PDA

View Full Version : Kак да стана по-нахакана?



pure_girl
12-04-2013, 17:23
Здравейте. От малка съм по-тиха и срамежлива. Иска ми се да съм по-нахакана и наперена, да вдъхвам повече респект у хората, когато си скромен и мълчалив всички ти се качат на главата и си позволяват да ти злобеят дори открито. Според вас как мога да се променя и да стана няколко идеи по-нагла?

wartburg353
12-04-2013, 19:18
http://maitapi.com/lyubopitno/1206-rakovodstvo-za-prohozhdashti-kifli

an7raks
12-04-2013, 19:22
Здравейте. От малка съм по-тиха и срамежлива. Иска ми се да съм по-нахакана и наперена, да вдъхвам повече респект у хората, когато си скромен и мълчалив всички ти се качат на главата и си позволяват да ти злобеят дори открито. Според вас как мога да се променя и да стана няколко идеи по-нагла?
Купи си арбалет и простреляй няколко съученика на случаен принцип, така вече всички ще те уважават.

shades
12-04-2013, 19:57
Здравейте. От малка съм по-тиха и срамежлива. Иска ми се да съм по-нахакана и наперена, да вдъхвам повече респект у хората, когато си скромен и мълчалив всички ти се качат на главата и си позволяват да ти злобеят дори открито. Според вас как мога да се променя и да стана няколко идеи по-нагла?

недей , това е нужно за мъжете ;)

момичетата трябва да са нежни и гальовни

бъди мила и ще попаднеш на някого който ще го оцени ;)

seek&destroy
12-04-2013, 20:35
Няма как да станеш друга, или си "наперена" или не, опитът да се правиш на друга само би допринесъл още повече за комичната ти визия.

an7raks
12-05-2013, 05:14
недей , това е нужно за мъжете ;)

момичетата трябва да са нежни и гальовни

бъди мила и ще попаднеш на някого който ще го оцени ;)
Да, ама сега е модерно момичетата да са кучки, а момчетата - мутри...

Bukuuu
12-05-2013, 09:01
Не е нужно да си нахакана, за да не позволяваш на хората да ти се качват на главата. Мен лично такъв тип хора ме отблъскват. Особено като видя такова момиче.. адски смешно ми е.

Bitterness1
12-05-2013, 10:32
Не е нужно да си нахакана, за да не позволяваш на хората да ти се качват на главата. Мен лично такъв тип хора ме отблъскват. Особено като видя такова момиче.. адски смешно ми е.
В моя клас на нахаканите и злобните гледаха с респект, а такива тихи и скромни като мен ги мачкаха.

anonymous708973
12-05-2013, 10:46
Вие под нахакана разбирате ония селянки, дето дъвчат дъвка с отворена уста, перят се на всички и ходят с походка тип "светът е в краката ми"?

Пфу, добре, успокоих се.

pure girl, личното ми мнение е, че е добре една жена хем да бъде женствена и нежна, когато е необходимо, хем да може да скръцне със зъби и да покаже ясно, че с нея човек не може да се ебава. Женските оръжия са много разнообразни, моля тук да ми скачате вкупом, нямам предвид манипулация и т.н. низки методи.

anonymous895156
12-05-2013, 12:47
под нахакана аз разбирам да се държиш като пантерата

anonymous708973
12-05-2013, 12:57
под нахакана аз разбирам да се държиш като пантерата

И аз смятам, че околните имат такова мнение за мен,
ама като прочетох горните коментари... явно не.

Bitterness1
12-05-2013, 13:06
А пантерата как се държи?

anonymous708973
12-05-2013, 13:08
Отваря се тука :д

Bitterness1
12-05-2013, 13:22
Кое си отваря?

girlwithblueeyes
12-05-2013, 13:26
Защо по дяволите повечето си представят някава зла кучка под нахакано момиче?!
Наханоста трябва да върви ръка за ръка с нежноста и женственноста .
Нахаността не се състои в това да псуваш като каруцарка и да унижаваш другите а да ги поставяш на мястото със стил и усет. Не е нужно да мачкаш и тъпчеш всеки особено по слабите за да се покажеш колко си готин и нахакан . Освен това тази наханост трябва винаги да е подплатено с нещо . С някакво място в обществото където се намираш иначе тя няма никаква стойност.

anonymous708973
12-05-2013, 17:44
my thoughts exactly :P

vmgret
12-08-2013, 00:58
Aз харесвам срамежливи момичета :oops:

t.A.T.u.
12-08-2013, 07:08
Кой иска да си „по-нахакана“? Ти или другите? И какво изобщо трябва да значи това? Просто си прави каквото искаш, без да ти пука и няма да имаш проблем. А може тогава и за „нахакана“ да минаваш, но това не е най-важното...

