PDA

View Full Version : Ако има картоиграчи..



Noone95
12-06-2013, 18:09
Здравейте! Пускам тази тема защото мислих бая време но не можах да намеря точния алгоритъм за изчисление. Та ето я ситуацията: в нашия клас картите са на почест, по-точно покера. Не че не си праскаме белотец ама можем само като имаме свободен, а това не се случва много често. Та днес с един мой приятел решихме малко да поекспериментираме и създадем нов вид покер. Всичко започна на базик: "Ти теглиш определен брой карти, аз теглиш определен брой карти, аз тегля, и избираме най добрата си комбинация от 5, слагаме залози и гледаме кой печели". Нещо като вариант на 5-картният покер. Но след това видяхме че това е дота забавно и решихме да направим някой модификации: решихме че би било добре ако играча всъщност само държи 4 карти а останалите 6 са на масата (вариация на тексаския. Получи се добре. Тъй като играча разполага с 10 карти, решихме че би било забавно ако комбинациите, които можеш да направиш са 6-картни, което породи и нови видове комбинации като: 3 pairs, 2 three-of-a-kinds, голям стрейт (2,3,4,5,6,7), голям флъш (6 купи, пики и т.н), каре с чифт, голям стрейт флъш и голям роял флъш (от 9ка до асо от една боя). Но аз и моя приятел не можем да се разберем за 2 определени.

Според мен:........................................... ........................Според него:
High Card.............................................. .....................High Card
Pair.............................................. ..............................Pair
Two Pairs............................................. ......................Two Pairs
Three-of-a-kind........................................!!!!.. ............Three Pairs................!!!!
Three Pairs............................................. ....................Three-of-a-kind
Straight.......................................... ............................Straight
Flush............................................. ............................Flush
Big Straight.......................................... ......................Big Straight
Big Flush............................................. .......................Big Flush
Four-of-a-kind.............................................. ..............Four-of-a-kind
Straight Flush............................................. ................Straight Flush
Four-of-a-kind с Pair................................!!!!.......... .....Big Straight Flush........!!!!!
Big Straight Flu............................................... ............Four-of-a-kind с Pair
Royal Flush............................................. ...................Royal Flush
Big Royal Flush............................................. ..............Big Royal Flush

Та въпросът ми е: Някой може ли да изчисли шансовете за комбинации с питанки и да напише кой от нашите вариянти за подредба на комбинациите е по удачен? :D

psychopath
12-06-2013, 18:45
Еми класическия вариант (тексас холд ем) е по-добър и балансиран : )

Noone95
12-06-2013, 19:14
Така е, аз също го харесвам най-много. Но просто се опитваме да си създадем нещо като фън вариант :D Просто се чудих дали някой може да помогне с изчисленията на шансовете

DarkTemplar
12-07-2013, 06:58
http://www.youtube.com/watch?v=Jj4nJ1YEAp4

AliceSw
12-07-2013, 08:35
идеята ви е смотана, начинът на подредба - абсолютно неправилен

3-те еднакви не са дори близко като вероятност да се паднат като 3 чифта

3-те чифта са комбинация от 6-те карти, т.е. трябва да е някъде след карето, като освен това имате и комбинация 2 по 3 еднакви, която я няма въобще

горе долу трябва да са чифт => стреит флъш => ройал флъш =>3 по 2 чифта => 2 по 3 еднакви => каре + чифт => биг стреит флъш => биг роял флъш

като цяло не ми се смятат комбинациите, но трябва да се получи нещо подобно

Noone95
12-09-2013, 19:07
забравих да спомена 2 по три...
но от мои наблюдения и от няколко изиграни ръце 3 чифта се пада не чак толкова трудно. И макар че роял флъш е комбинация от по-малко карти, 3те чифта се получават хиляди пъти по-лесно. затова няма как да е след рояла. А иначе не твърдя че е добра, просто начин за убиване на времето. А 2 по три наистина би трябвало да е доста нагоре

GabrielSavov
12-13-2013, 15:46
Не..Това не е добра идея..Играй тексаския и тва е ..Да правиш нов не се връзва ..