PDA

View Full Version : Проблем с рам паметта на компютъра



koko95
11-30-2013, 15:07
Здравейте, компютъра ми забива, защото използва при Xp 2,22gb .Компютъра е lenovo thinkcentre , дъното не мога да ви кажа какво е. В everest не пише.G31 e вграденото видео, процесора е pentium 2160 1,8ghz(lga 775 socket).Благодаря ви за мненията предварително.Също така забравих да кажа оперативната памет е 2гб (рам)

npp
11-30-2013, 16:04
зависи какво е пуснато, например ако отвориш много прозорци/табове на google chrome, тогава заетата оперативна памет бързо може да достигне дори и до над 2GB, или който и да е браузър с няколко страници tumbrl gif-ове

The Nephilim
11-30-2013, 17:53
Не зависи само и единствено от оперативната памет, която е толкова "прочута". Не винаги смяната на RAM-та помага, а и зависи дали е DDR2 или DDR3 и тн. Много неща са от значение, като да речем ядра, GHz. При отварянето на прекалено много процеси можеш да накараш CPU-то ти да полудее. Добра идея е да отвориш Task Manager-а (CTRL+ALT+DEL) и да видиш кой процес заема най-голям процент от CPU-то ти, след което можеш просто да го end task-неш. Добра идея е да обновиш частите на компютъра, което става трудно (ако имаш финансови проблеми), понеже частите са стари и ще се наложи да купиш всичко наведнъж. :D

koko95
11-30-2013, 18:22
За момента искам чисто и просто да оправя използването на рам памет.В момента използва само скайп и google chrome 5 taba без tumbrl, gif и т.н 2,93гб о.О .

npp
11-30-2013, 18:53
зависи какви са страниците на 5-те таба, пробвай да ги заредиш една по една докато през това време наблюдаваш с колко ще се покачи заетата памет в task manager-а за всяка следваща страница

koko95
11-30-2013, 22:32
Тоя проблем е масов, не е само при мене.На доста предишни пс-та съм имал тоя проблем.Може да е от windows update, знам ли . Дайте идеи как да оправя шибания проблем.

anonymous908491
12-01-2013, 04:35
Не зависи само и единствено от оперативната памет, която е толкова "прочута". Не винаги смяната на RAM-та помага, а и зависи дали е DDR2 или DDR3 и тн. Много неща са от значение, като да речем ядра, GHz. При отварянето на прекалено много процеси можеш да накараш CPU-то ти да полудее. Добра идея е да отвориш Task Manager-а (CTRL+ALT+DEL) и да видиш кой процес заема най-голям процент от CPU-то ти, след което можеш просто да го end task-неш. Добра идея е да обновиш частите на компютъра, което става трудно (ако имаш финансови проблеми), понеже частите са стари и ще се наложи да купиш всичко наведнъж. :D

Ти малоумен ли си, за да му пишеш да спира процес, който заемал много рам, толкова ти разбира тиквата.

The Nephilim
12-01-2013, 10:15
Ти малоумен ли си, за да му пишеш да спира процес, който заемал много рам, толкова ти разбира тиквата. Аз не му говоря за рам, понеже е физически невъзможно да използваш 2.93 GB RAM, след като имаш 2 GB. Тоест предположих, че може би е свързано с CPu-то. Иначе в нета четох, че имало някъв ъпдейт, потърси малко.

anonymous908491
12-01-2013, 11:43
Аз не му говоря за рам, понеже е физически невъзможно да използваш 2.93 GB RAM, след като имаш 2 GB. Тоест предположих, че може би е свързано с CPu-то. Иначе в нета четох, че имало някъв ъпдейт, потърси малко.

Всъщност имах предвид точно CPU кое го товари, моя грешка, но ти оставаш малоумен, защото System idle ще му се покаже, а само олигофрен би го спрял.

The Nephilim
12-01-2013, 12:35
System idle не може да бъде спрян, така или иначе. А изобщо не го показва като cpu usage, без значение че показва някъв процент.

anonymous908491
12-01-2013, 13:22
Не знам защо си губя времето, ти си неук тъпак, който на черното казва бяло.

The Nephilim
12-01-2013, 13:26
Трипъл фейспалм I would say.

MaGuSs
12-01-2013, 15:04
Аз не му говоря за рам, понеже е физически невъзможно да използваш 2.93 GB RAM, след като имаш 2 GB. Тоест предположих, че може би е свързано с CPu-то. Иначе в нета четох, че имало някъв ъпдейт, потърси малко.
Възможно е ;)

koko95
12-01-2013, 16:14
В Task manager - system idle използва средно 65-75 централен процесор.

http://prikachi.com/images.php?images/677/6809677j.jpg

имам един google chrome отворен със 7 под таба отворени(нов раздел)

Даже в момента компютъра използва 2,63гб рам.

Също така не е активирано 2-рото ядро на процесора.Забравил съм как да го активирам, някой ако може да ми каже.Благодаря

koko95
12-01-2013, 19:29
Смених местата на рамта 2х1гб ддр2.Процесора се товари много поне така показва в task manager.Кажете как да увелича оборотите на 2-та вентилатора на процесора? 1,31гб използвана рам- windows xp и то от google chrome се товари процесора :D:D:D.

JDeel
12-02-2013, 00:23
Коко по принцип е известен с това, че задава шантави въпроси, които не знам как и защо измисля :)

За всеки случай, поне на моя лаптоп е така, браузърите ядат страшно много памет, процесора го мъчи javascript-а ако съответния сайт е такъв че е е много "жив".

