PDA

View Full Version : Къде да излизаме с гаджето?



geridepp
12-04-2013, 07:41
Здравейте. Надявам се да няма скорошна подобна тема. Бих искала да ми помогнете с интересни идеи за прекарване на време с приятеля ми, защото сме много затруднени с креативността и през 90% от случаите се гушкаме на топло в къщи. През останалото време сме на кино или още по-рядко- в някой магазин. Дали има нещо, което да правим в студеното време без да ни доскучава през първия половин час от дейността?

DisappointedDreamer
12-04-2013, 07:54
Нови ресторанти, посещения в музей, библиотеки, разходки навън, ако сте топло облечени. етц етц

SonataArctica
12-04-2013, 07:58
Пътувайте, караоке барове, отидете някъде да курорт, кънки на лед, пързаляне с шейна 8-)... Има много местенца където може да ходите.

Иво
12-04-2013, 10:20
Ресторанти, музеи, библиотеки о_О... звучи доста нереално от устата на 17 годишна девойка. Незнам съфорумците с какви средства разполагат, но не е особено лесно постоянно да си позволяваш подобни глезотийки (пък ако можеш - чудесно).
Какво предпочитам да правя аз, като вземем под внимание, че живея във Варна - в редки случаи на кино; разходки в някой от моловете просто да видиш какво има (аа я виж това как ще ти стои хаха); има доста места от които се вижда целия град - обичам да ходя там, когато има с кого. Предимно разходки.. без значение дали е топло или студено. Зимата разбира се е малко по-кофти (освен, ако не си ескимос и не си свикнал с отрицателните температури). Но ако на вас като двойка не ви идва нищо на ум, което да правите и да запълвате времето си...

DisappointedDreamer
12-04-2013, 10:41
Под ресторант нямам предвид нещо луксозно и скъпо. Може да е фаст фуд ресторант. Живея в Стокхолм, Швеция, където стандарът на живот е много по-скъп и следователно стоките и слугите са също. И въпреки това, веднъж на всеки две седмици излизаме с приятеля ми на ресторант, където пръскаме по около 10-15 евро. Съвсем нормална цена, за тукашния стандард.

Музеи - на няколко пъти сме ходили с приятеля ми да посещаваме галерии. Веднъж посетихме Fotografiska, веднъж Moderna museet, веднъж Vasa museet и т.н. и т.н. Много отпускащо е и приятно. Пък и научаваш нещичко, докосваш се до нещо.

Има библиотеки с вградени кафета в тях - много разпускащи места, където можеш да грабнеш книга и едно кафе, или пък просто да прекараш време с компания.

Да, на 17 години съм, приятелят ми е на 18 и въпреки това посещаваме такива места. Какво е толкова нереалното?

И кое му глезотийката на това да посетиш библиотека или музей? О.о

Иво
12-04-2013, 10:59
OFF: За мен ресторант - означава ресторант, а не McDonalds или Subway. Може би точно, защото НЕ живееш в България НЕ разбираш "кое е толкова нереалното" на написаното от теб. Както и да е - това е моето мнение и НЕ съм го написал, за да те обидя или засегна, а за да дам идея по темата.

xoxi
12-04-2013, 13:40
^ Аз живея в България и пак не разбирам кое е нереалното в случая.
Рядко срещано - да. Но е абсолютно реално.
Колкото и невероятно да звучи, не всяко момиче на 17 прекарва времето си само по кафета и дискотеки.
Да посетиш библиотека, някой музей и ресторант излиза дори по-евтино от една вечер в дискотеката.

anonymous708973
12-04-2013, 13:47
OFF: За мен ресторант - означава ресторант, а не McDonalds или Subway. Може би точно, защото НЕ живееш в България НЕ разбираш "кое е толкова нереалното" на написаното от теб. Както и да е - това е моето мнение и НЕ съм го написал, за да те обидя или засегна, а за да дам идея по темата.

