PDA

View Full Version : PC игра



SonataArctica
12-01-2013, 10:52
Коя да си дръпна да цъкам 8-)

MaLyKoLiU
12-01-2013, 11:31
Grand Theft Auto V

SonataArctica
12-01-2013, 11:44
Казах PC... Нямам излишни пари да си купувам конзоли 8-)

anonymous908491
12-01-2013, 11:48
Май и акъл нямаш, сигурно прави компания на парите.

Fisherman
12-01-2013, 11:52
вече не правят добри игри,всичко е обърнато на търговия само

MaLyKoLiU
12-01-2013, 11:54
Епа ще изчакаш като излезе и тогава... :D
btw покажи малко уважение към хората които са се трудили да създадат някоя от любимите ти игри и си купи поне една. :)

Аз примерно ще си купя GTA V веднага когато излезе за PC, не защото няма да мога да изчакам няколко дена да излезе по тракерите, а заради труда на хората, които го заслужават. :)
Поради същата причина си купих и GTA IV когато излезе.
Други игри не съм си купувал, понеже не струват.

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:00
Нек'ва пуцалка, те винаги рлз.. BF3 примерно.

SonataArctica
12-01-2013, 12:00
Цъкам само една игра принципно и тя е безплатна. За това си викам да си дръпна нещо друго малко... Последното по-различно, което бях играл е The Witcher 2 преди 10на месеца. С удоволствие бих си взел The Witcher 3 като излезе. Просто искам да отбия 1 седмица време да цъкам нещо, което г/д става. 8-)

SonataArctica
12-01-2013, 12:01
Май и акъл нямаш, сигурно прави компания на парите.

Като не ти изнася не ми чети коментарите.

MaLyKoLiU
12-01-2013, 12:01
вече не правят добри игри,всичко е обърнато на търговия само

Все още правят и добри игри, но не и компании като EA, там всичко е за парите. Всяка година пускат една и съща игра с минимално промени и хората си ги купуват като замаяни. Същото се случва и с Активижън и тяхната помия CoD, която излиза всяка година нова с различни мисии и нищо ново.
Една качествена игра не се разработва за година. Пример мога пак да дам с GTA серията. Четвъртата част на играта излезе 2008ма година, петата част излезе преди 2-3 месеца. През тези 5 години от R* са направили стотици хиляди снимки на LA за да го пресъздадат максимално, сътворили са един огромен свят, изпипали са всичко до най-малкия детайл. И тази игра заслужава да спечели приза "игра на годината", заслужават си и всичките печалби които са направили дори само за първите 24 часа. GTA V е с по-голям бюджет от много холивудски продукции, като примерно Avatar. :)

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:02
:lol: Те проам на дота ако искаш? :D

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:03
Все още правят и добри игри, но не и компании като EA, там всичко е за парите. Всяка година пускат една и съща игра с минимално промени и хората си ги купуват като замаяни. Същото се случва и с Активижън и тяхната помия CoD, която излиза всяка година нова с различни мисии и нищо ново.
Една качествена игра не се разработва за година. Пример мога пак да дам с GTA серията. Четвъртата част на играта излезе 2008ма година, петата част излезе преди 2-3 месеца. През тези 5 години от R* са направили стотици хиляди снимки на LA за да го пресъздадат максимално, сътворили са един огромен свят, изпипали са всичко до най-малкия детайл. И тази игра заслужава да спечели приза "игра на годината", заслужават си и всичките печалби които са направили дори само за първите 24 часа. GTA V е с по-голям бюджет от много холивудски прожекции, като примерно Avatar. :)

Коле пидер, никой няма да надмине Ubisoft те са акулите в бранша. ;)

SonataArctica
12-01-2013, 12:03
На дотата рядко играя carry. Играя support или pusher. Няма смисъл.

MaLyKoLiU
12-01-2013, 12:05
Коле пидер, никой няма да надмине Ubisoft те са акулите в бранша. ;)

Уби могат да ме хванат за пидерския. Техния шеф с неговото изказване преди няколко дни също...
Може ли да се изцепи, че PC оптимизацията не е важна, понеже винаги можеш да си купиш ново видео... (фейспалм)
Понеже ги мързи да си оптимизират игрите и ги пускат насрани.

