PDA

View Full Version : Какво мислите за момчета, които се грижат повече за външния си вид?



sweet_boy
11-29-2013, 18:20
Здравейте, аз съм на 17 години, ученик съм предпоследна година в една софийска гимназия. Иска ми се да разбера какво е мнението ви относно момчета, които така да се каже, обръщат повечко внимание на външния си вид и се подържат много. Любопитно ми е, понеже, аз съм едно от тези момчета и срещам в ежедневието си различно и доста противоречиво отношение по този въпрос. Аз съм от онези по-скромни и тихи момчета, които не са в класацията „Плейбой на даскалото”, не съм от тези, които са така наречените „пичове”, които са центъра на внимание винаги, по-скоро съм от тези, които ги смятат за зубари и смотаняци, но това само, като вметка за това къде се намирам в йерархията на „мини обществото” в моето училище. Темата е друга и засяга грижата и отношението към външния вид. Ще обясня какво точно имам предвид под повечко внимание към външния вид. Засяга основно облеклото, а също и козметиката, нямам предвид дамска козметика и гримове, естествено. Спрямо облеклото ми, то винаги е официално и някак си по-изтънчено от на повечето момчета, имам предвид, че винаги съм с панталон и риза, вратовръзка си слагам доста често, както и сако, изтупвам се често с костюми, но относно това, често ме наричат „костюмар” и „конте” и то с пренебрежение, а не в добрия смисъл. Подмятат ми се реплики от вида на „На сватба ли си?”, „Жениш ли се?”, „Балът е след 2 години (примерно)” и всякакви подобни. Гледам да не обръщам особено внимание на това, но понякога такива неща малко ме карат да се чувствам неудобно, не че ми е неудобно в тези дрехи, напротив, но някак си се чувствам едва ли не виновен, че такъв ми е стила и начина на обличане и малко е подтискащо понякога. Разбира се, има и не малко хора, които смятат елегантния ми стил за привлекателен и това ме радва. А относно козметиката, имам предвид това, че посещавам козметичен салон веднъж на седмица, или две, и ежедневно си правя козметични маски и ползвам различни кремове за подхранване. Как смятате, дали това е прекалено и ако да защо? Примерно предишното ми гадже така смяташе, казваше ми, че прекалявам с тези неща, а и сестра ми, която е с две години по-малка от мен мисли същото, дори си позволява да ме нарича женчо заради тези неща. Казва ми, че козметичните салони не са място за момчета и мъже, но пък не е права според мен. Виждал съм и други мъже да посещават салона, който посещавам аз, пък и смятам, че е редно човек да се грижи за кожата си, независимо, дали е момче, или момиче, мъж, или жена. Гледам на тези козметични навици, като на санитарно-хигиенен подход с цел поддържане и превенция на кожата против евентуални кожни проблеми. Моля, кажете си вашето мнение! :)))

П.П. Тази тема я пуснах и в друг раздел в сайта, но не видях на време този раздел и сметнах, че той може да е по-подходящ, не целя да спамя.

malka_sladkka
11-29-2013, 19:48
Нямам против един мъж да се поддържа, ама твоето малко прекалено. Не мисля, че такова облекло е подходящо за годините ти. Да се движиш ежедневно облечен в костюм, да ходиш така на училище, в парка, до магазина ми се струва малко ненормално. Щом това ти харесва, прави си го да не ти пука за другите, но мда ако срещна такова момче, веднага бих си помислила, че нещо е сбъркан...

sweet_boy
11-29-2013, 19:58
Нямам против един мъж да се поддържа, ама твоето малко прекалено. Не мисля, че такова облекло е подходящо за годините ти. Да се движиш ежедневно облечен в костюм, да ходиш така на училище, в парка, до магазина ми се струва малко ненормално. Щом това ти харесва, прави си го да не ти пука за другите, но мда ако срещна такова момче, веднага бих си помислила, че нещо е сбъркан...

Е не съм абсолютно всеки ден с костюм, но панталон и риза да, а и защо да е сбъркано, това не е според мен облекло за сбъркани хора. Благодаря ти за мнението :)

mimsssssss
11-29-2013, 20:09
Мисля, че парадираш с гореизброените неща и това дразни околните. Това е също като с хомосексуалистите - никой не го бърка, нито го интересува кой с кой си ляга и кво прави в спалнята си. Но като започнат едни паради, едни чудесии, плакати и т.н. вече става прекалено.
И твоето е така. Никой няма да те пита как си свиваш порите на носа или как избягваш подкожните косми на интимната зона, нито дали си скубиш или подрязваш космите на носа. Всеки мъж малко или много полага някакви грижи за себе си, просто за повечето е елементарна хигиена, а за теб е нещо ежедневно на което обръщаш прекалено внимание и му отдаваш чест.
За дрехите няма да коментирам, че става дълга и широка. Така както може да ходят с анцунзи, клинове, дънки пет номера по-големи, така явно и с костюм - всеки си има стил и право на избор.

