PDA

View Full Version : Facebook



Sdgmi
12-03-2013, 23:08
Здравейте.
Искам да попитам нещо, което винаги ми е било интересно и винаги съм се чудил, изпускам ли си възможностите или нямам такива - става дума за този момент, когато пиша на едно момиче, познато или непознато няма значение, във фейсбук за първи път.
Разговаряме и обикновено гледам да не пиша дълго и след максимум час казвам, че трябва да излизам например и казвам на даденото момиче, ако иска някой път тя да ме потърси.
И минава време и тя не ми пише, а примерно ми харесва разни снимки и прочие, обаче аз си решавам, че съм отрязан и не пиша за втори път понеже се чувствам досаден и тн и тн.
Та въпроса ми е дали някои момичета просто чакат винаги инициативата да е изцяло от страна на момчето?

new_skater
12-04-2013, 07:06
Да! Аз не бих писала първа на момче. Пиши на твоето момиче, ще се зарадва ;)

SonataArctica
12-04-2013, 07:27
Вие с този фейсбук се побъркахте! Говори с момичетата на живо, а не през някакви социални мрежи...

dimitar_ak
12-04-2013, 07:30
Не очаквай жена да ти пише първа.

Niakoitam
12-04-2013, 08:25
Ами аз например съм мъж, но ако е имало момент да пиша пръв за първи път на момиче е било по-скоро изключение.Сякаш не обичам да го правя.Особено пък и като попадам на разни статусчета за разни досадници.Виж ако ми пише някое момиче въпроса вече е друг.Въпреки,че са ми писали и разни дребни дето просто им е скучно и се чудят какво да правят.Не съм ги търсил аз впоследствие. Усетя ли обаче интерес от момиче, което ми допада я търся въпреки,че ми е доста неудобно и понякога се чувствам като някакъв досадник. Ако след като аз съм и писал тя след известно време не ми пише първа най-много пиша два поредни пъти и приемам,че вече съм и станал досаден.Зависи как течат и разговорите де.Като цяло мога да направя евентуално някакъв компромис с това с момиче, с което отношенията ни са по задълбочени. Друг е въпроса,че има и такива дето на живо се държат супер готино с мен, а във Facebook са все едно почти не ме познават.Е, наблюдавал съм и обратният вариант де. :)

LadyDi
12-04-2013, 08:27
Вие с този фейсбук се побъркахте! Говори с момичетата на живо, а не през някакви социални мрежи...

Късно е, чадо, мандалото хлопна. Вече е старомодно да се разговаря на живо и единственият пълноценен социален живот, който водим е във фейсбук.
Затова към автора - спри да си въобразяваш и като ти хареса дадено момиче, заговори го пак. Принципът е същият като при живото общуване, но разбира се, няма как да имаш база за сравнение. Та идеята е, че когато харесваш някого, не е проблем да го поздравиш първи. Може пък тя да е по-срамежлива и от теб, а с харесването на снимките и статусите да ти напомня, че съществува и ѝ допадаш :)
Фейсбук освен, че ви оряза социалния живот, май ви смъкна и мисловния капацитет.

SonataArctica
12-04-2013, 08:47
Нима тези, които нямат фейсбук, не могат да водят пълноценен социален живот? Удоволствието да излезеш и да се видиш с някой, било то за едно кафе, е много по-голямо от това да си пишеш с него по социалните мрежи. Именно сайтове като фейсбук осакатяват социалното развитие на хората. А за младежта социалните мрежи са станали като болест. Буквално им промиват мозъците...

Колкото до автора, можеш да бъдеш малко по-различен от връстниците си като я поканиш на среща. Така ще видиш нейните реакции, когато е с теб и ще я опознаеш много по-добре. Също така няма да има нужда да си задаваш въпроса "А тя харесва ли ме?" тъй като ще си проличи.