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:06
На дотата рядко играя carry. Играя support или pusher. Няма смисъл.

Винаги играя carry :smt007

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:08
Уби могат да ме хванат за пидерския. Техния шеф с неговото изказване преди няколко дни също...
Може ли да се изцепи, че PC оптимизацията не е важна, понеже винаги можеш да си купиш ново видео... (фейспалм)
Понеже ги мързи да си оптимизират игрите и ги пускат насрани.

Е Коле ти к'во искаш, на правеца от преди 20 години да ти вървят най-новите игри на макс графика на макс фпс и само да се радваш, аре моля ти се.. :lol: Смешки..

Пък да не говорим, че игрите на Ubisoft се играят и винаги ще се играят...

Кажи ми слаба тяхна игра и те черпя бира. ;)

Fisherman
12-01-2013, 12:08
Виждам,че фенбойствате яко за джитиай и асасинс крийд,всеки си има любима игра,но това не прави нито рокстар нито юбисофт най-добрите в бранша.

SonataArctica
12-01-2013, 12:10
Винаги играя carry :smt007
Както всички останали. В 90% от игрите ако аз не пикна support ще се играе игра със 5 carry-та.

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:10
Виждам,че фенбойствате яко за джитиай и асасинс крийд,всеки си има любима игра,но това не прави нито рокстар нито юбисофт най-добрите в бранша.

Хах, има други игри на Ubisoft освен AC, но както и да е, пак се обаждаш не подготвен. ;)

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:11
Както всички останали. В 90% от игрите ако аз не пикна support ще се играе игра със 5 carry-та.

Пак казвам, щото играеш с рандъми... :D
Правиш си отбор и си цъкате.. :)

С carry/jungler/support/semi-carry/pusher - примерно.. И се радваш. ;)

Fisherman
12-01-2013, 12:11
Хах, има други игри на Ubisoft освен AC, но както и да е, пак се обаждаш не подготвен. ;)

не съм и редполагал,че има компания за компютърни игри,която има повече от една игра
мерси че ме открехна

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:12
не съм и редполагал,че компания за компютърни игри,която има повече от една игра
мерси че ме открехна

Смисъл има и други добри, лейм. ;)

MaLyKoLiU
12-01-2013, 12:15
Е Коле ти к'во искаш, на правеца от преди 20 години да ти вървят най-новите игри на макс графика на макс фпс и само да се радваш, аре моля ти се.. :lol: Смешки..

Пък да не говорим, че игрите на Ubisoft се играят и винаги ще се играят...

Кажи ми слаба тяхна игра и те черпя бира. ;)

Никой не иска да вървят новите игри на Правец. Няма и как да стане. Но не е нормално игра която могат да я направят да върви идеално на конзола, да я портват за компютър без да я оптимизират, понеже можеш да си купиш ново видео по всяко време. При положение, че дори новото поколение конзоли, които излизат сега, са с хардуер на нивото което е бил компютърния хардуер преди 2 години.
Не е нормално игра като CoD, кяото върви на конзоли с хардуер на 9-10 години, да иска 6GB рам памет само за да я пуснеш.
Иначе, не съм казал, че Уби правят слаби игри. Казах, че не им пука за оптимизацията.

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:17
Никой не иска да вървят новите игри на Правец. Няма и как да стане. Но не е нормално игра която могат да я направят да върви идеално на конзола, да я портват за компютър без да я оптимизират, понеже можеш да си купиш ново видео по всяко време. При положение, че дори новото поколение конзоли, които излизат сега, са с хардуер на нивото което е бил компютърния хардуер преди 2 години.
Не е нормално игра като CoD, кяото върви на конзоли с хардуер на 9-10 години, да иска 6GB рам памет само за да я пуснеш.
Иначе, не съм казал, че Уби правят слаби игри. Казах, че не им пука за оптимизацията.

