PDA

View Full Version : Странни суеверия



BlackEyedPeas
12-08-2013, 10:03
Има купища суеверия, но има доста странни такива, които сме чували. Не говоря за обикновените да минеш под стълба например, а наистина странни :D

Например ето 3 които знам, но винаги са ми били странни, които са ми казвали когато бях дребос още.
Четка за коса никога да не се оставя на маса, защото било на лошо. (Предполагам тук е и за хигиената, не е приятно да гледаш косми докато ядеш, но винаги ми казваха, че било на лошо о.О )

Вечер не е хубаво да се задържаш пред огледало/да виждаш отражението си.

Не е хубаво вечер да си пилиш/режеш ноктите, пак на лошо било.
Фък лоджик дет се вика, ама...

Какви сте чували вие?

~LadyCrawley~
12-08-2013, 10:08
Че ти и сега си си дребос бе :дд
Иначе по темата-всичко свързано с бебета и малки деца:
-Не трябва да се люлее празна люлка/да се бута дори празна количка /представете си изумлението ми, след като съм била едва първи клас и ми се караха, че съм бутала количката на сестра ми, когато тя не била в нея/
-Бременна жена не трябва да се подстригва/епелира и тн, докато е бременна, за да не му стане нещо на бебето.
Продължавам да напрягам ума си за още подобни суеверия..
-Не трябва да се разсипва сол.
-За да не пипнеш някаква магия, трябва да приемаш всичко, което ти подават с кръстосани ръце.

tori
12-08-2013, 10:12
Чувала съм, че чадър не трябвало да се отваря на сухо. Общо взето като влезеш в къщи трябва да влезеш в банята и да пуснеш чешмата и така да го разтвориш да съхне. Не помня да съм правила подобно нещо.
Куче не се подарявало, трябвало да дадеш някакви стотинки поне. Така му откупуваш здравето от другия собствени.
Освен тва вилица, нож и часовник също не се подаряват, а трябва да дадеш пари в замяна. Било възможно някой да е убит/наръган/етс. с ножа и вилицата и за тва. Часовника не знам. :д

AliceSw
12-08-2013, 10:18
^часовникът отброява времето до раздялата с човека, който го е подарил, затова се "откупува"

портмоне не се подарява празно - да не остане такова

боклукът не се изхвърля по тъмно

чантата не се оставя на пода, за да не останеш без пари

хлябът не се слага наобратно и тн

BlackEyedPeas
12-08-2013, 10:47
Не трябва да се дъвче дъвка след залез слънце, защото излиза, че дъвчеш кожата на умрял човек.

baby_baby
12-09-2013, 20:57
Аз като по-малка имах едно суеверие като вида черна котка да ми пресича пътя въртя се 3 пъти и хвърлям камък :D

Mirrela.
12-18-2013, 10:51
Аз също съм чувала за няколко,а ето ги и тях :
1.Когато се местите в нов дом, никога не взимайте старата си метла. Изхвърлете я и купете нова.
2.Ако държите жълъд на прозореца си, това прогонва мълниите далеч от дома ви.
3. Когато някой човек умре, всички прозорци в къщата трябва да се отворят, за да може душата му да напусне спокойно.
4.Носи лош късмет, ако запалите три цигари едновременно.

Dam Yeo Wool
12-18-2013, 10:58
На нещастие е, ако...

Изхвърляш пепелта по тъмно. Прилеп,попаднал в къщата. Да оставиш шапка на леглото.
Трикратно викане на сова. Да носиш опал, ако не си роден през октомври. Да пееш преди закуска.
Да подариш сватбените си подаръци. Детелина с пет листа. Да занесеш вкъщи яйца по тъмно.
Да изрежеш ноктите си в петък. Да изгубиш ръкавица. Да занесеш вкъщи бял люляк или цвят от глог.
Да погледнеш младата луна през лявото си рамо. Да изнесеш от къщи нещо в първия ден на Новата година.
Паунови пера. Да убиеш чайка. Да пее петел нощно време. Да шиеш дрехата върху себе си.
Да оставиш обувките си на масата или на стола. Да изгубиш чадъра си. Да видиш сова през деня.
Да държиш домашните си чехли на лавица по-висока от твоя ръст. Да оставиш чадъра си на масата.
Да видиш цветове и плодове на една и съща клонка (с изключение на портокалово дърво).
Да срещнеш по пътя си зайци. Теменужки,които цъфтят в необичаен за тях сезон.
Да срещнеш свиня веднага след венчилото си. Да срещнеш гробар. Да закопчееш копчето си в грешен илик.
Да отвориш чадъра си в помещение. Да обуеш първо лявата,а после - дясната обувка.
Да седиш на масата и да не опираш и двата си крака на пода. Да убиеш щурец. Паднала картина.
Да счупиш чаша при произнасяне на тост. Да облечеш ризата си наопаки. Да сложиш ковашки мех на масата.
Пръстен, счупен на пръста. Три пеперуди заедно. Червени и бели цветя в един букет.
Да внесеш вкъщи коледната елха преди Коледа. Да оставиш коледните украшения след Богоявление.

tochko
12-26-2013, 21:29
Когато си уплашен до смърт да не се докосваш по тялото, иначе ставало белег.

Нелепо...