PDA

View Full Version : Какво мислите за момчета, които се грижат повече за външния си вид?



sweet_boy
11-29-2013, 17:51
Здравейте, аз съм на 17 години, ученик съм предпоследна година в една софийска гимназия. Иска ми се да разбера какво е мнението ви относно момчета, които така да се каже, обръщат повечко внимание на външния си вид и се подържат много. Любопитно ми е, понеже, аз съм едно от тези момчета и срещам в ежедневието си различно и доста противоречиво отношение по този въпрос. Аз съм от онези по-скромни и тихи момчета, които не са в класацията „Плейбой на даскалото”, не съм от тези, които са така наречените „пичове”, които са центъра на внимание винаги, по-скоро съм от тези, които ги смятат за зубари и смотаняци, но това само, като вметка за това къде се намирам в йерархията на „мини обществото” в моето училище. Темата е друга и засяга грижата и отношението към външния вид. Ще обясня какво точно имам предвид под повечко внимание към външния вид. Засяга основно облеклото, а също и козметиката, нямам предвид дамска козметика и гримове, естествено. Спрямо облеклото ми, то винаги е официално и някак си по-изтънчено от на повечето момчета, имам предвид, че винаги съм с панталон и риза, вратовръзка си слагам доста често, както и сако, изтупвам се често с костюми, но относно това, често ме наричат „костюмар” и „конте” и то с пренебрежение, а не в добрия смисъл. Подмятат ми се реплики от вида на „На сватба ли си?”, „Жениш ли се?”, „Балът е догодина (примерно)” и всякакви подобни. Гледам да не обръщам особено внимание на това, но понякога такива неща малко ме карат да се чувствам неудобно, не че ми е неудобно в тези дрехи, напротив, но някак си се чувствам едва ли не виновен, че такъв ми е стила и начина на обличане и малко е подтискащо понякога. Разбира се, има и не малко хора, които смятат елегантния ми стил за привлекателен и това ме радва. А относно козметиката, имам предвид това, че посещавам козметичен салон веднъж на седмица, или две, и ежедневно си правя козметични маски и ползвам различни кремове за подхранване. Как смятате, дали това е прекалено и ако да защо? Примерно предишното ми гадже така смяташе, казваше ми, че прeкалявам с тези неща, а и сестра ми, която е с две години по-малка от мен мисли същото, дори си позволява да ме нарича женчо заради тези неща. Казва ми, че козметичните салони не са място за момчeта и мъже, но пък не е права според мен. Виждал съм и други мъже да посещават салона, който посещавам аз, пък и смятам, че е редно човек да се грижи за кожата си, независимо, дали е момче, или момиче, мъж, или жена. Гледам на тези козметични навици, като на санитарно-хигиенен подход с цел не само поддържане, но и превенция на кожата против евентуални кожни проблеми. Моля, кажете си вашето мнение! :))))

102
11-29-2013, 17:55
Ако тва на снимката си ти.. ужасна риза.. и колко салфетки си си набутал у джоба....

sweet_boy
11-29-2013, 18:07
Ако тва на снимката си ти.. ужасна риза.. и колко салфетки си си набутал у джоба....

Това не са салфетки, а е аксесоарна кърпичка. А и кое и е ужасно на ризата?

Lilanda
11-29-2013, 19:51
Мишо, is that you? :shock:

Ако тва на снимката си ти.. ужасна риза..
Съгласна съм...Недей се засяга, просто не ми допада.

И какво значи 'които се грижат повече за външния си вид'? Повече от какво? От рибата в аквариума ти ли?

А сега сериозно-сладък и някак лъчезарен е този стил на обличане /говоря за тийнейджърската възраст/, но не мислиш ли, че се опитваш да порастнеш твърде бързо? Надявам се да разбираш какво имам предвид.

А относно козметиката ще кажа-метросексуалността е задължителна до една степен. Имам предвид точно това, което ти казваш-поддържане на хигиената на кожата.

b0nBoNeVa
11-29-2013, 19:51
Здрасти, ами съгласна съм със сестра ти - наистина е прекалено да ходиш и на козметичен салон. Да си правиш маски и т.н. при това на една седмица, мои приятелКИ не ходят толкова често. Освен това зависи и от гимназията, в която си, защото ако си в някое квартално училище е нормално останалите да се отнасят така с теб по простата причина, че там е прието всички да са категоризирани. Глупаво е и да носиш вратовръзка, все пак случаят не е толкова официален, а само си привличаш допълнително подигравки.
Но за казаното от 102 ИЗОБЩО не съм съгласна. Всеки има право на свой собствен стил, на който да подражава. В случая ризата и панталона са шаблон за стил. Нима за предпочитане са дънките смъкнати до задник? Липса на обща култура е и да кажеш "и колко салфетки си си набутал у джоба...." - от естетическа или най-малкото от граматична гледна точка.
И все пак, няма да е зле да се впишеш по-добре, за да изтраеш кретените в училището си още две години по някакъв начин. За целта не е нужно да променяш навиците, които си си изградил, а просто да смениш панталона с дънки ;)