На скрийншота Коко явно си е пуснал клип на Борис Солтарийски и е съвсем нормално това да натоварва процесора :) Това колко ГБ използва Windows е малко условна информация. РАМ-та си е там, ама има и една памет наречена виртуална. XP мисля че захапваше около половин ГБ за себе си, и другото дето остава е за програмита, но браузърите в днешно време са доста тежки откъм памет и като нищо 2 ГБ могат да се окажат недостатъчни :)

koko95
12-02-2013, 05:20
Ако сложа стара версия на google chrome или mozilla firefox проблема с рамта ще се оправи ли?А и как да увелича оборотите на 2-та охладителя на процесора?Преди 2006-2008 година си браузвах с 512мб рам памет и пентиум 3,0гхз с хп и не ми е правило проблем с рамта. Даже си отварях фотошоп и youtube и нямаше проблеми с рамта-512мб. Преди бях с windows 8 и системата с youtube използваше 1,5гб макс някъде.Скоро ще взема уиндолс 8 оригинален за 40 лева и ще видим как стоят нещата с рамта :)

JDeel
12-02-2013, 10:25
Преди не много години повечето сайтове бяха чист html код, а повечето динамични сайтове бяха обикновени форуми. След това сайтовете взеха да стават по-сложни, с повече javascript и по-точно ajax, браузърите също взеха да стават по-тромави. За рекламите да не говорим.

Аз забелязах, че нещо не е наред още с първата Vista - браузърите започнаха да ми изяждат паметта и да крашват, ако съм отворил X прозореца то за да отворя още един трябваше да затворя някой от отворените. В тоя момент реших, че има нещо бъгаво в тая Vista или новата Mozilla. Може и така да е, защото има една... да наречем конспиративна теория... дето производителите на софтуер умишлено правят нещата по-тежки за да си купуваш по-скъп хардуер, но все пак Mozilla Firefox се води open source и можеш да си изтеглиш и да видиш целия код. Та може ли нещо да е направено умишлено зле ако можеш да му видиш кода :) Не знам, но е факт че браузърите са много гладни за памет в днешно време.

Аз мога да препоръчам някои неща:
- Една програмка CleanMem за чистене на паметта.
- Има един браузър Avant Browser дето на сайта му го хвалят че ползвал най-малко памет... е, аз след като го тествах не установих такова нещо, но има един друг qtWeb за който мога да го потвърдя - той обаче е и малко бъгав, така че няма голям повод за радост :)

koko95
12-02-2013, 19:49
Рамта се оправи с най-новия интернет експлорер -815-835мб, но пък процесора се товари на 100%.И на предишното ми пс същия ЧЕП :D . Маа му стара от къв чеп се товарят тия скапани процесори на 100%? В msconfig --->boot (number of cores) има само едно ядро :@ . Не знам какво е това убито дъно , ама не е възможно да ограничава процесора до 1 работещо ядро :@. На дъното пише Lenovo . Дайте идеи.

OoVasKoO
12-02-2013, 21:14
Скоро ще взема уиндолс 8 оригинален за 40 лева и ще видим как стоят нещата с рамта :)
уникален си кокоо

koko95
12-03-2013, 19:56
уникален си кокоо

Само да ви светна , има огромна разлика между оригинален уиндолс и неоригинален, както и на оригинално нещо и неоригинално нещо.

MaGuSs
12-03-2013, 21:41
Аз ще те светнасветна пък тебе, че говориш уникални глупости кокококо.

anonymous908491
12-03-2013, 22:04
Само да ви светна , има огромна разлика между оригинален уиндолс и неоригинален, както и на оригинално нещо и неоригинално нещо.

Има разлика между оригинален и свален от мамуната, а и няма неоригинален софтуер.

koko95
12-06-2013, 21:49
Има разлика между оригинален и свален от мамуната, а и няма неоригинален софтуер.

Затва като отворя маркета в уин 8 и не ми дава.Щото няма неоригинални уиндолси :D

JDeel
12-07-2013, 00:41
Да, те оригиналните бози ги правят в Microsoft, а всички останали марсианците ги правят и ги пускат по торентите :D

koko95
04-27-2014, 13:19
Над 2 гб рам памет се използва, по някой път 3гб, това е причината за забавянето на пс-то ми.Лампичката на hdd-то на моменти свети постоянно.Помагайте.Прегря ването на процесора е оправено.

koko95
04-27-2014, 13:22
Просто някой , който знае как се оправя този проблем да пише, без излишни тъпотии от сорта: browser-а ти използва много рам или Utorrent.Причината не е в browser-ите или utorrent , или в някоя програма.Също така моля от papugai и такива като него зомбита без изрази от сорта: ти си гений, за какво сме ти ние.

npp
04-27-2014, 19:57
виж си background процесите в task manager и в startup-а, може да има някакви, които ти гълтат много процесорна мощ, също така провери за вируси и malware/spyware, някои toolbar-ове също бавят - по-добре е да се отървеш от натоварващите, провери дали имаш поне 10GB свободно дисково пространство в системната директория, почисти системния регистър, ако не се оправи и след като направиш всичко изброено дотук, тогава потърси по-евтина 2GB допълнителна памет

koko95
04-28-2014, 13:50
виж си background процесите в task manager и в startup-а, може да има някакви, които ти гълтат много процесорна мощ, също така провери за вируси и malware/spyware, някои toolbar-ове също бавят - по-добре е да се отървеш от натоварващите, провери дали имаш поне 10GB свободно дисково пространство в системната директория, почисти системния регистър, ако не се оправи и след като направиш всичко изброено дотук, тогава потърси по-евтина 2GB допълнителна памет

6,57гб сводобна памет в ц и 13гб в Д.Процесите в task manager са browser-а и последния процес от горе на долу.