PDA

View Full Version : Към всички от мъжкия пол..



missf
11-30-2013, 18:23
Здравейте! Имам въпрос към вас,свързан с празниците. Бихте ли се зарадвали за Коледа да получите книга и някакви сладки (френски макарони) ? Приятелят ми има всичко,от което се нуждае,подарявала съм му всевъзможни подаръци и съм в тъмна улица в момента. Обича да чете,обожава да чете! Затова и се замислих за книгата,но как би го приел той? Иии относно автор и книга..изчел е всичко,за което се сетите...ии да! Затруднена съм максимално! Беше ми споменавал,че Умберто Еко го затруднява малко понякога,затова реших да е някоя негова книга.."Името на розата" например,но английски вариант. Какво мислите?

The Nephilim
11-30-2013, 18:33
Ако наистина обича да чете, предполага се че би го зарадвала. Аз лично не съм от "четящите" (когато чета, чета неща различни от нормалните rofl) и да получа книга за подарък не би ме зарадвало особено.. Все пак, ти си го познаваш най-добре, знаеш какво харесва и какво не. Относно макароните, не съм се замислял никога. :D

mimsssssss
11-30-2013, 18:36
Подарявала си му всичко? Да не сте от 20години заедно о.О
И той на колко е, че е изчел всички книги? Или е безсмъртен и е роден преди христа? Айде моля ти се.

missf
11-30-2013, 18:43
Защо се заяждаш не ми е ясно? След като не можеш да отговориш на въпроса не виждам смисъл да пишеш. Да-подаявала съм му всичко възможно,което да го зарадва и да е съобразено с повода! И не е нужно човек да е безсмъртен,за да изчете всички книги,които са определяни като "класика" в жанра си и са по-популярни!

mimsssssss
11-30-2013, 18:54
Просто мнението ти изказано по въпроса е адски малоумно. Нито може да си подарила всичко възможно на гаджето си, нито пък той е прочел ВСИЧКИ книги.
Умберто Еко не е много интересен, поне на мен не ми беше. Името на розата си е шитня, най-интересното може би беше че свещеника в главната роля си свиваше трева докато пътуваше с момчето.

MaGuSs
12-01-2013, 00:32
Книга за готвене или книга за коктейли заедно с чаши за коктейл нещо подобно...

ForzaFelipe
12-01-2013, 00:36
Ами разбери каква книга няма. Ако аз обичах да чета, бих се зарадвал на книга, така че той сигурно ще се зарадва. Ти знаеш какво обича, все ще намериш някоя която не е чел :) Ако ли не, помисли за нещо различно, нещо което ще го изненада много.

Tsukuda_Hiroshi
12-01-2013, 06:17
Аз също страшно много обичам да чета и дори вече трети месец отлагам купуването на обувки, защото давам парите за книги. Ако и той е като мен, книгата е идеалният подарък!

anonymous708973
12-01-2013, 07:52
Аз също страшно много обичам да чета и дори вече трети месец отлагам купуването на обувки, защото давам парите за книги. Ако и той е като мен, книгата е идеалният подарък!

Въх, един път да кажеш нещо и да съм впечатлена. Браво!

Малко ме съмнява пичът да е изчел дори руската класика, ама ениуей. Дори да не е, евала на хора, които четат много!

Авторке, не ти ли допада идея да му вземеш ваучер за книги от Хеликон или друга книжарница и да го сложиш в кутия с макароните? Иначе френските макарони са бриляяяянтна идея. Като допълнение - има страхотни по-луксозни книгоразделители, поставки за книги, лампички етц.

xoxi
12-01-2013, 08:52
Френски макарони като подарък за момче? Сериозно ли? :D Моят приятел би си помислил, че се шегувам с него.
Книгата е страхотен подарък за хора, които обичат да четат. Идеята на пантерата ми допадна за ваучера и кногоразделителя.

SonataArctica
12-01-2013, 09:05
Подари му един четец. Мисля, че би се зарадвал.

anonymous708973
12-01-2013, 12:09
Защо не френски макарони? Ако обича сладко, е идеално, защото е много различно от обикновени бонбони колкото и да са невероятни на вкус.


Подари му един четец. Мисля, че би се зарадвал.

Нож с две остриета е. Много от хората, които четат, хич не си падат по електронните заместители.