LadyDi
12-04-2013, 08:49
Нима тези, които нямат фейсбук, не могат да водят пълноценен социален живот? Удоволствието да излезеш и да се видиш с някой, било то за едно кафе, е много по-голямо от това да си пишеш с него по социалните мрежи. Именно сайтове като фейсбук осакатяват социалното развитие на хората. А за младежта социалните мрежи са станали като болест. Буквално им промиват мозъците...
Sense the sarcasm, honey :)

SonataArctica
12-04-2013, 08:53
Sense the sarcasm, honey :)
По интернет е по-трудно да се разпознае...

LadyDi
12-04-2013, 08:55
И ти си прав.
Ще поработя в тази насока :)

Sdgmi
12-04-2013, 10:27
Aбе не разбирам за кво са нападките - водя си нормален живот, но няма да лъжа, че вечер като съм на компютъра влизам във фейса.
Питам от чисто любопитство и скука да знам - и въпроса беше не дали да пиша първи, ами дали ако пиша повторно ще се счита за досаждане и има ли смисъл от това.

LadyDi
12-04-2013, 10:34
и въпроса беше не дали да пиша първи, ами дали ако пиша повторно ще се счита за досаждане и има ли смисъл от това.
Въпросът ти беше дали да пишеш първи повторно. И ти отговорих. Ако я срещнеш на улицата, при условие, че я познаваш, би ли я поздравил или би изчакал тя да те поздрави първа, за да не се чувстваш тотално отритнат?

Niakoitam
12-04-2013, 11:28
LadyDi не е баш еднакво. Ако на улицата поздравиш някой е защото сте се срещнали случайно, а не защото си го целял. Във Facebook може и да се приеме от отсрещната страна като досада,защото хем ти е дадено приятелство,хем навлизаш още повече в личното пространство на даденият човек.Някои хора дето не чатят много може да го приемат и като директна заявка.А на улицата може да поздравиш и да кажеш Чао. Ако решиш да се задържиш при някой човек или компания по-дълго време не е изключено да те почувстват като досадник.А и е съвсем в реда на нещата,ако постоянно поздравяваш някои пръв,а той не го прави да се запиташ има ли изобщо някакъв смисъл в това.

LadyDi
12-04-2013, 11:34
Niakoitam, но той я ХАРЕСВА. Абсолютно еднакво е. Като я харесва, и на живо би я поздравил.
Много време отделяте да мислите и за тва сте на това дередже. Ако не го харесва, ще го отреже и готово.
И кога е казал, че се опитва да говори с нея постоянно? Веднъж са говорили и после мълчание и от двете страни. Жените тенденциозно са по-пасивния пол в това отношение. Така че, като иска - нека си чака. Някой друг няма да чака :)

xoxi
12-04-2013, 12:33
Разговаряме и обикновено гледам да не пиша дълго и след максимум час казвам, че трябва да излизам например и казвам на даденото момиче, ако иска някой път тя да ме потърси.

Тук ти е грешката.
Ако някой ми каже "ако искаш някой път, ти ме потърси", независимо колко ми се говори с този човек, няма да го потърся, независимо дали ми го е написал или казал на живо това. Звучи ми... гадно. Дори неуважително.
Просто "чао" или "до скоро" биха ми били в пъти по-приятни като за край на разговора.
Човек трябва да има усещането, че общува с някой, на който му е приятен този разговор. Ако става въпрос за интернет, това кой ще пише пръв е пълна глупост. Ако си досаден на някой, този някой просто няма да ти отговаря на съобщенията. Ако не си досаден - ще продължавате да си пишете.
Ако искаш, ти ме потърси.... Това ми носи усещането, че на този човек му е все едно дали ще си пишем отново или няма да се чуем и видим повече.

anonymous708973
12-04-2013, 12:41
А за младежта социалните мрежи са станали като болест. Буквално им промиват мозъците...


Не го отричам като масово явление, но социалните мрежи са доста добре измислени и могат да са страшно "социално оръжие" в ръцете на съобразителните.

