PDA

View Full Version : Предимно за братята - момчета хахаха



lightbulbbbb
12-05-2013, 00:25
Здравейте на всички. Тъкмо се регистрирах в този форум, защото честно казано ми трябваше пространство, в което да задам въпроса си анонимно, по обективни причини, но това е без значение де. От София съм и съм на 18 години. Преди всичко знам, че тука е пълно с всякакви хора и на много от тях въпросът ми няма да им хареса, но все пак търся няква форма на съвет, че не знам кво да правя. Проблемът е в това, че най-добрият ми приятел ми каза, че...така да го кажем ме харесвал повече отколкото само като приятел иии не знам честно казано как да реагирам и малко ме втрещи цялата ситуация де...има ли някой, който да е попадал в такава ситуация или ако не сте, ако се поставите в нея, как бихте реагирали, какво бихте казали? Нормално ли е да чувствам малко дискомфорт и сякаш да се дърпам от него несъзнателно и не грубо и видимо де, но просто някак си така вече е различно и като че ли не мога да си се шегувам и да правя всичко както преди съм го правил, просто, защото ме е страх да не разчете нещо грешно (все пак всички момчета си имаме някой по закачливи ебавки, които обикновено са само ебавки ама сега е малко странно и не знам дали е нормално да се чувствам аз така). Та да, горе долу това е иии ако стане няква дискусия стане, ако не много му здраве, ще му мислим нещо сам хахаха! Благодаря ви предварително

Fucking_perfect
12-05-2013, 01:55
Аз като цяло не разбрах нищо...Вие сте момчета, така ли ? Ако съм разбрал правилно, просто ако си истински приятел няма да му биеш шута и ще му обясниш по най-цивилизован начин, че нямаш нищо против сексуалната му ориентация, но не желаеш да има напразни надежди с теб, е ако не си гей и ти де. :)

Tsukuda_Hiroshi
12-05-2013, 05:09
Сега всички ще почнат: "Ти си трол, ти си трол"... :) Дори и така да е, много ме радва факта, че си написал всичко ГРАМАТИЧЕСКИ ПРАВИЛНО!!!
Не съм попадал в подобна ситуация и се надявам да не попадам. Не за друго, а просто не искам отношенията ми с най-добър приятел да са толкова обтегнати. Не мразя хомосексуалните нито пък имам предрасъдъци спрямо тях. Моят съвет е да поговориш с момчето. Да му обясниш, че ти си хетеро (в случай, че си), че искаш да си останете само приятели и че не гледаш на него по по-различен начин от преди.
Реално би било глупаво и гадно да му дадеш червения картон, защото е гей. Той е същия човек, който е бил и преди, просто е осъзнал, че е обратен и че има влечение (не знам за чувства) към теб. Това не го прави по-лош от преди или по-различен. Просто говори с него. Разберете се като хора!

lightbulbbbb
12-05-2013, 16:16
Да, може би не споменах, че аз съм момче също, съжалявам. Ами не аз не съм изпитвал влечения към момчета досега, но все пак искам да съм приятел с него. Другият проблем, е че не мога да се държа с него по абсолютно същия начин както преди след като знам това. В смисъл, не че съм груб или го гледам странно, но определено имам едно допълнително чувство в себе си, което не мога да обясня и например не се чувсвтам ОКЕЙ да съм супер близък с него физически. Преди сме имали някви закачки (както казах, предполагам всеки е имал такива базици) и като най-добри приятели се е случвало да спим на едно легло по купони или по хижи, но само дотам. Сега например знам, че ще ми е супер неудобно ако пак го видя, че не може да намери точно място да спи и да го поканя при мен да спи (всичко това е примерна ситуация, но предполагам разбирате за кое чувство говоря, бих го нарекъл инстинкт или не знам). Дали е нормално да изпитвам такова чувство, за момента успях да го говоря само с майка ми честно казано хахаха и тя ми каза, че е и че ако не всички то почти всички хора имат инстинктивно отдръпване от хора, които са им се обяснили в любов. Тука сте ми връстници, искам да видя дали отговора ще е различен...