nevermind...
11-29-2013, 19:57
Да, определено се вживяваш много. И аз доста често се обличам със сака (по-скоро блейзъри) и ризи, но не слагам вратовръзки и такива простотии, още по-малко да слагам тоалетна хартия в предния джоб на сакото си. A и костюми... определено не са за възрастта ти. И на мен ми харесва официалния стил на обличане, но не смятам, че ще ми отива на този етап, за това се обличам casual. Иначе тия козметични салони и простотии са малко пресилени, но щом ти харесва...

an7raks
11-29-2013, 20:02
Не бих търпял в обкръжението си такива "мъже"...
Едно е да си спретнат, друго е да си някакво конте...

fromthehell5
11-29-2013, 20:18
И според мен е прекалено да ходиш всеки ден с толкова официално облекло. Обличай се по- ежедневно- тениски, суичъри нещо по- за възрастта ти. А и не мслиш ли, че кожата ти едва ли се нуждае от толкова много подхранвания и грижи, че чак и кремове и маски и толкова често. Може би веднъж на две- три седмици е достатъчно. Все пак не си на 30-40. Хубаво е че се поддържаш, но това е в повече!

sweet_boy
11-29-2013, 20:55
Здрасти, ами съгласна съм със сестра ти - наистина е прекалено да ходиш и на козметичен салон. Да си правиш маски и т.н. при това на една седмица, мои приятелКИ не ходят толкова често. Освен това зависи и от гимназията, в която си, защото ако си в някое квартално училище е нормално останалите да се отнасят така с теб по простата причина, че там е прието всички да са категоризирани. Глупаво е и да носиш вратовръзка, все пак случаят не е толкова официален, а само си привличаш допълнително подигравки.
Но за казаното от 102 ИЗОБЩО не съм съгласна. Всеки има право на свой собствен стил, на който да подражава. В случая ризата и панталона са шаблон за стил. Нима за предпочитане са дънките смъкнати до задник? Липса на обща култура е и да кажеш "и колко салфетки си си набутал у джоба...." - от естетическа или най-малкото от граматична гледна точка.
И все пак, няма да е зле да се впишеш по-добре, за да изтраеш кретените в училището си още две години по някакъв начин. За целта не е нужно да променяш навиците, които си си изградил, а просто да смениш панталона с дънки ;)
Благодаря, оценявам мнението ти. Относно "Глупаво е и да носиш вратовръзка, все пак случаят не е толкова официален, а само си привличаш допълнително подигравки. ", аз все пак не нося вратовръзка всеки ден, но от време на време слагам такава. А защо да съм като всички останали, не мислиш ли, че е някак си по-добре да си по-различен, да си имаш своята индивидуалност в стила си....всички са с дънки, давай и аз да съм с дънки, щом стадото е такова, аз с него..... предпочитам да съм по-индивидуален, да не съм в "стадото", така да се каже

sweet_boy
11-29-2013, 20:56
И според мен е прекалено да ходиш всеки ден с толкова официално облекло. Обличай се по- ежедневно- тениски, суичъри нещо по- за възрастта ти. А и не мслиш ли, че кожата ти едва ли се нуждае от толкова много подхранвания и грижи, че чак и кремове и маски и толкова често. Може би веднъж на две- три седмици е достатъчно. Все пак не си на 30-40. Хубаво е че се поддържаш, но това е в повече!

Благодаря за мнението :)

sweet_boy
11-29-2013, 21:02
Мишо, is that you? :shock:

Съгласна съм...Недей се засяга, просто не ми допада.

И какво значи 'които се грижат повече за външния си вид'? Повече от какво? От рибата в аквариума ти ли?

А сега сериозно-сладък и някак лъчезарен е този стил на обличане /говоря за тийнейджърската възраст/, но не мислиш ли, че се опитваш да порастнеш твърде бързо? Надявам се да разбираш какво имам предвид.

А относно козметиката ще кажа-метросексуалността е задължителна до една степен. Имам предвид точно това, което ти казваш-поддържане на хигиената на кожата.

