PDA

View Full Version : Не знам какво става с компа ми - ПОМОЩ!



la4ko97
12-01-2013, 23:18
Днес с компютъра ми стана нещо странно. Работеше си нормално, но по едно време спряха да ми работят браузърите и skype. Екрана се размаза както е на снимката ( http://picbg.net/img.php?file=eac4c26ea7c15793.jpg ) и реших да го рестартирам. Още при самото изписване на "Acer" логото беше размазано и ми се раздвояваше самия екрана. Имаше и някакви линии като "писти" които минаваха вертикално на екрана. Беше учудващо за мен да видя това, защото до преди не ми се беше случвало. Зареди ми както си е "Microsoft Corporation" и след това ми се показа син екран, на които пишеше нещо, което не можех да прочета заради размазаността, но ясно се виждаше отброяването от 0 до 100. След като стигаше 100 компа се изключваше и почваше пак и пак това нещо. За това реших да пусна Safe Mode и за моя радост там успя да се пусне и успях да си запиша някои важни файлове на дискове. Машината иначе е на 3 години - Аcer Aspire 5738G (640ГБ, 4ГБ Vcard ATI, 4ГБ РАМ, 2.1 GHz процесор). Дайте поне някаква насока какъв е точно според вас проблема. Мисля че не е от Widows-а, защото при самото включване ми се размазва. Приятели ми казват, че може да е от Videocart, но искам да се допитам и до някои, които разбира или се е срещал с подобен проблем.

Благодаря предварително!

heartshapedbox
12-01-2013, 23:25
кирилизатор?

JDeel
12-02-2013, 00:13
Е, ако е видеокартата също може да се става така при включване, че дори и преди това на черния екран или ако имаш лого на дънната платка. Това провери на първо време - дали не е видеокартата. Дай пауза още на черния екран или влезни в биоса, или пък зареди някой диск с нещо - кеф ти някой линукс, кеф ти нещо друго. Ако извън Windows всичко си е наред, значи ремонтираш Windows или направо го подменяш.