PDA

View Full Version : ХИМИЯЯЯЯ :Д 7-ми клас



Evi Tsaneva
12-03-2013, 11:37
Здравейте ! Имам проблем,с който не мога да се справя. 7-ми клас съм и учителката ми ще се ядоса яката,ако я питам,защото по принцип съм добра в химията,но това не ми е ясно. Изравняване на уравнения ! Ще ви дам пример,за да добиете представа.
H2О2 -> H2O + O2
Индексите не знам как да напиша на клавиатурата :)
Та,вижте. Отляво имам 2 оксида,а отляво общо от двете прости вещ-ва 3 оксида. Най-малкото им общо кратно е 6,нали така ? Е, деля 6:2 и пиша коефициент 3 пред H2O2 и коефициента 2 отдясно къде да го напиша,за да ми е вярно уравнението ? И по принцип как да се справям в такива случай ?! МОЛЯ ЗА ПОМОЩ ! Благодаря ви !! И съжалявам за тъпия въпрос :)

Котка.
12-03-2013, 11:47
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ
МРАЗЯ

Evi Tsaneva
12-03-2013, 13:34
аххххаххахах

Hayashi
12-03-2013, 13:48
Брой си атомите. Атомите кислород трябва да са равни от двете страни, същото е и за водорода.

2H2О2 -> 2H2O + O2

Сега имаш по 4 кислород и водород от двете страни. Същото е за всички реакции.

Evi Tsaneva
12-04-2013, 14:10
мисълта ми е,че от едната страна оксидите са нечетно число- 3 . А от другата-2. Не се ли намира най-малко общо кратно и да се дели на броя атоми ? Оксидите отляво са разделени-къде да сложа коефициента ?

perry_the_platypus
12-05-2013, 05:39
Казаха ти го. Гледаш броя на атомите и от ДВЕТЕ страни да са равни.
-> Примерно не може да имаш 2 атома кислород отляво и 3 атома кислород отдясно. Просто не става.

Коефициентът се слага винаги пред СЪЕДИНЕНИЕТО, нито по средата, нито като индекс!