PDA

View Full Version : Есе за Хамлет ''о слабост, твойто име е жена'' СПЕШНО



angel1607
12-05-2013, 16:11
Класната ми ще бъде есе на тази тема.... също в есето трябва да обхвана не само хамлет, но и за жените ( че са слабост ) . в Помагало.ком не ми харесват есетата, то там няма почти нищо :( . 10 клас съм

BlackEyedPeas
12-05-2013, 16:29
Не разбрах какво по-точно искаш, къде ти е въпроса?

angel1607
12-05-2013, 16:35
Трябва ми есе за Хамлет, главно. Темата да е '' о слабост, твойто име е жена''. Госпожата каза, че иска да напишем в есето и за жените като цяло, че например са слабост за някои мъже, да дадем примери и така. Но главно есето да е за произведението Хамлет. Моля ти се ако можеш помогни с нещо :( .
Обаче искам есе, не интерпретативно съчинение :)
Разчитам на вас :)

angel1607
12-05-2013, 17:28
Хайде хораааа :((

SonataArctica
12-05-2013, 19:38
Начина на писане на есе е специфичен за всеки. Учителката ти със сиг. ще разбере, че си преписал. По-добре прочети няколко есета за да знаеш какво да напишеш. Нахвърли идеите си и ги подреди да заприлича на есе и го постни. Ние ще ти го проверим и пооправим :) .

PS - един от любимите ми цитати от това произведение :)

angel1607
12-05-2013, 20:54
Имаш ли есе на този цитат? Ако имаш, моля ти се постни го, няма да го преписвам, искам само да взема идеи.. във интернет няма нищо почти което да ми помогне :( ... Във всеки друг предмет съм добър , само в български език не съм.. та не искам да си развалям успеха :Х моля те постни , ако имаш есе

angel1607
12-05-2013, 21:14
SonataArctica
писах ти в скайп ;)

angel1607
12-05-2013, 21:32
посмъртно не мога да го напиша това есе . ХОРА, МОЛЯ ЗА ПОМОЩ ... не ми се получава , никакви аргументи немога да дам ... ядосвам се ... СонатаАрктика- превишен ти е лимита на лични съобщения , немога да ти изпратя нито лично , нито те има в скайп :Х.... край.. видяло се е какво ще става, Слаб 2 ...

SonataArctica
12-06-2013, 05:11
Тази вечер ще ти помогна :)

angel1607
12-06-2013, 05:27
Есето ми е днес .. На класна :Х

angel1607
12-06-2013, 09:57
Здрасти, написах го.. Ще го постна и моля да го проверите , макар че след няколко часа ще го предавам

,,О, слабост, твоето име е жена‘‘
ЕСЕ-Хамлет
Тези думи, изречени преди много години от Хамлет, важат и до ден днешен. Ще ги разгледам от няколко гледни точки- дали жените са слаби, или напротив- със своята красота те могат да се превърнат във най-голямата слабост за един мъж .
Но нека се съсредоточим върху шекспировото произведение ,,Хамлет‘‘.
Самият Хамлет е бил един вид предаден от майка си, защото тя е била вярна на баща му , но уви- месец след смъртта му , майката се жени за новият крал- убиецът на бащата на Хамлет. Тук умира една от ценностите в него- майката. Заради това казва думите ,,о, слабост, твойто име е жена‘‘. Този израз може да се разтълкува в контекста на неразумността и прибързаността в действията на майка му. Общо взето този израз покавзва, че Хамлет е отчаян.
В случая Хамлет се чувства предаден. Той е вярвал цял живот във някоя жена ( в случая майка му), тя се е превърнала в негова слабост, без нея би бил по-труден живота. Този пример мисля че е валиден не само за жените, донякъде е верен и за приятелите. Както можеш да бъдеш верен на тях, така може един ден да бъдеш предаден от тях.
Една жена може да бъде слабост за един мъж, когато той харесва нещо у нея. Понякога нейната красота, изражението й могат да омаят дори и най-силният мъж, когато това е негова слабост.
Така омаяният мъж иска да се отдаде на всеки момент с тази жена, за това той й се подчинява, тоест тя може да го контролира, а той да изпълнява всичко, само заради това, че я харесва (и е омаян)
Друг пример е наазад в изторията- как владетели на империи и велики военни са били манипулирани от жени. Също така в историята за Клеопатра, за Марк Антоний и Цезар се разказва как Клеопатра успява да предизвика огромни сътресения в римската империя. Всичко това се е получило, защото Марк Антоний се е поддал на женската сила и е бил омаян. Също така той не е бил единствения поддал се на тази сила.
Моето мнение е, че ние- хората от мъжки пол не трябва да се поддаваме на женската сила. Не трябва да се оставяме да бъдем контролирани от нежния пол, макар и да имаме слабости трябва да направим всичко възможно, за да не бъдем омаяни, защото това може да ни повлияе неблагоприятно.