Ами относно "И какво значи 'които се грижат повече за външния си вид'? Повече от какво? От рибата в аквариума ти ли?", бих казал, че става дума, че е повече от повечето момчета, това имах предвид. Благодаря за мнението :)

Lilanda
11-30-2013, 00:53
Благодаря, оценявам мнението ти. Относно "Глупаво е и да носиш вратовръзка, все пак случаят не е толкова официален, а само си привличаш допълнително подигравки. ", аз все пак не нося вратовръзка всеки ден, но от време на време слагам такава. А защо да съм като всички останали, не мислиш ли, че е някак си по-добре да си по-различен, да си имаш своята индивидуалност в стила си....всички са с дънки, давай и аз да съм с дънки, щом стадото е такова, аз с него..... предпочитам да съм по-индивидуален, да не съм в "стадото", така да се каже
Евала просто! Щом се харесваш така недей да се променяш..;) Другите каквото искат да говорят.

Сега се сетих, че в темата беше казал, че някоя от бившите ти приятелки те била засегнала на тази тема...Тя за какво е с теб? Не е ли именно, защото те харесва такъв какъвто си? Всъщност така би трябвало да е, но в повечето случаи не е. За жалост...

shades
11-30-2013, 01:53
иии бахти костюмара еми добре носиш костюм уж бизнесмен тва онова ма психиката ти като на гърбава костенурка ние кво да напраим да ти присадим кураж ли

или си смени облеклото или си намери ташаците

sweet_boy
11-30-2013, 09:47
иии бахти костюмара еми добре носиш костюм уж бизнесмен тва онова ма психиката ти като на гърбава костенурка ние кво да напраим да ти присадим кураж ли

или си смени облеклото или си намери ташаците

??? Какъв бизнесмен, аз съм още ученик..... а защо психиката ми да е като на гърбава костенурка??? Боя се, че не те разбирам.

sweet_boy
11-30-2013, 10:06
Евала просто! Щом се харесваш така недей да се променяш..;) Другите каквото искат да говорят.

Сега се сетих, че в темата беше казал, че някоя от бившите ти приятелки те била засегнала на тази тема...Тя за какво е с теб? Не е ли именно, защото те харесва такъв какъвто си? Всъщност така би трябвало да е, но в повечето случаи не е. За жалост...

Да, споменах за бившето ми гадже, Милена, но не, че ме е засягала, просто беше на мнение, че прекалявам с козметичните си процедури и с кремовете - казваше, че така се изнежвам прекалено много за момче, но аз не го правя, за да се изнежвам, а просто се грижа за кожата си :) Но иначе елегантния ми стил и допадаше много, дори вратовръзки ми е подарявала.

shades
11-30-2013, 12:38
с костюм се обличаш ЗА БИЗНЕС СРЕЩА ONLY , много официална среща и то


като не ти е слаба психиката що има тема с ОПЛАКВАНЕ :?: :?: :?:

anonymous708973
11-30-2013, 13:55
Авторе, да имаш култура на обличане е рядко срещано и високо ценено умение, но повечето хора забравят една малка подробност, а именно, че няма само една крайност, а две. Какво имам предвид? Да ходиш всеки ден с костюм на училище е също толкова неподходящо колкото да отидеш с анцуг на сватба. (Бургазлии знаят вица, предполагам.)

Дълбоко адмирирам желанието ти да се обличаш по-изтънчено и виждам, че го правиш за себе си, а не с цел да бъдеш забелязан от конкретно момиче, браво! Писнало ми е да гледам 17-18-19-годишни момчета със смъкнати дънки, тениски и суичъри 24/7. Но... имай предвид горното. Умереността е ключова. Запознат си с различните дрескодове, предполагам. Е, тогава знаеш, че да се появиш със смокинг на casual event е също толкова неуместно, колкото да носиш светъл костюм на събитие с дрескод white tie. :)
Вратовръзката в училище е напълно ненужна. За костюма бих казала същото. Панталон без ръб + риза е идеална комбинация, неслучайно това е типът униформа в западните пансиони, в които не ходят сульо и пульо. Има и много сака и блейзъри, които също стоят страхотно, но не са чак толкова официални като сако от костюм. Ако все пак държиш да сложиш сако от костюм, пропусни панталона и го замести с прави изчистени дънки, ще имаш далеч по-свежо излъчване!

Относно ходенето по салони... Ти си момче на 17, ако нямаш някакви проблеми с кожата и кофти акне, недай да се прекаляваш, защото изнежваш кожата си и може да постигнеш обратен ефект. Това, от което имаш нужда, е добра хидратация. Има много козметични продукти за мъже с именно такава цел, купи си един и няма нужда да ходиш по процедури. Веднъж на месец-два можеш да ходиш на дълбоко почистване и т.н., но всичко останало можеш и сам да го свършиш вкъщи. Ти за какво ходиш всъщност?

klimatronik
11-30-2013, 14:36
Авторе, да имаш култура на обличане е рядко срещано и високо ценено умение, но повечето хора забравят една малка подробност, а именно, че няма само една крайност, а две. Какво имам предвид? Да ходиш всеки ден с костюм на училище е също толкова неподходящо колкото да отидеш с анцуг на сватба. (Бургазлии знаят вица, предполагам.)