Е извинявай Коле, ма като цяло е грехота 2013 да искаш да играеш CoD: Ghost с нещо под 8 GB, един чисто нов лаптоп с такива параметри струва около 1000 лева, което хич не е много...

За бога, лаптопа ми дет е 16 GB RAM и е на 3 месеца вече не е нещо особено, ти се оплакваш за няк'ви кирливи 6 GB... :lol:

SonataArctica
12-01-2013, 12:19
Пак казвам, щото играеш с рандъми... :D
Правиш си отбор и си цъкате.. :)

С carry/jungler/support/semi-carry/pusher - примерно.. И се радваш. ;)
Това че повечето ми игри са pub с рандоми, не означава че нямам отбор и не цъкам с него.

SonataArctica
12-01-2013, 12:22
RAMът е най-евтиния компонент за едно PC, не е като да ти се наложи да си сменяш процесор/видео карта/дъно...

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:25
Това че повечето ми игри са pub с рандоми, не означава че нямам отбор и не цъкам с него.

Играе ли ви се 5ци? :D

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:26
RAMът е най-евтиния компонент за едно PC, не е като да ти се наложи да си сменяш процесор/видео карта/дъно...

E аз съм скромен.. :lol:

i7 - 3.4 GHz
16 GB RAM
4 GB VideoCard
2 TB hard

:lol: нИ сА притеснЯам...

SonataArctica
12-01-2013, 12:27
Може някой път.

MaLyKoLiU
12-01-2013, 12:28
Колко хора могат да си купуват постоянно най-новия хардуер?
Мен не ми е за 6те гигабайта рам, аз ги имам, но играта не е нищо повече от предишната част от към графика, иновации и т.н. за да иска подобен хардуер. Аз съм с лаптоп на 2 години и половина, но все още ми тръгва всичко, не се оплаквам, но казвам, че не е нормално. Миналата година КоД предполагам искаше 2гб рам? Какво повече има в този, за да иска 6гб рам?
Вярно, активижън се усетиха и си оправиха помията и вече не иска 6гб само за да тръгне, но...
Показват единствено безхаберието си към геймърите и, че не им пука въобще за тях. Пука им единствено да си спазят графика и да си пуснат скапаната помия точно навреме, че да спечелят максимално пари.
От там идва и разликата между студия като R*, EA, Activision Blizzard, Ubisoft и т.н.
Първите за разлика от останалите не веднъж се е случвало да обявят дата за излизане на игра, но после да забавят играта, но поне като я пуснат, знаеш, че играта е изпипана перфектно, а не е поредната бързо скалъпена помия. Направиха веднъж грешката да пуснат една набързо портната игра (GTA IV), която искаше хардуер, който още не съществуваше, за да върви перфектно, но после си я пооправиха с няколко ъпдейта. Следващият им порт (Max Payne 3) беше идеално изпипан и вървеше перфектно дори и на по-слаби машини, но с все така страхотна графика.

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:31
Кольо за 200-300 лева годишно, компа ми винаги ще е ъп-то-дейт..

Пък и честно казано, тези компании ги боли КУРА за България.. техния пазар и без друго са развитите страни.. у БеГе всеки ползва замунда. ;)

SonataArctica
12-01-2013, 12:33
На колко хора им се дава по 200-300 лева всяка година?

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:37
На колко хора им се дава по 200-300 лева всяка година?

Srsly?

Точно по 25-30 лева месечно ще заделям, накрая на годината full upgrade. ;)

MaLyKoLiU
12-01-2013, 12:41
Явно не ми схващаш мисълта, че им пука единствено да си пуснат скапаната игра точно навреме и да приберат парите, без да им пука дали на хората ще им тръгне тази игра или не. (Да се спасяват.)
Но някои като R* им пука и гледат да си направят играта да бъде перфектна, без бъгове. Затова и хората ги уважават като едно от най-добрите студиа. Може игрите им да се броят на пръстите на ръцете, но всичките са перфектни и всяка една от тях носи някакви иновации в гейминга. EA бълват десетки, може би стотици игри годишно, но какво иновативно имат в игрите? Нищо.
Затова и GTA V като излезе, само за 24 часа след пускането си счупи всички рекорди и направиха над 800 000 000$

SonataArctica
12-01-2013, 12:43
MaLyKoLiU съгласен съм с теб.