Аз не живея в България едва от 3 месеца и пак не разбирам кое е нереалното. Музеи и библиотеки откога е равно на глезотия?

В смисъл... на човек, който предлага обиколки по моловете като начин за разпускане за ДВОЙКА, нормално да му се струва странно.

Иво
12-04-2013, 15:17
Ок, чудесно! Страхотно дори. Само че, не виждам каквото и да е предложение от ваша страна освен упреци към това, което съм написал.. направете и вашите предложения, вместо да се опитвате да "показвате" кое е правилно и кое не.
Според мен, по-голямата част от младежта не би се втурнала да разглежда музеи и да вечеря в ресторанти. И пак казвам... това си е мое мнение и не ангажирам абсолютно никой да се съобразява с него. Не казвам, че е лошо да посещаваш подобни места. И въпреки всичко МИСЛЯ, че повечето на възраст между 17-20 години не прекарват ежедневието си в музеи и ресторанти..

DisappointedDreamer
12-04-2013, 15:20
Ще се учудиш колко от моите 17 годишни връстници в България посещават такива места.

anonymous708973
12-04-2013, 15:20
Е, за това си прав, разбира се, затова и се дава тази идея. Какъв е смисълът, ако напишем нещо, което вече са се сетили :)

Auriss
12-04-2013, 15:26
Живея в Стокхолм, Швеция, където стандарът на живот е много по-скъп и следователно стоките и слугите са също

ахуауахаухуауаха :cool:

DisappointedDreamer
12-04-2013, 15:34
услугите, де 8-)

ей!

girlwithblueeyes
12-04-2013, 15:56
Може да спортувате заедно
Да ходите на фитнес
Да тичате заедно
Някой спомена кънки на лед също е страхотна идея
Да посетите някое спортно събитие
Театър
Оперета


Зависи какво харесвате и какви интереси имате . Горните споменати важат само ако и двамата се интересувате от спорт иначе няма смисъл . Идеите на Дриймърката също въобще не са лоши нито ги намирам за страннии . Всъщност въобще не са лоши и самата аз смятам да се възползвам от тяхк огато с моят имаме повече свободно време . Има доста прекрасни забележителности в Мюнхен .

DisappointedDreamer
12-04-2013, 15:57
Театър също звучи супер <3 Преди няколко седмици посетихме постановка на Fröken Juliе :)

nevermind...
12-04-2013, 16:08
Ок, чудесно! Страхотно дори. Само че, не виждам каквото и да е предложение от ваша страна освен упреци към това, което съм написал.. направете и вашите предложения, вместо да се опитвате да "показвате" кое е правилно и кое не.
Според мен, по-голямата част от младежта не би се втурнала да разглежда музеи и да вечеря в ресторанти. И пак казвам... това си е мое мнение и не ангажирам абсолютно никой да се съобразява с него. Не казвам, че е лошо да посещаваш подобни места. И въпреки всичко МИСЛЯ, че повечето на възраст между 17-20 години не прекарват ежедневието си в музеи и ресторанти..

Да, разбира се, повечето хора на възраст между 17-20 години са малоумни..

BlackEyedPeas
12-04-2013, 16:41
С театър е добра идея, скоро видях там една влюбена двойка, колкото теб може би. Забавни са и винаги ще ви е интересно. Може да ходите да хапвате нещо ново, например да си направите нещо като списък да вкусите неща, които никога не сте и започвате в градът ти да търсите такива заведения. Музеи предложиха по-горе, да, също е забавно. Това да посетиш музей не означава, че си нърд. Може ако е по-топло времето някоя вечер (или ден, както си решите) да отидете на покрива на някоя сграда и да пуснете летящ фенер, пък и е романтично. На някои закрит басейн можете да отидете ако има в градът ви или в близост. Може да си направите списък с всички забележителности в града ви (паметници, реки, ако имате и водопад, има много забележителности) и да ги посетите. Пикник можете да си направите и тн. Идеи - много, зависи какъв вкус имате.

baby_baby
12-04-2013, 16:45
Ходете на болулинг,билярд,на някои клуб има много места където да ходите

~LadyCrawley~
12-04-2013, 18:57
Коледните базари по това време са много приятно местенце.

leadyflame
12-04-2013, 19:15
На билярд ходетете, примерно.

