PDA

View Full Version : Приятелство или нещо повече?



hellofconfused
12-02-2013, 19:11
Здравейте! За първи път пиша във форум по определен проблем, но ми се иска да чуя странично и обективно мнение. Момче на 21 години съм и случаят е следният. Запознах се с едно момиче преди около 6 години и оттогава поддържаме приятелски отношения - виждаме се често, по-скоро всеки ден, споделяме, забавляваме се и като цяло всичко нормално за този тип отношения. За цялото това време всеки от нас е имал връзки, но в конкретната ситуация и двамата сме сами. Тази година се случи да я няма за известно време (няколко месеца работи на морето), най-дългият период, през който не сме се виждали), през което време не сме спирали да комуникираме по телефона и интернет и при мен нещата се промениха, адски много ми липсваше и то не само по приятелски начин. Преди известно време тя си дойде в града след отсъствието си. Видяхме се и разбрах, че промяната в отношението ми е истинска. Връхлетяха ме чувства, които не бях изпитвал от много време... Реших, че е временно явление и ще отмине след няколко дни или седмица, но това не стана. Така се получи, че бяхме на имен ден извън града и едната от вечерите пийнахме доста. Просто в един момент реших, отидох и я целунах без никакви обяснения. Отвърна ми и изкарахме цялата вечер така - на края на вечерта говорихме и тя ми каза, че ме обича, че съм бил един от много малкото хора, на които изобщо го е казвала това (по принцип е по-дръпната като характер, никога не я бях чувал да говори така). В онзи момент бях на седмото небе от щастие. На следващия ден цял ден бяхме като залепени един за друг и се държахме като хлапета. След като се върнахме тук всичко се върна постарому - нямало е целувки, изцяло приятелско държание и т. н. Проблемът е, че при мен нещата се задълбочават... Няколко дни след случката говорихме за това и аз й обясних какво чувствам и, че само приятелство вече не ми е достатъчно. Тя каза, че това, което е станало на въпросния имен ден е било нещо случайно и, че няма никакви други чувства към мен освен приятелски. От друга страна постоянно се интересува къде съм и с кого съм, какво правя, коя била тази, коя била онази, която съм бил споменал и т. н. Честно казано не съм много сигурен какво трябва да направя, за пръв път след толкова дълго приятелство ми се променя дотолкова отношението към някого. А залогът е сериозен - не се ли получат нещата силно се съмнявам, че приятелството ни ще се запази. И една друга подробност - откакто се върна от морето не е била интимна с никого (по принцип винаги, когато не е обвързана е поддържала чисто сексуални връзки). Цялото ми обкръжение е на мнение, че ме харесва като повече от приятел, но изпитва страх да не загуби приятелството ни. Правил съм и няколко пъти жестове от типа подаряване на цветя и разни други такива неща и после ми говори с дни за тях... Не знам какво да направя наистина. Дали да предприемам нещо или тя наистина ме възприема само и единствено приятелски. Извинявам се предварително за обема!

shmatarok
12-02-2013, 20:33
Без разговор някакъв по-специален резултат няма как да се получи, нали знаеш?
Говорете отново, обясни ѝ добре какво чувстваш, попитай я какво я спира и защо да не си дадете шанс.

DarkTemplar
12-02-2013, 20:56
Според мен преди разговора може да направиш още някой романтичен жест, който наистина да я грабне (ти си я познаваш, ти знаеш какво би било най-подходящо). Нека въпросният жест (по)казва, че тя е наистина специална за теб и искаш да сте заедно. Според мен наистина се страхува да опита с теб, за да не те изгуби като близък човек при евентуален провал на евентуалната ви връзка (нещо много евентуалности станаха ;d).

leadyflame
12-02-2013, 21:01
Чакате да нападнеш малко по-остро.

hellofconfused
12-02-2013, 21:09
Аз съм сигурен, че тя е напълно наясно какво изпитвам, макар че понякога хората сме странно слепи за чувствата на другите, когато и при нас съществува някакъв филм. А и за мен това нещо е съвсем ново - по принцип няколко срещи или излизане известно време и нещата или се получават, или не. Тук 6 години нищо е нямало и изведнъж без някакво разумно обяснение се случват всички тези събития. Другият вариант, за който се сещам, е да се отдръпна и да спрем да излизаме за известно време, но е много сложна задача, тъй като сме в една компания и всичките ни приятели би могло да са каже, че са общи. Иначе разговор със сигурност ще има, няма как нещата да останат по този начин. За романтичния жест ще помисля - идват празници и е възможно да се измисли нещо по-оригинално.

AliceSw
12-02-2013, 21:22
мммм, не, няма особен смисъл да се занимаваш, мацката те иска, но е яко спек, че ще си прецакате отношенията

нищо добро не излиза от това...можеш да се отдръпнеш за малко и да я оставиш да си помисли, или да направиш нещо мило, но няма гаранция, че ще подейства


като цяло подобни идеи за омешване на отношения не са яки, след такива истории, ще се гоните/ събирате/ разделяте/ обичате/ бъдете приятели много дълго време, докато на единия не му писне...поне при мене винаги е било така