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:46
Не ми пука Коле, ще им играя игрите на всичките.. За мен всички са добри.. вървят ми на компа, и си изграждам колекция с купени игри имам всичктие CoD (без Ghost), но и него ще вземам имам всичките AC/POP/TR/ .. който не мое си купи хубав комп няа си купува и игри.. ;)


бтл Blizzard са кралете.. 8-) Just sayin

MaLyKoLiU
12-01-2013, 12:50
Blizzard и те имат игри, които се броят на пръстите само. :)
Когато създадоха World of Warcraft промениха изцяло гейминга, създавайки първата MMO игра.
Също игри като Starcraft и Warcraft са едни от най-добрите.
На Diablo обаче никога не съм бил фен. :)

Но Blizzard започват също да проявяват алчност. Пуснаха 4 експанжъна на WoW, другата година ще пуснат петия, играта им е на 9 години, но все още искат месечни такси. Виждат, че играта им умира и губят много играчи всеки месец, но продължават да цоцат до последно с таксите...

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:51
Blizzard и те имат игри, които се броят на пръстите само. :)
Когато създадоха World of Warcraft промениха изцяло гейминга, създавайки първата MMO игра.
Също игри като Starcraft и Warcraft са едни от най-добрите.
На Diablo обаче никога не съм бил фен. :)

Млъкни и никога повече не говори с мен за игри моля ти се..

Първото MMO Пхахахахахаххахахаххуьаух ьаухьухахуьахуьаухуьхахуь аух :razz:

SonataArctica
12-01-2013, 12:53
създавайки първата MMO игра.
Далеч си от истината... Нима забравяш коя беше MMO играта преди WoW??? Нещо да ти говори Ultima Online?

MaLyKoLiU
12-01-2013, 12:53
Млъкни и никога повече не говори с мен за игри моля ти се..

Първото MMO Пхахахахахаххахахаххуьаух ьаухьухахуьахуьаухуьхахуь аух :razz:

Е ок, коя е първата MMO?

MaLyKoLiU
12-01-2013, 12:54
Далеч си от истината... Нима забравяш коя беше MMO играта преди WoW??? Нещо да ти говори Ultima Online?

Ммм нищо не ми говори. Явно толкова и съм бил запален по тези игри. :)

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:54
:lol: :razz: Коле много се изложи..

Първо MMO - означава Multiplayer Massive Online

Второ WOW е MMORPG - Multiplayer Massive Online Role Playing Game..


така и MMO-та и MMORPG-та има още от 90-те, докато WoW е пуснат 2004. ;)

SonataArctica
12-01-2013, 12:57
Ultima Online не е първата MMO игра, но винаги ще си ми остане любимата MMO игра. Тя е от 1997та, къде къде по-рано от WoW...

AnarchyBoy
12-01-2013, 12:59
Ultima Online не е първата MMO игра, но винаги ще си ми остане любимата MMO игра. Тя е от 1997та, къде къде по-рано от WoW...

Lineage II :smt007 - 2003

А преди това MU Online... 8-)

MaLyKoLiU
12-01-2013, 12:59
Ок, фейлнах. Не бях запознат с предшествениците на ММО-тата преди WoW. :)
Явно не съм бил запален по подобни. :)
И знам какво е ММО, не е нужно да ми обясняваш.
WoW също е MMO, RPG е допълнение. :)

AnarchyBoy
12-01-2013, 13:01
Ок, фейлнах. Не бях запознат с предшествениците на ММО-тата преди WoW. :)
Явно не съм бил запален по подобни. :)
И знам какво е ММО, не е нужно да ми обясняваш.
WoW също е MMO, RPG е допълнение. :)

не е допълнение целия жанр е MMORPG щото има и MMOFPS примерно и отделно RPG или FPS както има само и MMO..

