)))

NissaN
06-24-2014, 10:41
Какво е quotebook ?

granger
06-26-2014, 18:22
Ноуп, имахме живот едно време, сега за безцелно драскане ползваме фейсбук.

JuStElly
06-27-2014, 23:32
Съжалявам, че толкова късно пиша, но не бях видяла..
Така, въпросите си ги взимах от всевъзможни места, не ги пазя, но помня, че написах в гугъл Q&A A Day Questions и излязоха доста сайтове с въпроси. Надявам се да съм помогнала и пак се извинявам, че след толкова време отговарям..

Chimairah
06-28-2014, 08:37
ммм аз вкъщи си имам много тетрадки, в които си драскам рисувам, пиша... обичам да пиша стихове и проза, та повечето с това са пълни... :)

bitterkiss
07-04-2014, 11:46
Леле ,хора .. Направо ме вдъхновихте :D Имах една тетрадка с любим футболист , която не знаех какво да я правя , а не исках да е за училище .. И реших в нея да си пиша цитати от книги или филми .. без значение . Също като идея ми допада тефтерче , където да си пиша прочетените книги или друга тетрадка , която да е читателски дневник. Приятелка има такава - вътре си пише името на книгата , автора ( факти за него , малко биография , награди .. ) и кратко резюме .. Идеи много . И може би най-хубавото е , че след време като разгръщаш страниците ще ти е приятно и ще виждаш какъв си бил преди време :)

mayaaa
07-04-2014, 12:50
^Принципно читателските дневници не са лоша идея, но на мен лично са ми много скучни. Виж, с друг човек да обсъждате дадена книга, това е друго, ама да си водиш дневник - не.
Мен много ми харесва идеята за дневник на сънищата (не знам дали някой го е споменал) и мисля да започна да си водя.

bitterkiss
07-04-2014, 13:51
^ Да и на мен ми е идвала тази идея за сънищата , това даже ми се вижда да е най-интересно ^^ И точно затова не си водя читателски дневник - не ми е интересно , просто го дадох за пример , но мисля поне да си записвам някъде прочетените книги .

~The Smile~
07-06-2014, 09:33
Да, имам тетрадка, която използвам за личен дневник. В нея само и единствено пиша, без да рисувам или драскам нещо.
Веднъж и на мен ми хрумна да си водя дневник на сънищата. Писах, писах, но не след дълго се отказах, не знам защо.
Спомням си, че миналата година си водих читателски дневник, но взех, че го изоставих.
Преди 3-4 години се опитах да направя нещо като комикс. Стана ми безинтересно и изхвърлих тетрадката.
Мисля си дали да не си взема една тетрадка, в която само да рисувам.

bitterkiss
07-06-2014, 09:50
^ аз имам тетрадка изпълнена от край до край с графити , яко се получава :)

ThE MoNsTeR
07-06-2014, 12:51
Може да си записваш различни неща в нея. Като стихотворения и разкази, които ти си измислила, оригами, дори и да си измислиш код (препоръчвам ти Морзовата азбука), може да си събираш изрезки от списания или една малко старомодна
идея - за хербарии.
и аз да задам един тъп въпрос - какво е quotebook?

Starless
07-06-2014, 13:18
^Тетрадка, в която си записваш цитати, които са ти харесали.

bitterkiss
07-06-2014, 17:52
^ аз точно такава започнах преди 2 дни ^^

mayaaa
07-06-2014, 18:37
Пфф, навих се да почна дневник на сънищата. От тогава съм сънувала два пъти, като единият беше безгранично тъп, а другият беше малко гаден и не ми се искаше да го записвам, пък и не запомних целия. :cool:

HellMoon
07-06-2014, 18:42
Подкрепям mayaaa за идеята и. На скоро четох книга за осъзнатите сънища, когато сънувам мъртъв човек наистина знам, че съм в съня си, но ако е кошмар или обикновен сън не ми се получава. Много малко хора го могат, но ми се е набило в главата и мисля да опитам. И да, преди години имах лексикон и въпросник (като повечето от вас). Пазя от трети клас един и се радвам, че го направих....там са записани отговорите на момиче, което вече не е между живите.
Преди месец започнах да записвам в тетрадка всички книги, които съм прочела.
Имам и една, която водя от 2011 до ден днешен. Вадя цитати и стихотворения от книги, стихосбирки и подобна тетрадка, която е била на майка ми. Наистина е хубаво, така разбирам от какво се е вълнувала тя, когато е била на моите години. Дори и да те напусне вдъхновението, запази я. Може да послужи на тези след теб (както стана при мен и майка ми).

MonnyMonsterr
03-18-2015, 20:22
Колекционирам цитати. Имах наскоро и нещо като дневник, но дневниците ги зарязвам. Имам скечбук (дето си рисувам) и също на една си лепя някакви стикерчета и изрезки... Може да видиш книгите на Кери Смит - има доста идеи.