Дълбоко адмирирам желанието ти да се обличаш по-изтънчено и виждам, че го правиш за себе си, а не с цел да бъдеш забелязан от конкретно момиче, браво! Писнало ми е да гледам 17-18-19-годишни момчета със смъкнати дънки, тениски и суичъри 24/7. Но... имай предвид горното. Умереността е ключова. Запознат си с различните дрескодове, предполагам. Е, тогава знаеш, че да се появиш със смокинг на casual event е също толкова неуместно, колкото да носиш светъл костюм на събитие с дрескод white tie. :)
Вратовръзката в училище е напълно ненужна. За костюма бих казала същото. Панталон без ръб + риза е идеална комбинация, неслучайно това е типът униформа в западните пансиони, в които не ходят сульо и пульо. Има и много сака и блейзъри, които също стоят страхотно, но не са чак толкова официални като сако от костюм. Ако все пак държиш да сложиш сако от костюм, пропусни панталона и го замести с прави изчистени дънки, ще имаш далеч по-свежо излъчване!

Относно ходенето по салони... Ти си момче на 17, ако нямаш някакви проблеми с кожата и кофти акне, недай да се прекаляваш, защото изнежваш кожата си и може да постигнеш обратен ефект. Това, от което имаш нужда, е добра хидратация. Има много козметични продукти за мъже с именно такава цел, купи си един и няма нужда да ходиш по процедури. Веднъж на месец-два можеш да ходиш на дълбоко почистване и т.н., но всичко останало можеш и сам да го свършиш вкъщи. Ти за какво ходиш всъщност?

Точно.
Има си етикети. На плаж да не ходиш с костюм? Пък и за възрастта не ти отива.

Според мен, ако нямаш кожни проблеми.. тези процедури само ти вредят. Аз никога не съм ходил и нищо ми няма, дори приличам на по- малък с няколко години пфф .Единствено за пъпките е добре да ти ги махнат и за другото природата си знае - витамини, слънце, миене.

Devilsplaymate
11-30-2013, 16:17
Какво толкова го нападнахте не знам. Човекът има стил, или поне в момента го изгражда и дайте да го изядем, защото е нещо по-различно в нашите Балкански райони.
Та имаш адмирациите ми. Но наистина, за училище може би ще е малко... прекалено, ако си със много официален костюм, защото все пак си на 17, това трябва да се има в предвид. Но можеш да "омекотиш" излъчването със дънки, риза и сако/блейзер или нещо такова, ако те притеснява.
Мен лично повече ме притесняват козметичните процедури, ако трябва да съм честна. Ти си момче и ако кожата ти си е наред, според мен нямаш нужда от друго, освен от основните козметични средства, които ползват мъжете.

nIk1
11-30-2013, 22:59
Братле и аз уча в подобна гимназия знам какво е, и аз съм на 17 години. Но не смяташ ли, че носенето всеки ден на ризи е малко прекалено? И аз се поддържам, смисъл бръсна се, къпя се всеки ден (не като някой хора от неделя на неделя), но това с козметиката е сякаш малко прекалено :/. Но всеки може прави каквото си реши, все пак живеем в 21 век и не им обръщай внимание много на бухалите ;)

anonymous708973
12-01-2013, 08:54
И аз се поддържам, смисъл бръсна се, къпя се всеки ден

Опазил ни Бог от прекалено поддържани мъже.

anonymous895156
12-01-2013, 09:03
Опазил ни Бог от прекалено поддържани мъже.

да

Аз пък съм на мнение, че козметика е хубаво да се използва - кремове за лице например. Вече всеки си избира в какви количества и колко често.

anonymous708973
12-01-2013, 13:05
Не ирония, ами направо сарказъм беше моето по повод цитата.

anonymous895156
12-01-2013, 14:37
Това "пък" беше насочено към писалите по-горе потребители, които явно са на мнение, че е метросексуално да се поддържаш.

klimatronik
12-01-2013, 14:43
Това "пък" беше насочено към писалите по-горе потребители, които явно са на мнение, че е метросексуално да се поддържаш.
Мите, ти па мустак вече пусна ли
:d

shades
12-01-2013, 18:06
пинк пантера не иска поддържани мъже понеже и харесва козя рунтава вълна (носталгия към село) и миризмата на изсъхнала пот (това когато е мирисала потта на дядо си на нивата )

baby_baby
12-02-2013, 13:51
Хубаво е да се грижат за външния си вид но не прекалено например не харесвам момчета който са с по тънки вежди от мойте , да си бръснат ръцете , краката (поне да имат малко косми не да са гладки )