SonataArctica
12-01-2013, 13:02
Lineage II :smt007 - 2003

А преди това MU Online... 8-)

Аз започнах да цъкам ултима от 1999-2000та, което си ме зариби. За това никога не съм цъкал тези които си споменал.

AnarchyBoy
12-01-2013, 13:04
Аз започнах да цъкам ултима от 1999-2000та, което си ме зариби. За това никога не съм цъкал тези които си споменал.

Е аз още играя L2 :) Само 11 години не повече..

SonataArctica
12-01-2013, 13:07
Аз оставих UO 2007ма след като Ричърд Гариет напусна играта. Много неща се промениха тогава, които не ми допаднаха, както и на още много хора. Обаче ако направят проект Ultima Online II, бих я цъкал с кеф.

AnarchyBoy
12-01-2013, 13:07
Аз оставих UO 2007ма след като Ричърд Гариет напусна играта. Много неща се промениха тогава, които не ми допаднаха, както и на още много хора. Ако направят проект Ultima Online II обаче, бих я цъкал с кеф.

Yep.

MaLyKoLiU
12-01-2013, 13:10
Дали е MMORPG или MMOFPS, и двете са ММО, другите 3 букви поясняват дали е съответно Role Playing Game или First Person Shooter, затова и казах само ММО. :)

AnarchyBoy
12-01-2013, 13:13
Лице-длан*

SonataArctica
12-01-2013, 13:14
Анархи, само искам да спомена, че именно Ричърд Гариет разработва Lineage II :oops:

SurfSky
12-01-2013, 13:16
Dota 2

SonataArctica
12-01-2013, 13:17
Dota 2
За момента само това цъкам 8-)

OoVasKoO
12-01-2013, 13:18
Dota 2
оправихте ли фифата хах

AnarchyBoy
12-01-2013, 13:18
Анархи, само искам да спомена, че именно Ричърд Гариет разработва Lineage II :oops:

До 2007 мисля, че... после дойде нов екип и малко (МНОГО) Оакаха нещата, но все пак хард-коре-пичуете си играем,а играта е още пълна, в сървърите има по 15-20 000 онлайн.. :p
Моя клан го държах до преди да стана студент, ся не играя толкоз често но ндам има кой да го ръководи..

SonataArctica
12-01-2013, 13:19
Мда 8-)

AnarchyBoy
12-01-2013, 13:20
http://www.youtube.com/watch?v=5PJD-z0c0hc

Един от най-важните боссове в играта.. 8-) Ех спомени..

AnarchyBoy
12-01-2013, 13:22
Виж за к'во мазало говорим.. :smt007

Auriss
12-01-2013, 14:20
http://www.stanleyparable.com/ - игра

http://steamcommunity.com/app/225080 - игра


Или си дръпни от мамуната някоя помия на гореизброените компании. Не знам как може да седите и да се обяснявате коя от коя компания по-'добри' игри вадела, като същите, които изброихте, паразитират върху на родителите джобовете и превръщат децата им в слабоумни зомбита.

Не съм против игрите, дори напротив - в крайна сметка свалят цената на хардуера. Ама уж интелигентни хора, пък се джафкате чие лайно е по-миризливо.

ГТА е сума мокап и шайка неграмотни азиатчета, проектиращи снимки върху кубчета и цилиндърчета по цял ден на минимално заплащане. Т'ва дето го обясняваш, че направили ХХХ снимки - те не са щракали, че да ти направят играта мно'у яка :lol: - просто си ги хващат тия снимки и си ги пляскат върху геометрията за текстури.

Същото и с на близард великите трейлъри - цял свят си мисли, че си ги правят сами, па то накрая се оказва, че 100 студия са работили върху тях :Д
От лигата същата дивотия - от Blur май последно им бяха правили трейлърите :D

Вижте и на MGS , FF или C&C историите - абсолютно нищо общо с тоя шитсторм. Ма и те пробиха малко на запад (първите 2, C&C ги купи ЕА - смърт :lol: ) и хайде у канала.


The Stanley Parable дето я линкнах в началото на поста е уникална. Това е бъдещето. Да видим кога ще се появи някое голямо студио което да извади нещо поне толкова сносно.