Към автора: абсолютно се съгласявам с хохи. Винаги съм инициативна, обаче при такова немъжко приключване на разговора забрави аз да потърся следващия път. Страшно неуважение ми е.

LadyDi
12-04-2013, 13:20
Не го отричам като масово явление, но социалните мрежи са доста добре измислени и могат да са страшно "социално оръжие" в ръцете на съобразителните.
Никой не го отрича това :) Проблемът е, че го ползват точно както не трябва. Като заместител на истински социален живот.

leadyflame
12-04-2013, 13:27
Давай нещата да се случват извън изписаните ви редове, излезте да се видите и усетите.

tHe_COolEst_GIrl
12-04-2013, 13:40
Ами ти й пиши пръв, едва ли тя ще го направи първа. Малко са момичетата, които ще тръгнат да пишат на момче първи ;)

BlackEyedPeas
12-04-2013, 17:48
Ей Божеее, живота ви минава в този фейсбук. Иди на живо й го кажи, стига й писа пък ти. Разбери, че момиче никога няма да пише първа.

~LadyCrawley~
12-04-2013, 18:03
Зависи дали и момичето те харесва ама сериозно, докато разчиташ на Facebook, ще си останеш с чакането.

djipsito
12-04-2013, 18:15
И аз съм съгласна с xoxi.
Също много мразя някой да ми държи сметка и писането да се изразява в спорене кой на кого писал първи и защо другия не е писал първи (по принцип въпроса е насочен към мен: Защо все чакаш аз да ти пиша първи?) МЕГА ДРАЗНЕЩОТО. Отщява ми се да пиша с такива хора, не знам кво толкова се умува и се дълбае в темата...

Tsukuda_Hiroshi
12-05-2013, 05:21
Определено си чакат инициативата! А иначе... Ако си тръгнал да зарибяващ по фейса - ето ти идея: нарочи си 1 ден, дето да не ти се налага да ставаш от компютъра заради нещо и да зарязваш мацката. И като тръгне най-сладката част от разговора, измисли си някаква причина. "Трябва да отивам на фитнес", "Имам уговорка с Иван", "Трябва да пазарувам"... Точно преди да тръгнеш да ставаш заради измислената причина, кажи на момичето "Майната му! Ще остана още малко заради тебе". След още час-два, когато наистина трябва да станеш, кажи "Гледай колко се заседях, а уж щях да остана за още малко... нищо де, заради тебе щом е... ;) "

Пробвай с това. После ще имаш очи да й пишеш без да мислиш, че нахалстваш :)

Hilary_
12-05-2013, 05:26
Та въпроса ми е дали някои момичета просто чакат винаги инициативата да е изцяло от страна на момчето?
Не някои, ВСИЧКИ! ;)

Баща Ти
12-05-2013, 08:31
Определено си чакат инициативата! А иначе... Ако си тръгнал да зарибяващ по фейса - ето ти идея: нарочи си 1 ден, дето да не ти се налага да ставаш от компютъра заради нещо и да зарязваш мацката. И като тръгне най-сладката част от разговора, измисли си някаква причина. "Трябва да отивам на фитнес", "Имам уговорка с Иван", "Трябва да пазарувам"... Точно преди да тръгнеш да ставаш заради измислената причина, кажи на момичето "Майната му! Ще остана още малко заради тебе". След още час-два, когато наистина трябва да станеш, кажи "Гледай колко се заседях, а уж щях да остана за още малко... нищо де, заради тебе щом е... ;) "

Пробвай с това. После ще имаш очи да й пишеш без да мислиш, че нахалстваш :)

Егати глупостта. Това при кои момичета работи? 6ти клас?

Да оставаш специално на компютъра, заради някоя, която ти е никаква, е жалко.
Да си измисляш причини, че трябва да ходиш някъде е още по-жалко.
А най-жалкото е, че ще си отмениш уговорката заради нея.