sweet_boy
11-29-2013, 20:22
Мисля, че парадираш с гореизброените неща и това дразни околните. Това е също като с хомосексуалистите - никой не го бърка, нито го интересува кой с кой си ляга и кво прави в спалнята си. Но като започнат едни паради, едни чудесии, плакати и т.н. вече става прекалено.
И твоето е така. Никой няма да те пита как си свиваш порите на носа или как избягваш подкожните косми на интимната зона, нито дали си скубиш или подрязваш космите на носа. Всеки мъж малко или много полага някакви грижи за себе си, просто за повечето е елементарна хигиена, а за теб е нещо ежедневно на което обръщаш прекалено внимание и му отдаваш чест.
За дрехите няма да коментирам, че става дълга и широка. Така както може да ходят с анцунзи, клинове, дънки пет номера по-големи, така явно и с костюм - всеки си има стил и право на избор.

Не, съвсем не парадирам, просто искам мнение и становище, не е парадиране. Благодаря ти за мнението! :)

betudontbet
11-29-2013, 23:07
Какво мислите за момчета, които се грижат повече за външния си вид?

Няма в лошо в това да се поддържаш, но по-важното е да тренираш в залата, да си корав и изцепен.

Иначе ко само се поддържаш, а ръката ти е 35см, ще изглеждаш като хомо фенче на Токио Хотел

Nikolcheto24
11-29-2013, 23:39
Само ще ти препоръчам да намалиш посещенията при козметика.Два пъти на седмица си е прекалено, дори и за момиче.

Dusty
11-30-2013, 08:03
Отоносно костюмите и аз мога да кажа, че след като ги носиш почти всеки ден, нищо чудно, че те наричат по този начин. Но не мога да разбера - в училище ли се обличаш така или попринцип, когато излизаш навън. И ако да - с какво се обличаш в училище. А за козметичните салони - та аз ходя веднъж на 2 седмици, мисля че за момче е прекалено. ;)

Violenza
11-30-2013, 08:28
Костюми обожавам, обаче ти си много малък за тях и респективно ти стоят смешно в ежедневието. Хубаво е мъжът да се поддържа, ама не и чак да ходи по салони за красота. Това вече си е чиста метросексуалност, т.е. неосъзнатите хомота.

sweet_boy
11-30-2013, 08:37
Само ще ти препоръчам да намалиш посещенията при козметика.Два пъти на седмица си е прекалено, дори и за момиче.

:) Не е два пъти седмично, а е един път на седмица - две :)

sweet_boy
11-30-2013, 08:38
Костюми обожавам, обаче ти си много малък за тях и респективно ти стоят смешно в ежедневието. Хубаво е мъжът да се поддържа, ама не и чак да ходи по салони за красота. Това вече си е чиста метросексуалност, т.е. неосъзнатите хомота.

Благодаря за мнението! Но защо да съм малък за костюми, стоят ми наистина добре :) Искам да отбележа, че не съм хомо :)

sweet_boy
11-30-2013, 08:41
Отоносно костюмите и аз мога да кажа, че след като ги носиш почти всеки ден, нищо чудно, че те наричат по този начин. Но не мога да разбера - в училище ли се обличаш така или попринцип, когато излизаш навън. И ако да - с какво се обличаш в училище. А за козметичните салони - та аз ходя веднъж на 2 седмици, мисля че за момче е прекалено. ;)

Ами така се обличам и по принцип, но и също и в училище често :)

Violenza
11-30-2013, 08:42
Дай малко снимков мат'рял, ние ще преценим как стои. :D

supersonic0
11-30-2013, 08:42
И аз не виждам за много нормално това да ходиш с официален панталон и риза на училище или дори с костюм... Не за друго, а просто защото не отива на възрастта ти. Аз също се поддържам, старая се да изглеждам винаги добре, обличам се винаги добре, независимо къде отивам, но не получавам никакви етикети и подмятания. Помисли над това :)

