PDA

View Full Version : РОК стил



lovesomeone-you
12-06-2013, 15:41
Хора- моля ви , моля ви от сърце , който знае да ми каже къде в Пловдив мога да си намеря дрехи, които са в рок стил? Нямам предвид само черни тениски на различни групи, а и дрехи като: скъсани чорапогащници, има едни панталони в черно и червено на каре, развлачени блузи, различни ризи , яки кецове и тем подобни! А ако знаете по отделно къде продават някои от тези, които съм споменала , моля ви- кажете ми пак !!!!!

tori
12-06-2013, 15:52
Един въпрос - слушаш ли рок? Просто хипотетично.

mayaaa
12-06-2013, 18:26
Един въпрос - слушаш ли рок? Просто хипотетично.
:D

Он: Еми аз знам само за На тъмно и Метъл Хевън-а (съответно на главната и пешеходния мост). Ъммм скъсани чорапогащници... Купуваш си нормални и си ги късаш? :D

baby_baby
12-07-2013, 13:19
http://www.rocklandbg.com/

vampire_girl_
12-07-2013, 13:43
http://cdn03.cdn.justjared.com/wp-content/uploads/headlines/2011/02/taylor-momsen-grove.jpg
http://www.hawtcelebs.com/wp-content/uploads/2013/10/taylor-momsen-in-maxim-magazine-november-2013-issue_3.jpg
понякога и в Бершка,ТераНова можеш да намериш подобни дрехи.Иначе Авангард,Горгона... от къде си?

heartshapedbox
12-07-2013, 14:01
В Теранова в мола гледах червени карирани панталони, даже бяха намалени.
Иначе и аз предлагам На Тъмно и Метъл Хевън.
Преди време имаше и един Рок Шоп в уличките до Кукления театър, но изобщо не знам съществува ли още.

kaRamella
12-08-2013, 13:55
Аз имам един кариран панталон, който не ми става и така и не го сложих. Пиши ми ако се интересуваш .

NeutralMilkHotel
12-08-2013, 20:27
От къде да си КУПИШ скъсан чоропогащник и размъкнати блузи? Сериозно?
Представям си как Кърт Кобейн и Сид Вишъс са ходили по магазините да си търсят блузки...
И как Къртни Лов и Нанси Спънджен са обикаляли по моловете за скъсани чоропогащници...
Излагаш се, плс.
И то половината неща дето изреди нямат пряка връзка с рок културата. Чети, гледай, слушай и живей за/с рокът, и всичко само ще си дойде на мястото.

Впрочем от Секс Пистълс са си събирали дрехите ot боклука (нали по онова време е била стачката, всеки си хвърлял боклука, а-у) и от секс шоповете. (Да, пънк, но и това, което описва няма мн връзка с рока.)

nor4eto99
12-09-2013, 03:08
Кърт Кобейн и Сид Вишъс
Къртни Лов и Нанси Спънджен
Секс Пистълс
Надали е чувала някой от тях...

heartshapedbox
12-09-2013, 11:19
^Да, и аз това си помислих.

lovesomeone-you
12-10-2013, 17:32
Много добре знам кои са (макар да не слушам абсолютно всичките), не се притеснявай !

А за дрехите- може би не се изразих по правилния начин. Това не е точно в рок стил, ами върви повече към емо или пънк , но не точно (и аз не мога да го определя).

Hayashi
12-10-2013, 20:51
Sex Pistols и Сид Вишъс от кога са рок?

heartshapedbox
12-10-2013, 20:57
Е те уточниха по-горе, че говорят за пънк.

AliceSw
12-10-2013, 21:14
^или емо...

God bless their souls...

NeutralMilkHotel
12-11-2013, 00:25
Sex Pistols и Сид Вишъс от кога са рок?


И то половината неща дето изреди нямат пряка връзка с рок културата.

....

(Да, пънк, но и това, което описва няма мн връзка с рока.)

На къв език да ти го кажа и колко пъти, булка, че да ме разбереш? :)

Авторке, просто си харесала някакви елементи от дадени субкултури, защо толкова държиш да си слагаш някакъв етикет? Пари ли ще спечелиш, ако си "рокаджийка", бисквитка ли ще получиш, ако си "пънкарка"?
Обикаляй магазините свободно и си купувай, каквото ти хареса. Ехо, въображение, нещо?
Не се ограничавай - от вторите употреби, през дрехите на майка ти от 80/90-те, до моловете може да си намериш неща, които ти харесват.
Кецове - Ванс, Етнис, ДС, ДВС, Конверс. Молове и скейт шопове.
Ризи - моловете, кварталните магазини и вторите употреби.
Чоропогащниците ще си късаш сама, развлачените блузи са в гардероба на татко и по секън хендовете.
Червените панталони Теранова, На тъмно.

Слушай, каквото искаш и се обличай, както искаш. Никъв проблем, докато не си сложиш някакъв етикет, защото всички субкултури започват вътре в теб, а не в дрехите, които носиш. :)

seek&destroy
12-11-2013, 13:29
Е сега и това ли ще стане на мода. Ще се гръмна вече. Как може да опорочавате всичко хубаво и стойностно. Смърт за комерса.