Вместо тя да ти търси вниманието...

Niakoitam
12-05-2013, 09:33
Ако си досаден на някой, този някой просто няма да ти отговаря на съобщенията. Ако не си досаден - ще продължавате да си пишете.


А има и друг вариант. Да си му досаден,но да не те реже,защото му става гадно от мисълта,че може да те накара да се чувсваш зле.

BlackEyedPeas не слагай абсолютно всички жени под общ знаменател.Кажи: Аз никога няма да пиша първа.

Tsukuda_Hiroshi навикът е голямо нещо. Бъди такъв какъвто си и не се прави на някакъв друг,защото за момента това може и да ти е приятно,но след време няма да е.

anonymous708973
12-05-2013, 11:17
Егати глупостта. Това при кои момичета работи? 6ти клас?

Вместо тя да ти търси вниманието...

То ще проработи, ама трябва ли нещата от самото начало да се базират на лъжа?

И твоето заключение е доста тъпо, кога ще разберете, че флиртът е игра на шах, а не на котка и мишка с перманентни роли...

xoxi
12-05-2013, 11:21
А има и друг вариант. Да си му досаден,но да не те реже,защото му става гадно от мисълта,че може да те накара да се чувсваш зле.

В такъв случай, проблемът си е негов, а теб неговите вътрешни терзания не трябва да те притесняват ни най-малко.

Niakoitam
12-05-2013, 13:32
В такъв случай, проблемът си е негов, а теб неговите вътрешни терзания не трябва да те притесняват ни най-малко.

И се оплиташ и после се чудиш какво да правиш :)

fUcKsMiLe
12-05-2013, 13:36
Зависи дали и момичето те харесва ама сериозно, докато разчиташ на Facebook, ще си останеш с чакането.

Това.

girlwithblueeyes
12-05-2013, 13:37
Ако момчето ми е симпатично.Ако ми е харесвал разговорът ни аз го търся първа . Ако той не ме потърси нищо смешно или нередно не виждам.
Затова авторе не си мисли за момичетата чакат да ги заговориш пръв . В доста от случайте не си казваме директно ами заобиколно с разни снимки и статуси . Освен това е грозно да си измисляш всеки път оправдания . Едно е веднъж два пъти и три пъти . Но после става вече биещо на очи и съответно и друга страна си вади изводи .

hyperstone1
12-05-2013, 14:11
Бъди нагъл братле, това е :Д ама не много нагъл.. естествено :D

Tsukuda_Hiroshi
12-05-2013, 16:43
Егати глупостта. Това при кои момичета работи? 6ти клас? ---> Ами той ако иска сериозни, зрели и големи на години, няма да ги лОви по фейса, нали се сещаш?

Да оставаш специално на компютъра, заради някоя, която ти е никаква, е жалко.
Да си измисляш причини, че трябва да ходиш някъде е още по-жалко.
А най-жалкото е, че ще си отмениш уговорката заради нея.


За всичко останало: да, така е, ако тя знае! ;)

strawberry88
12-05-2013, 20:48
Не някои, ВСИЧКИ! ;)
Пълни глупости!

Баща Ти
12-05-2013, 21:53
То ще проработи, ама трябва ли нещата от самото начало да се базират на лъжа?

И твоето заключение е доста тъпо, кога ще разберете, че флиртът е игра на шах, а не на котка и мишка с перманентни роли...

не умувай.

leadyflame
12-06-2013, 02:32
^ Не умувай, ама в случая е така, не може ти да се опитваш да закачиш някой човек, ама видиш ли било само мъжка, ролята за ухажване. Когато има намерения от двете страни, се предполага, че ролята ще е двустранна. Първоначалната крачка няма да я коментираме, тя е до смелост, ако след това остане само едната страна нападаща, нормално смисълът да се изгуби и нападащият да се откаже.

