PDA

View Full Version : CERVARIX - секс?



NiyaSpearss
12-08-2013, 15:59
Здравейте, на 17г. съм и преди няколко месеца започнах да ходя да ми бият ваксината Церварикс и първото нещо, което ме попита докторът ми беше дали водя полов живот. Отговорът беше не (което е така). Последната ваксина (третата) предстои да ми я бият февруари.
Въпросът ми е, какво може да се обърка, ако до тогава се извърши полов акт? И изобщо може ли нещо да стане или просто няма да подейства ваксината?
Къде ли не търсих повече информация и навсякъде има различни мнения. Едни казват, че няма проблем, други казват, че не е желателно. Объркана съм :(
Мерси предварително!!!! :)

Djara
12-08-2013, 16:28
Трябва да ползваш презерватив при контакт, ако евентуално партньорът ти носи един от вирусните типове (за които те ваксинират) да не те зарази в периода между ре-то.
Аз за друга причина за несексене не се сещам.

Ето някакво инфо http://www.eurochicago.com/2010/07/12-otgovora-na-nay-tchesto-zadavanite-vaprosi-za-hpv/

heartshapedbox
12-08-2013, 16:30
Попитай лекаря.

djipsito
12-08-2013, 19:41
Да, най-добре питай лекара. Няма срамно.
До колкото знам и на момичета, които не са девствени може да се бие. Ама не знам дали при тях не правят някви прегледи и изследвания (цитонамазка или кръвни).

HollyGolightly
12-08-2013, 20:10
Защо си слагате тези ваксини? Лекарка ми е казвала, че ваксината е прекалено нова, за да може да се каже със сигурност, че работи. Да не говорим и че може да се появят странични ефекти.
Питат те дали си водила полов живот понеже ако си, те не могат нищо да гарантират и може вирусът да е в теб вече. Ако правиш секс с презерватив не би трябвало да има проблем. За всеки случай се посъветвай с доктора си.

anonymous708973
12-08-2013, 20:13
Само аз ли не знам каква е тая ваксина?

HollyGolightly
12-08-2013, 20:15
Само аз ли не знам каква е тая ваксина?
Уж предпазва от рак на маточната шийка и Човешки Папилома Вирус

djipsito
12-08-2013, 20:22
Как да не могат да гарантират, че вируса не е в тебе, като могат ? (цитонамазките са за тва.... и не само)
На мен даже ми беше излязла една със съмнителен резултат, че го имам, ама после се оказа няква грешка. Не ме питай как съм треперила...

102
12-08-2013, 22:23
Тва не го ли рекламира Юлиан Вергов с дъщеря си..

Djara
12-09-2013, 07:15
Да, същата. Преди години пък, когато я въвеждаха, първата ваксина постави на дъщеря си (уж) тогавашния министър на здравеозпазването Антония Първанова. Само като погледнеш рекламната кампания и инициативи трябва да бягаш с 200 ;)

Violenza
12-09-2013, 09:09
Защо си слагате тези ваксини? Лекарка ми е казвала, че ваксината е прекалено нова, за да може да се каже със сигурност, че работи. Да не говорим и че може да се появят странични ефекти.

Да, и мнението на твоята лекарка е меродавно, да знаеш.

Ваксината не е българска, моля ви се. Какво значение има кой първи си я е бил и кой я рекламира.

До февруари има 2 месеца, ще устискаш, голяма работа.

babity
12-09-2013, 10:16
Няма проблем да правиш секс, ако искаш. Просто бъди безкомпромисна по отношение на презерватива. Не става дума за свършване вътре в теб, дори изобщо. Ако партньорът ти проникне в теб дори веднъж, без презерватив и е носител на някой от въпросните щамове (че дори и близки до тях) докато си сенсибилизирана (в периода, в който организма ти си изгражда антитела срещу тия гадории), вероятността да заболееш е триста хиляди пъти по-голяма, отколкото нормално, плюс утежняване със странични реакции и тежки алергични прояви. Та така де, прави си, просто с капут!

baby_baby
12-09-2013, 13:20
Най-добре питай лекаря той най-добре знае

anonymous708973
12-09-2013, 22:23
Да, и мнението на твоята лекарка е меродавно, да знаеш.

Това е мнението на изключително много лекари.

Аз съм против такива ваксини и не си слагам, нито някой от семейството ми го прави. Предпазват от 1-2 щама на рака, ама те правят по-податлив към другите 6215454, поне доколкото съм запозната.

Violenza
12-10-2013, 09:28
Пантерке, митове и легенди колкото щеш. Винаги ще има подкрепящи и противници. Аз преди да се ваксинирам проучих достатъчно нещата и съм се консултирала не с 1-2 лекари и не само в България. Всеки си преценя за себе си.

DisappointedDreamer
12-10-2013, 09:56
Уж предпазва от рак на маточната шийка и Човешки Папилома Вирус

Мхм.

Баща ми искаше да ме ваксинира, майка ми категорично отказа. На възрастта на авторката съм, ама пък споделям мнението на Пантерката.

Deadlock
12-10-2013, 10:02
Аз трябва да проуча въпроса.

За да човек да си опрости живота, моят гинеколог съветва: "ВИНАГИ с презерватив. Нали разбираш какво значи винаги?". :Д

NiyaSpearss
12-29-2013, 07:14
Трябва да ползваш презерватив при контакт, ако евентуално партньорът ти носи един от вирусните типове (за които те ваксинират) да не те зарази в периода между ре-то.
Аз за друга причина за несексене не се сещам.

Ето някакво инфо http://www.eurochicago.com/2010/07/12-otgovora-na-nay-tchesto-zadavanite-vaprosi-za-hpv/

Благодаря много! Не съм си и помисляла да го правя без презерватив! :)

NiyaSpearss
12-29-2013, 07:15
Разбирам :) Мерси!

NiyaSpearss
12-29-2013, 07:17
Защо си слагате тези ваксини? Лекарка ми е казвала, че ваксината е прекалено нова, за да може да се каже със сигурност, че работи. Да не говорим и че може да се появят странични ефекти.
Питат те дали си водила полов живот понеже ако си, те не могат нищо да гарантират и може вирусът да е в теб вече. Ако правиш секс с презерватив не би трябвало да има проблем. За всеки случай се посъветвай с доктора си.

Никога няма 100% гаранция, но защо да не опитам? А и майка ми настоява, понеже лекарят така е препоръчал.

NiyaSpearss
12-29-2013, 07:18
Няма проблем да правиш секс, ако искаш. Просто бъди безкомпромисна по отношение на презерватива. Не става дума за свършване вътре в теб, дори изобщо. Ако партньорът ти проникне в теб дори веднъж, без презерватив и е носител на някой от въпросните щамове (че дори и близки до тях) докато си сенсибилизирана (в периода, в който организма ти си изгражда антитела срещу тия гадории), вероятността да заболееш е триста хиляди пъти по-голяма, отколкото нормално, плюс утежняване със странични реакции и тежки алергични прояви. Та така де, прави си, просто с капут!
Мерси за изчерпателния отговор! :)