Dam Yeo Wool
12-04-2013, 19:39
Пътувайте,караоке барове,отидете някъде да курорт,кънки на лед,пързаляне с шейна 8-)...
Има много местенца където може да ходите.

Много ми харесаха идеите за кънки на лед и пързаляне с шейна. Определено е много забавно!

Аз мога да предложа същото + кино,ресторант,боулинг,бил рд,театър,цирк. - Арена е забавно място.
Вкъщи също можете да се забавлявате,например домашно кино,избирате си храна. Приятна атмосфера..

http://smileys.svatbata.org/set-01/99.gif Файтинг! http://smileys.svatbata.org/set-01/99.gif

Fantasyyy
12-04-2013, 20:47
Ми ходете на ресторанти, на кино, на театър, на планина и т.н. Има много места на които можете да отидете.

trabi_bs
12-05-2013, 00:15
make a love :d

Tsukuda_Hiroshi
12-05-2013, 06:12
^Това също! ;)
Ами отидете на гости на баби, дядовци - зима е: време е за гушкане на топло, пиене на чайове и спиртни напитки ;)
Иначе - отидете на РС-клуб, разцепете се на CS,примерно... Ако той има кола, отидете някъде на някоя хижа само двамата, пътувайте на стоп... Ходете на фитенс заедно, сгответе си нещо,

Hilary_
12-05-2013, 06:31
брей .. малко ли молове пълни с кина, playground, кафета, ресторанти, магазини ако щеш, има?
А да не говорим за всичко извън тях.
Не разбирам как са ти се изчерпали идеите, нима излизате всеки ден? Ако е така е разбираемо ..

anonymous708973
12-05-2013, 13:36
брей .. малко ли молове пълни с кина, playground, кафета, ресторанти, магазини ако щеш, има?


Разбира се, перфектното място за една двойка. Да живее молът.

DragonLady
12-05-2013, 13:50
Ходете по заведения, кафета, билярд, боулинг, и други подобни игри. Излезте и се вижте с общи приятели. Някъде на кино може да идете, на разходка ако времето не е голям студ, на театър и тн.
А това, че сте си останали у вас/тях също не е повод да скучаете. И ние с приятелят ми зимата се застояваме повече у тях, но все се намира какво да правиш. Например секс, гледане на някой филм ( сериал, може дори анимациики ), да играете заедно някоя компютърна ( или пък не ) игра, да си призная имало е случай по 2-3 часа да се трепем на мортал комбат 9ката и да не ни писва. Да гледате телевизия, или да сготвите нещо заедно.

girlwithblueeyes
12-05-2013, 14:23
Точно пък мола е толкова изтъркано че няма накъде .

fUcKsMiLe
12-05-2013, 14:34
Дриймърката спомена нещо за галерии. Това е толкова успокояващо!
Жалко, че няма много на/около мястото където живея.
В края на Декември, ако все още са там, ще отида да видя картините на братовчедка ми <3

Това за мола - аз лично бих ходила там само заради киното. Уютно, приятно и забавно...
Иначе кафета, механа - всяко заведение с хубава музика, храна и/или напитки става.
Предпочитам да съм вкъщи или у тях. Можем да гледаме филми, сериали, да готвим,
да гледаме снега през прозореца с кафе/мляко с какао/вино и да си говорим,
да правим секс когато ни скимне, да сме си само двамата.
Може да поканим и други по някое време, да се забавляваме.
Или пък да идем на гости на някой приятел и да си направим филмова вечер или купонче.