Баща Ти
12-06-2013, 11:06
Не съм казал, че е само мъжка роля. Чете ми коментарите по-внимателно.

Никой истински МЪЖ няма да си измисля уговорки, още по-малко ще си ги отменя (ако има наистина такива), за да си чати с някоя у фейса.

girlwithblueeyes
12-06-2013, 11:08
Ако тази някоя е гаджето му например е напълно възможно да отмени уговорка .

иначе в друга ситуация съм съгласна .

Tsukuda_Hiroshi
12-06-2013, 15:51
Ако тази някоя е гаджето му например е напълно възможно да отмени уговорка .

иначе в друга ситуация съм съгласна .

+ дори и да не му е гадже, нали се предполага, че човека си я е нарочил да му става такава. Е няма ли да й покаже, аджеба (каква хубава дума!!!), че е важна за него? Как да й го покаже, ако са на фейса или скайпа?
А относно шаховете, котките и мишките - според мен и 2те сравнения не са много удачни за връзки или свалки. Ако е котка и мишка - то тогава кой е котката и кой - мишката? На всички жени (дори и да не си го признават) е известен факта, че те знаят дали, с кого и кога ще спят. Една жена никога няма да си легне с даден мъж - независимо кой е той и какъв е - ако не иска или ей-така изневиделица. Всичко е план! Мъжете-свалячи ли са котките или жените, дето си правят план? И после - когато всичко се случи, ако се случи, кой е мишката и кой - котката? Когато после мадамите хленчат, че са прелъстени и изоставени (в повечето случаи)...? Дет' се вика кой-кого ебе?!
А за шаха - това е военна стратегия (по начало). Защо изобщо намесваме секса, свалките и връзките? Мога да ти взема пешките, за да те матирам, ама няма да ти избия приятелите, за да ми станеш гадже...!! Предимно... В някои случаи само... Ако остане място в двора... Не че не ме кефиш, ама... Абе да! :lol:

Lucho
12-06-2013, 16:15
Егати глупостта. Това при кои момичета работи? 6ти клас?

Да оставаш специално на компютъра, заради някоя, която ти е никаква, е жалко.
Да си измисляш причини, че трябва да ходиш някъде е още по-жалко.
А най-жалкото е, че ще си отмениш уговорката заради нея.

Вместо тя да ти търси вниманието...

Бащата се изказа, както винаги, на място! РЕСПЕКТ!

Иначе по темата - момче ли си, или си момиче?

А цъкането на снимки не показва нищо - много народ цъка де що му попадне пред очите без да вкарва особен смисъл в това. Особено женорята.

ivko94
12-07-2013, 11:22
И аз имам същият проблем,само че момичето до колкото знам харесва друго момче,а аз искам да я поканя на среща как точно да стане ?

anonymous708973
12-07-2013, 11:27
Не съм казал, че е само мъжка роля. Чете ми коментарите по-внимателно.

Прочетох ги. Написа "вместо тя да му търси вниманието" - що пък само тя да трябва да го търси, м?

Ама за останалото съм съгласна - кви са тия измисляници на уговорки, толкова ли не можете да свалите момиче без да лъжете и да си съчинявате простотии?
На мен много миличко би ми станало, ако някой си отмени уговорка заради мен, даже и ще му повярвам, каквато съм наивна понякога :д Ама после да разбера, че е било съчинен филм... тъпо ще ми стане.

pure_girl
12-07-2013, 11:37
Прочетох ги. Написа "вместо тя да му търси вниманието" - що пък само тя да трябва да го търси, м?

Ама за останалото съм съгласна - кви са тия измисляници на уговорки, толкова ли не можете да свалите момиче без да лъжете и да си съчинявате простотии?
На мен много миличко би ми станало, ако някой си отмени уговорка заради мен, даже и ще му повярвам, каквато съм наивна понякога :д Ама после да разбера, че е било съчинен филм... тъпо ще ми стане.
Пу...