Ospi
12-08-2013, 14:47
Не е нужно да си по-отворена и нахакана за да получаваш уважение. Можеш и да бъдеш забавна и да гледаш на нещата от забавната страна. Когато някой прояви неуважение, просто се смей и не го приемай сериозно. Честно ти казвам, в главата си може да мислиш, че това е тъпо и излизаш проста, но повярвай ми - вбесява ги. Иначе ако твърдо си решила да станеш отворена, не става веднага. Не е лесно да си промениш държанието за нула време.

Violenza
12-09-2013, 09:14
Защо по дяволите повечето си представят някава зла кучка под нахакано момиче?!
Наханоста трябва да върви ръка за ръка с нежноста и женственноста .
Нахаността не се състои в това да псуваш като каруцарка и да унижаваш другите а да ги поставяш на мястото със стил и усет.
Тази дефиниция обаче си е лично твоя и няма нищо общо с тълковната такава. Нахакан е абсолютен антоним на женствено и нежно, за Бога.

girlwithblueeyes
12-09-2013, 10:39
А не мислиш ли ,че една жена трябва да бъде и двете ?
Всичко според ситуацията .
Както споменах аз под наханост не разбирам грубост или селяния .
Има си ситауции в които трябва да покажеш малко по остър характер
Освен това никъде не съм казала че нахано и женствено са синоним . Просто казах че една жена трябва да има и от двете и да ги използва според ситауцията .

Violenza
12-09-2013, 10:53
Както споменах аз под наханост не разбирам грубост
Ами именно. Погледни някой тълковен речник тогава, преди да си измисляш нови дефиниции, 'щото "една жена трябвало да бъде...". :cool:

Supernaturalfan
12-09-2013, 11:09
Купи си арбалет и простреляй няколко съученика на случаен принцип, така вече всички ще те уважават.
Аз гласувам за това.

DisappointedDreamer
12-09-2013, 15:48
Здравейте. От малка съм по-тиха и срамежлива. Иска ми се да съм по-нахакана и наперена, да вдъхвам повече респект у хората, когато си скромен и мълчалив всички ти се качат на главата и си позволяват да ти злобеят дори открито. Според вас как мога да се променя и да стана няколко идеи по-нагла?

Според мен не трябва да си поставяш за цел това да станеш "по-нагла", а да успееш да се превърнеш по-дръзка, по-отворена и по-смела. Аз лично не съм човек, който би се стремял към усвояването на наглост, защото го визирам като негативно качество.

Как би могла да постигнеш качествата, които изброих ли? Първото нещо, което ми идва на ум (и което асоциазирам с търсения от теб респект) е знанията. А те се придобиват от опитът. А той идва най-често с годините. Малко разочароващо, но промяната не е нещо, което става за едно денонощие. Идва с месеци и години. Стреми се към това да усвоиш колкото се може повече знания. Това не само ще ти даде възможност да говориш и споделяш повече, и по този начин елиминирайки тихата ти и мълчалива личност, а ми и ще ти вдъхне увереност и самочувствие. Хората харесват хора, които излъчват самочувствие, защото го асоциазират със сигурност и власт.

Другото, което ми хрумва е да се стремиш да избягваш допускането и повтарянето на грешки, и най-вече: съденето на други хора. Не си поставяй граници, не ограничавай контактите си, недей да отхвърляш някого, само защото той не споделя същите виждания като теб. Напротив, приеми го повече, защото точно той ще те научи на нещо. Характерът на хората не е единствено черен или бял на цвят. Стреми се да даваш обективно мнение; не се страхувай да казваш нещо, което ти е на ума, само защото знаеш, че еди-кое си лице не би харесало това. Фактът, че получаваш критика ще означава, че правиш наистина нещо правилно. Избягвай конфликти. Стреми се да опознаваш хората, защото по този начин ще опознаеш и себе си.

Успех като цяло. :)

an7raks
12-09-2013, 17:09
Нахакан е абсолютен антоним на женствено и нежно, за Бога.
Тук леля е абсолютно права...