Може да си комбинирате хобитата по някакъв начин. Например, ако някой от вас рисува на хартия,
а другия с програма на PC, може да направите нещо общо. Знам, че не е среща, но е нещо,
което примерно сте направили заедно, докато сте се забавлявали супер много.

Hilary_
12-05-2013, 16:21
Разбира се, перфектното място за една двойка. Да живее молът.
Е да .. в Пловдив не са толкова интересни.

Tsukuda_Hiroshi
12-05-2013, 17:38
Е да .. в Пловдив не са толкова интересни.

На пловдивския му уважавам само киното. Ама то всеки ден кино...

tori
12-05-2013, 17:43
Ние все сме недоспали и като се видим ядем и спим. :д Иначе си намерете още някоя двойка и се учете/играйте карти. С часове не сме ставали двете двойки в компанията. Компютърна игричка някаква, паркове, кина, боулинг, билярд, в тях, във вас, запишете се на някой спорт заедно или на танци.

anonymous708973
12-05-2013, 18:42
Е да .. в Пловдив не са толкова интересни.

:D

БОЖЕ, такава кифла си, че няма накъде!

Hilary_
12-05-2013, 18:57
БОЖЕ, такава кифла си, че няма накъде!
Има, има .. :lol:

crazyshitman
12-05-2013, 20:06
абе като ви чета коментарите, ако всяка иска да ходи по мол,кино, по добре да се самоубия.. не заради други ами щот смятам че 1 двойка не е толкова важно къде са стига да са заедно, не значи че всеки път трябва да се гледат филми пред компа ..ама не виждам нищо лошо в това да сте някъде само 2 мата без да има още хиляди хора около вас.. май верно в последно време се замислям че без приятелка е най-добре

DisappointedDreamer
12-05-2013, 20:11
^Авторката иска съвети. Получи ги.

Това за мол и киното - за мен, са отвратителни идеи. Ама, разни хора, разни идеали.

anonymous708973
12-05-2013, 21:55
абе като ви чета коментарите, ако всяка иска да ходи по мол,кино, по добре да се самоубия.. не заради други ами щот смятам че 1 двойка не е толкова важно къде са стига да са заедно, не значи че всеки път трябва да се гледат филми пред компа ..ама не виждам нищо лошо в това да сте някъде само 2 мата без да има още хиляди хора около вас.. май верно в последно време се замислям че без приятелка е най-добре

Да, намрази сега всяка жена заради една кифла.

102
12-05-2013, 22:01
май верно в последно време се замислям че без приятелка е най-добре

така така

crazyshitman
12-05-2013, 22:42
Да, намрази сега всяка жена заради една кифла.

не казах всички ама доста голям брой "Д не съм стъпвал в мол от 2 год сигурно .. забравих даже кво прайх там последния път .. но определено има доста хора,двойки които си ходат там ..лошо няма.. всъщност има но не ми се пише, просто мен не ме кефи : )

heartshapedbox
12-05-2013, 22:47
Нови ресторанти, посещения в музей, библиотеки, разходки навън, ако сте топло облечени. етц етц

Да!
Добавям и галерии с някакви яки изложби (ако не спадат към музеите де).

leadyflame
12-06-2013, 03:44
Правилно се ориентирате, ама инетересите на давамата не са ясни нико му.

NissaN
12-06-2013, 12:51
Идете играйте джаги събирайте се и с други приятели.

geridepp
12-09-2013, 08:39
Много съм благодарна на всички, имате наистина свежи идеи, които мисля да предложа на приятеля ми в най-скоро време. Иначе не излизаме всеки ден, но сме всеки ден заедно и стоим у тях и просто не сме креативни :D Ще сте ми от полза :)

Tsukuda_Hiroshi
12-10-2013, 06:33
Купете си телевизионна игра. От ония дъртите, с дискетите :) Скъсайте се на Танкове, Супер Марио, Сноу брос... :)