PDA

View Full Version : Piece of my heart



AliceSw
12-08-2013, 08:56
http://youtu.be/B8PGDlh6GfM

And each time I tell myself well I think I've had enough.
But I'm gonna show you, baby, that a woman can be tough.


I want you to come on, come on, come on and take it!
Take it!
Take another little piece of my heart now, baby!
Oh, oh break it!
Break another little bit of my heart now, darling!
Oh, oh have a!
Have another little piece of my heart now, baby!
You know you got it if it makes you feel good!

heartshapedbox
12-08-2013, 14:41
Прекрасна. <3

AliceSw
12-08-2013, 15:30
http://youtu.be/6NXnxTNIWkc

Ivaaaaa
12-08-2013, 16:31
^ лол, днес я слушах няколко пъти :Д

нещо и от мен


http://www.youtube.com/watch?v=6Ejga4kJUts

SummerWave
12-08-2013, 18:17
gg

DarkTemplar
12-08-2013, 18:20
нещо и от мен
Много силна песен. Долорес О'Риордан е супер яка. :)

Знаеш ли по какъв повод е писана?

Ivaaaaa
12-08-2013, 18:34
ммммне :Д

Дъщеря Ти
12-08-2013, 19:03
О. <333

DarkTemplar
12-08-2013, 19:29
ммммне :Д
Общо взето гражданска война, терористични атентати и т.н. и то на територията на най-старата парламентарна демокрация в Европа.

Конкретният повод са 2 убити момчета при атентати, които шокират цялата общественост.

Ivaaaaa
12-08-2013, 19:38
да, прочетох
http://www.prisoncensorship.info/archive/etext/bookstore/music/alternative/cranberries.html

интересно ми е какво е твоето и мнението на останалите за ИРА?

не мога да повярвам колко пъти съм слушала тази песен и не съм се замисляла какво се пее :Д

ranieri
12-08-2013, 20:00
аз едва преди 1-2 години на едно караоке като гледах текста осъзнах какво всъщност се пее лол;

DarkTemplar
12-08-2013, 21:01
Мнението ми е, че освен ислямският съществува и християнски фундаментализъм (католици срещу протестанти), но медиите не го дъвчат толкова, защото нямат интерес от това. При подходящите обществено-политически условия винаги се проявяват групировки с крайни възгледи, които ако бъдат поощрени и подпомагани могат да направят огромни бели. В общи линии това се е случило и около въпросния конфликт, който продължи дълги години и взе много жертви, именно заради липсата на политическо разбирателство между Обединеното кралство (най-вече Англия) и Ирландия. Замесени са вековни вражди, (гео)политическо съперничество, религиозно противопоставяне (и то в много крайна форма) и положението си еба майката. По едно време Белфаст приличаше на следвоенен Берлин - разделен на две, а на територията на държавите от Острова редовно гърмяха бомби и умираха невинни хора. Страшно грозна картинка.

Supermassive____
12-08-2013, 22:07
http://www.youtube.com/watch?v=SmVAWKfJ4Go

Ivaaaaa
12-09-2013, 06:01
Мнението ми е, че освен ислямският съществува и християнски фундаментализъм (католици срещу протестанти), но медиите не го дъвчат толкова, защото нямат интерес от това. При подходящите обществено-политически условия винаги се проявяват групировки с крайни възгледи, които ако бъдат поощрени и подпомагани могат да направят огромни бели. В общи линии това се е случило и около въпросния конфликт, който продължи дълги години и взе много жертви, именно заради липсата на политическо разбирателство между Обединеното кралство (най-вече Англия) и Ирландия. Замесени са вековни вражди, (гео)политическо съперничество, религиозно противопоставяне (и то в много крайна форма) и положението си еба майката. По едно време Белфаст приличаше на следвоенен Берлин - разделен на две, а на територията на държавите от Острова редовно гърмяха бомби и умираха невинни хора. Страшно грозна картинка.

да разбирам, че заставаш на страната на ирландците (аз също), но не мислиш ли, че ИРА са терористична групировка?

DarkTemplar
12-09-2013, 14:47
Терористична са разбира се. Макар да симпатизирам на ирландците и да не харесвам английския империализъм, не заставам категорично на ничия страна, по-скоро се опитах да покажа до какво може да доведе религиозната ненавист и колко грозни неща могат да се случат дори в цивилизованата Западна Европа и то в края на XX век. Просто ИРА е по-известна и съответно демонизирана в сравнение с протестантските шпиц команди, които са тероризирали и убили не по-малко хора и то с благословията на британските власти. А подобни команди има в Шотландия, Северна Ирландия (там положението е най-тежко) и дори в самата Република Ирландия.

Понеже се интересуваш от спорт, ще ти спомена още нещо любопитно. Има един бивш северноирландски футболист, Нийл Ленън, национал и легенда на шотландския Селтик. В момента е мениджър на клуба и от доста години живее в Глазгоу. Та за времето откак е в Шотландия е получавал многобройни смъртни заплахи към него и семейството му, пакети с куршуми вътре, включително и един с бомба. Въпросните заплахи го принудиха да се откаже от националния отбор на страната си и то в разцвета на кариерата си. Къщата му в Глазгоу е с охрана и няколко паник бутона, които да сигнализират в местната полиция в случай на нападение (а той вече е ставал жертва на такова, преди няколко години). И всичко това само защото е католик.

Ivaaaaa
12-09-2013, 16:29
хах, аз утре на трезва глава ще ти кажа какво мисля 8)