Tsukuda_Hiroshi
12-05-2013, 16:27
Не всички се отдръпваме от хората, които са ни се обяснили в любов. Отдръпваме се само от онези, чиито чувства не споделяме. И да, нормално е да го имаш този..."инстинкт", както го нарече. Просто си предпазлив. Държиш на него като на приятел и не искаш да го обидиш или да му дадеш някакви поводи за надежда. Добре е, че си се замислил за всичко това, а не си реагирал първосигнално със "бЕгай бе, педал" или нещо такова.
Според мен наистина трябва да обясниш на това момче как се чувстваш. Как ТОЧНО се чувстваш. Мисля, че ще те разбере. ;) Освен това - цялата ситуация е свързана И с него, така че го касае.
***
Чест ти прави, че си говорил с майка си за проблема. Вече все по-малко млади хора общуват на подобни теми с родителите си, а според мен това е голяма грешка. Иска ми се 1 ден да знам, че детето ми ще споделя с мен. Все пак там, на където то е тръгнало, аз съм бил отдавна.

Auriss
12-05-2013, 16:27
ахахах :lol:

Двата коментара отгоре са си на място.

А другото би трябвало да отмине с времето. Не ти ли се е случвало някое момиче да те харесва, пък ти нея - не ? Няк'во конфузно е, ама ако видиш, че се е усетила, че няма да се получи просто и си е продължила напред дори става добра тема за ебавки.

Или му намери мъж :cool:

lightbulbbbb
12-05-2013, 16:58
До известна степен имаш право, но чак до ебавки не съм стигал хахаха, малко ще ми е прекалено. Иначе, може би сте прави, благодаря ви много. Макар и да съм го говорил с майка ми и тя да е относително млада по душа, все пак е различно да го чуя от хора, с които се очаква да споделяме еднакви интереси и пр. А относно говоренето с нея, не знам, така са ме огледали, че са ми повече приятели отколкото родители, даже може би са попрекалили имайки се предвид, че понякога аз губя уважението в някоя друга караница и забравям, че не се карам с Пешо от съседния блок. Ама това е тотално друга тема. С моя въпрос ще видя как да действам...

klimatronik
12-06-2013, 14:51
нЕ моЖете Повече да се виждате... така е най-добре за него (ако изпитва чувства)

djipsito
12-06-2013, 15:33
Съгласна съм с момчетата и браво на теб, че си такъв пич!
Тва, което ти е казала майка ти, е вярно. На мен ми се е случвало, дори да имам симпатии към човека, да изпитам един вид страх. Не знам защо.

Поговори с момчето, тва ще е най-доброто решение. Нормално е тва чувство, защото новината е още прясна, така да кажа. Не се притеснявай да го питаш каквото искаш, ако си любопитен. Тва ще те "поотчупи" до няква степен.. и ще почнеш да свикваш с мисълта.

Lucho
12-06-2013, 16:26
Какви чувства бе, вие момчета и сте или.... ?

anonymous708973
12-06-2013, 16:45
Мълчи, бе. Не всички искат да се правят на корави копелета.

Въх, ако някоя готина приятелка ми се обясни, най-много да се награбим рано или късно :д

anonymous895156
12-06-2013, 16:48
Какви чувства бе, вие момчета и сте или.... ?