.Wonder
11-30-2013, 09:04
Ако всичко, което правиш за себе си, те кара да се чувстваш щастлив и уверен, тогава всичко е наред. Няма нищо грешно в това да бъдеш себе си и да не искаш да се впишеш просто заради страх от отхвърляне от обществото. Недей да се тревожиш за това, че може да не допаднеш на някого, защото хората, които ти подхвърлят разни реплики, всъщност често са емоционално нестабилни хора, които са несигурни в самите себе си и поведението им е отражение на характера. Бъди такъв, какъвто сърцето ти диктува.
Виждам, че си грамотен и възпитан млад човек, а това може да те отведе много далеч. Дерзай. =)

lubovvv
11-30-2013, 09:05
Мисля, че са гейове. Нищо прекалено не е на хубаво, а и както казаха по-горе по-важно е да си корав, т.е. да наблегнеш на спорта. ;)

marilyn
11-30-2013, 09:07
Няма лошо да се поддържаш. Проблемът явно е в по-официалните ти дрехи. Сигурно си 10ти клас, съучениците ти ходят с дънки, кецове и тениски и им е странно да те гледат с панталон и риза. Няма лошо да се носиш така, но идеята е, че за всяко място си има подходящо облекло. Това е, което трябва да научиш. И аз си падам по по-официалния стил, но на разходка в парка или на кафе в квартала не си слагам балната рокля.

Козметичните салони са по-скоро за жените. Няма лошо да ходиш, ама не прекалявай. Като чуя "поддържане" и "мъж" в едно изречение си представям кола маска и фитнес, а не скубане на вежди и крем за лице.

sweet_boy
11-30-2013, 09:21
Няма лошо да се поддържаш. Проблемът явно е в по-официалните ти дрехи. Сигурно си 10ти клас, съучениците ти ходят с дънки, кецове и тениски и им е странно да те гледат с панталон и риза. Няма лошо да се носиш така, но идеята е, че за всяко място си има подходящо облекло. Това е, което трябва да научиш. И аз си падам по по-официалния стил, но на разходка в парка или на кафе в квартала не си слагам балната рокля.

Козметичните салони са по-скоро за жените. Няма лошо да ходиш, ама не прекалявай. Като чуя "поддържане" и "мъж" в едно изречение си представям кола маска и фитнес, а не скубане на вежди и крем за лице.



Хе-хе, аз не си скубя веждите :) А иначе си права за това, че изглеждам по-различно от съучениците си, но пък нима това не е по-добре? В смисъл, защо, като другите са с дънки, и кецове, то да значи, че и аз трябва да съм така....като едно стадо всички на куп, еднакви по стил и визия. Не е ли по-добре да си имаш индивидуален стил?

sweet_boy
11-30-2013, 09:21
Ако всичко, което правиш за себе си, те кара да се чувстваш щастлив и уверен, тогава всичко е наред. Няма нищо грешно в това да бъдеш себе си и да не искаш да се впишеш просто заради страх от отхвърляне от обществото. Недей да се тревожиш за това, че може да не допаднеш на някого, защото хората, които ти подхвърлят разни реплики, всъщност често са емоционално нестабилни хора, които са несигурни в самите себе си и поведението им е отражение на характера. Бъди такъв, какъвто сърцето ти диктува.
Виждам, че си грамотен и възпитан млад човек, а това може да те отведе много далеч. Дерзай. =)

Благодаря много за мнението :)

marilyn
11-30-2013, 09:28
Хе-хе, аз не си скубя веждите :) А иначе си права за това, че изглеждам по-различно от съучениците си, но пък нима това не е по-добре? В смисъл, защо, като другите са с дънки, и кецове, то да значи, че и аз трябва да съм така....като едно стадо всички на куп, еднакви по стил и визия. Не е ли по-добре да си имаш индивидуален стил?

Това със скубането на веждите беше метафора, за да ти кажа, че мъжкото "поддържане" е по-различно от женското. Няма лошо да имаш собствен стил, но това не значи винаги да ходиш с костюм. Не знам как да ти го обясня. За всеки случай си има подходяща дреха. С костюм не може на всякъде. Важно е един мъж да се облича добре и да показва стил, но ако в 95% от случаите си с костюм, ако в парка сте се събрали да пиете бира и си си обул лачените обувки.. ми някак .. не става.

sweet_boy
11-30-2013, 09:34
Мисля, че са гейове. Нищо прекалено не е на хубаво, а и както казаха по-горе по-важно е да си корав, т.е. да наблегнеш на спорта. ;)

Е стига, от къде такова мнение, харесвам момичета. Но темата не е сексуалността. А относно спорта, аз си го харесвам, но предпочитам да наблягам на ученето :)

BlackEyedPeas
11-30-2013, 09:34
Има плюсове в това - правиш това, което наистина ти харесва и не ти пука, но напоследък явно ти е запукало щом пускаш тази тема.
Но твоето вече е прекалено. Не може ли да носиш костюмите си извън училищно време, изобщо кой те е научил да ги носиш? Само не казвай, че ги носиш заради това, че жените се лепят на костюмари. Явно някъде преди си го чул и оттам си започнал с костюмите, но за поддържането.. Не ми казвай, че й краката са ти гладки, както и ръцете?

