PDA

View Full Version : Една приятелка я преследват, моля помогнете



sunshine333
11-30-2013, 17:46
Здравейте, една моя приятелка (14 години) преди около година почна да си пише с момче на 16.Тя е от Пловдив, той е от едно село до София.Аз съм от София, така че нищо не мога да направя, а даже и да бях с нея, нямаше да знам какво точно трябва да се предприеме.Те се запознаха във Фейсбук, писаха си 2 - 3 седмици, сближиха се, но той започна да прекалява.Да я обсебва.Да и пише постоянно.Тя, разбира се, се почувства малко странно от това негово поведение и спряха да контактуват.Махна го от приятелите си във фейсбук, туитър, скайп (мисля, че и там го имаше).Абе скъса сяква връзка с него.Забравих да кажа, че на Фейсбука му има ЕДНА - ЕДИНСТВЕНА снимка и 2 дейности, които му седят не знам откога.Няма много приятели.Понякога и е пращал снимки, държал се нормално.Та както и да е.След като спряха да контактуват, той не спираше да и предлага приятелства, да и пише съобщения, да я моли да му прости, да преувеличава и драматизира, абе...страшна досада.Не мисля, че реалносъществуващ човек би бил толкова отчаян и едно нормално момче въобще би си позволило да направи всичко това (той е виждал на снимки).Още тогава и казах, че може да е някой 40 - годишен чичко, но не ме послуша...Ето, че преди няколко минути някой и се обади по телефона (а той и имаше номера, не му го беше дала тя, но това е дълга история) и се е обадило някакво момче, питало я "Ти ли си, .......? " .. тя пита кой и се обажда, въпреки че била познала гласа му ... Каза, че е имал Вайбър преди и като провери, и този номер имаше.Сигурна е, че е той.А и не спира да пише.
Моля ви, помогнете, не знам какво да предприема и как да помогна ... и въобще какво може да направи тя ?? Не може да каже на родителите си за момента.

sunshine333
11-30-2013, 17:48
Според вас да пробвам ли аз да му пиша и да му обясня да я остави или .. ??

BlackEyedPeas
11-30-2013, 17:52
Във фейсбук може да блокира да й се пращат съобщения от недобавените. Може също да блокира номера му и да се спаси от него лесно. Предполагам не е била чак толкова зле, че да си даде адреса, така че просто го реже така и готово, няма как да се добере до нея повече.

~LadyCrawley~
11-30-2013, 17:54
А как точно номерът й е попаднал в ръцете му? Това си е точно педофил според мен, ако толкова прекалява, просто да му блокира номера, във Фейсбук като абонат...айде и ти го заплаши, че ще викнете някой да го набие, за да се покажеш като добра приятелка, но прекъснете всякакъв контакт с този.

BlackEyedPeas
11-30-2013, 17:55
Може от фейсбук, там показва номерата ако си влизал от телефона.

ch0c0late44
11-30-2013, 18:01
Да го блокира навсякъде,фб туитър,номера му и така нататък.Само се надявам че й няма адреса.

sunshine333
11-30-2013, 18:04
Ами ... няма и точния адрес.Не уточних, че не е от Пловдив, а от едно градче близко до Пловдив.Малко градче и той му знае името на това градче, както и къде точно се намира.Тя учи в Пловдив, не е постоянно в него, но все пак ... Той знае в кое училище учи и кой клас е (без паралелка), но не знае къде живее в Пловдив.Иначе отдавна го е блокирала, сега просто я е страх да не я проследи или нещо такова.

.Wonder
11-30-2013, 18:10
Много неприятна ситуация.
За безопасността на момичето предлагам да сподели проблема с възрастен, колкото и да не иска да го направи. Човекът, който я преследва, е потенциално опасен, особено щом има приблизителните координати на момичето.
Затова, говорете с родител, друг роднина или дори учител, на когото имате доверие.

The Nephilim
11-30-2013, 18:10
Полиция? :D

Hayashi
11-30-2013, 19:02
За съжаление няма какво да направите. И ако гадината иска, може да си я преследва необезпокоявано.

Getyourfreakon
11-30-2013, 19:17
тъпа ситуация, нито знаете как изглежда човекам,нито нищо... според мен е по-добре да каже на техните докато не е станало по-зле

sunshine333
12-01-2013, 12:13
Мерси на всички.Вчера му писах от един фалшив профил във Фейсбук, след което той веднага започна да ме зарибява.
Абе най - обикновен педофил.Тя мисли, че ще трябва да оставим нещата така, само да не дойде пред училището и...

Djenka
12-02-2013, 17:55
А защо въпросната приятелка е почнала да си пише с непознат с 0 приятеля, 1 снимка и другите подробности, които изброи... :?

Котка.
12-03-2013, 15:21
Според мен няма да има смелост да дойде пред училището и.

Hidayet
12-04-2013, 18:52
Не можеш да си правиш заключения, че някой няма да има смелост. Не знаеш какъв човек е и какво иска да й направи. Факта, че е изкопчил от нея толкова информация е достатъчен, за да разбереш, че не е в ред и има лоши намерения. Вместо да правиш фейк профил, ако тя сама не иска да го направи, говори ти с родителите й, защото няма да ти обяснявам дълго и разточително какви болни мозъци има и че едва ли не утре може да изчезне, а другата седмица да я намерят в чувал. Мисълта ми е, че той може да я остави, но може и да реши да я намери. Това е 50/50. По-добре родителите й да й държат сметка, отколкото той да я приклещи някъде и да не може да се отърве. Дори ако се наложи, колкото и ненадеждни да са там, обърнете се към полицията. Тя има ли му номера - това е в +, ако се реши да търси помощ в полицията. Видях от това, което си написала, че приятелката ти е доста глупаво. лошото е, че май не съзнава опасността и продължава да бъде глупава.

П.П. Може ли някой да ми каже как точно блокираш нечий номер? Стана ми интересно, понеже не ми се е налагало. :D

Nickolas
12-04-2013, 19:00
Кажи на някой по-възрастен от вас. Ако се продължава така, съобщете в полицията. Не се разправяйте лично.

Dam Yeo Wool
12-04-2013, 19:13
Като за начало,както казаха и другите нека го блокира напълно отвсякъде,разбира се това е само първата стъпка.

Пълно е с болни мозъци,които са способни да направят живота на някого черен без видима причина.
Най-притеснителното от всичко е,че знае адреса на училището и,не е изключено да я “чака“ след часовете.

Още в този момент или ти или тя,говорете с родителите и и направете нещо по въпроса.
Най-добре е временно някой да я води и взима от училище незабелязано и ако срещне подозрително лице трябва да сигнализира в полицията,просто няма да посещава училище докато полицията не си свърши работата,ако бъде задържан всичко ще бъде наред,но ако не го задържат и продължи да я преследва може да се наложи да смени училището и ако този човек е педофил може да се опита да намери адреса на дома и,а това ще е ужасно!
Ситуацията не е за подминаване,излишно губиш време като пишеш във форума,по-бързо говорете с родителите и.

http://smileys.svatbata.org/set-01/101.gif Файтинг! Набийте го и от нас! .. Хаха. http://smileys.svatbata.org/set-01/101.gif

heartsdesire
12-04-2013, 21:33
Не разбирам как я е молил да ѝ прости като тя го е махнала от приятели. Да го блокира абсолютно навсякъде, където го има. Да му блокира номера или даже да си смени номера.