здравей другарю живков

tori
12-06-2013, 17:10
Не съм момче, но айде - ще се включа, щото ми е тъпо. Според мен най-добре би било да разбереш по някакъв начин дали не се бъзика с теб. Смисъл да си свалите буквално всички карти по масата, щото сте приятели и е възможно да се гаргари. Ако продължава да не се ебава, просто му обясни, че нямаш подобни желания спрямо него и желаеш да си продължите с приятелството по старому. Обясни съвсем спокойно, че не би го съдил за това с какви хора спи и нямаш проблем с това, дори и да имаш. Вероятно е объркан и просто му трябва разбиране. Относно спането - ми спете в различни легла и толкова.
Общо взето най-ужасния изход, който си представям, е да започнеш да му показваш разни момичета, да го срещаш с подобни и нарочно да му обясняваш в подробности какво би причинил на мацката, която си хареса в автобуса или нещо подобни. И всичко това само, за да му покажеш, че дълбоко в теб не спи хомосексуален най-добър приятел.

Lucho
12-07-2013, 21:25
Мълчи, бе. Не всички искат да се правят на корави копелета.

Въх, ако някоя готина приятелка ми се обясни, най-много да се награбим рано или късно :д

При момичета не е лошо (ако са хубави - става), обаче при момчета е лошо (колкото и да са хубави). Много лошо.

anonymous708973
12-07-2013, 21:48
Наясно съм.
Моментите, в които се радвам, че не съм мъж, хаха :д

lightbulbbbb
12-08-2013, 01:46
Разбира се, че не бих започнал да му говоря за супер яки мацки и коя била яка, и кво ще и направя и пр. Това по-скоро би показало обратното - че дълбоко в себе си се опитвам да се убедя колко съм хетеро и едва ли не - "Виж ме мен, ти ако си се съмнявал, че може да се получи, то ето аз ти показвам!". Аз бих бил приятел с него постарому, но така ми започна и цялата тема, защото колкото и да искам да сме приятели както преди все пак знам, че сме правили някои неща (както примера с леглото), които сега не съм сигурен, че ще е уместно да правя, защото се чувствам леко дистанциран. Не дистанциран като да не искам да си говоря с него или пък супер видимо дръпнат, просто вътрешно не мога вече да ходя и да му мятам братски прегръдки, защото му се радвам супер много (не че ме е гнус или нещо такова, но не искам да си мисли, че ги правя само защото не съм бил искрен в първоначалния ми отговор) или както казах да го каня да спи при мен ако няма къде другаде да легне и тем подобни изяви.

BlackEyedPeas
12-08-2013, 09:39
Абе да ти кажа само не се дръж по-различно с него. Знам, че това е адски, абсурдно, не знам още какво, странно, но в никакъв случай не се променяй към него, приемай го както преди си го приемал, опитвай се да загърбиш думите му, защото, както разбирам, той ти е много близък приятел и не би искал да останеш без него (в-не-гейски-вариант). За това се опитай да го разбереш, да му кажеш какво мислиш, но не и да се промениш към него, защото по този начин доста ще го нараниш и от тази рана накрая той може да те остави.

lightbulbbbb
12-08-2013, 22:38
Е аз не се променям в начина, по който се държа като цяло или в разговорите или в емоцията, която изпитвам, но се променям към нещата, които според мен могат да го въведат в грешна посока, че и аз се чувствам така въпреки думите ми. Не мога да му кажа, че не чувствам абсолютно нищо към него по начина, по който той чувства, и същевременно да ходя и да го прегръщам и обгрижвам нон-стоп. Предполагам много момчета са имали по близки прояви с най-добрите си приятели не гейски, но по-мили. Точно такива прояви по думите му са го накарали да мисли, че и аз може да чувствам нещо подобно и затова е решил да ми каже. Ако сега продължа да правя едно към едно същите неща мисля, че няма да е най, най-удачното. Благодаря все пак, че до момента никой не е изпуснал и показал някакви признаци на тепърва навлизащ в пубертета индивид и писалите тук се отнасяте коректно.

mcfe
12-09-2013, 15:28
Нямам какво да допринеса към темата, но се радвам, че в темата предимно писаха разбрани хора.

Авторе, +1, че не си направил някаква кавга относно хомосексуалността, а си разбран и си с по-широки възгледи.