PDA

View Full Version : Кандидатстване след 7 клас Пловдив



VasiG
12-04-2013, 12:53
Здравейте! Значи, аз съм седми клас и съм много затруднена с избирането на гимназия след изпитите. Попринцип ми се иска нещо с език, по-точно английски, но ми казват, че това мога да го уча навсякъде. И все пак искам в някоя елитна гимназия в Пловдив. Мислех за Руската или Английската, но особено в Английската рейтинга спадна. Също ми казват, че ми се отдава рисуването, обаче незнам дали ми се иска с това се занимава... Та! Ще ми е много от полза да ме насочите на някъде. :)

anonymous708973
12-04-2013, 13:23
Да учиш английски като първи език е загуба на време, защото вторият ще ти куца много. Запиши английски като втори и си харесай я немски, я италиански, я френски, я испански за първи.
В Английската ниво спадна драстично и има преподаватели, които са пълен, ама пълен потрес, обаче това си го знаем само ние. С висока диплома от там доста чужди университети са ти отворени, а от 2 години има и добра програма за извънкласни дейности :)

VasiG
12-04-2013, 13:37
Мерси, мислих за гимназията Сценични Кадри, защото много ме радва актьорското майсторство.. а също и за ОМГ, защото и там се изучава език, пък и се слави повече...

anonymous708973
12-04-2013, 14:22
"слави се повече" е доста субективно.
Учениците от езиковите гимназии ходят на уроци по математика, а тези от математическите - по език. Избери си.

VasiG
12-04-2013, 16:05
МНОГО ми е трудно да избера, но във всеки случай НЕ искам да ходя на уроци! Мислех за езикови, но ме навежда към математическата.. незнам .. незнам :/ Иначе пишете хора, моля .. почвам да се паникьосвам!

anonymous708973
12-04-2013, 16:28
Добре де, по кое повече те бива - езици или математика?

anonymous895156
12-04-2013, 16:32
Учениците от езиковите гимназии ходят на уроци по математика, а тези от математическите - по език. Избери си.

За първото съм донякъде съгласен, но в математическите гимназии като цяло нивото на преподаване на езиците е съпоставимо, а и на места по-добро с това в езиковите от същия ранг.

VasiG
12-04-2013, 16:53
Ами по-лесен ми е езика, но математическата нали има и езикови паралелки..

iwweto98
12-05-2013, 08:55
Аз ти препоръчвам ГХП - може да си чувала лоши неща, но училището е супер. Аз съм с АЕ и немски и да ти кажа, не искам в друго училище. Учителите са супер, нивото на преподаване също. Сградата е стара, но това няма никакво значение. И хората са супер добри и приятни. Малко в 8ми клас ще имаш 18 часа седмично по езика ( английски, френски, немски или руски), но навсякъде е така. Всички учители, които преподават езици за печени,а и не само те. ;) Успех! :)
П.П. За да влезеш тук, ти трябва повече БЕЛ и история, математиката не е чак толкова важна - имаме по 3 часа седмично математика, миналата година също.

mayaaa
12-06-2013, 17:46
Еми, аз съм в МГ-то вече 4 години и мога да ти кажа, че е много добро. Преподаването наистина е на високо ниво, особено по математика (имам приятел, който е бивш ученик в МГ-то, а после отиде в Американския колеж и каза, че дори и там математиката е по-слаба). Иначе, другите езици (НЕ, ФЕ и може и друг да имаше) не ти препоръчвам да учиш в МГ-то, като първи. За преподавателите не съм сигурна, но на тези паралелки не е добър балът и най-малкото ще си с някакви идиоти в клас :D А иначе ако искаш английски имаш два варианта, които мисля, че ще са добри за теб: Природо-математическа паралелка с английски и компютърна графика.
Първото си нямам и на идея защо се казва "природо-математическа", но е доста добре, като бал и ще си научиш езика. 18 часа на седмица са в подготвителната година и после не знам по колко стават. Аз съм в такава и се радвам много за избора си!
Второто е с 15 часа (ако не греша нещо) и с засилено изучаване на изобразително изкуство и там подобните му производни. :D Малко трудна може да ти дойде първата година, но не е, като да трябва да се плашиш. А бе, по-малко часове са език, ама пак стават за ученето на английски, а ако ти харесва да рисуваш ще ти е добре. Също и излизаш с много знания за графични и растерни програми, което определено ти е голям плюс. Аз много време се чудих между двете паралелки.
За компютърната графика обаче трябва да се подготвиш и за изпит по ИИ. Можеш да си избереш м/у модулна композиция (Пр: http://www.burgasschool.com/dyga/kompozicii/3.jpg, http://www.burgasschool.com/dyga/kompozicii/7.jpg) или човешка фигура май беше вторият вариант. Балът, не знам, как точно се образува, но с хубави оценки по БЕЛ и математика и да не изкараш до там добра по ИИ можеш да влезеш.
А бе, надявам се да съм ти помогнала! Много мога да ти кажа за МГ-то, ако има още нещо - питай на ЛС, че тук може и да не го видя.