PDA

View Full Version : Персийски котки, КОТКИ, КОТКИ!



VasiG
12-04-2013, 17:17
Здравейте! Такааа, купиха ми персийско котанче, на което много се радвам (знаете ги едни пухини сладури :) ), рижо, момче. На 9.12 прави два месеца. Имам много въпроси за отглеждането главно на котетата, като например, днес го изкъпахме, защото имаше едни, така да кажа, буби в корените на козинката. Паднаха. Незнам дали ще се появят отново за това казвайте, ако знаете, какво е. Трябва скоро да го ваксинираме и ще го водим, обаче всеки ми казва различно какво да му даваме, като например хапчета, капки, пудри, инжекции и т.н. Знам, че сигурно там ще ми обяснят там, но да си знам предварително на каква фирма или от къде да купувам въпросните обезпаразитяващи джунджурии. ( казаха ми някакви български хапчета и незнам ). Отделно пък сега много го сърбят ноктите и само ме драска, незнам да му се карам ли или да го остава докато му купим някаква играчка, и зъбите щели да му падат.. Най-важното сега ми е кога ще почне да се разгонва и да ми опикава всичко. Зима е и немога да го оставя на терасата, пък и ми казаха, че ще ни подлуди от мяукане.. А и да сме му купили плюшена играчка, която да (абе знаете).. Съветвайте ме, как е с вашите котета или какво да правя. :–)

~LadyCrawley~
12-04-2013, 17:52
Ти котка като всички останали котки ли ще отглеждаш или динозавър? На терасата не можеш да я оставиш, няма да мяука толкова, че да не можеш да я понасяш...прекалено много са те наплашили. И ноктите и зъбите-всичко ще си минава от само себе си и много бързо ще му свикнете на грижите. Само повече сресване на козината и за тези паразити-консултация с ветеринар или някой, който си е имал работа с персийски котки.

Getyourfreakon
12-04-2013, 17:58
Иъл, колко лигаво написано

mayaaa
12-06-2013, 18:10
За паразитите и другите неща питай ветеринаря. Ние не сме специалисти.
А за драскането - от сега те предупреждавам, има няколко месеца, докато котките са малки, когато са непоносими и непрекъснато хапят и драскат, но това отминава, да не се плашиш. И да, не си дръж котето на терасата...