PDA

View Full Version : Малко помощ за УЕБ



fatcat
12-03-2013, 12:05
Не мога да си намеря старата тема та почвам нова - искам да направя сайт, в който да има примерно артикул, за който артикул(имот) да има по няколко снимки, цена,град както и описание. тези неща да бъдат вкарани в БД или де да знам в какво за да може после да се търси в тях. Интересува ме да може артикулите да се добавят не през Dreamweaver ръчно ами през Web interface. Интересуват ме КОНКРЕТНИ насоки, а не "научи сървърен език, база данни..." Запознат съм с някой програмни езици, но не на ниво експерт. HTML,CSS2,MySQL,PHP, a в момента чета и едно книжле за Dreamweaver CS6.
Мерси!

dimitar_ak
12-03-2013, 12:10
Свали си Joomla или подобен cms. Трябва ти готова система, а не да се учиш да програмираш сайтове.

fatcat
12-03-2013, 12:14
Ами искам да го направя не през готов CMS ами сам да чета някакъв guide И да направя сайта.

JDeel
12-03-2013, 12:26
Има готови по-специализирани CMS като например OpenCart - с това се прави виртуален магазин. Предполагам има и специализирани такива за имоти, така че питай Google. Другата ти опция е да платиш на някой да ти направи нещата, съответно после като ти хрумне нещо ново ще трябва пак да плащаш :)

fatcat
12-03-2013, 12:28
идеята е хем да се науча хем евентуално и някой лев да взема >> НЕ на CMS-ите

JDeel
12-03-2013, 12:36
Еми захващай се за PHP, HTML, CSS и Javascript, евентуално и MySQL :) Нормално е човек да иска да научи един тон неща за 15 минути, ама за съжаление се оказва непостижимо.

А, ей тук има един пич дето е направил хубави обяснителни видеа за всякакви неща около компютрите, има си и категории от ляво: http://www.elithecomputerguy.com/classes/programming/

MaGuSs
12-03-2013, 21:46
Без да напишеш тага <html> няма как да искаш сайта вече да работи. Предполагам ме разбираш какво искам да ти кажа.