PDA

View Full Version : Golden Rose fondation // BB или CC cream



fUcKsMiLe
12-10-2013, 14:37
Днес пробвах един фон дьо тен в козметичния магазин, но тъй като го нямаше в наличност изобщо, не можах да си го купя. Само знам, че беше на Golden Rose, беше и номер 27. Тестерчето беше златисто такова с черна капачка(ако не се лъжа) и беше около 10см дълго.

Издирвам го, тааа малко помощ? :Д
*Цената беше 10лв.

Също имам един друг въпрос: Кои BB и CC кремове сте ползвали, харесват ли ви? На какви цени са и от къде ги взехте? Чудя се дали да не си взема, защото BB крема на Nivea не ми хареса особено, плюс че тяхното light, за мен е mega dark, като се има в предвид, че аз не съм с толкова светла кожа (трябва да го прекръстят).

И последен страничен въпрос, къде слагате продукта, за да разберете дали пасва на кожата ви? Аз винаги съм го правила на обратната част на дланта, но тази дето работеше в магазина ми каза, че било грешно, но не ми обясни къде трябва действително да се прави. О.О (Аз не го вярвам, но може и да съм в грешка.)

Тенк ю! :)

sunshine :**
12-10-2013, 15:32
Ами аз съм доволна от бб крема на гарние, използвах на нивея, но наистина и на мен това light ми е толкова тъмно, че просто не мога да го използвам и май ще е за хвърляне.Та този на гарние си го взех от lilly и принципно е 15 лева, но аз преди няколко дена си го взех намален на 9.Уникален е.А за фдт на golden rose, който търсиш не мога да ти помогна, но съвета ми е да се насочиш към друга марка специално за фдт :) Забравих да кажа, че наистина е грешно там да се изпробва козметика на дланта.Тестери се пробват накъде отсрани на лицето, където нямасх фдт или пудра, тъй като, ако имаш няма да може правилно да прецениш цвета на това, което пробваш.

rositzza
12-10-2013, 15:58
Когато си избирам нов фдт винаги го плескам на носа (като не нося др фдт) Най-лесно е, а не да се кривя и да не мога да го видя :?
От бб кремовете на Гарние съм чувала доста добри отзиви

fUcKsMiLe
12-10-2013, 17:41
Благодаря и на двете за бързия отговор! :)


Ами аз съм доволна от бб крема на гарние, използвах на нивея, но наистина и на мен това light ми е толкова тъмно, че просто не мога да го използвам и май ще е за хвърляне.Та този на гарние си го взех от lilly и принципно е 15 лева, но аз преди няколко дена си го взех намален на 9.Уникален е.А за фдт на golden rose, който търсиш не мога да ти помогна, но съвета ми е да се насочиш към друга марка специално за фдт :) Забравих да кажа, че наистина е грешно там да се изпробва козметика на дланта.Тестери се пробват накъде отсрани на лицето, където нямасх фдт или пудра, тъй като, ако имаш няма да може правилно да прецениш цвета на това, което пробваш.

Аз исках да си взема този, защото преди Х време, една момиче го ползваше същия и го пробвах, и се оказа добър за моята кожа, но явно няма да го намеря :д Ще ида да питам пак за него, ако не ще питам поне кой от всичките им е, за да знам.

LipSy
12-10-2013, 18:11
Аз ползвам BB крема на Гарниер от време на време. Единственото, което бих посъветвала е да слагаш съвсем малко количество на лицето си, защото инъче започва да лъщи. Мисля, че самият крем е по-мазничък! Преди все го матирах с пудра, но ми омръзна, а и порите се запушват. Отколкото до пробата, дали този тон пасва на кожата на лицето ти - магазинерката е права. На ръката е грешно. Просто като си купуваш фдт, BB/CC крем или пудра отиди без грим и пробвай директно на лицето.

AliceSw
12-10-2013, 18:32
вие сте луди

да си намажеш на лицето от тестер е същото като да пробваш панталон без бельо

LipSy
12-10-2013, 18:42
вие сте луди

да си намажеш на лицето от тестер е същото като да пробваш панталон без бельо

Нали се досещаш, че говорим за шишенце, в което хората не могат да бръкнат с пръсти?! Поне аз говоря за такъв тестер. То да не е молив за очи и всеки 2-ри да тръгне да се маца с него?!

Hayashi
12-10-2013, 19:04
вие сте луди

да си намажеш на лицето от тестер е същото като да пробваш панталон без бельо

Аз си мажа ръката с всякакви тестери. Така или иначе в ежедневието докосвам много мръсни неща, та не мисля, че един замърсен тестер ще ми докара сериозна алергична реакция. Как иначе да си избера продукт за лице?

AliceSw
12-10-2013, 20:07
ръката и аз и я мажа, обаче за лицето ми е безумно да го омацам с нещо...различно е, ръцете мога веднага да ги мина с гел, ама лицето с него няма да си намажа