strawberry88
11-30-2013, 09:35
Виж, хубаво е да имаш индивидуален стил, както ти казваш, но не е нормално да носиш дрехи, които не са подходящи за мястото. И за мен не е нормално това. Не се учудвам, че така реагират съучениците ти. А за козметика няма да коментирам. Само като прочетох, че си правиш маски и използваш кремове за подхранване, ми стана смешно.

sweet_boy
11-30-2013, 09:38
Това със скубането на веждите беше метафора, за да ти кажа, че мъжкото "поддържане" е по-различно от женското. Няма лошо да имаш собствен стил, но това не значи винаги да ходиш с костюм. Не знам как да ти го обясня. За всеки случай си има подходяща дреха. С костюм не може на всякъде. Важно е един мъж да се облича добре и да показва стил, но ако в 95% от случаите си с костюм, ако в парка сте се събрали да пиете бира и си си обул лачените обувки.. ми някак .. не става.



Съгласен съм, разбирам те идеално, но аз не съм навсякъде с костюм точно - панталон, риза да, но не винаги съм с костюм :)

sweet_boy
11-30-2013, 09:48
Има плюсове в това - правиш това, което наистина ти харесва и не ти пука, но напоследък явно ти е запукало щом пускаш тази тема.
Но твоето вече е прекалено. Не може ли да носиш костюмите си извън училищно време, изобщо кой те е научил да ги носиш? Само не казвай, че ги носиш заради това, че жените се лепят на костюмари. Явно някъде преди си го чул и оттам си започнал с костюмите, но за поддържането.. Не ми казвай, че й краката са ти гладки, както и ръцете?

Е има нещо вярно, че жените се лепят на костюмари, но не се спретвам така специално заради това, просто на мен самия такъв стил си ми допада и ми харесва доста повече от дънките, кецовете и суитчърите. А кой ме е научил на това, ами в ранните ми детски години, когато майка ми определяше как да изглеждам и какви дрехи да нося и ме обличаше често така, изпращаше ме на училище винаги спретнат и официален, така че сигурно тя ме е научила :). Но пък на мен си ми допадна този стил и си продължих така да се нося :) И не се епилирам, аз и не съм с кой знае колко окосмяване :)

sweet_boy
11-30-2013, 09:50
Виж, хубаво е да имаш индивидуален стил, както ти казваш, но не е нормално да носиш дрехи, които не са подходящи за мястото. И за мен не е нормално това. Не се учудвам, че така реагират съучениците ти. А за козметика няма да коментирам. Само като прочетох, че си правиш маски и използваш кремове за подхранване, ми стана смешно.

Да, на някои им е смешно това, така е, не си единствената - и сестра ми ми се смее. Благодаря за мнението! :)

malka_sladkka
11-30-2013, 10:26
Костюма не е ли съставен от сако и панталон + риза(+вратовръзка)? Или аз нещо се бъркам? Пак се престараваш. Може да носиш пак ризи, пак сако, но не от най-официалните. Има момчета, които не носят кецове да кажем, харесват ризи, сака и тн. и пак не изглеждат супер официално и костюмарско както ти го описваш. По-добре се постарай повече над фитнеса, отколкото при козметика. Разбирам да беше на 30, да работиш в банка, адвокат или просто работа, която изисква такъв вид облекло, ама ти така и до магазина ходиш...

BlackEyedPeas
11-30-2013, 10:41
Да, напоследък забелязвам, че момчетата ходят предимно с ризи и тениска отдолу. Примерно синя риза и някоя изчистена (черна, бяла, червена и всички цветове изобщо) тениска, така няма шарении по теб. Така пак не е "суитчъри, кецове", но наистина, това си е твой стил, както решиш ти. Но има много различни видове стилове за обличане и пак да си "официален". Защо примерно не си с кожено черно яке и пак някакъв панталон, различен от дънките?

ангелче_12513
07-25-2015, 11:11
Недей да бъдеш толкова официален. Аз съм нисък и едър , и аз също нося ризи , но без вратовръзки и подобни неща. Сега е лято и нося подходящи ризи със къс ръкав. На всеки човек му отива различен стил на обличане , но щом ти харесва си ги носи.

ameli
07-25-2015, 14:24
Наистина си е прекрасна гледка мъж в костюм, но на 16 е по-скоро смешна. Ризите са супер, но могат да са по-спортни, а не официални, както ти го описваш..
Имаше едно момченце от старото ми вече училище (2-3 години по-малък е май), винаги се носеше също доста доста официално, но на него някак си му ходеше. Това зависи от фигурата ти, излъчването, говора и тн (дай снимки),

п.с. по мое скромно мниение хем се опитваш да се изтъкнеш по някакъв начин, хем да убедиш другите в правотата на стила си; в което няма лошо де, всеки се носи както му харесва, стига да не прекалява и да не става за посмешище. А на бала си какво ще облечеш наистина?