PDA

View Full Version : кариес или ?



crazyshitman
12-09-2013, 19:34
имам малък кариес на един от дъвчащите зъби в дясно, малка е дупката но забелязвам че имам някакво черно петно което не е на зъба, ами над него по венеца и ми изглежда голямо петното.. какво е и свързано ли е с каериес или е нещо по сериозно ? когато го пипна с език усещам нещо като щипене

Bank$
12-09-2013, 19:35
Ми ходи на зъболекар.

crazyshitman
12-09-2013, 19:36
е ще хода ма питам дали е обикновен кариес да знам да бързам ли или не .. и някой имал ли е такова нещо ?

baby_baby
12-09-2013, 19:38
сиг е кариес нз и аз ама по-добре отиди на време на заболекар

DeniseWallace
12-13-2013, 17:50
Хора, ходете на зъболекар на време! Казвам го от личен опит. Аз чаках, страх ме беше, хващаше ме паника само като си помислях .. и така с години! И се започнаха едни нетърпими болки.. И отидох - не беше страшно, само дето ми омъртвиха зъба и ми го изградиха.. :D Сега при най-малкото по-тъмно петънце което забележа бягам на зъболекар! И изобщо.. не смятам, че има човек с по-добра устна хигиена от мен! Не искам да изпитам такива болки отново!
Можеш да провериш дали е кариес с конец за зъби :) Щом е отстрани мини с конеца и ако се разръфа или скъса - кариес. Може да е и зъбен камък който предпоставя към образуване на пародонтит!
Щом казваш, че има дупка какво чакаш? :D

lamer4e7o
12-13-2013, 22:47
Чака китайците да дойдат… Ама с времето болката се усилва и тогава вече майката си е*ало. И аз го казвам от личен опит. :)

heartshapedbox
12-14-2013, 02:00
Бягай при зъболекаря, той ще ти каже.

lubovvv
12-14-2013, 08:15
тва би трябвало да го кажеш на зъболекаря, не на нас. Ние кви сме????????????????????????????????????????????

~LadyCrawley~
12-14-2013, 10:35
Това щипене, с риск да те стресна, е много вероятно да минава към пулпит /в този случай кариесът, който не би трябвало да го виждаш с просто око и да има петно на венеца под зъба, минава надолу, уврежда нерва и зъбът трябва да се умъртви. / Ако до този момент не съм те изплашила /говоря от личен опит/ просто тръгвай на момента на зъболекар ^^