PDA

View Full Version : Сериозно запитване...трябва ми помощ..



TROLLDADLOLCAKE
12-08-2013, 08:27
Здравейте..знам,че не и е мястото тук на тази тема,но изчетох сумати форуми и нищо не открих. Та така..на 19 декември заминавам на гости в Германия (за Коледните и Новогодишните празници) Работата е там,че трябва да си вадя паспорт,а на всичкото отгоре вторник правя 18 (на 10-ти декември) и се чудя дали съм задължен да сменя и личната си карта,на която пише,че е валидна до 09.11.2014..Ще правя бърза поръчка на документите,която не струва никак малко за това питам дали трябва да сменя и личната карта или мога да си пътувам с нея?
П.С - Ще пътувам с автобус,ако това въобще има някакво значение.Също така пиша във този форум,защото не малко пъти съм получавал помощ тук,макар да зная,че не и е тук мястото на тази тема.

anonymous708973
12-08-2013, 09:36
Глупости на търкалета.
Първо, ако личната ти карта е валидна до 09.11.2014, от какъв зор ще я сменяш? Защото правиш 18? И? ЕГН-то си е същото, адресът, бла-бла. Не се сменя.
Второ, защо ти е паспорт изобщо? Ако минаваш през страни, които не са от ЕС - да, ама иначе...?

AKJSDHLX
12-08-2013, 14:28
ще пътува с автобус и не се знае от къде ще мине...сигурно за това му е паспорт, хубаво е да си има за всеки случай

колкото до въпроса ти..няма смисъл да я сменяш, щом валидността и не изтича скоро :)

TROLLDADLOLCAKE
12-12-2013, 05:59
Глупости на търкалета.
Първо, ако личната ти карта е валидна до 09.11.2014, от какъв зор ще я сменяш? Защото правиш 18? И? ЕГН-то си е същото, адресът, бла-бла. Не се сменя.
Второ, защо ти е паспорт изобщо? Ако минаваш през страни, които не са от ЕС - да, ама иначе...?

Извадих всичко,дори и паспорт,защото уж България има споразомение с братята сърби,но кака ми каза,че "господата" се правели на интересни..предпочетох да дам 80 лева за паспорт,отколкото после да ги давам на тях да ме пуснат..

Aubergene
12-12-2013, 13:50
Пътувам постоянно за Унгария през Сърбия - валидната лична карта е напълно легален документ за преминаване на границата. НЕ Е нужно да подновяваш лична карта. Набутал си се със спешна поръчка на международен, не е лошо да го имаш като документ, не знаеш кога ще ти потрябва, ма е трябвало по-навреме, та да си спестиш преразхода...