PDA

View Full Version : Интензивни тренировки



Arlin
12-06-2013, 20:16
Здравейте! Имам малък проблем и се надявам да ми предложите решение. Та, от няколко месеца тренирам доста здраво. Вчера ми беше първата почивка от 2 месеца насам - тоест тренирам всеки ден - фитнес. Но тук идва и проблемът, последната седмица нямам никаква енергия, буквално като труп съм 10 часа сън не ми стигат, почвам стабилно да свалям килограми, нямам апетит, вие ми се свят на тренировки, понякога аха да припадна. Не ям месо от 7 години, газирано не пия, алкохол също, тестени изделия ям до обяд и то на няколко дена, бързи храни - чипсове, солети, кроасани - не ям... Просто нямам никаква енергия... Шоколад и сладко като цяло не обичам и ям рядко също... Гледам да не прекалявам с кардиото, защото съвсем горя - правя по 10-20 минути на ден, ама никога не пропускам. Ясно стана вече, че намалям тренировките, че така всеки ден се унищожавам, ще правя почивка на 4 дена, но въпросът е в пустата енергия и как да си набавя, как да не ми става лошо и да мога да тренирам нормално?

Мерси на всеки, който отдели време и да го прочете и ме посъветва нещо. :)

redbul2
12-06-2013, 22:21
Претрениране. Щом си вегетарианец много ясно,че няма да имаш енергия. С тая тревопасна храна :D можеш да си позволиш най-много 2-3 тренировки седмично. :) Иначе отиваш на отрицателен калориен баланс. Енергоразходът е по-голям от енергоприхода. И за да се изравни баланса организмът топи всичко, което може. И от което би могъл да си набави енергия и вещества.

kristiqnD
12-07-2013, 17:19
Glavnoto pri trenirovkite e proteinite a te idvat ot mesoto,tui che...

DownloadVirus
12-07-2013, 17:38
Нямаш хранителен режим.Като не ядеш месо трябва да ядеш бая яйца,извара,млечни като цяло,риба и подобни. Иначе без протеин трудно следва възстановяването.
А иначе ако са наистина интензивни тренировки намали обема просто. И по-добре кажи с какъв обем и интензитет работиш.. :)

Rakshy
12-07-2013, 18:02
@kristiqnD Нищо не знаеш... Т'ва че не яде месо му е адски минус, но не му пречи - вегетарианците са си намерили всякакви храни, които да им дават нужното без да ядат месо... Иначе да ти си се изчерпал отвсякъде. Не знам дали си имал резултати след такива тренировки. Можеш да ходиш 1 и да почиваш 1, можеш да направиш 2 ходиш, 1 почиваш, 2 ходиш, 2 почиваш.

Arlin
12-07-2013, 22:15
Момиче съм. За намаляне на тренировките и дума не може да става, чувствам се добре, като изключим липсата на енергия и прилошаването отвреме навреме. Яйца, мляко, извара ям всеки ден, но не знам дали е достатъчно, имам чувството че не мога да си достигна нормалния калориен прием за деня, а съм доста под него. Отделно имам и ниско кръвно и често събирам границите, следователно ми прилошава. Почнах витамини - комплексни. Но тук идва и въпросът дали не трябва да приемам и повече протеини, ама не ми се щеше да закупувам, че хич не съм наясно по този въпрос и как ще ми се отрази.

Баща Ти
12-08-2013, 09:30
Като не искаш да намаляваш тренировките - увеличаваш яденето и съня, друго няма.

ivoo0215
12-08-2013, 10:22
Пада Ти кръвната захар,и аз съм така(понякога ми пречерняв).Най-голям ефект съм видял от креатина (дава повече енергия и издръжливост,а не е скъп),или приемай преди тренировка нещо сладко като натурален сок,както и след тренировка някакъв шейк.Това е моето мнение :)
Или се консултирай с лекар или с инструктора за проблема :)