PDA

View Full Version : Котка в апартамент !



feliq
12-07-2013, 18:01
Искам да си взема коте, но има няколко проблеми поради които не мога.
Живея в апартамент и условията са малко по различни и трудни, преди съм имала котка, но е било в къща.
Майка ми не е много навита поради някои причини:

1. Пишкането и изхождането ! (опитвала съм да гледам котка в апартамент и сереше на всякъде .. :Д).
2. Лошият дъх.
3. Космите (разбира се не би искала целият апартамент да е пълен с котешки косми.)

какво мога да направя по въпроса и да укротя майка ми ? xD

Котка.
12-07-2013, 18:11
Ами за котешките косми...аз имам персийска и не ти препоръчвам да си взимаш, защото цялата къща ще е в косми и трябва да я решиш поне веднъж на 2 дни (някои казват, че е препоръчително по 2 пъти на ден) . И все пак като я решиш космите намаляват значително . За ходенето до тоалетна моята си я купих с хигиенни навици, никога не ми е правила бели, ще трябва да я научиш, има много инфо в нета.Ъъъ..за лошия дъх ?! .. :D Нямам идея.

crazy_wolf_92
12-07-2013, 18:11
Вземи си куче че котките много драскат :DD

Party Animal
12-07-2013, 18:50
По 3те въпроса аз лично съм си измислила решения:
1.Пускам котката в задния двор на блокчето(то направо си е парк/градинка) и там ака и пишка
2.Не разбирам как го усещате аз едвам едвам го надушвам като мацата ми се оригне в лицето(мда,има и такива случаи)
3.Породата е руска синя,която пуска минимален брой косми,да не кажа че не пуска :)

xoxi
12-07-2013, 19:40
Ако не можете да възпитате една котка, т.е. да я научите къде да си върши нуждите и не проветрявате и чистите у вас, по-добре не взимайте животно, защото само ще се мъчи. Котките се мият поне по 5 пъти на ден, т.е. имат много по-добра лична хигиена от много хора, трябва да го знаете, щом сте гледали котка вече.
Космите могат да бъдат проблем, ако ви мързи да ги чистите и ако ви пречат. Моята котка е дългокосместа и когато я взех, осъзнах, че оплакването от косми е силно преувеличено. Падат косми, но нито са неприятно много, нито са навсякъде. Със специална четка за почистване на мебелите и дрехите, може да се свърши перфектна работа. Отделно от това, че няма да навреди и котката да се реши допълнително, защото това сваля голяма част от космите.
Мен лично, космите никога не са ме притеснявали. Когато си взех котка ми беше пределно ясно, че ще трябва да свикна с много неща покрай нея. Не приемам нормалните неща за проблеми.
Ако искаш да си взимаш домашен любимец, трябва да си подготвена за всичко, а не при първото възникнало неудобство, да търсиш на кого да подариш животинката или да я изхвърлиш.

Ако физиологичните нужди на една котка ви притесняват, наистина според мен е по-добре да не избързвате с взимането.

anonymous708973
12-07-2013, 19:52
Моята котка е дългокосместа и когато я взех, осъзнах, че оплакването от косми е силно преувеличено. Падат косми, но нито са неприятно много, нито са навсякъде.

Просто си свикнала. Трябват ми 5 секунди, като вляза в една къща, за да позная, че има котка. Винаги има косми и са баш навсякъде, пази боже да имаш тъмни килими/мебели.

За останалото съм съгласна. Ако нямаш желания да учиш животинката на навици, не си я взимай.

xoxi
12-07-2013, 20:15
Както казах, зависи кой колко го мързи.
В нас ако не кажа, че има котка, човек няма и да разбере, ако случайно не я види примерно.

Hayashi
12-07-2013, 20:39
И аз много искам да си взема котка. У нас така или иначе всичко става в косми заради мен, че са доста по-дълги, дебели и черни.
Притеснява ме само дали в апартамент от 25-30 квадрата няма да и е много тясно. И тъй като живея на квартира дали няма да съсипе мебелите.
Ако си взимам котка, ще си осиновя от приют.

Bank$
12-07-2013, 22:29
И аз много искам да си взема котка. У нас така или иначе всичко става в косми заради мен, че са доста по-дълги, дебели и черни.
Притеснява ме само дали в апартамент от 25-30 квадрата няма да и е много тясно. И тъй като живея на квартира дали няма да съсипе мебелите.
Ако си взимам котка, ще си осиновя от приют.
Ако си ти това на снимката искам да ти стана котка много си красива.

vampire_girl_
12-07-2013, 22:32
Колко котки съм прибирала от улицата,една не ми се е налагало да я уча по някакъв специален начин,къде и е мястото за физиологични нужди.Слагаш съд с котешка тоалетна на място с постоянен достъп и това е.Космите не са ми толкова голям проблем,колкото това че се качват НАВСЯКЪДЕ.Много по-лесно ми е да почистя килима с четка за зъби,отколкото да дезинфекцирам идеално навсякъде.До голяма степен ти се налага да се примиряваш с някой неща,защото ако кучето можеш да го дресираш - котката забрави.Прецени много добре,дали си си готова да отделяш пари и време за друго същество в следващите 10-15 години.
И какъв лош дъх,тя ще се целува ли с тая котка!?

feliq
12-08-2013, 06:20
И какъв лош дъх,тя ще се целува ли с тая котка!? ОМГ :Д точно това трябва да й кажа !! xD

feliq
12-08-2013, 06:27
По принцип в нас е много чисто и мебелите са бели.. всичко се цапа много бързо. Мен лично не ми е проблем да чистя, не ме мързи, но ако не мога да го науча като да си върши нуждите .. :/

TheBeliever
12-08-2013, 06:49
Котките са изключително чисти животни. По-лесно придобиват хигиенни навици от кучетата. През живота си съм имала 4 котки и с нито една не е имало проблем - веднъж "запознати" с тоалетната всичките само там си ходеха.

За космите зависи както от котката, така и от повърхностите в апартамента. В момента косми от котката ми могат да се забележат само на нейното одеалце. Същевременно имам един стар пуловер от който 4 години по-късно все още вадя косми от старата си котка.


Колкото до лошият дъх - здравата котка няма лош дъх. Моята е постоянно навряна в лицето ми, понякога заспиваме нос до нос - няма неприятна миризма. Но при наличието на стомашно-чревни заболявания, обаче, зловонието може да бъде потресаващо.



Взимането на животно е голяма отговорност и, както споменаха по-горе, ако не си 100% сигурна, че желаеш да поемеш тази отговорност, по-добре недей. Грижите за котето не се изчерпват с пълнене на купичките и почистване на тоалетната му. Трябва всеки ден да отделяш внимание на това животно, да се погрижиш да има достатъчно движение и игра. Котките правят бели главно когато им е скучно и няма с кой/какво да си играят. Трябва да си готова за няколко безсънни нощи, за няколко съдрани пердета, за няколко резки по тапетите. Ще се качва навсякъде от любопитство, ще се заиграва с всичко. Ще изисква вниманието ти.
И всичко това се осмисля като се гушне в теб като бебе и мъркането й озвучава цялата стая.