PDA

View Full Version : Коледен подарък за гаджето...но за колко лева?



ilikenestea
12-03-2013, 16:44
Здравейте! Аз и приятелят ми сме от 3 месеца заедно! Разбира се, сме се уговорили, че за Коледа ще си подарим по нещо. Аз се чудя колко лева да дам. Да не би да се окаже така че аз да дам повечко пари (защото съм му избрала скъпичък подарък), а той да ми купи нещо за 15-20 лева и да стана сконфузно и на двама ни. Една приятелка ме посъветва да му купя нещо за макс 20 лева, защото ходим от кратко време заедно... вие как мислите? А с приятеля ми не сме говорили за колко пари горе-долу и ми е неудобно да го питам " а ти за колко лева ще ми купиш нещо"? Какво да правя?

Aanonim4eto0o
12-03-2013, 17:09
Попринцип съм съгласна с това,което те е посъветвала приятелката ти,защото 3 месеца не са дълго време за да му купуваш скъпи и луксозни подаръци.По-добре нещо малко,но символично и ценно :)

DisappointedDreamer
12-03-2013, 17:45
Какъв подарък си му избрала?

psychopath
12-03-2013, 17:52
Като ми подарят нещо скъпо, после ми е гузно да правя глупости... :D

fUcKsMiLe
12-03-2013, 18:18
Разбира се, сме се уговорили, че за Коледа ще си подарим по нещо.

Размяната на подаръци не трябва да е, защото така сте се уговорили.
Не, че нещо. Не се опитвам да те дразня, но ми прозвуча странно. :)

Иначе, да. Правилно, от скоро сте заедно и 20лв. са достатъчни.
Какво смяташ да му купиш?

strawberry88
12-03-2013, 20:02
Мхм, послушай приятелката си.

heartshapedbox
12-03-2013, 21:42
И аз съм съгласна с приятелката.

HollyGolightly
12-03-2013, 22:19
Не го питай директно за колко ще ти купи. Просто му кажи, че и за двама ви ще е добре ако се разберете за колко най-много може да бъде подаръка. Няма нищо срамно в това, все пак не сте били заедно толкова дълго време и няма как да знаеш колко би отделил той за теб и ако смяташ, че голямата разлика в цените би се отразила зле, то това е най-добрият вариант.

xoxi
12-04-2013, 12:45
Такива теми направо ми убиват празничното настроение.
Аз на приятеля ми ще му купя нещо, което знам, че ще го зарадва.
Нито ще гледам колко пари ще дам, нито ще сравнявам с това, което той ще ми подари.
Още малко, вземете и касовите бележки слагайте при подаръка.

Няма значение от колко време сте заедно. Ако искаш да уважиш и зарадваш някой - просто го правиш, без да ти е нужен калкулатор.

anonymous708973
12-04-2013, 13:29
Такива теми направо ми убиват празничното настроение.
Аз на приятеля ми ще му купя нещо, което знам, че ще го зарадва.
Нито ще гледам колко пари ще дам, нито ще сравнявам с това, което той ще ми подари.
Още малко, вземете и касовите бележки слагайте при подаръка.

Няма значение от колко време сте заедно. Ако искаш да уважиш и зарадваш някой - просто го правиш, без да ти е нужен калкулатор.

Абсолютно.
Колкото мога да отделя - толкова. Ако мога да отделя повече, няма да мисля "ама той сега, ако ми подари нещо малко"... Ако ми е подарил нещо, за да отбие номера, ще ми стане криво, но няма да му го покажа. Ако на него му стане неудобно... еми, съжалявам, ама няма да влизам в разговори от типа "дай да се разберем за колко пари". Това да не е размяна на подаръци в училище?

На моя му подарих още преди да тръгнем гривна за 50+ лв. Като избирахме на един негов приятел подобна и влезе в магазина, щеше удар да получи, като съобрази колко пари съм дала :д
Могла съм, дала съм ги.
Такива евтини сметчици...

tHe_COolEst_GIrl
12-04-2013, 13:42
От малко време сте заедно, по-добре да не се охарчваш много. ;)

DisappointedDreamer
12-04-2013, 13:55
И аз не разбирам какви са тия сметки, които правите.

1 месец - 10 лв

2 месеца - 20 лв

10 месеца - 100 лв

Така ли си пресмятате подаръците? Ъх.

И аз съм заедно с настоящият си приятел от 3 месеца и смятам да му купя нещо, което ще му допадне и това, което ми е по джоба в момента. Никога не бих избрала подарък според броят месеците, които сме били заедно.

bloodyF
12-04-2013, 14:03
Добре, всички не си знаете парите, рабрахме.
Но все пак момичето вероятно взима парите от техните и дори и да и се иска да му купи парфюм на Долче и Габана, примерно, е глупаво и излишно.
Още повече че тя ако даде 100 лева за подарък, а той й подари мече от фантастико за 5 лева ще стане сконфузно.
Както за него, че е нямал възможност/не се е съобразил, така и за нея.

Аз бих се разбрала с него. Не ''ти колко пари ще дадеш за мен'', ами ''искаш ли да се разберем подаръците ни да са до 20 лева /например/''. Не мисля, че е нещо толкова ''гадно''.

DisappointedDreamer
12-04-2013, 14:05
Иве, тук не обсъждаме цената. 100 лв, разбира се, че не са по джоба на никой от нас. Говорим за факта, че авторката изобщо мисли така, което впрочем очевидно и ти правиш. Така, че няма какво да кажа. На мен ще ми е 1000000 пъти по "сконфузно" гаджето ми да ме каже " айде до 20 лв да си купуваме подаръци?". Дъ фък.

bloodyF
12-04-2013, 14:10
Ми на мен пък би ми станало тъпо, ако той ми подари скъп парфюм/ блуза/ квото и да е, а пък аз му купя чаша за кафе или тениска за 10 лева, например. Бих се почувствала супер гадно. But that's just me.
Разни хора, разни идеали, аз просто си казвам мнението =]

И да, случвало ми се е да купя скъп подарък, без да се замислям как би реагирал човека, накрая след дълги убеждения да го вземе и че няма какво да го правя успях да я навия да си го ползва, но й беше много гадно че съм си отделила от парите за нея. После дори се опитваше да компенсира с малки,излишни подаръчета , за да връща жеста..

Hilary_
12-04-2013, 14:46
Щом от сега си почнала със сметките, изобщо не си прави труда да му подаряваш нищо.

girlwithblueeyes
12-04-2013, 15:00
Много сте стиснати повечето
Какво значение има той дали ще ти подари подарък за по -малко или за повече пари?!
Не всеки разполага с повече пари за подарък но тези които разполагат с такива защо да не купят нещо по скъпо ?

И моят приятел няма възможности да ми подари нещо скъпо но това въобще не значи че аз не бих отделила по-голяма сума за него. Само защото видиш ли той нямало да може да ми подари скъп подарък .

baby_baby
12-04-2013, 15:49
За колкото ти искаш и имаш възможост не е нужно да са скъпи а от сърце