SonataArctica
12-01-2013, 12:17
Зависи. Винаги, когато мога, си чета от хартиения носител. Това не означава, че като ще пътувам ще мъкна един сак със книги... Много от четците са направени доста добре: малки са, с дълга батерия, e-ink. Понякога просто са доста по-удобен вариант. Ако не съм убеден, че някоя книга ще ми хареса например, си я качвам на четеца и ако ми хареса си я закупувам. И ако учиш чужд език също е удобен с вградените речници. Разбира се чувството е доста по-различно, но не бих казал, че ще го захвърли в някой шкаф.

mimsssssss
12-01-2013, 13:00
Има книги - специални издания. Бях гледала на Властелина такава - струваше над стотина лева, НО:
- кориците бяха много дебели и адски красиво нарисувани
- имаха сребърен обков по ръбовете, така че да не се мачка
- имаше много добре направени карти, които се разгъваха
- някакви записки от автора си спомням
Като цяло книгата си беше за ценители. Така че примерно можеш да му купиш книга, която вече има и му е от любимите, но да е по-специална. Не знам дали и как се издирва книга за автограф от автора, но и това е идея.

anonymous708973
12-01-2013, 14:20
Мда, има същото и за "Хари Потър".

babity
12-01-2013, 15:53
Или лимитед едишън на Снежанка и седемте джуджета. :Х

Мимс, т'ва че на теб Името на розата не ти е харесала, не означава че тря'а се изгорят всички съществуващи по света копия, нали?

leadyflame
12-01-2013, 16:46
Той и "всичко" да е изчел, разучи кое най-много го влече от към жанр.

shades
12-01-2013, 17:23
ихаа че тъп подарък книга и макарони и как я измисли тая комбинация , значи първо ако не се задави с макароните , да умре от скука ?

mimsssssss
12-01-2013, 19:59
Или лимитед едишън на Снежанка и седемте джуджета. :Х

Мимс, т'ва че на теб Името на розата не ти е харесала, не означава че тря'а се изгорят всички съществуващи по света копия, нали?

Пфу, не бе. Всеки човек има различен вкус. Ама е добре да му разгледа библиотеката примерно, за да се насочи поне към жанр и автор.

Пантерке, честно ли го има т'ва на Хари Потър? В коя книжарница?

psychopath
12-01-2013, 22:23
Аз примерно винаги се радвам, когато ми подаряват книги, но е много деликатен момента с избора. : )

heartshapedbox
12-01-2013, 22:27
И аз си мислех за луксозно издание на някоя от любимите му книги.
Ваучерът също е добра идея.

anonymous708973
12-01-2013, 22:35
Пфу, не бе. Всеки човек има различен вкус. Ама е добре да му разгледа библиотеката примерно, за да се насочи поне към жанр и автор.

Пантерке, честно ли го има т'ва на Хари Потър? В коя книжарница?

Приятелка ми беше казвала отдавна. В Хеликон, мисля, обаче 100% ще го намериш и в интернет на английски. Ама ще е солидна сумичка :)

mari93
12-01-2013, 22:39
Паулу Коелю "Алеф"

betudontbet
12-01-2013, 23:52
Здравейте! Имам въпрос към вас,свързан с празниците. Бихте ли се зарадвали за Коледа да получите книга и някакви сладки (френски макарони) ? Приятелят ми има всичко,от което се нуждае,подарявала съм му всевъзможни подаръци и съм в тъмна улица в момента. Обича да чете,обожава да чете! Затова и се замислих за книгата,но как би го приел той? Иии относно автор и книга..изчел е всичко,за което се сетите...ии да! Затруднена съм максимално! Беше ми споменавал,че Умберто Еко го затруднява малко понякога,затова реших да е някоя негова книга.."Името на розата" например,но английски вариант. Какво мислите?

бих се зарадвал да ми подарят протеин или някой хубав парфюм

psychopath
12-02-2013, 01:12
^ На мен ми подарих протеин и хубав парфюм за РД ... и се зарадвах, да ти кажа :D

babity
12-02-2013, 11:30
Първо прочетох портфейл и кимнах разбиращо. После видях, че всъщност е протеин... :х

AliceSw
12-02-2013, 11:59
Пантерке, честно ли го има т'ва на Хари Потър? В коя книжарница?

на Хари Потър освен делукс изданията има и някакви допълнителни книжки, учебници, нещо като енциклопедии, още след първите книги ги издаваха, виждала съм ги преди 8-9 години в немските книжарници, доста са зарибяващи....

girlwithblueeyes
12-02-2013, 14:39
Протеин не е лошо идея но ако спортува иначе за какво му е

Разбери в момента коя книга му се чете или има желание да си купи и му я купи . Или ако има любима поредица вземи нея . Може да разбереш какъв стил харесва и да му вземеш нещо на автор който до сега не е чел . А може и да експериментираш и да вземеш нещо тотално далечно от неговият стил. Макарче последното е малко рисковано.

shades
12-02-2013, 16:40
протеин за подарък не е ли като да подариш буркан компот или друга храна :?: не виждам нищо символично в това

Canis_Dirus
12-03-2013, 20:09
^ На мен ми подарих протеини се зарадвах, да ти кажа :D
http://i.imgur.com/8Su4ii0.gif

Making all kindz of gains! ALL KINDZ!!!