PDA

View Full Version : Важно ! Преместване в 12 клас !



ednagolqmataina
12-09-2013, 01:13
Как може да се премести ученик, който ще бъде в 12 клас в друго училище? Какви изпити трябва да държи, в каква паралелка може да се премести и изобщо възможно ли е това ?

SonataArctica
12-09-2013, 06:51
Трудна работа. Никой няма да ти обърне внимание за няколко месеца. Това се прави преди да започне учебната година принципно.

YSMF
12-09-2013, 21:12
Имам братовчедка, която го направи и беше една от най - големите й глупости. По - добре мини на самостоятелно обучение ако ти е толкова важно да сменяш училища.

ani29
01-27-2014, 13:19
Спешно! Моля! В 12-ти клас съм и търся незабавен начин да се преместя в др. училище. Някой може ли да ми обясни как? За тези от вас: Не е обикновенна прищявка, зависи ми бъдещето. Благодаря предварително.

ВижМиПодписа
01-27-2014, 16:36
Ами както се местиш попринцип. Няма как ние да знаем за училището, в което ти искаш. Но при мен, аз се преместих в 11 клас в друг град, вземах приравнителни, за да вляза, по български, математика и немски, но се преместих в някакво.. никакво училище и си взех изпита по немски по-късно, защото не бях учила преди това. А иначе бях учила испански и си взех документ за часовете от старото училище. Просто отиваш в училището, питаш и преценяваш, не си малка. А и трябваше да се сетиш или преди да почне годината, или малко по-рано преди кеая на първи срок да отидеш и да питаш на място, не по форумите. Извинявай, че те "нападам", но ние няма да те преместим, а като гледам темата не е от вчера, за да чакаш отговор толкова време във форум, особено този. И ако ти зависи бъдещето защо си чакала толкова време не мога да проумея.
Едит: и трябва да си вземеш отпусно от старото училище, да вметна, въпреки че предполагам трябва да знаеш. Надявам се да съм ти помогнала.

ani29
01-28-2014, 13:30
Не ме нападаш, и благодаря за отговора. За да се защитя все пак, май трябва да дообясня положението си. Първо, темата я видях в същия ден в който и зададох въпроса си, за това не ме вини, че съм чакала. Колкото до същината на въпроса, аз съм в 12 клас в момента и до скоро бях доволна от училището си. В паралелка по математика,информатика и физика съм и по принцип съм добра ученичка. Не от онези, които имат само 6-ци, разбира се, но рядко съм завършвала с 5-ци. В такова училище съм, в което не се толерира свободното лично мнение и именно заради това мн. от учителите ми ме намразиха. Забравяйки тази малка подробност до преди дни всичко си беше наред. Трябва да добавя също, че децата на учителите там се издигат на много голям пиадестал, без значение дали имат мозък или не. Ето тук стигаме и до причините заради които стана така наложително да се преместя. Конфронтацията ми с едно от тези деца даде повот да изригне всяка неизказана неприязън, която са таяли някога към мен, а фактът, че смятах да уча в чужбина съвсем довърши всичко. Сега, с всякакви заплахи и действия се опитват да провалят бъдещето ми. Единствената ми надежда е да проуча дали мога да се преместя в др. училище вече, със същия профил и да се опитам да спася каквото е останало.
Сега виждаш, че не съм чакала. Също така и не мога да питам тях, както ме съветваш, по простата причина, че ще е като да се хвърлиш на гладни вълци. Колкото до отговора ти , благодаря че си направи труда. :)

ВижМиПодписа
01-28-2014, 15:32
Ами, ако толкова негативно отношение имат учители или директор, не знам, може да имаш проблеми с хорариума, но ако учиш в друго училище същото няма да ти е нужен, мисля, но не знам.

OoVasKoO
01-28-2014, 16:56
Не ме нападаш, и благодаря за отговора. За да се защитя все пак, май трябва да дообясня положението си. Първо, темата я видях в същия ден в който и зададох въпроса си, за това не ме вини, че съм чакала. Колкото до същината на въпроса, аз съм в 12 клас в момента и до скоро бях доволна от училището си. В паралелка по математика,информатика и физика съм и по принцип съм добра ученичка. Не от онези, които имат само 6-ци, разбира се, но рядко съм завършвала с 5-ци. В такова училище съм, в което не се толерира свободното лично мнение и именно заради това мн. от учителите ми ме намразиха. Забравяйки тази малка подробност до преди дни всичко си беше наред. Трябва да добавя също, че децата на учителите там се издигат на много голям пиадестал, без значение дали имат мозък или не. Ето тук стигаме и до причините заради които стана така наложително да се преместя. Конфронтацията ми с едно от тези деца даде повот да изригне всяка неизказана неприязън, която са таяли някога към мен, а фактът, че смятах да уча в чужбина съвсем довърши всичко. Сега, с всякакви заплахи и действия се опитват да провалят бъдещето ми. Единствената ми надежда е да проуча дали мога да се преместя в др. училище вече, със същия профил и да се опитам да спася каквото е останало.
Сега виждаш, че не съм чакала. Също така и не мога да питам тях, както ме съветваш, по простата причина, че ще е като да се хвърлиш на гладни вълци. Колкото до отговора ти , благодаря че си направи труда. :)
Ебаси... нямам думи. Тая тяхна злоба ще те довърши. :D

ВижМиПодписа
01-28-2014, 17:28
а и бтв имах предвид да питаш в другите училища за процедурата по преместване